Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti në një intervistë ekskluzive për Gazetën Lajm dhe Lajm.tv, shprehet i sigurt se kjo Lëvizje do të dalë fituese në zgjedhjet që po mbahen sot, kurse partnerin e dytë për formimin e Qeverisë do ta zgjedhë varesisht nga rezultatet e zgjedhjeve që do të dalin.

Kurti flet edhe për atë se si do të duket Kosova me të si kryeministër dhe me VV-në si parti në pushtet. Ideja e tij është për formimin e një aleance ballkanike, ku nuk do të ishte Serbia, por as Maqedonia deri sa i diskriminon shqiptarët./LajmTV/GazetaLajm/

Loading...