Maqedoni

“Aleanca” dhe “Besa”, afër bashkëpunimit, Kasami viziton “Aleancën”, Sela viziton “BESA” (Foto)

bilall-aleanca

Sot Tetova ka qenë qendra e vizitave të krerëve të partive politike shqiptare në Maqedoni.

Kryetari i Lëvizjes Besa dhe njeherazi kandidat për Komunën e Tetovës sot gjatë parakalimit nëpër rrugët e Tetovës ka përshëndetur aktivistët e Aleancës për Shqiptarët të cilët kishin improvizuar një shtand ku shpërndanin platformën politike të kandidatit për kryetar komune të Adnan Nezirit, raporton portal “tetova1”

Të njëjtin veprim e bëri edhe bartësi I listës për këshilltar nga Lëvizja Besa Hysein Reka dhe activist tjerë partiak.

pak mw vonw edhe Kreu i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela bashk me kandidatin Adnan Nezirin dhe bartësin e listës për këshilltar Arif Selamin kanë lëvizur nëpër rrugët e Tetovës dhe janë takuar më shumë qytetarë.
Në një rast ata kanë vizituar edhe shtandin e Lëvizjes Besa që gjendej në afësri të sheshit të Tetovës dhe kanë bërë foto të përbashkët me aktivistët e Lëvizjes Besa, raporton portal “tetova1”.

Këto dy raste tregojn më së miri për atmosferën relaksuese që mbizotron në Tetovë në prag të zgjedhjeve lokale të 15 tetorit.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

To Top