ShowBiz

Alban Skënderaj feston ditëlindjen, ja urimi special nga Miriami (Foto)

Këngëtari i dashur për publikun shqiptar feston sot ditëlindjen.

Në këtë 35 vjetor, Alban Skënderaj ka marrë një urim special nga e dashura e tij e zemrës. Miriami i ka kushtuar babait të vajzës së saj fjalë zemre si dhe falenderime pa fund për ekzistencën e tij.

“Edhe pse ti më shumë preferon të bësh dedikime e jo të marrësh të tilla për 35 vjetorin tënd nuk mund të rrija pa t’i thënë këto fjalë. Ti më provon cdo ditë që ka ende njerëz me shpirt të bardhë në këtë botë. Ti shkëlqen së jashtmi, por më së shumti në brendësi! Ashtu sic ti ke zemrën, ashtu dhe Zoti të ka bekuar në jetë me dashuri të sinqertë ngado qe ti sheh, me një familie të rrallë, një femijë engjëll dhe të ka dhënë frymëzimin shpirtëtor që ti jua dhuron njerëzve në vepra te vërteta arti qe do të mbeten përgjithmonë. Krijimtaria jote e vërtetë sapo ka filluar te çeli.Lum Ameli për të gjitha vargjet hyjnore që do i dedikohen.Unë që të njoh në të mirat dhe ato “më pak të mirat”e tua di të them që Zoti të ka bekuar me virtytet më të larta njerëzore. Të dua me cdo qelizë të trupit tim.”-shkruan Miriami krahas fotos së publikuar. Albani dhe Miriami janë prindër të vajzës së vogël Ameli.

screenshot-11_1492683293-3027658

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

To Top