‘El Classico’ e parë mes Barcelonës dhe Real Madrid do të luhet në ‘Camp Nou’, të dielën me 28 tetor në ora 16:15., ka konfirmuar La Liga, transmeton Indeksonline.

Presidenti i La Ligas, Javier Tebas ka konfirmuar se ndeshja do të luhet javës së ‘Ligës së Kampionëve’. Para ‘El Classicos’, Real Madrid do të luaj kundër Viktoria Plzen, kurse Barcelona do të luaj kundër Inter.

 

 

Ndeshja e fundit mes dy gjigantëve spanjollë mbaroj me rezultat 2-2./Indeksonline/