Kronikë

Aksident me traktor, lëndohen tre persona

2-96-780x439

Policia raporton se në fshatin Bushincë, të Novobërdës një person i përkatësisë serbe derisa ishte duke drejtuar traktorin, dyshohet se nga pakujdesia ka dalë nga rruga dhe për pasojë lëndime kanë pësuar vetë drejtuesi dhe dy pasagjerë.
Të lënduarve u është ofruar tretman mjekësor në spitalin Rajonal në Gjilan, ndërsa njëri nga pasagjerët është dërguar në QKUK për tretman të mëtutjeshëm mjekësor.

Lidhur me rastin është njoftuar edhe prokurori.

To Top