Një vajzë 13-vjeçare aksidentalisht ka vrarë veten sepse ka dashur t’i frikësojë prindërit e saj pasi ishte dënuar nga prindërit për qëndrimin deri vonë me shoqet e saj.

Francesca Cushion, e njohur si Frankie, nga Liverpooli, është gjetur pa vetëdije në dhomën e gjumit nga babai i saj ndërsa ka vdekur në spital, shkruan Daily Mail.

Nëna e saj Collen Nagel ka insistuar se ajo nuk dëshironte ta linte familjen e saj të pikëlluar duke i marrë jetën vetes.

Një kardiolog ka mohuar se Frankie, e cila besohet se vuante nga autizmi, ka vdekur si rezultat i “aksidentit tragjik” që lodhet me sëmundjen e saj, transmeton Koha.net.

Doktori u ka thënë prindërve të Frankiet se ajo nuk kishte nevojë për ndihmë të shpejtë dhe se ajo nuk e kishte ndërmend ta lëndonte veten.

Ajo është gjetur pa ndjenja rreth orës 17:30 ndërsa është shpallur e vdekur në spitalin Alder Hey Children’s.

Loading...