Kosovë-Shqipëri

A po dyshon Berat Buzhala se shoferi i PDK-së e ka sulmuar Arbana Xharrën? (Video)

buzhala xharra

 

Gazetarja Arbana Xharra ka qenë e ftuar në emisionin “Komiteti Qendror” të gazetarit të njohur Berat Buzhala, ku ka rrëfyer për sulmin që i ndodhi asaj para një jave.

Xharra mes tjerash tregon se atë natë është shoqëruar nga shoferi i PDK-së dhe nj shoqërues tjetër nga kjo parti dhe se ata kanë qenë njerëzit e vetëm që e kanë ditur se atë natë do të kthehen nga Tirana dhe kohën e saktë se kur do të kthehen (ora ni ose ni e pesë minuta thotë Arbana Xharra), transmeton Gazeta Lajm. Xharra potencon se dy shoqëruesit nga PDK-ja e kanë përcjellë deri te shkallët, kurse pastaj është futur në podrum. Kjo pjesë e rrëfimit ngjallë kërshërinë e gazetarit Buzhala, i cili fillon të parashtrojë pyetje shtesë lidhur me shoqëruesit nga PDK-ja. Përcilleni këtë pjesë të intervistës në videon më poshtë nga minuta 15.

To Top