Xhamia e Pejës ku bëhen praktika të krishtere (VIDEO)

image
Kjo është xhamia e Gjylfatinit në Pejë. Përveç që është e vjetër 488 vite xhamia ka edhe një veçori tjetër, ajo nga shumë njerëz konsiderohet si e shenjtë. Ky objekt kulti ka marrë emrin nga një grua që kujtohet si evlia (e shenjtë), e cila kishte jetuar në kohën e Perandorisë Osmane
Më tepër

LG njofton për katër smartphone të ri të rangut të mesëm

image
LG tani para ngjarjes MWC 2015 ka njoftuar për katër smartphone të ri të rangut të mesëm, që përfshinë modelet Magna, Spirit, Leon dhe Joy. Ata të cilët do jenë prezent në ngjarjen MWC 2015 në Barcelonë duke vizituar stendat e kompanisë do të kenë mundësi të shohin së çfarë smartphone do sjellë LG
Më tepër

Dhjetë dizavantazhet e njerëzve të bukur

image
    Bota është plot me njerëz që ankohen për pamjen e tyre, për trupin që fati u ka krijuar, për defektet e ndryshme fizike…pra, për pasojë
Më tepër
Opinion
image

Pikëpjekja e tre krizave

REVA BHALLA...
image

Dosja sekrete e Mihanes

FADIL LEPAJA...
image

Ja skica e dijetarit të madh, Arbën Xhaferri

Dijetari dhe publicisti, Arbën Xhaferri, në vitin 2007...
 Vizito faqen
Sondazh

A mendoni se shqiptarët në Maqedoni me të vërtetë janë shtetëformues?

Kulturë
image

12 fotografë shqiptarë në Koloninë e Fotografisë në Pogradec

“Është një event i rëndësishëm për mua, pasi mbledh dhe bashkon të gjitha trevat shqiptare: Shqipëri, Maqedoni, Mal i Zi, Kosovë. Pogradeci ka një traditë...
image

Isis e shkatërron Bibliotekën e Mosulit, digjen mbi 100 mijë dokumente islame

  Militantët e Isisit kanë shkatërruar Bibliotekën e Mosulit, duke djegur kështu mbi 100 mijë manuskripte dhe dokumente që i përkasin mësimit islam.   Mbi 8 mijë libra...
image

Huffington Post shkruan për “The Column” të Adrian Pacit

Sipas shkrimit, videoja ka një shikim kritik mbi mënyrën se si shumë njerëz e definojnë kulturën bazuar në lokacion gjeografik dhe identitet...
Bota e yjeve
image

Braziljanja Andresa: Lidhja ime me Ardit Gjebrean

Të gjithë e njohin “çokollatën” që mban çdo...
Më tepër
image

Video: Madonna rrëzohet në skenën e Brit Awards

Ajo ishte njëra ndër performueset në ndarjen e...
Më tepër
Sport
image

"Kallet" Stambolli, Beshiktashi eliminoi Liverpoolin (Video)

Besiktas është kualifikuar tutje në Europa League, pasi...
Më tepër
image

Kaosi në Kiev lë nën hije futbollin (Video)

Tifozët e kanë ndërprerë ndeshjen Dinamo Kiev-Guingam, pasi...
Më tepër
Më të komentuara
GRAFORIZËM

Nga shkrimi nuk jetohet, vetëm në raste kur dikujt i shkruani për para (lekë)! F.H.

Shkrimtarët janë të pavdekshëm, nëse janë të kujdesshëm cfarë shkruajnë! (F.H.)

Patriotizmi, 'a la shqiptarçe'! Një herë e merr pushtetin, më pastaj kultivon 'dashurinë e madhë patologjike' ndaj shtetit! (F.H.)

Nëse njeriu për njeriun është ujk. Atëherë i bie, jonjeriu për jonjeriun, të jetë njeri! F.H.