Rajon-Botë

Burra të armatosur dhe të veshur si gra sulmojnë dyqanin e bizhuterive (VIDEO)

likabizhu-662_1492679197-9286204

Tre burra të maskuar si gra kanë sulmuar me armë një dyqan bizhuterish në Port St. Lucie, Florida, SHBA.

Pamjet dramatike të publikuara nga policia, tregojnë grabitësit ndërsa kërcënojnë me armë punonjësit e dyqanit.

Ndërkaq, policia ka raportuar se një prej tyre u arrestua pak çaste më pas në parkingun e një spitali, ndërsa vazhdon kërkimi për personat e tjerë.

Sipas tyre, një prej të dyshuarve më pas rrëmbeu një familje, të cilët i detyroi ta çonin me makinë deri në Fort Lauderdale.

Kërkimi për personat e tjerë vazhdon ende.

To Top