-1 C
Skopje
Wednesday, November 14, 2018

Kuriozitete

A do të guxonit ta provoni ? (VIDEO)

Ka shumë njerëz nëpër botë që guxojnë të provojnë gjëra ekstreme, madje shumë prej tyre nuk frikësohen fare prej lartësive apo sporte që rrezikojnë...

Prostitutat më të shtrenjta në botë. Ja sa marrin për një...

Shpesh konsiderohen si pjesë e rëndomtë e shoqërisë të cilat paguhen shumë pak. Mirëpo, kjo nuk vlen për tetë prostitutat e mëposhtme. Është folur se ato...

Japonezët shpikin lëkurën që rrit flokun

Shkencëtarët japonezë pretendojnë se kanë gjetur kurën për tullacllëkun duke i rritur flokët në laborator. Ata kanë arritur të krijojnë në laborator lëkurën e...

60 xhamitë më të bukura përzgjedhur në botë: mes tyre edhe...

Xhamitë janë vendet e faljes për muslimanët. Këto vende të shenjta kanë ekzistuar për më shumë se një mijë vjet. Me përhapjen e Islamit...

Shkencëtarët rikthejnë në jetë trurin e ngrirë

Hulumtuesit kanë arritur që ta shkrijnë një trurin e një lepuri, që ishte shkrirë paraprakisht. Arritja në fjalë, nëpërmjet të cilës shkencëtarët kanë arritur...

“Shkojmë larg syve të fshatit për të bërë seks”. I moshuari...

Një vajzë 25-vjeçare nga fshati Mizë i Lushnjes ka bërë denoncim në polici se fqinji i saj 69-vjeçar e ndiqte vazhdimisht nga pas dhe...

Ky fëmijë “komunikon” me gjelat e detit (Video)

Shpesh kur dëgjojmë kafshët apo shpezët duke lëshuar tinguj mendojmë me vete se çfarë janë duke thënë, por ky fëmijë ka zgjedhur të "flasë"...

Përse nuset veshin vello në ditën e dasmës?

Përse nuset veshin vello? Çfarë domethënie kanë? Prej kur janë bërë një gjë tradicionale e çdo nuseje?  E vërteta është se askush nuk është i...

70 vjeçarja që mahniti jurinë e ‘Italia Got Talent’ me akrobacitë...

Tomoko është një 70 vjeçe e cila para 23 viteve kishte shkuar nga Japonia në Itali për të studiuar operën. Pas përfundimit të studimeve ajo...

Momenti tronditës kur treni godet veturën

Ky është momenti kur një tren që po udhëtonte 160kmh u përplas me një veturë të braktisur në një hekurudhë. Jonathon Mather, një 36 vjeçar...

Ja sa para duhet të kurseni çdo ditë që të bëheni...

  Nëse dëshironi të bëheni të pasur, investoni – dhe sa më herët që të mundeni. “Të bëhesh i pasur nuk është asgjë më shumë se...

FOTO +16 /Në këtë qytet të gjithë qendrojnë nudo

Turistë nga e gjithë bota janë duke vërshuar në një qytet të vogël bregdetar francez, ku të qenit lakuriq është e detyrueshme. Naturiste Village në...

FOTO/ Femrat keçiste të Japonisë, që ndezin shfaqjet

Në foto: Keçistja Kris Wolf tek e spërkasin me një sprajt gjatë shfaqjes së saj si profesioniste “wrestler”. Gratë keçiste profesioniste në Japoni hyjnë në...

VIDEO: Shikoni boks (burrash) pa doreza!

http://www.dailymotion.com/video/x3x02vz_d_shortfilms

Shikoni VIDEO, se si luftohet terrorizmi ne stilit “Ninxha” !!!

Shikoni se si luftohet terrorizmi ne stilit "Ninxha" !!! http://www.dailymotion.com/video/x2fnj6r

Nusja-fantazmë në vendin ku u aksidentua çifti i sapomartuar (Video)

Një shofere nuk u besonte syve, teksa po udhëtonte në një rrugë, ku tre dekada më parë humbi jetën një çift i sapomartuar. Karina Dmitrieva...

Prej nga vijnë këpucët?

Au, ooo,! Njerëzit në kohët e lashta sigurisht do të kenë bërtitur kështu kur kanë ecur pa këpucë mbi tokë të vrazhdë. Dhe, sigurisht...

Pamje magjepsëse me adrenalinë nga Brezovica (VIDEO)

Edhe pse me mungesë të investimeve, Brezovica mbetet njëra prej destinacioneve më të dashura për skiatorët kosovarë. Zhvillimi i skijimit alternativ gjatë viteve të fundit...

Për atë që disa njerëz bëjnë shkollë me vite të tëra,...

Në një hulumtim kanë marrë pjesë 16 pëllumba të cilat gjatë 14 ditëve kanë mësuar e si t’i dallojnë në fotografi mikroskopike mostrat e...

Titusin, pitbulli shqiptar që po e çmend botën

Titusin është pitbulli shqiptar që është i vetmi në llojin e tij. Qeni që po çmend rrjetet sociale në botë ka ngritur disa pikëpyetje. Lëkura e...

Kjo është anija më e shtrenjtë në botë (Foto/Video)

Luftanija më e shtrenjtë në histori, USS Gerald R.Ford, që kapë vlerën prej rreth 13 miliardë dollarë, pritet t’i bashkohet marinës amerikane në shtator,...

Si e bëjnë bletët mjaltën?

Ju keni parë se si bletët gumëzhinjë rreth luleve. Por, nëse afroheni shumë, do të shihni se si ato zvarriten poshtë-lart në një lule. Atë e...

Fakte interesante për basketbollin

-James Naismith, një mësues në ‘YMCA’ në Springfild, Masaçusets, është ai që besohet se ka zbuluar basketbollin më 1891. -Koshat e parë ishin thjeshtë shporta...

VIDEO/ I kalon makina sipër, fëmija shpëton

Një incident i pabesueshëm ka ndodhur në Kinë, ku gjatë rrugës në autostradën e provincës Zao Tong, një fëmijë ka rënë nga dera e...

E rrahin për vdekje në rrugë veç pse ju kërkoi që...

Një i ri në Angli është rrahur brutalisht deri në vdekje nga një grup i të rinjve në rrugët e Anglisë, pasi që iu...

NASA: Shtresat e akullit në shkrirje po ndryshojnë mënyrën se si...

Ngrohja globale është duke e ndryshuar mënyrën se si toka sillet rreth boshtit të saj polar, sipas një studimi të NASA’s, transmeton Gazeta Express "The...

Makina del nga rruga, ja si shoferi fluturon në ajër (Video)

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në Missouri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kur një makinë ka dalë nga rruga dhe si pasojë...

Fshati del në shitje për 25 milionë euro (Foto)

Një fshat i tërë në North Yorkshire në Angli është dalë në shitje për një çmim prej 25 milionë euro, raporton BBC. West Heslerton, në...

Një figurë misterioze shfaqet në BBC (Video)

Një figurë misterioze është shfaqur sot në studiot e BBC-së gjatë transmetimit të emisionit të mëngjesit. Prezantuesit Louise Minchin dhe Dan Walker ishin duke biseduar...

Beqarëve turq që protestuan për martesë u ka buzëqeshur fati

Mersin, 8 prill - Të rinjve nga fshati Erdemli në Mersin të Turqisë, të cilët ditë më parë protestuan për shkak të pamundësisë për...

“Drifting” me triçikletë (Video)

Shoferi profesional i garave, amerikani Tanner Foust, në shumë raste deri më tani është treguar se sa i mirë është në vozitje. Nga garat Rally...

Çfarë kanë të çuditshme këto llamba?

Iluzionet optike në internet janë bërë virale, dhe vazhdojnë të tërheqin kuriozitetin e përdoruesve online. Fokusohuni tek kjo llambë që varet në tavan dhe...

Studim: Agjërimi për tre ditë, rigjeneron tërë sistemin imunitar

Hulumtuesit e Universitetit të Kalifornisë Jugore kanë deklaruar se agjërimi, qoftë edhe për tri ditë, mund të rigjeneroj tërë sistemin imunitar te njerëzit. Sa i...

Nusja i tregon gishtin e mesit vjehrrit në mes të dasmës,...

Duhet të ishte dita më e bukur e jetës për të, por një veprim i pa menduar mirë e ktheu në një ditë të...

Si funksionon plumbi nën ujë? (VIDEO)

Një shkencëtar e ka bërë një eksperiment shumë të rrezikshëm. Ai mori rrezikun mbi supe, duke hyrë në pishinë dhe duke e qëlluar veten me...

Qyteti italian mirëpret beben e parë pas 28 vjetësh

Një qytet i vogël në veri të Italisë, Ostana që shtrihet në malet e Piedmong, është duke festuar lindjen e foshnjës së parë që...

Miliarderi që harxhoi miliona dollarë për të lëvizur një pemë

Kur njeriu më i pasur i Gjeorgjisë, Ivanishvili, vendosi që të transportonte një pemë me peshë 650 tonë nga një krahinë e vendit në...

Prodhimi energjisë nga Valët e Detit bëhet i mundur në Australi

Carnegie Wave Energy Limited është një shpikës i listuar në ASX, pronarë dhe zhvillues i teknologjisë së energjisë së valëve detare CETO. Kjo teknologji...

Restoranti vendos një frigorifer në rrugë – ushqim për të pastrehët...

Restorantet çojnë dëm një sasi të madhe ushqimi dhe shumë produkte të tjera përfundojnë në qesen e plehrave, në vend që të shkojnë në...

Pse ndihemi të lodhur edhe pas gjumit?

Me siguri ju ka ndodhur që të flini qetë dhe mirë përgjatë gjithë natës dhe prapë kur të zgjoheni të ndjeheni të lodhur sikur...

VIDEO/ “Kosheret me bletë” hapen në ashensor, ja reagimi i njerëzve

Një kamera e fshehtë mjaftë komike tregon reagimin e njerëzve të ndryshëm, kur brenda një ashensori bashkë me ta futet edhe një bletërritës me...

Kosovari që koleksionoi më shumë se 250 orë muri (Video)

Armend Kuçi është një koleksionues, i cili në shtëpinë e tij ka më shumë se 250 orë muri. E gjithë kjo për Armendin nisi shumë rastësisht,...

Foto /Nusja i tregon gishtin e mesit, vjehrri e hedh “KO”...

Eh lufta mes nuseve dhe vjehërrve ka qenë qëkur është krijuar njerëzimi, por kurrë më parë nuk kishim parë që nusja dhe vjehrri të...

Rrufeja bie mbi kokën e portierit

Portieri australian Stefan Petrovski, i ekipit të kategorisë së dytë malajzeze Melaka United, është goditur nga një rrufe gjatë një seance stërvitore. Petrovski është...

“Vari” veten në kundërshti të vizitës së presidentit iranian (VIDEO)

Një grua nga grupi aktivist Femen në Paris, dje ka realizuar një instalacion shumë domethënës në kundërshtim ndaj vizitës së Presidentit iranian, Hassan Rohani...

Njeriu më i fortë në botë

Ross Edgley, një fanatik 30 vjeçar i fituesit nga Cheshire në Angli, sapo e ka përfunduar me sukses atë që quhet “Maratona më e...

Forma e gishtave të këmbëve tregon karakterin tuaj

Kinezët lexojnë karakterin e njeriut nga forma e këmbës. Sytë janë pasqyrë e shpirtit, por në qoftë se doni të dini më shumë per karakterin...

Bestytnia te kosovarët, ja sa besojnë në magji (Video)

Halli i saj sipas familjarëve, ishte i madh. Ajo ishte pushtuar nga djalli dhe madje i kishte sulmuar fizikisht anëtarët e familjes. Pak ujë, një...

Fotoja që po çmend rrjetin: Po ju e kuptoni çfarë nuk...

Në pamje të parë duket si një foto normale. Por kjo foto e hedhur në Reddit ka tërhequr me mijëra komente e rishpërndarje. Kjo shtëpi në...

Ja si reagojnë fëmijët afrikanë kur përdorin për herë të parë...

Një video e publikuar në Youtube tregon momentin se si reagojnë fëmijët afrikanë kur shohin për herë të parë imazhet qesharake të Snapchatit. Fëmijët...

Gjyshja 55-vjeçare lind trinjakë (FOTO)

Edhe pse gjyshe, një 55-vjeçare është bërë tashmë nëna më e vjetër në Britani. Ajo ka lindur trinjakë falë fekondimit artificial. Sharon Cutts, nga Bostoni...

Restoranti vendos një frigorifer në rrugë – ushqim për të pastrehët...

Restorantet çojnë dëm një sasi të madhe ushqimi dhe shumë produkte të tjera përfundojnë në qesen e plehrave, në vend që të shkojnë në...

E pabesueshme! Kjo vajzë 22-vjeçare ka 6 fëmijë (FOTO)

Emir i saj është Chloe Dastan, ajo është 22 vjeçare dhe ka gjashtë fëmijë. Ajo dhe burri ishin vënë në një pozitë të vështirë, kur...

Kafshohet nga Kobra në skenë, vdes këngëtarja (Video/Foto)

Kobra ka vrarë një yll të muzikës pop në Indonezi, pasi që e kafshoi atë përderisa po këndonte në skenë. Edhe pse ishte kafshuar, ajo...

Misteri i svastikës gjigante afër Rosuellit

A e dini se, jo fort larg Rosuellit, në Nju Meksiko, gjendet një simbol misterioz në formë të svastikës (kryqi i thyer)? Ky simbol...

Shitësja e bukës që u bë modele

Kjo është histori tipike përrallash mirëpo për kohën e Instagramit. Një histori që tregon se ndonjëherë gjithë çfarë duhet është të jesh në vendin e...

Pronari dhe stafi i tij shkatërrojnë këto makina superluksose…. (Foto-Video)

Një pronar idiot dhe punonjësit e tij i morën veturat e tyre superluksoze në një garë në një prej rrugëve më të këqija të...

Kjo është veshja më e vjetër në botë (FOTO)

Një fustan antik, që daton që para 5 mijë vjetësh është gjetur në Egjipt. Ky është edhe fustani më i vjetër në botë, dhe është...

Ky fëmijë “komunikon” me gjelat e detit (Video)

Shpesh kur dëgjojmë kafshët apo shpezët duke lëshuar tinguj mendojmë me vete se çfarë janë duke thënë, por ky fëmijë ka zgjedhur të “flasë”...

9 shtete do të zhduken

Nëntë shtetet që mund të mos ekzistojnë pas 100 vjetësh Nëse historia na ka mësuar ndonjë gjë, është ajo që kombet dhe shtetet që...

Këto janë zyrat mahnitëse të Apple (Foto-Video)

Një mrekulli arkitekturore mund të konsideruar vepra që po ndërtohet nga një prej kompanive më të mëdha dhe më të njohura në botë, Apple. Në...

Zyrat e reja të Apple, thjesht mahnitëse

Në Cupertino, në California, po ndërtohen zyrat e reja të Appletë cilat do të jenë në formën e një anije kozmike. Ndërtesa do të...

Kështu mendohet të jetë dukur shtëpia e Profetit Muhamed! (Video)

Në një video të publikuar në Youtube shihet një shtëpi e cila thuhet se për nga pamja është e njëjtë me atë të Profetit...

Pas martese, 24-vjeçarja zbulon diçka tronditëse për bashkëshortin

Një vajzë 24-vjeçare nga Carshalton, u martua me njeriun e saj të zemrës, por pas disa kohësh ajo zbuloi diçka tronditëse. Pas martesës, çifti vendosi...

Shtëpia e Fan Nolit në Amerikë (Foto)

Publicisti, ish-kryeministri, shkrimtari Fan Noli për shumë vite jetoi në Amerikë, ku pati një karrierë me federatën panshqiptare Vatra dhe duke drejtuar kishën e...

3 “pjesët” e gishtit të vogël që do t’ju surprizojnë!

Gjatësia e dorës ndryshon nga një person në tjetrin. Nëpërmjet saj mund të zbulohet edhe karakteri i një personi. Sipas një studimi, gishti i...

Studimi: Vitamina D ‘shëron zemrat e dëmtuara’

Vitamina D mund të ndihmojë njerëzit me sëmundje të zemrës, sugjeron një studim. Sipas BBC, pas testimit tek 163 pacientë me probleme me zemër, u...

Kuriozitetet rreth korbit

Zogjtë e korbit kanë një karakteristikë që nuk gjendet tek asnjë zog tjetër. Kur zogjtë e korbit dalin nga vezët, janë pa pupla. Me t’i...

Mbijetoi në xhungël duke ngrënë breshka dhe duke pirë urinën

Një ushtar i ri kolumbian që kishte humbur në xhungël për 23 ditë, tha se për të mbijetuar kishte pirë urinën e tij, kishte...

Nget veturën me një pemë të ngulitur në të (Foto+Video)

Një ngasëse 54 vjeçare është ndaluar nga policia në Amerikë për një arsye shumë të veçantë. Ngasësit e tjerë të tmerruar fillimisht e kishin raportuar...

Pamje mahnitëse nga Durrësi, të huajt e filmojnë në 4K

Projekti "Cities in 4K" po vazhdon udhëtimin në qytetet e Shqipërisë. Pas Tiranës, ndalimi i radhës është bërë në qytetin bregdetar të Durrësit. Durrësi që...

Më 1888, Amerika përjetoi stuhinë më shkatërruese të borës (Foto)

Shtetet e Bashkuara të Amerikës këtë janar ishin goditur nga një stuhi e madhe dëbore ku kishin rënë 60 centimetra borë brenda pak orësh Nga...

Fisher: Pse kemi kaq shumë nevojë për dashuri, sa edhe jemi...

Pse kemi kaq shumë nevojë për dashuri, deri sa edhe jemi gati të vdesim për hir të saj? Për të ditur më tepër rreth...

Ja përse dritaret e aeroplanëve kanë vrima të vogla

Për të gjithë ata që e kanë pyetur veten ndonjëherë, përse dritaret e aeroplanëve kanë një vrimë të vogël, ka një përgjigje. Ajo është e...

A jeni aq të guximshëm sa të kaloni një natë në...

Në Britani në një lagje ‘39 De Grey rruga Hull’, është i njohur një Hostel i cili ka qenë bosh gati për një dekadë,...

Ideja e pabesueshme e arkitektit, të ndërtojë hotel në Alpe (Foto)

Arkitekti Armin Senoner ka punuar për një ide të pabesueshme që kishte për të ndërtuar një hotel të ri në Apine, transmeton Klan Kosova. I...

E frikshme: Fëmijët fantazma në kështjellën e ‘pushtuar’ (Foto)

Prej kohësh thuhej se kjo kështjellë e shekullit të 17-të në Britani ishte e përndjekur nga shpirtrat. Por tani një grup i hetimit të aktiviteteve...

I heq çorapet me raketahedhës (VIDEO)

A e keni problem që të përkuleni dhe t`i hiqni çorapet tuaja? Një anglez e ka gjetur një mënyrë të veçantë për t`i zbathur ato...

Kurimi i verbërisë, pacientëve mund t’ju rikthehet shikimi

Qelizat e marra nga sytë e të vdekurve mund t’u rikthejnë shikimin të verbërve, ndonëse jo plotësisht. Ky është rezultati i eksperimenteve të kryera...

Ku “banojnë” thashethemet?

Janë kaq të dashura për ne. I bëjmë çdo ditë, në kafene, zyra, shoqëri e sidomos në ambiente pune. Po flasim për thashethemet, vesi...

Yll Raçi – djaloshi i ri që vishet si plak (VIDEO)

Është vetëm 16 vjeçar, por në paraqitje duket shumë më i moshuar. Yll Raçi, nga Podujeva ka më shumë se një dekadë që nuk e...

Biçikleta që peshon 860 kg (Video)

Jeff Peeters, është ai i cili së fundi është çertifikuar për thyerje rekordesh në Librin Guinness. Peeters, diçka të tillë mori pasi që ai ndërtoi...

Çfarë “torture” përjeton kjo femër për të parkuar makinën (Video)

Një video e publikuar në faqen ‘Jetaoshqef’ tregon më së miri pse femrat bëhen gjithmonë objekt diskutimi apo dhe humori kur parkojnë një makinë. Kjo...

Bageristi gjashtë vjeçar nga Shtimja (Video)

Kronika në vazhdim ju dërgon tek fshati Reçak në qytezën e Shtimes. Atje gjendet çudia, gjashtë vjeçari i cili kryen manovra të ndryshme me bager, e...

I realizohet ëndrra vajzës që qau për Obamën (VIDEO)

Zgjedhjet e sivjetshme presidenciale në SHBA mund të jenë të dhimbshme për dikënd që e pëlqen shumë presidentin aktual, Barack Obama. Por vogëlushja Kameria e...

Arabi që mahniti Londrën me veturat prej ari

Javën e kaluar, katër vetura luksoze prej ari janë parë duke u vozitur nëpër rrugët e Londrës, dhe që të gjitha besohet të jenë...

Mitrovicasi që ndërtoi makinë prej druri (VIDEO)

Edon Morinës nga Mitrovica iu deshën një vit kohë për ta ndërtuar një veturë të vogël prej druri e metali e që lëvizë falë...

Papagalli i hidhet në qafë, derisa po raportonte direkt (VIDEO)

Një gazetare nga Australia u shokua pasi gjersa po raportonte direkt një papagall iu hodh në qafë dhe nuk u largua për disa minuta,...

Pse Finlanda i ka shkollat më të mira?

Profesori i Edukimit në Universitetin e Harvardit në Amerikë, Howad Gardner ka një këshillë për amerikanët, “Mësoni nga Finlanda, që i ka shkollat më...

Videoja që po thyen rekorde: Shihni çfarë përqafimi bën kjo vogëlushe

Kjo video e adhurueshme po thyen rrjetin. Një vogëlushe vetëm 18-muajshe nuk e lë babanë e saj që të largojë krahët, teksa ai e mban...

Mjekët ia shpëtojnë dorën punëtorit të fabrikës duke ja qepur në...

Kirurgët e zgjuar ia kanë shpëtuar dorën një braziliani nga amputimi. Ata kanë vendosur që dorën e tij ta qepin duke e futur në...

FOTO/ 22 imazhe që ju nuk do i besoni se janë...

Bota në të cilën ne jetojmë është një thesar i gjerave mahnitëse. Vetëm se duhet parë nga prespektiva e duhur.

Maja e stilolapsit që nënshkruan “dënim me vdekje” thyhet për dy...

A e dini se pasi firmosin vendime për dënim me vdekje, gjykatësit e thyejnë menjëherë majën e stilolapsit? Që nga koha e sundimtarëve britanikë në...

BMW shpik këpucët për fëmijë që nuk u lejon të rrëzohen

Prodhuesi i makinave BMW, ka projektuar diçka tjetër interesante, një palë këpucë për të vegjlit nën moshën tre vjeçare që të arrijnë ta mbajnë...

VIDEO/ Çfarë bën Rama gjatë reklamave tek Ilva Tare

Kryeministri Edi Rama ka qenë i ftuar mbrëmjen e së mërkurës në emisionin “Tonight” të gazetares Ilva Tare. Por, çfarë mund të ketë bërë Rama...

Pse gënjejmë për 1 Prill?

Kush beson më 1 prill një histori të gënjeshtërt, me të tallen. Për fat të keq kjo traditë evropiane, “për të dërguar dikë në...

‘Jezusi’ bie nga kryqi (VIDEO)

Ai ndoshta mund të ecë në ujë, por nuk e ka bërë dot në ajër. Një aktor është rrëzuar nga kryqi ndërsa po luante...

Gruaja i bën një kërcim erotik burit, por ai…(Video)

Kjo është ajo që duan meshkujt, ose të paktën shumica e tyre. Një kërcim erotik në prehër zbut çdo burrë, por jo këtë. Një amerikane vendosi...

Shikoni çfarë ndodh kur një bombë atomike shpërthen nën tokë (Foto/Video)

Kur një bombë atomike shpërthen mbi tokë, ajo prodhon një re tymi të dukshme nga një milje përreth saj, por edhe një krater relativisht...

Këto janë 10 atentatet që kanë ndryshuar historinë botërore

Historia e politikës botërore disa herë është tronditur nga atentate të ndryshme. Tentativat për vrasje kanë pasur si shënjestër disa nga figurat dhe emrat...

E vërteta e “selfies” që shokoi botën (Video)

Një selfie e bërë nga një çift gjatë kësaj jave, ka qenë një nga temat më të përfolura në rrjetet sociale, pasi diçka e...

Gjen para nën jastëk dhe nuk është aspak i kënaqur (Foto)

Të gjithë vizitorët e hoteleve, do të gëzoheshin sikur të gjenin ndonjë dhuratë në dhomën e rezervuar. Por një burrë nga Chongqing i Kinës, nuk...

Ndërtimi i murit prej xhami rreth ‘Central Park’, një mrekulli arkitekturore...

“Central Park” i Nju Jorkut, ndoshta është vendi më i mrekullueshëm në botë, i krijuar nga dora e njeriut. Ai nuk ka ndryshuar për...

Kinë, gropa thith 25 ton peshk gjatë natës

Një gropë e madhe e thellë u shfaq në një rezervat peshku në qytetin Baisha në Kinë më 29 mars dhe gëlltiti 25 ton...

Shiheni si funksionon një plumb (Video)

Nëse e keni menduar ndonjëherë se si vihet në lëvizje plumbi nga momenti që ndodhet në karikator e deri në momentin që qëllohet dhe...

VIDEO/ Shikoni reagimin e majmunit, pasi nënën e tij e shtypi...

Kjo video prekëse shfaq momentin, kur një majmun i vogël shtrihet mbi trupin e nënës së tij të vdekur, e cila u shtyp nga...

Vajza detyron të dashurin të kërkojë falje…duke e rahur e me...

Ky është momenti kur një vajzë detyron të dashurin të kërkoj falje publike pasi ka flirtuar me femra të tjera. Ajo përdor një mjet “ndihmës”...

FOTO/ Miliarderi saudit ‘çmend’ Britaninë e Madhe

Një person nga Arabia Saudite po ‘çmend’ Londrën pasi ka në zotërim një flotë makinash të gëdhendur në ar. Turki bin Abdullah është pronari i...

Momenti i shembjes së binës që mbante 100 të diplomuar (Video)

Prindërit dhe miqtë e alarmuar kanë regjistruar momentin shokues, kur bina me mbi 100 të diplomuar të Kolegjit të Farmacisë në Bagdad u shemb,...

FOTO/ Shikoni bebet që u ngjajnë yjeve të famshëm

Keni parë ndonjëherë ndonjë bebe që ngjan fiks si një i famshëm? Edhe pse është tipike për bebet që të kenë fytyra engjëllore me...

9 gjërat që asnjëherë nuk duhet t’i kërkoni në Google

‘Reddit’, e ka përpiluar një listë të shkurtër me disa gjëra që ju asnjëherë nuk duhet t’i kërkoni në Google. Paraprakisht duam të ju tregojmë...

Kjo selfie e çiftit po çmend njerëzit, shikoni çfarë fshihet pas...

Një selfie e frikshme e një burri dhe një gruaje të postuar në Twitter, po çmend njerëzit rreth asaj se çfarë shihet prapa tyre. Fotografinë...

Ç’tregon grushti i dorës për personalitetin tuaj

Shtrëngojeni grushtin dhe në bazë të tipit, që shihet në foto, mësoni diçka më shumë rreth personalitetit tuaj. Ndonëse duket e çuditshme, provojeni dhe...

FOTO/ Vajza e Obamës e veshur me fustan 45 dollarësh

Kur jeni e bija e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, fëmijëria juaj mund të duket ndryshe nga ajo e moshatarëve tuaj. Por Malia...

VIDEO/ Ja pse kjo video që mori 66 milionë shikime në...

Më tepër se 66 milion shikime në 24 orë. Është videoja e titulluar ‘Body Image’, që Jody Steel ka publikuar në profilin e vet...

Miliarderi rus bën dasëm madhështore për djalin hasret (VIDEO)

Në Rusi është duke qarkulluar video e djalit të një miliarderi. Kjo video tregon sekuenca nga dasma madhështore e tij, kjo është njëra ndër dasmat...

26 vjeçari që bëri ‘selfie’ me rrëmbyesin e aeroplanit të ‘EygptAir’...

Është zbuluar identiteti i 26 vjeçarit i cili ka realizuar selfie me rrëmbyesin e aeroplanit të ‘EygptAir’. Ben Innes, është nga Leeds dhe jeton në...

Japonia kërkon të punësojë ninxha, paga 1600 dollarë në muaj

Gjashtë persona me fat së shpejti do të mund ta shtojnë përvojën si ninxha në biografitë e tyre profesionale. BBC lajmëron se Japonia do të...

FOTO-SKANDAL / Nuk kishte paguar energjinë i marrin lopën

Kompania e KEDS-it kishte kërkuar nga Përmbaruesi Privat që kryefamiljarit Bislim Haliti nga fshati Dvorishtë komuna e Podujevës t’i shqiptohet masa e dënimit me...

Gjen 13 mijë dollarë dhe i dorëzon në polici

Një person i ndershëm nga qyteti Kirchheim në Hessen i ka gjetur dhe i ka dorëzuar në polici të gjitha paratë dhe gjësendet tjera...

Në këtë foto janë të fshehura 6 fjalë – a mund...

Në një fotografi të publikuar në rrjetet sociale shihen gjashtë fjalë, të fshehura. Dhe për gjetjen e tyre, sigurisht që nevojitet një përqendrim. Përndryshe, jo...

Çfarë trilleri: Njeriu i Hitlerit u bë vrasës për Mosadin!

Ky është tamam një triller i shërbimeve sekrete. Përpara 54 vitesh u zhduk pa gjurmë një shkencëtar raketash. E tashmë duket se është sqaruar...

Vetëvritet njeriu me dy fytyra (Video)

Kemi dëgjuar shpesh të thonë, “ai është njeri me dy fytyra”, duke nënkuptuar një epitet fyes. Por ja që njeriu me dy fytyra është një...

Monitorët e vjetër të kompjuterëve kthehen në fole zogjsh

Nxënësit e shkollës fillore në qytetin turk Gonen, monitorët e papërdorur të kompjuterëve i kanë shndërruar në fole për zogjtë. Hasan Ucar, zëvendësdrejtori i shkollës...

Polici e ndalon, taksisti e merr me vete – mbi kapak...

​Një taksist, i cili dyshohet se përdorte patentë të rremë në veri të Kinës, është filmuar teksa i jepte makinës bashkë me një polic...

Vijnë për shpëtuar kalin, shikoni cfarë ndodh? (VIDEO)

Vijnë për shpëtuar kalin, shikoni cfarë ndodh?

Sa shpejtë mund ta gjeni vezën në mes të lepujve? (Foto)

Duket detyrë e lehtë, por nuk është edhe aq e lehtë. Ata që nuk kanë nerva, zgjidhjen mund ta gjejnë: KËTU.

Kur vdekja e mijëra e miliona njerëzve u shkaktua nga jomyslimanët...

Sikurse sulmi i fundit në Bruksel, edhe sulme të ndodhura më parë, si shkaktarë kanë parë myslimanët, përkatësisht ata që quhen myslimanë terroristë. Për këtë,...

Kënga që shkaktoi qindra vetëvrasje (Audio)

“Gloomy Sunday” (“E diela e zymtë”), e realizuar në vitin 1932 nga pianisti dhe kompozitori hungarez, Rezso Seress, u mbiquajt si ‘Kënga Hungareze e...

Burri vendos kamerë në shtëpi, shikojeni se çfarë bën gruaja e...

Ekzistojnë disa momente kur një personi gjendet përballë situatave të papritura, të bukura ose jo. Por ka edhe raste kur prania e tundimit është lehtësisht e...

FOTO/ 10 qentë më të mëdhenj në botë, por edhe të...

Çfarëdo qeni që ka një person, ai duhet të dijë se gjëja kryesore për të cilën ka nevojë një qen është dashuria e pronarit...

Një ide gjeniale: Ja si të bëheni milioner pa punuar

Chris Coon, 29 vjeç, pa shtëpi dhe me dy vajza ka pasur një ide origjinale, se si mund të bëhesh i pasur. Ai i...

Gruaja me flokët 17 metra rrezikon të paralizohet (FOTO)

Gruaja me flokët më të gjatë në botë, e cila i mban ato në formë rastash është martuar me një parukier, të cilin e...

ALARM /Në Antarkditë shkëputet një pjesë akulli sa Britania e Madhe

Në një fotografi të postuar nga astronauti Tim Peake shihet që një akull gjigant të jetë shkëputur nga pjesa tjetër e plantit të ngrirë. Sipas...

Parajsa tropikale e fshehur në Berlin (Video)

40 milje në jug të Berlinit, qëndron një hangar i madh. Hangari është aq i madh, sa që mund të zë brenda Statujën e...

VIDEO/ Shembjet më spektakolare të ndërtesave

Shembjet e planifikuar të objekteve shumëkatësh nëse realizohen ashtu siç duhet mund të kthehen në spektakolare. Në videon e mëposhtme keni disa objekte qe do...

Snajperi amerikan, nga i cili frikësohen të gjithë (Video)

Me këtë snajper të ri, edhe gjuajtësi më i dobët do të mund të godasë cakun e tij. Duke bërë atë çfarë i shfaqet në...

FOTO/ 27-vjeçarja bëhet milionere vetëm falë karameleve

Nëna e dy fëmijëve që dikur mbështetej nga bamirësia e miqve apo të afërmve, tashmë është bërë e pasur. Kjo falë një ideje gjeniale që...

10 foto më të qëlluara në botë!

Fotografia është një art, një pasion dhe një eksitim për atë që i bën. Jo të gjithë janë aq me fat sa që të...

Kush e shpiku dhe patentoi kostumin e zhytjes dhe frymëmarrjes nën...

Shpikja e kostumit të zhytjes dhe frymëmarrjes nën ujë nëpërmjet ajrit të komprimuar është e patentuar zyrtarisht dhe e njohur ndërkombëtarisht nën emrin e...

FOTO/ Mbrëmjet e maturës më të sikletshme

Për çdo gjimnazist, mbrëmja e Maturës është e rëndësishme sa edhe vetë rezultatet e provimeve. Por ndërsa shumë përpiqen që të jenë sa më...

VIDEO/ Fëmija nget makinën në Rrugën e Kombit

“Shqiptari pa bukë rri dhe pa makinë jo”, një stereotip apo e vërtetë? Ndoshta ne si popull jemi vërtetë të dhënë pas makinave, duke...

E çuditshme – Në Fier lind qingji me 4 sy e...

Një qingj me katër sy e bishtin në ballë në vend të hundës ka lindur në fshatin Vreshtas të ish komunës Cakran. Katër bebet e...

VIDEO/ Ndodh në Argjentinë, polici bëhet shkaktar i një aksidenti të...

Një polic në Argjentinë është bërë shkaktar i një aksidenti. Ai i bëri me shenjë një motori që ecte në shpejtësi të ndalonte, por ky...

VIDEO/ Çmenduri shqiptare, vozitë 316 km në tunelin e Kalimashit

Ndoshta mund të mendoni se bëhet fjalë për gara makinash, ose xhirimet më të fundit të filmit “Fast and the Furious”, por në fakt...

FOTO/ Ja sa kushton një diamant i kuq

Një diamant i kuq, 8.41 karat është shitur në ankand në Hong Kong me çmimin rekord prej 14 milionë Euro. I vlerësuar mes 100 dhe...

Dora e “Djallit” mbulon stadiumin. Shiko pamjet tronditëse në Florida/FOTO

Një stuhi e papritur erdhi mbi stadiumin “Champion” në Florida, përderisa po luhej një ndeshje bejzbolli në mes të Atlanta Braves dhe Houston Astros. Fotografitë...

VIDEO/ Ja si të ndizni një zjarr vetëm me limon

Zjarri shpesh herë mund të jetë i nevojshëm, prsh kur shkojmë në kamping. Për këtë arsye duhet të dimë se si të ndezim një...

Si funksionon një revole derisa shkrepë? (Foto)

Për shumicën e njerëzve mënyra se si punon një revole është mister. Por si funksionon shkrepja e një revoleje. Nëpërmjet imazheve GIF kanali në YouTube C&Rsenal...

Nëse ju vjen ky njoftim nga Facebook, dikush ju ka vjedhur...

Rrjeti social Facebook ka krijuar një mjet të ri që njofton përdoruesit nëse zbulon një llogari tjetër me të njëjtin emër dhe fotografi. Kështu, nëse...

OPINIONE