Policia e Kosovës ka arritur ta arrestojë Albin Kurtin.

Ish-lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti është arrestuar nga Policia e Kosovës një orë pasi foli në tubimin e opozitës.

Kurti ka hedhur gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës dhe ka gjuajtur me sprej.