Skuadra e Shkëndijës ka shënuar fitoren e katër radhazi në kampionat. Kuqezinjtë në Tetovë mposhtën Shkupin, në derbin shqiptarë me rezultat 3-0, me golar e Fazliut, Eminit dhe Alimit.

Goli i kapitenit Alimi ishte kryevepër e vërtetë, pas një projektili nga këndi i vdekur, duke e mposhtur Aleksovskin e Shkupit.

Shikojeni golin fantastik të kapitenit të Shkëndijës, pas të cilit bashkëlojtarët e tij u kapën për kokë. (minuta e 3.22)

Loading...