LifeStyle

Aplikoni për 30 ditë vazelinë në gjoks, rezultati është surprizues

vaseline_1492606739-7040940

Mesoni disa truke për përdorimin e Vaselinës.

Vaselina është një produkt natyral deh ju sjell shumë të mira për lëkurën, flokët dhe thonjtë.

Ja disa arsye pse duhet ta përdorni atë çdo ditë.

-Dëshironi të keni bërryla të butë atëherë aplikoni vazelinë dhe pjesa e ashpër e lëkurës do të rigjenerohet.

-Përdorni vazelinët për të shëruar buzët e acaruara nga i ftohti.

-Aplikoni vazelinë në gjoksin tuaj për një muaj. Ndihmon në forcimin e lëkurës dhe eleminimin e strijave të krijuara nga ndryshimet në peshën trupore.

-Aplikoni vazelinë në qerpikët tuaj 30 minuta para se të shkoni në shtrat. Kjo do të bëjë qerpikët tuaj të gjatë dhe të plotë.

-Masazhoni këmbët tuaja me vazelinë çdo natë para se të shkoni për të fjetur. Kjo do të bëjë këmbët tuaja ndjehen të qeta dhe të buta.

-Ju gjithashtu mund të përdorni vazelinë si një produkt për  heqjen e make-up. Në një copë të pambuktë vendosni vazelinën dhe fshini butësisht make-up nga lëkura juaj.

-Gjatë ditëve të ftohta dhe dimrit aplikoni vazelinë në lëkurën tuaj duke shmangur kështu  acarimin e saj.

-Aplikoni vazelinë në faqet tuaja dhe ju do të dukem më e re.

-Aplikoni vazelinë në vetullat tuaj, për të rregulluar vetullat e shpupuritura. Gjithashtu vazelina iu jep ngjyrë më të erët vetullave tuaja.

-Nëse kini flokë të ashpër dhe pa shkëlqim ju mund të aplikoni vazelinë. Merni  pak vazelinë dhe aplikojeni atë si xhel, por në sasi më të reduktuar.

-Aplikoni vazelinë pas depilimit duke lënë lëkurën tuaj të butë.

-Aplikoni vazelinë në pjesën e ballit dhe veshëve kur lyeni flokët me bojë. Kjo do ju ndihmojë të shmangni acarimin e lëkurës, djegien, por dhë mbetjen e shenjave nga boja.

-Doni që aroma e parfumit tuaj të zgjatë më shumë. Aplikoni vazelinë në zonën ku hidhni aromën.

-Vazelinë është gjithashtu shumë e dobishme në qoftë se keni probleme me puçrra në  fytyrë. Ajo ndihmon në bllokimin e poreve.

-Lyeni thonjtë tuaj me vazelinë duke i bërë më të fortë, me shkëlqim.

To Top