Ilir Meta merr përvojë banditësh në Tetovë

Ky qafeshkurti i Parlamentit te Shqiperise, Ilir Meta me zëvendësministren e Ekonomisë Brunilda Paskali dhe zëvendësministrin e integrimit, kish ardhur sot befas ne Tetove, njiashtu
Opinione
image

Shkodrane (politikane) mos e korit Shkodren (luftetaren)

Një trimëreshe e cila sfidoi edhe burërrinë e meshkujve si në Kosovë ashtu edhe në Maqedoni, duke mos zgjedhur se cilin armik e ka përbalë. ...

Fillimi i autostradës Prishtinë-Hani Elezit-Shkup, çështje ditësh

image
 Ende nuk ka datë të saktë se kur do të nisin punimet në autostradën Prishtinë-Hani i Elezit, por burime të RTK-së brenda qeverisë konfirmojnë se
më shumë

Zbulohet identiteti i shqiptarit që keqtrajtohej nga “Tigrat e Arkanit”

image
 ​Është zbuluar identiteti i shqiptarët që para pak ditësh e përditshmja boshnjake “Oslobodenje” publikoi fotografitë ku shihet duke u keqtrajtuar nga dy pjesëtarë të formacionit
më shumë

Avionët me drogë në Divjak, Banorët: S’kemi parë gjë (VIDEO)

image
Banorët e Bedatit dhe Adriatikut, dy fshatrat e Divjakës ku opozita akuzon se janë ulur dhe ngritur avionët e narkotikëve, thonë se nuk kanë parë
më shumë

Zë peshkaqenin 365 kg, e ha me 20 vetë

image
Një peshkaqen 3,3 metra i gjatë ka rënë në prenë e një peshkatari, për të thyer kësisoj rekordet e një peshkaqeni të kapur ndonjëherë. Joey
më shumë

HTC One sfidon Galaxy S5

image
HTC One sfidon Galaxy S5 të kompanisë Samsung. Me altoparlantë që e bëjnë këtë telefon me zë të madh, HTC One (M8) është një pajisje
më shumë

Lëngu i qepës dhe mjalti, më efektivë se penicilina

image
Dy studentë nga Shkolla e Lartë Konia Güventaş (Turqi), kanë ekzaminuar efektet e lëngut të qepës dhe përzierjes së mjaltit për infeksionet në fyt. Ata
më shumë
 Vizito faqen
Kulturë
image

Lamtumirë Markuez

  Admirues të shumtë të Gabriel Garcia Marquez i bënë respektet e fundit shkrimtarit të madh kolumbian, në një shërbesë që u mbajt në qytetin e ...
image

Pretendimet e një libri: Bashkimi Europian u dizajnua nga Hitleri. Hapet debat i madh

E vërteta për Rajhun e Katërt - Si e fitoi Hitleri Luftën e Dytë Botërore”. Ky është titulli i librit më të ri i bashkëautorëve ...
image

20 vjet me Radio Vatin

  Radio Vati ka 20 vite që është në eterin e Republikës së Maqedonisë. Kjo i është radio private, e pavarur, urbane e cila emeton program ...
image

Promovohet “Tropojani” nga Gjergj Leka

    Kënga "Tropojani" që u prezantua nga kantautori Gjergj Leka në spektaklin “Kënga ime” në Televizionin Klan depërtoi menjëherë te zemrat e shqiptarëve. Leka gjatë prezantimit ...
Bota e yjeve
image

EULEX ngritë aktakuzë ndaj gazetarit Milam Zeka

EULEX ka ngritur aktakuzë ndaj gazetarit Milaim Zeka. ...
më shumë
image

Befason Nicki Minaj

Jemi mësuar që këngëtaren kontraverze ta shohim gjithmonë ...
më shumë
Sport
image

Reali më afër Lisbonës (Video)

Në kuadër të Ligës së Kampionëve, në ndeshjen ...
më shumë