Kryesia Qendrore e Levizjes Besa ka vendosur qe te pranoje kerkesen e kryeministrit Zoran Zaev per zgjerimin e Qeverise, shkruan Gazeta Lajm. Vendimin e ka bere te ditur pak minuta me pare kreu i partise Afrim Gashi. Ai permendi agjenden reformuese te Qeverise dhe procesin per anetaresimin e vendit ne NATO si disa nga arsyet per vendimin e Beses per te marre pjese ne ekzekutiv. “Pjesmarrja jone ne kete qeveri eshte me teper strategjike se sa procentuale” ka thene mes tjerash Afrim Gashi. /Gazeta Lajm

Loading...