VALENCIA, SPAIN - AUGUST 27: Enis Bardhi midfielder of Levante UD looks on prior to the La Liga game between Levante UD and Real Club Celta de Vigo on August 27, 2018, at Ciutat de Valencia Stadium in Valencia, Spain. (Photo by Carlos Sanchez Martinez/Icon Sportswire via Getty Images)

Enis Bardhi ka pasur një sezon të shkëlqyeshme te Levante. Mesfushori shqiptar kishte vlerën prej 6,8 milion euro në start të sezonit të kaluar, kurse tani vlerësohet në 13,9 milionë. Ai ishte një prej më të mirëve te skuadra spanjolle vitin e kaluar, duke shënuar 9 gola dhe një assist në 26 ndeshje. Formën e tij e dëshmoi edhe në petkun e Maqedonisë duke luajtur nga minuta e parë në dy fitoret e Ligës së Kombeve kundër Armenisë dhe Gjibraltarit.

Loading...