4 C
Skopje
Monday, January 21, 2019
Home Lajme Autogoli

Autogoli

Sasho Mijallkovi do të shtrojë iftar për bashkëpunëtorët e tij shqiptarë?

Edhe pse një zyrtar i BDI-së i demantoi strukturat e sigurisë në Bruksel, për ndikimin rus në VMRO, këto ditë pritet të organizohet një...

Vazhdon asfaltimi intensiv në komunat shqiptare në Maqedoni (Foto)

Këto fotografi janë bë në rrugët e një komune të banuar me shumicë shqiptare në Maqedoni. Kryetari i kësaj komune është “Ilinditas” që do...

Fillon festa në Tetovë, PDSH në Qeveri, Thaçi ministër i drejtësisë!

Pas disa dekadave në skenën politike të Maqedonisë Menduh Thaçi për herë të parë pranon post ekzekutiv në Qeverinë e Zoran Zaev dhe bëhet...

Ali Ahmeti jep dorëheqje, e cakton Musa Xhaferin kryetar të BDI-së,...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka dhënë dorëheqje dhe kryetar të ri të partisë e ka caktuar Musa Xhaferin. Ali Ahmeti ka vlerësuar se...

Serbia thotë se ROSU nuk e arrestoi Gjuriqin, por Osmanin e...

Presidenti serb, Aleksander Vuçiq ka dalë me një konferencë të jashtëzakonshme për media, ku ka dhënë një super lajm gjithashtu të jashtëzakonshëm. Bëhet fjalë për...

“Luftë” mes Artan Grubit dhe Xhevat Ademit cili të ulet më...

Kandidati i LSDM-së Hadi Osmani ka komentuar këtë fotografi ku debatojnë deputetët e BDI-së Artan Grubi. Sipas Osmanit ata po zihen mes veti se...

Reagon Jovani i UDB-së: Nuk e kam torturuar Ali Ahmetin, jemi...

Jovani i UDB-së ka reaguar përmes rrjeteve sociale lidhur me akuzat e kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti se gjoja e ka torturuar në të...

Foto e rrallë e Ali Ahmetit me dele nga fëmijëria

Një fotografi e rrallë e liderit të Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmetit po bën bujë të madhe në rrjete sociale. Ali Ahmeti shihet...

Modelja fotografohet pranë aparatiti për numërimin e parave, sikur Ali Ahmeti?...

Jo ore jo, fëmijët po i dërgoni vetë në greminë! Jeni ju, ata që po shkatërroni sistemin e tyre mendor! Ju prindërit e pasur,...

Ali Ahmeti e ka parë Skënderbeun në ëndërr, i ka folur...

Ali Ahmeti ka zbuluar detaje të tjera nga ëndrra e tij me Gjergj Kastriotin Skëndërbeun. Gjatë këtij bashkëbisedimi Skëndërbeu e ka falenderuar Ahmetin për...

Program i pasur folklorik i grupit muzikor Ali-Meta për Vitin e...

EJUP BERISHA Grupi Muzikor folklorik Ali-Meta. Përbehet nga Lideri i BDI-së Ali Ahmeti dhe Presideti I Republikës së Shqiperisë Ilir Meta. Këta dy solistë meqë...

Ali Ahmeti shumë “bizi” në Parlament, athua kush do të kujdeset...

Liderin e BDI-së, Ali Ahmeti si duket do ta marr malli për vendlindjen e tij Zajazin, njofton agjencia e lajmeve INA. Mungesa e numrave në...

BDI-së ministria për burek dhe gjevrek, Amdi Bajram zv/ ministër për...

Kryeministri Zoran Zaev i ka vendosur pikë debatit lidhur me propozimin për formimin e një resori për burek. Marrim vesh se Zaev ka pranuar...

“Vesel Memedi po dëgjon në celular këngën ‘I vetmuar jam në...

  Kryetari i vulave të RDK-së, Vesel Memedi, është parë sot në Kuvendin e RM-së me celular në dorë, të cilin ia kishte konfiskuar policia...

Shkupjanët prodhojnë papuçe Microsoft 39, ja ftofin Bill Gejtsit!

Ish ftof Bill Gates.. N'Shkup prodhohet windows39 ??? (Hasan Memishi Sopi)

Merko dhe Teuta qortojnë Ali Ahmetin: Pse o viran i thojshe...

  Deri sa BDI ka mbetur pa fjalë dhe gati është dorëzuar pas formimit të koalicionit “Aleanca me Besë”, është tejet qesharake sjellja e disa...

“Çka me fol o Edi, ra Gruevski, ra BDI-ja”

  Kjo fotografi ka bë xhiron në rrjetet sociale, duke shkaktuar komente të shumta sarkastike. “Edi, si humbi Gruevski, e pat edhe BDI-ja”, ka komentuar...

Publikohet “bombë” e re për BDI-në në facebook pesë ditë para...

Në rrjetet sociale është publikuar një remix i spotit të kandidatëve të BDI-së për kryetarë komunash, i përzier me pjesë të bombave që i...

Buzhala për herë të parë në protestë, kundërshton “Zajednicën” dhe demarkacionin

Berat Buzhala e ka humbur virgjëritetin e të protestuatit. Sot, ai ka marrë pjesë në protestën e parë të organizuar në vendin tonë në...

Anëtarësia shqiptare e LSDM-së e pakënaqur nga koalicioni me BDI-në: Haram-katran,...

Vazhdon presioni te antarsia e LSDM-së kundër bashkepunimit me BDI-në. Thënia e fundit që u paraqit është s’ja bëjmë asnjëherë hallall bile themi: Haram...

Lajm i Fundit/ Blerim Bexheti hyn te Besa me krejt degën...

Blerim Bexheti me krejt kryesinë e degës së BDI-së kanë hy sonte te Besa, shkruan Gazeta Lajm. Nuk bëhet fjalë për te Lëvizja Besa,...

Ekskluzive: Zbulohen incizimet e bisedave mes VMRO-së dhe Lëvizjes Besa! Dëgjoni!...

Në opinion, e posaçërisht te BDI-ja janë paraqitur dyshime se ekziston bashkëpunim i fshehur mes VMRO-DPMNE-së dhe Lëvizjes Besa. Ne kemi arritur të sigurojmë...

Çfarë orientimi kishin Bujar Osmani dhe Ali Ahmeti kur ishin me...

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani pas takimit me homologun e tij nga Mali i Zi Aleksandar Andrija Pejoviç nuk hezitoi të...

Edhe Artan Grubi kalon në ilegalitet bashkë me Ali Ahmetin

  Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti paralajmëroi se do të kalojë në ilegalitet në rast se “rrezikohet kombi i tij”. Pak disa ditë pas këti...

Linda Morina i përgjigjet pozitivisht apelit të Ali Ahmetit për sallatat...

  Çka është Ali Ahmeti në skenën politike, dal ngadalë po bëhet Linda Morina në estradën shqiptare. Që të dy konsiderohen si legjenda të gjalla,...

Ronaldo pyet pse pjesa shqiptare në Shkup ka bërllok e anej...

Pasi ngriti kupën e fitores, ylli madrilen ka bërë disa shëtitje nëpër Shkup. Ai ka vendosur që të bëjë një shëtitje duke dalë gjithandej...

Fethullah Gylen i kërkon ndihmë Buzhalës: Përkrahe Erdoganin, ta largojmë nga...

Kleriku islam dhe lideri i lëvizjes “Hizmet”, Fethullah Gylen, i cili është një ndër figurat më të fuqishme dhe kundërshtarët më serioz të presidentit...

Ekskluzive: Ja për çka do të bisedojnë nesër Ahmeti dhe Thaçi...

Një lexues i Gazetës Lajm ka përgatitur një karrikarturë ku paralajmëron se për çka do të bisedojnë nesër kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti dhe...

Zaev ka zgjedhur një metodë unike për zgjedhjen e bashkëpunëtorëve (Foto)

(Autogoli është rubrikë për satirë politike në Gazetën Lajm)

“Robin Hud-at” e BDI-së, vjedhin për “fukaratë” e Zajazit

Njerëzit te ne mendojnë që Bujar Osmanat, Blerim Begjetat, Durakat, Musa Gjaferat a.k.a “Ma shka se shkijet” s’punojnë për popull, a lidhje s'kanë ata...

Reagon BDI-ja: Jemi për qeveri të tenderave, e jo të parimeve!...

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka caktuar mbledhje urgjente të kryesisë partiake, për të bë interpretim autentik të termit "qeveri me parime". "Qeveria bëhet...

Milenko dhe Llatasi ministra në qeverinë VMRO-BDI (Autogoli)

Ja po propozoj një përbërje të qeverisë e cila do të ishte ,,ideale,, ndaçi për Euro-Integrimet ndaçi për rrespekt të brendshëm ; - Kryeministër -...

Haxhinjt Ahmetit:Nuk mund të kalojnë Urën e Siratit ata që kanë...

​ Kryetari i BDI-sw Ali Ahmeti në kuadër të fushatës parazgjedhore ka realizuar një takim me haxhilerë. Edhe pse takimi ka qenë i kurdisur dhe...

Haxhinjtë Ahmetit: Nuk mund ta kalojnë urën e siratit ata që...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në kuadër të fushatës parazgjedhore ka realizuar një takim me haxhilerë. Edhe pse takimi ka qenë i kurdisur dhe...

Osmani nga Sllupçani: Artan Grubi mbeturina e fundit politike, një sekondë...

HADI OSMANI Besoj se Artan Grubi është mbeturina e fundit politike tek shqiptarët e Maqedonisë Pasi 11 Dhjetori nuk është larg dhe zgjedhjet janë afër...

Ali Ahmeti si Mark Muharremi, kishën se deshi, xhamisë nuk po...

Sjellja e kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, në këto zgjedhje, sa i përket temave fetare, po provokon ndjenjat e shumë qytetarëve. Herë e respekton...

A po lajthitin funksionarët e  BDI-së? 28 Nëntorin e festojnë më...

Sot në organizim të drejtoreshës së Qendrës Klinike Univerzitare “Nëna Terezë” Shkodrane Dardhishta u organizua manifestim për festimin e festës më të madhe kombëtare...

Hashimi: Mus Xhaferin e dekorova për zhvillim të mendimit erotiko-politik shqiptar...

Pas shumë debateve në opinion, lidhur me atë se për çfarë merita është dekoruar Musa Xhaferi, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka dalë me...

Hashim Thaçi dekoron Artan Grubin me urdhërin “Kali Shekullit”

Hashim Thaçi dekoron Artan Grubin me urdhërin “Kali Shekullit” Pas shumë dekoratave që Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ua dha politikanëve në Maqedoni mes...

Bekir Asani fton hoxhë efendi Ali Ahmetin të ligjërojë tek xhamia...

Kryetari i degës së BDI-se në Çair, Bekir Asani ka ftuar liderin e BDI-së tashmë hoxhën e nderuar mulla efendi Ali Ahmetin që këtë...

Endacaku: Ali Efendi Ahmeti del me feta të re, tani për...

Hoxha Ali Ahmeti gjatë fetvasë së radhës ka kritikuar Ziadin Selën për flokët e tij të gjata. Mulla Aliu ka thënë se Ziadin Sela...

Ali Efendi Ahmeti: Para duhet të integrohemi në NATO, pastaj shkojmë...

Njëri ndër hoxhallarët më eminentë të politikës, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti gjatë një tubimi me administratorët shtetërorë të BDI-së ka...

Artan Grubi: Struga të tregojë që e don Ali Ahmetin si...

Bashkimi Demokratik për Integrim, sot (e martë) 15.11.2016 në Hotel Drini (Salla e Kongreseve)  në Strugë me fillim në ora 18.00, organizon Takim me banorët e Komunës...

Ramadani: Ahmetit veç me helikopterë të shkojë nëpër tubime (Autogoli)

Publicisti i mirënjohur dhe mjeku i mirënjohur kumanovar, Rexhail Ramadani i cili u shpërngul në diasporë ka theksuar se pas rastit të djeshëm të...

Vazhdojnë investimet e BDI-së, 500 euro për lëvrimin e Zonës ekonomike...

Është realizuar edhe një investim kapital nga ana e BDI-së në rajonet shqiptare. Falë angazhimit të kryetarit të kësaj partie dhe ministrave në qeveri...

Vazhdojnë investimet e BDI-së në rajonet shqiptare, lërohet Zona ekonomike në...

Është realizuar edhe një investim kapital nga ana e BDI-së në rajonet shqiptare. Falë angazhimit të kryetarit të kësaj partie dhe ministrave në qeveri...

Plaku i Llojanit bartës liste (Autogoli)

Kandidati i Pavarur për njësinë zgjedhore nr. 2 , duke mbledhur nënshkrimet e nevojshme konform Kodit zgjedhorë, pritet që sonte pesë minuta para orës...

Autogoli: Ali Ahmeti kundërshtari më i madh i BDI-së, vazhdon të...

Barsoleta e njohur tregon për një ndeshje futbollisitike mes kombëtareve të Bosnjës dhe Brazilit. Në sulmin e Bosnjës ka luajtur Husa, kurse në sulmin...

Ahmeti dhe Xhaferi heqin dorë nga Lenini, përqafojnë ideologjinë e Mulla...

Kjo fotografi është bë në konakun e kryetarit të BFI-së, Sulejman Rexhepi, kurse aty shihen kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, bashkëpunëtori i tij i...

Me kërkesë të BDI-së stadiumi Adem Jashari do quhet “Afera Telekom”...

Dy muaj pasi komentuesi i njohur shqiptar, Dritan Shakohoxha e quajti me emrin "Adem Jashari", stadiumi i qytetit në Shkup do ta ndërrojë emrin...

ESHS nuk mund të bëjë regjistrimin, por mund të llogarisë profitin...

Për një vit, qytetarët e Maqedonisë kanë harxhuar 53.4 milionë euro për prostitute dhe 32 milionë euro për drogë. Sipas të dhënave të Entit...

BDI kërkon shtyrje të zgjedhjeve në maj, sepse në dhjetor ka...

Duke marre parasysh se pjesa me e madhe e e deputeteve dalin nga zona zgjedhore nr 6, kërkojmë te shtyhen zgjedhje për disa arsye. Mbajtja...

Luis Figo i politikës shqiptare kaloi nga BDI-ja te BESA

Gazetari sportiv, Reshat Ibrahimi kalimin e Arben Labunishtit nga BDI te Besa e ka krahasuar me transferimin e dikurshëm të yllit portugez Luis Figo...

Radikalizoehet Ahmeti: Edhe dhentë në Zajaz do të blegërojnë shqip! (Autogoli)

  Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti i është kthyer toneve radikale, shkruajnë mediumet maqedonase. Pasi mbeti pa Nikolla Gruevskin dhe Sasho Mijallkovin, ai tani sërish...

Musa Xhaferi tërhiqet nga politika, do të ligjërojë Moral dhe etikë...

Musa Xhaferi, bashkëpunëtori më i afërt i kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, pritet të tërhiqet nga politika dhe t’i përkushtohet karrierës akademike. Marrim vesh...

Bie një viktimë në luftën e BDI-së me gërshërë në Saraj,...

Rënia e BDI-së nga pushteti, më së tepërmi do t’i dëmtojë mediumet në Maqedoni, sepse me largimin e tyre nga pushteti, do të zhduken...

OPINIONE