Ezgjan Alioski sot pasdite ka treguar se është në formë të hatashme, duke shënuar gol dhe një assist për Leedsin si udhëtues te Norëic. Leeds për 30 minuta e siguroi fitoren duke triumfuar 3-0.

Në minutën e 26-të reprezentuesi i Maqedonisë shënoi gol spektakular nga një pozitë e vështirë, për rezultatin 2-0, kurse pak minuta më herët asistoi në golin e epërsisë prej 1-0 që e shënoi Klih.

Ishte ky goli i dytë i Alioskit në sezonin e ri.

Leeds United pas pesë javësh ka katër fitore dhe një barazim dhe është lider me 13 pikë sa ka edhe Midëlzbrou.

Loading...