Britain Football Soccer - Manchester City v FC Barcelona - UEFA Champions League Group Stage - Group C - Etihad Stadium, Manchester, England - 1/11/16 Barcelona's Luis Suarez and Lionel Messi before the match Reuters / Phil Noble Livepic EDITORIAL USE ONLY. - RTX2REOS

Titulli në La Liga praktikisht është siguruar, Liga e kampionëve është humbur, ndërsa Kupa e Mbretit është i vetmi trofe që Barcelona do të luftoj. Duke pasur parasysh se Barcën të shtunën  e pret finalja e kupës në Madrid kundër Sevillës, Ernesto Valverde do të paraqitet me formaacion jo të kompletuar. Mediat theksojnë se Blaugranët në “Balaidos”, sipas të gjitha gjasave, nga minuta e parë do të jenë pa Messin e Suarezin dhe nuk do të ishte befasi nëse Celta rrëmben pikë.

Loading...