La Liga ka publikuar 10 golat më të bukur të shënuar nga gjuajtjet e lira në sezonin 2017/2018.
Bardhi në listën e Top 10-shit ishte dy herë, në vendin e shtatë me golin kundër Sociedadit dhe me golin e dytë ndaj Deportivos menjëherë pas Leo Messit. Ai në 26 ndeshje shënoi nëntë gola dhe shumicën prej tyre janë  realizuar nga gjuajtjet e lira.
Futbollisti ynë padyshim pritet që edhe në sezonin e ardhshëm të jetë i frikshëm për çdo portier në elitën e futbollit spanjoll.

Loading...