Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg arriti për vizitën dyditore në Shkup. Agjenda e tij për ditën e sotme nuk parashikon aktivitete të tjera, megjithatë Stoltenberg pritet që nesër të takohet me presidentin Gjorge Ivanov dhe kryeministrin Zoran Zaev si dhe me liderin e opozitës maqedonase  Hristijan Mickoski.

Loading...