Një ndeshje boksi e zhvilluar në Tajlandë ka përfunduar me një fund tragjik. Christian Daghio, 49 vjç ka humbur jetën pas dy knockouts nga kundërshtari i tij Don Parueang.

Boksieri Italian u dërgua menjëherë në spital, por nuk mundi të mbijetojë pasi për shkak të plagëve të marra.
49 vjeçari numëronte shumë dyluftime profesionale ku dhe ka fituar 7 tituj kampion

Loading...