Kanë nisur të radhiten mirënjohjet për Enis Bardhin, pas golit të tij të parë në sezonin e ri në Primera. Gazeta “Marca” publikoi se lojtari ynë është nominuar në mesin e katër futbollistëve më të mirë në La Liga për javën që shkoi.

Përvec Bardhit janë nominuar edhe Pablo Sarabia (Sevilla), Mikel Ojarzabal (Sociedad) dhe Ezekiel Garaj (Valencia).

Loading...