Bayern Munichu ka arritur një fitore të rëndësishme 1:2 në udhëtim te Sevilla në ndeshjen e parë të fazës çerekfinale të Ligës së Kampionëve, raporton zeri.info

Spanjollët kaluan të parët në epërsi përmes Pablo Sarabias në minutën e 32-të, por gjermanët arritën që ta përmbysnin këtë rezultat falë një autogoli të Jesus Navas (37’) dhe golit të Thiago Alcantaras në minutën e 68-të./Zëri