Ezgjan Alioski në minutën e 35-të ka shënuar një gol të bukur kundër Gjibraltarit për rezultatin 0-2, në ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve, grupi D.

“Me rëndësi është që kemi shënuar fitore, ishte vështirë të luhet në terren me bar artificial, megjithatë ia arritëm qëllimit. Kundërshtari në disa momente ishte tepër agresiv, por ne dëshironim të ruajmë forcën edhe për ndeshjen e ardhshme, dhe mendoj se e kemi përfunduar me sukses udhëtimin në Gjibraltarë”, tha Alioski, futbollist i Leeds United.

Loading...