A do të bashkohet opozita para zgjedhjeve lokale? Flet ekskluzivisht Zijadin Sela! (Video)

Kriza në Maqedoni në vend se të zgjidhet, po thellohet edhe më tepër. Ajo ka dalë jashtë kornizave kushtetuese dhe ligjore duke u futur në një vakum juridik, që e bën këtë krizë edhe më të komplikuar. Për të biseduar lidhur me zhvillimet aktuale i ftuar i radhës në emisionin InBox Debativ ishte kryetari i LR PDSH-së, Zijadin Sela. A do të ketë takime të reja të lidereve, a janë rritur gjasat për unifikim opozitar para zgjedhjeve të ardhshme lokale ishin vetëm disa nga pyetjet në të cilat u përgjigj kryetari i LR PDSH-së në këtë emision. Intervistën plotë mund ta përcillni në videon më poshtë.

Loading...