Sport

Alioski nuk do të luaj kundër Ridingut, ja pse

ezgjan_alioski_of_leeds_united_celebrates_after_scoring_the_seco_543139

Ezgjan Alioski, sipas të gjitha gjasave, nuk do të luaj kundër Ridingut në fundjavë. Mediat angleze të afërta me klubin kanë shkruar se futbollisti shqiptar do të kursehet për ndeshjen e ardhshme të klubit të madh anglez. Leeds në javën e 12-të do të ndeshet kundër Reding dhe ka mundësi të ndërpresë serinë e zezë prej dy humbjeve radhazi.

Ky është vendim i menaxherit, Kristijansen. Alioski luajti në dy ndeshjet e Maqedonisë kundër Italisë dhe Lihtenshtajnit.

To Top