Maqedoni

“Ali Ahmeti e Hashim Thaçi shesin e blejnë gjithçka në emër të shtetit, vetëm të mbesin në pozitat që janë’’

auto_23_01_2015_2893889_22_01_15_14927_IMG_0230_220120141515879450

Drejtori ekzekutiv i Lëvizjes FOL, Petrit Zogaj ka reaguar pas përhapjes së lajmit ku dyshohet që logo e përzgjedhur për herën e dytë si logo zyrtare për “10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, është e vjedhur.

Edhe pse ishte i menjëhershëm reagimi i autorit të logos i cili tregoi se që të dy dizajnët janë punim i tij, Zogaj me anë të një shkrimi në “Facebook” ka reaguar duke thënë se autori i këtyre logove është një tregtar i zakonshëm.

Zogaj e ka quajturAli Ahmetin si tregtar në Maqedon, dhe ka thënë se autori i logos njëherë në 2015 e kishte shitur logon për BDI-në, e tash tregtinë po e bën me Hashim Thaçin të cilin e ka quajtur ‘tregtar i zoti politik’.

Ky është shkrimi i tij i plotë:

Autori i ketyre llogove eshte nje tregtar i zakonshem. Duke e kuptuar shume mire se kujt po i ben llogo, pra kush jane pranuesit e punes se tij, duke i njohur po ashtu si tregtar, ka bere pazarin e vet: me te njejten pune ka perfituar dy here.

Ne 2015 me BDI-n e Ali Ahmetit, tregtar politik ne Maqedoni dhe tash njejte me Hashim Thacin, po ashtu nje tregtar i zoti politik. Qe te dy, ne emer te shteteve perkatese, shesin e blejne gjithcka, me te vetmin qellim qe te mbesin ne pozitat qe jane.

1 Comment

1 Comment

  1. fero

    January 14, 2018 at 16:29

    Te dyte jane gjysemanalfabeta te dyte jane me shkolle te mesme dhe asgje me shume Ketyre dyve u dheb koka me lexu libra romane per ate dhe kane ngele aty ku jane UDB-asha Keta dy nuk e tradhetuan UDB-ne i ngelen besnik burgosen vrane likuiduan shqiptare sa here qe iu dha rasti ne FYROM Ali AH-muti ka shume raste te montuara si psh Sopoti ku ky UDB-shi shkon ne Sopot dhe i inkurajon familjet se do te angazhohet per rastin ne te vertet ai vet ishte angazhuar qe kurr mos te zbardhet Vet kauret e zbardhen permes pergjimeve dhe ky UDB-ashi ende krekoset Brodeci ku u arrestuan u malltretuan shqiptaret Gjoràe Petrovi ku shqiptaret malltrtohen u shkaterrohen shitoret dhe nuk kompenzohen e ky UDB-ashi nuk gjeti force te thote nje fjale Lagja e Trimave ku i mbolli trimat Mirsadin Begun me shoke dhe del neper emisione dhe na arsyetohet se u ka derguar emisar po ata po likuidohen jo ne dyluftim por neper zyret ku DUI eshte bashkpjesmarrese Sa per Hashumin prej se erdhi ne pushtet skandal pas skandali Hashumi me shoke ka bere kerdi ne Kosove Po me duket se bashkesise nderkombetare po u konvenojne keta persona gjysem te ditur dhe me bagazh kriminal Ky ka bere kerdi me demarkacion komuna me shumice serbe paramendoni nenshkruan dokument ku gj kushtetuese nxjerr gabime ne 23 nene dhe ky Hashumuti as qe jep pergjegjsi por kthehet dhe thot qe duhet serbeve tu ju garantohet AKS vetem e vetem te jet mire me serbet qe ti shpetoje gjykates speciale por por por si me duket ky muti nuk do ti shpetoje gjykates speciale por ne çdo menyre shikon qe ta rrezoje gjykaten speciale ate qe para disa viteve u kerrcnua deputeteve te PDK-se se nese se votojne pro nuk do te kandidohen per deputet e ne anen tjeter i nderuari Albin Kurti i cili i luste qe mos ta votojne se eshte e keqja e Kosoves dhe i thoshte kolegeve te tij te PDK-se se do te vie dita qe do te pendohen dhe ja ku jane Keta te dy Hashumuti-Ali AH-muti jane e keqja e popullit shqiptare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

To Top