besir

 

Mbrojtësi i reprezentacionit U21 të Maqedonisë në futboll, Besir Demiri ka deklaruar se të 12 përfaqësueset pjesëmarrëse në fazën finale të Euro 2017 në Poloni janë kualitative, por përkundër kësaj do të mundohen të vazhdojnë të luajnë ashtu si në ndeshjet eliminatore. Maqedonia gjendet në grupin B me Spanjën, Portugalinë dhe Serbinë. Ai ka thënë se pjesëmarrja në kampionatin europian në Poloni është sukses për ta, ndërsa çdo pikë e fituar atje do të ishte e mirëseardhur për Maqedoninë U21. Sipas tij favorit në turne janë Portugalia dhe Gjermania. Besir Demiri në intervistën për Lajm Tv ka folur edhe për Shkëndijën, ndërsa ka komentuar edhe pjesën vjeshtore të kampionatit të Maqedonisë në futboll./LajmTV

Loading...