Një deklaratë e disa kohëve më parë ku këngëtarja e njohur Anxhela Peristeri cilësonte shqiptarët më të mirë ë shtrat se grekët, bëri bujë. E ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Xing me Ermalin”, ajo ka rrëfyer dy arsye për të justifikuar deklaratën e saj. Këngëtarja u shpreh: E para dhe kryesorja flasin shqip dhe e dyta që unë jam shqiptare.” Ermali iu përgjigj: Meqë ti ke bërë këtë krahasim do të thotë që ti ke pasur një të dashur grek?”.
Replika e Anxhelës: Unë faktikisht 7 vjet në Greqi kam qenë vetëm. Ndodhi çfarë ndodhi, ka kaluar, tani jemi në Shqipëri”.