Sport

19-vjeçarët shkëlqejnë edhe ndaj Lihteshtajnit

20171114150836

Reprezentacioni i Maqedonisë deri më 19 vjeç e ka vërtetuar plasmanin në fazën elite për kualifikim në KE, duke mposhtur Lihtenshtajnin me rezultat 6-0, në turneun që u mbajt në Shkup. Maqedonia zuri vendin e parë me pikë maksimale 9 pikë, me goldallim 10-2.

Shorti për kualifikueset elite do të bëhet me 6 dhjetor në Nyon, ndërsa Euro 2019 do të zhvillohet në Finlandë.

Golat i shënuan: Mitrovski (3), Curlinov, Koleski dhe Miovski nga një. Vendin e dytë në grup e zuri Belgjika që mposhti Zvicrën me rezultat 5-3./lajm

To Top