Sport

11 golashënuesit më të mirë të sezonit në Champions

auto_dxzzicz28w221wni9wgd3ant71487330152

Champions League ka hyrë në fazën më interesante pasi klube të mëdha janë shumë pranë eliminimit nga kompeticioni më i rëndësishëm evropian.

Pas ndeshjeve të para Barcelona dhe Arsenali janë me një këmbë jashtë Championsit, transmeton SYRI.net.

Agjencia e lajmeve “Goal.com” ka publikuar golashënuesit më të mirë të këtij sezoni në Champions ku ajo që bie në sy është mungesa e fituesit të “Topit të Artë”, Cristiano Ronaldos.

Vendi i parë kryesohet nga Lionel Messi me 10 gola, ndërsa në vendin e dytë ndjek sulmuesi i PSG-së, Edison Cavani me 7 rrjeta.

Podiumi plotësohet nga Robert Lewandowski i cili ka shënuar 6 gola. Më poshtë është lista e plotë e golashënuesve./ SYRI.net

1) LIONEL MESSI | Barcelona | Gola: 10

2) EDINSON CAVANI | PSG | Gola: 7

3) ROBERT LEWANDOWSKI | Bayern Munich | Gola: 6

4) KARIM BENZEMA | Real Madrid | Gola: 5

5) ARDA TURAN | Barcelona | Gola: 4

6) ANDRE SILVA | Porto | Gola: 4

7) MESUT OZIL | Arsenal | Gola: 4

8) DRIES MERTENS | Napoli | Gola: 4

9) RIYAD MAHREZ | Leicester City | Gola: 4

10) ANGEL DI MARIA | PSG | Gola: 4

11) AUBAMEYANG | Borussia Dortmund | Gola: 4

To Top