Biznesmeni Zamir Mane, që llogaritet shqiptari më pasur në Ballkan, paralajmëron ndërtimin e një qyteti në Maqedoni. Këtë “qytet” ai e planifikon te Panairi i Shkupit, pasi kompania e tij ka fituar tenderin për rrenim të panairit dhe ngritjen e një projekti gjigant që do të përfshijë hotele, objekte banesore dhe qendër tregtare, shkruan Gazeta Lajm. Mane njihet edhe si biznesmeni shqiptar që ka ndërtuar Skopje City Mall, të cilin më pas ua shiti britanezëve.

Lidhur me këtë projekt Mane ka folur edhe në emisionin Xing Me Ermalin dhe videon mund ta përcillni më poshtë:

Loading...