Aksident në autostradën e Italisë: Gjashtë të vdekur pas shpërthimit të një cisternë

Gjashtë vetë, duke përfshirë dy fëmijë,mbetën të vdekur në një aksident dhe shpërthim në një autostradë në Italinë veriore.
Sipas raportimeve një makinë familjare u përplas me një kamion cisternë, duke shkaktuar një shpërthimin në Brescia.

Makina e Kia kishte një targë franceze sipas njoftimeve të cituara nga agjencia e lajmeve AFP.

Tymi nga shpërthimi mund të shihet disa milje larg.

Loading...