Sport

Bashkim Qazimi në Grozni me “Luanët e Kombëtares”- Balaj, Roshi dhe Berisha

20158095_1816728275009073_2015485477_n

Biznesmeni i njohur shqiptar Bashkim Qazimi, dite me pare ndodhej per vizite ne Grozni (kryeqytet i Çeçenisë) per t’i vizituar, sic ssshprehet ai, “Launët e Kombëtareve Shqiptare” te Shqiperise e Kosoves, Bekim Balaj, Odise Roshi dhe Bernard Berisha. Pikerisht nga kjo vizite, gazeta “Lajm” dhe “Lajm.TV”, arriti t’i sgurojë fotot ekskluzive.
Ja disa imazhe nga vizita vellazerore e Bashkimit me “Luanët…” Bekim Balaj, Odise Roshi dhe Bernard Berisha.
Futbollistët e kombëtares shqiptare luajnë tek skuadra nga Grzni – Terek Grozny.

Bashkim Qazimi njihet si një mbështetës i madh i dyshes së ekipit të Groznit dhe kombëtares shqiptare, Balaj dhe Roshi, të cilët i ka ndjekur edhe gjatë ndeshjeve të Kuqezinjve në Euro 2016. Pra, tradita vazhdon, nderkoheqe nje raport poashtu vellazeror ka krijuar edhe me Bernard Berishen. /Lajm

20134761_1816728345009066_734132253_n

20158095_1816728275009073_2015485477_n

20206440_1816728355009065_567669687_n

To Top