0 C
Skopje
Saturday, February 16, 2019
Home LifeStyle

LifeStyle

Menjëherë pas “Hell’s Kitchen” Renato ka gati formatin e ri televiziv

‘Hell’s Kitchen’ është një nga programet më të komentuara këtë sezon televiziv dhe në përfundim të këtij emisioni, shef Renato Mekolli, me anë të...

Kur hyni në këtë moshë, për shkak të intimitetit mund t’ju...

Rrallë, por mund të ndodhë Shumicës i është mirë e njohur që gjatë marrëdhënies seksuale rrahjet e zemrës shpejtohen, mirëpo a mund të ndodhë që...

Grupi i gjakut AB lidhet me humbjen e të mbajturit në...

Pos që bart rrezik më të lart nga pika në tru, grupi i rrallë i gjakut AB bart rrezik më të madh të zhvillimit...

Rriten shpresa për miliona pacientë me kancer: Shkencëtarët shumë afër ilaçit...

Një trajtim i ri për kancerin, i cili i shfrytëzon qelizat e imunitetit nga të huajt mund t’i shpëtojë miliona jetë të pacientëve me...

Korrespondentet e luftës − heroinat e harruara të Hollywoodit

Për filmin, “A Private War”, aktroja britanike Rosamund Pike, ka transformuar të folurën e saj në theks amerikan për të portretizuar Marie Colvin, gazetaren...

Martesa më e lumtur është mes një burri të gjatë dhe...

Nuk është lehtë me qenë mashkull i shkurtër! Nuk mund të shihni asgjë në koncerte, ju nevojiten karriget për të marrë gjëra në dollapë...

Markat më të njohura sportive dhe koleksionet e reja mund t’i...

Sport Vision është lider në shitjen e mbathjeve, veshjeve dhe paisjeve sportive në tregun e rajonit të Ballkanit. Me konceptet e ndryshme sportive që operojnë...

Si të mbroheni nga gripi sezonal

Gripi sezonal ёshtё njё sёmundje infektive që përhapet nga një person i sëmurë tek tjetri përmes nёpёrmjet kollёs, teshtimёs dhe kontakteve tё ngushta. Simptomat...

10 mënyra për ta ndihmuar fëmijën në mësim

10 mënyra të dobishme, të cilat mund t’i përdorin prindërit për t’u ndihmuar fëmijëve për t’i kapërcyer vështirësitë në mësim: 1. Tregoni interesim të sinqertë...

Mbroni fëmijët nga keqpërdorimet

Keqpërdorimi seksual i fëmijëve është cilido qoftë kontakt i seksual midis fëmijës dhe personit të rritur. Mund të jetë edhe në formë të pornografisë...

As gjoksi, as të pasmet! Meshkujt i ndez diçka tjetër

Kush tha për gjoksin dhe të pasmet? Ja që sot, meshkujt shohin gjëra të tjera te femrat. Krejt gjëra të tjera ndezin fantazitë e...

Duhet të bëni shumë kujdes! Ja çfarë parashikon Horoskopi për ju

Dashi-Këshillohet që këtë të diel ta kaloni me familjen, sidomos nëse ka disa çështje të cilat duhen riparë. Mundohuni që të jeni gati për...

Top dhjetë qytetet e mëdha me kualitetin më të mirë të...

Këtë javë, ‘Deutsche Bank’ e ka publikuar raportin vjetor që ka të bëjë me kostot e produkteve dhe shërbimeve në qytetet më të mëdha...

Si ta kuptoni nëse jeni në lidhje me një narcizoid

Psikiatri Gail Saltz ka shpjeguar se si mund ta kuptoni nëse jeni në lidhje me një narcizoid – dhe kohën kur duhet ta ndërpritni...

Vogëlushët e talentuar: Si mund ta dini a është fëmija juaj...

Secili fëmijë është i veçantë në mënyrën e vet, aq më parë për prindërit e tyre… Mirëpo, rrallë janë të lindur me dhunti të veçantë...

Bugatti pretendon se Chiron arrin 450 kilometra në orë, pritet ta...

Shpejtësia e lartë nuk është më prioritet i Bugattit Me shpejtësinë e fiksuar në mënyrë elektronike në 420 kilometra në orë, ky Chiron ka ende...

Kur merr ilaçin e gabuar

Ka efekte anësore të dëmshme, por ka edhe pozitive. Viagra për shembull... Aspirina anti-infarkt Acidi acetil-salicilik (aspirina) është medikamenti më i përdorur në botë. Veprimi i...

Çfarë i shkakton puçrrat e dhembshme dhe ethet në hundë dhe...

Puçrrat në cilindo vend dinë të jenë tmerr i vërtetë. Puçrra në hundë është jashtëzakonisht e dhembshme, ndërsa pos dhembjes dhe lotëve të cilët nuk...

Lajme befasuese për shtatzëninë pas abortit spontan: nuk duhet pritur tre...

Kohë më parë hulumtimi të cilin e ka bërë Eunice Kennedy Shriver i Institutit Kombëtar për Shëndetin dhe Zhvillimin e Fëmijës (NICHD) sugjeron që...

Disa këshilla për flokët e ngjyrosur

Flokët e ngjyrosur kërkojnë trajtime të veçanta. Lexo disa këshilla. Flokët e ngjyrosur janë mjaft problematikë dhe të vështirë për t’u trajtuar, sepse janë më...

Përvoja e femrave zbulon teknikën e paparë për arritje të orgazmës...

Tani në zbulimin e këtij misteri na ndihmon studimi i ri i platformës “Omgyes”, të cilin e ka udhëhequr Debby Herbenick. Në këtë hulumtim...

Ngacmimet kibernetike. Ndikimi i tyre te fëmijët dhe adoleshentët

Pothuajse të gjithë në jemi të njohur me termin ngacmim apo bullizëm. Madje disa prej nesh kemi qenë viktima të ngacmimeve, apo edhe shpesh...

Sekretet që nuk duhet t’ia thuash kurrë partnerit, pavarësisht këmbënguljes

Mediat sociale nuk na lënë më asnjë hapësirë për sekrete. Bota duket gjithmonë e më e vogël dhe kjo mund të jetë gjë e...

FOTO/ E ngacmoi në Instagram burri i moshuar, vajza e Niko...

Vajza e politikanit Niko Peleshit është një prej personazheve shumë të ndjekur në Instagram. Në profilin e saj Aleksia publikon shpesh foto duke tërhequr vëmëndjen...

Arsyeja pse disa duhanpirës sëmuren me kancer e disa të tjerë...

Të gjithë duhanpirësit janë të vetëdijshëm se çdo cigare e ndezur shton rrezikun e kancerit të mushkërive, por shumë prej tyre, për fat të...

Si ti zbardhni dhëmbët menjëherë

A doni të zbardhni dhëmbët tuaj, pa përdorimin e kimikateve në treg? Sekreti është që të përdorni vaj kokosi dhe shafranin e Indisë. Përzieni...

Adem Ramadani ngrit publikun në këmbë, këndon himnin kombëtar (Video)

Adem Ramadani është i ftuar i kësaj jave në emisionin n’Kosovë Show. Ramadani ka treguar shumë detaje nga jeta e tij. Në një moment ai ka...

Maturantja me mbulesë shpallet maturantja më e bukur, i la tjerat...

Matura është një mbrëmje shumë e rëndësishme për nxënësit të cilët përfundojnë shkollën e mesme. Secili prej tyre preokupohet me atë se si do të...

Xhenneti është nën këmbët e nënës

Për 27 vjet, nëna ime udhëtoi me mua në të gjithë botën, dhe përjetoi dhimbje bashkë me mua në çdo grusht që e mirrja...

Shqiptari katolik kritikon këngëtarët shqiptarë që po incizojnë kangët me kisha...

Dedë Dushaj, shqiptar nga Mali i Zi që jeton në Amerikë, ka kritikuar këngëtarët shqiptarë që po incizojnë spote këngësh me simbole fetare. Edhe...

Si duket flia e gatuar nga mjeshtrit më të mirë të...

Prej dy vitesh njohësit e gastronomisë kanë nisur rrugëtimet e tyre për të ringjallur recetat tradicionale. Të bësh bashkë shefat me famë ndërkombëtare nuk...

Ramazani afër, në këtë orë do të jetë syfyri dhe iftari...

Çdo vit për muajin e shenjtë të Ramazanit, miliona myslimanë në të gjithë botën agjërojnë për 30 ditë nga mëngjesi në mbrëmje. Por, ky muaj...

Maturantet bukuroshe maqedonase forografohen si pilote dhe stjuardesa (Foto)

Maturantët e klasës IV C në shkollën e mesme "Gjosho Vikintiev" në qytetin Koçan kanë bë një tablo interesante me rastin e maturës. Përveç...

Teuta nga Presheva shofere autobusi në Zvicër, Miradija shofere në Norvegji

Ditë për ditë, kemi dëgjuar e po dëgjojmë, suksese të ndryshme të mërgimtarëve tanë nëpër gjithë botën kudo që jetojnë ata. Mërgata jonë, siç...

Këngëtarja nga Barcelona ua këndon tifozëve të Realit këngën “Ani mori...

Barcelona Ethnic Band dhe solistja e këtij grupi, Estella Broto, në mënyrë maestrale kanë interpretuar këngën popullore shqiptare “Ano mori nuse” (të cilën ajo...

Linda Morina hyp mbi kulmin e shtëpisë, i këndon Hashim Thaçit...

Linda Morina vazhdon me paraqitjet e saj. Ajo sot ka hypur mbi kulmin e shtëpisë me çifteli në dorë, për t’i kënduar këngë presidentit...

Më 21 prill, “Shije Shqiptare” vjen në emisionin “Histori Shqiptare” në...

Prej dy vitesh njohësit e gastronomisë kanë nisur rrugëtimet e tyre për të ringjallur recetat tradicionale. Të bësh bashkë shefat me famë ndërkombëtare nuk...

Fejohet këngëtarja më e bukur me mbulesë, shikoni sa bukur duket!...

Ajo është një këngëtare shumë e njohur. Bëhet fjalë për Merita Burrniku. Këngëtarja e njohur, Merita Burrniku duket se i ka dhënë fund beqarisë, pasi...

RTK ndalon emisionin me hoxhallarë nga Kosova e Maqedonia

Emisioni argëtues “Supersfida” nuk është shfaqur si zakonisht në Radio Televizionin e Kosovës (RTK) të dielën, në një edicion që ka pasur të ftuar...

Kryeministri Haradinaj hapi ceremoninë e promovimit të gatesave tipike shqiptare “Shije...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, me një fjalë rasti hapi ceremoninë e promovimit të gatesave tipike shqiptare “Shije Shqiptare”, organizim ky që...

Shefqet Krasniqi kundër hoxhallarëve të Maqedonisë, ja pse! (Foto)

Emisioni Super Sfida, i cili transmetohet në RTK, në vijim do të ketë një befasi për publikun, pasi musafIrët nuk...

Ilaçi që rigjeneron mëlçinë tuaj, e bën të duket 20 vjet...

Ky organ i rëndësishëm luan një rol shumë të rëndësishëm në të gjitha proceset metabolike në trupin tonë. Kur metabolizmi përmban yndyrna, “i thyen...

Lamtumirë dhimbjes së kokës pa ilaçe! Falë kësaj teknike

Më shumë se një herë ne mund të prekemi nga dhimbje koke të rënda ose migrenë të shkaktuar nga stresi, dhe një faktor tjetër...

Shenjat që tregojnë se stresi po ju sëmur çdo ditë nga...

Stresi është një ndër armiqtë që po rrezikon gjithmonë e më shumë jo vetëm shëndetin mendor, por edhe atë fizik të shumë njerëzve në...

Në Arabi hapet auto-sallon vetëm për gratë

Pasi autoritetet në Arabinë Saudite njoftuan se do të lejojnë femrat të vozisin veturat, në këtë vend u mbajt edhe një auto-sallon special për...

Horoskopi për ditën e sotme, e martë 16 Janar 2018

Dashi Hëna kalon nëpër Bricjap sot dhe kjo do ju bëjë të ndjeni disa momente lodhjeje dhe të përfshiheni në diskutime të vogla me personin...

Horoskopi për ditën e sotme, e hënë 15 Janar 2018

DASHI-Do te qartësoni më në fund idetë, për sa i përket një zgjedhjeje të rëndësishme duke mos pasur më justifikime. Çfarëdo që të ndodhe...

Horoskopi për ditën e sotme, e diel 14 Janar 2018

Dashi Dite mjaft premtuese kjo e sotmja për te dashuruarit. Do e vlerësoni shume përkrahjen qe partneri iu ka dhënë kohet e fundit dhe do...

Ja çfarë duhet të hani nëse keni ftohtë nga duart dhe...

Nuk është diçka e pazakontë të vuash nga duart dhe këmbët e ftohta, apo edhe nga dhimbjet e muskujve. Megjithatë kjo mund të lidhet...

Horoskopi për ditën e sotme, e shtunë 13 Janar 2018

Dashi Kjo ditë të shkaktojë disa polemika në jetën tuaj në çift, kjo për shkak se kohët e fundit nuk i keni kushtuar vëmendjen e...

Horoskopi për ditën e sotme, e premte 12 Janar 2018

Dashi Ndonjëherë rrezikoheni përmes komunikimit tuaj aspak të mirë dhe të pakëndshëm, por ju e dini që partneri/ja juaj ju toleron gjithmonë. Bëni mirë që...

Horoskopi për ditën e sotme, e enjte 11 Janar 2017

Dashi Gjatë pjesës së parë të ditës duhet të diskutoni për disa çështje praktike. Në rast se do t’ju duhet të ndërmerrni disa masa për...

Ilaçi popullor: Konsumohet 40 ditë, pastron organizmin, parandalon kancerin

Ky ilaç popullor parandalon edhe formimin e qelizave kancerogjene, e kjo disa herë është dëshmuar përmes studimeve shkencore. Opsioni më i mirë për pastrimin...

Horoskopi për ditën e sotme, e mërkurë 10 Janar 2018

Dashi Përfitoni nga yjet që janë në anën tuaj sot për të marrë në dorë një situatë të pasigurt sentimentale dhe të bëni gjithçka për...

VIDEO/ Dasma kthehet në ‘luftë’, të ftuarit rrihen me njëri-tjetrin

Zakonisht konsiderohen si dita më e lumtur e jetës për një çift, por një dasmë në Indi ishte e kundërta. Dita më e bukur e...

Nuk do ta përdorni më këtë ‘djathë’ në tost pasi ta...

A jeni një prind i cili përgatitë tost për fëmijë me këtë lloj rriske djathi jo-natyral? A po e përdorni atë për vete? Atëherë,...

Horoskopi për ditën e sotme, e martë 9 Janar 2018

Dashi Bëhuni gati për të jetuar një ditë plot energji pozitive, veçanërisht nëse jeni në çift. Kjo e martë do ju favorizojë të shpenzoni sa...

Horoskopi për ditën e sotme, e hënë 8 Janar 2018

Dashi-Do e shijoni deri ne maksimum kete dite kaq te bukur per dashurine dhe do ndiheni te plotesuar. Gjithsesi, kjo nuk do te thote...

Horoskopi për ditën e sotme, e diel 7 Janar 2018

Dashi Kjo e diel do të nisë me disa dyshime për shkak të kundërshtimit të Venusit. Sot dashuria nuk është në atë mënyrë që ju...

Horoskopi për ditën e sotme, e shtunë 6 Janar 2018

Dashi Do e ndani këtë dite ndërmjet partnerit dhe familjareve tuaj te dashur. Ai qe keni ne krah do tregohet i kuptueshëm dhe nuk do...

Horoskopi për ditën e sotme, e premte 5 Janar 2018

Dashi Dite e tensionuar kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do jeni ndërmjet ambicies profesionale dhe dëshirës për t’i...

Horoskopi për ditën e sotme, e enjte 4 Janar 2018

Dashi Do iu mërzitin tej mase detyrimet ne çift gjate kësaj dite dhe do kërkoni me shume liri e pavarësi. Do bënit mire te flisnit...

Horoskopi për ditën e sotme, e mërkurë 3 Janar 2018

Dashi Merkuri do iu ndihmoje te largoni rutinën nga jeta juaj ne çift gjate kësaj dite. Duhet te shtoni edhe pak dozat e imagjinatës ne...

Horoskopi, e martë 2 janar 2018

Dashi Mos harroni ti bëni here pas here komplimente partnerit tuaj sot sepse jo vetëm ai, por edhe ju do ndiheni me se miri. Ne...

Horoskopi për ditën e sotme, e diel 31 Dhjetor

Dashi-Gjate kësaj dite jeta juaj sentimentale do përmirësohet jashtë mase. Marrëdhënia me partnerin do jete me e ngrohte dhe emocionet me te fuqishme. Beqaret...

Horoskopi për ditën e sotme, e shtunë 30 dhjetor 2017

Dashi Partneri/ja juaj do jetë më me fat sot sepse ju do ja bëni ditën edhe më të bukur. Do e surprizoni atë në çdo...

Horoskopi per diten e sotme, e premte 29 dhjetor 2017

Ky është horoskopi për ditën e premte, 29 dhjetor 2017 që Lajme.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, financat dhe ndjenjat, si...

Për 4 gjëra nuk ia vlen të stresoheni

Rrugëtimi i ndërmarrësve është njëra prej përvojave më shpërblyese në jetë. Mirëpo, gjithkush i cili ju thotë se ndjekja e pasionit tuaj dhe të...

Horoskopi për ditën e sotme, e enjte 28 Dhjetor 2017

Dashi Do merrni bekimin e yjeve gjatë kësaj dite dhe marrëdhënia me partnerin/en do jetë e shkëlqyer. Emocionet që do përjetoni do jenë të papërshkrueshme....

Horoskopi për ditën e sotme, e mërkurë 27 Dhjetor 2017

Dashi Do bëni çmos qe ta ruani qëndrueshmërinë dhe harmoninë ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Edhe partneri, pavarësisht se nuk do ketë...

Horoskopi për ditën e sotme, e martë 26 Dhjetor 2017

Dashi Dita e sotme do jete paksa e ndërlikuar për çiftet. Nuk iu pëlqen aspak kur partneri iu jep urdhra dhe sot kjo do sjelle...

Horoskopi për ditën e sotme, e hënë 25 Dhjetor 2017

Dashi-Pritet një ditë Krishtlindjesh shumë e bukur, plotë ngrohtësi dhe dashuri. Në sajë të ndikimit të Venusit, intuita juaj do të jetë në maksimum...

Horoskopi për ditën e sotme, e diel 24 Dhjetor

Dashi Ditë shumë e zakonshme kjo e sotmja për të gjithë ata që janë në një lidhje. Gjithçka do vazhdojë të jetë po njësoj. Për...

Horoskopi për ditën e sotme, e shtunë 22 Dhjetor

Dashi Marrëdhënia në çift do jetë e mrekullueshme gjatë kësaj dite. Nuk do debatoni për asgjë me partnerin/en, përkundrazi do zgjidhni gjithçka me maturi dhe...

Horoskopi për ditën e sotme, e premte 22 Dhjetor

Dashi Marrëdhënia në çift nuk do jetë aspak problematike gjatë kësaj dite. Do bini dakord për gjithçka me atë që keni në krah dhe dita...

Ju del gjumi natën? Ja çfarë problemi po kaloni

Sipas mjekësisë tradicionale kineze, çdo orë e ditës dhe e mbrëmjes përkon me një fluks energjie që ndikon në shëndetin fizik dhe mendor të...

Horoskopi për ditën e sotme, e enjte 21 Dhjetor

Dashi-Fatmirësisht, falë ndikimit pozitiv të Venusit jeta juaj në çift do jetë e shkëlqyer. Do qëndroni më shumë kohë pranë atij që dashuroni dhe...

Pas tërheqjes së Ermira Mehmetit, Milikije Halimi mbetet politikania më e...

  Ata që e shikojnë politikën edhe nga prizmi i life-stylit, njëzëri pajtohen se pas tërheqjes së ish deputetes Ermira Mehmeti nga politika, femra më...

Horoskopi për ditën e sotme, e mërkurë 20 Dhjetor 2017

Dashi Ka rrezik të ketë probleme serioze gjatë kësaj dite për të gjithë ata që janë në një lidhje. Mos flirtoni me persona të tjerë...

Lirizëm subtil e spontan

Vepra më e re e autores tetovare Sadije Aliti  u promovua në Prishtinë në kuadër të aktivitetit letrar Takimet Esad Mekuli organizuar nga Lidja...

Horoskopi për ditën e sotme, e hënë 19 Dhjetor 2017

Dashi Ata që kanë një lidhje do tregohen shumë kërkues dhe posesivë me personin që kanë në krah. Kjo do krijojë shumë probleme dhe debate...

Horoskopi për ditën e sotme, e hënë 18 Dhjetor 2017

Dashi-Gjatë kësaj dite qielli do të jetë i pastër. Pritet të jetë dita e duhur për t’u emocionuar dhe për të jetuar një pasion...

Horoskopi për ditën e sotme, e diel 17 Dhjetor 2017

Dashi Dita e sotme do jete paksa e ndërlikuar për çiftet. Nuk iu pëlqen aspak kur partneri iu jep urdhra dhe sot kjo do sjelle...

Horoskopi për ditën e sotme, e shtunë 16 Dhjetor 2017

Dashi-Në planin sentimental do keni disa probleme sot. Mos u panikoni por qetesohuni dhe flisni më shumë me partnerin/en. Beqarët duhet të merren më...

Horoskopi për ditën e sotme, e premte 15 Dhjetor 2017

Dashi Edhe pse do jeni ne një lidhje, do ndiheni shume te vetmuar gjate kësaj dite. Partneri do jete i angazhuar me pune dhe nuk...

Horoskopi për ditën e sotme, e enjte 14 Dhjetor 2017

Dashi Dita e sotme do jetë shumë e favorshme për dashurinë. Pjesa më madhe e çifteve do përjetojnë momente të këndshme dhe bashkëpunimi do arrijë...

Horoskopi për ditën e sotme, e mërkurë 13 Dhjetor 2017

Dashi Jupiteri dhe Plutoni do ndikojnë negativisht sot në jetën tuaj në çift. Ka rrezik të keni debate dhe mosmarrëveshje. Tregohuni sa më të matur...

Horoskopi për ditën e sotme, e martë 12 Dhjetor 2017

Dashi Zemërgjerësia do të shënjojë jetën tuaj në çift. Edhe pse në disa momente mund të keni ndonjë dyshim, kjo nuk do përbëjë probleme. Do...

Horoskopi për ditën e sotme, e hënë 11 Dhjetor 2017

Dashi Do futeni ne një faze te re sot ne jetën tuaj ne çift. Marrëdhënia me partnerin do ketë goxha përmirësime. Mundohuni te përfitoni sa...

Horoskopi për ditën e sotme, e diel 10 Dhjetor 2017

Dashi-Falë mbështetjes që do iu japë Urani, marrëdhënia juaj në çift do jetë më e bukur se disa ditë më parë. Nuk do kërkoni...

Horoskopi për ditën e sotme, e shtunë 9 dhjetor 2017

Dashi-Të dashuruarit do kalojnë një ditë të mbushur me debate. Xhelozia do jetë pika më e dobët e tyre. Beqarët do kenë vetëm mundësi...

Horoskopi për ditën e sotme, e premte 8 Dhjetor 2017

Dashi Venusi dhe Marsi do ju ndihmojnë të keni një ditë sa më të bukur dhe plot ngjyra. Do ndiheni mjaft mirë në krahët e...

Horoskopi për ditën e sotme, e enjte 7 Dhjetor 2017

Dashi Të dashuruarit do kenë një ditë të mbushur me emocione të njëpasnjëshme. Mund t’ju bëhet edhe një propozim mjaft interesant sot nga partneri/ja. Takime...

Horoskopi për ditën e sotme, e martë 5 Dhjetor 2017

Dashi Ditë mjaft pozitive dhe me diell kjo e sotmja për të dashuruarit. Do hidhni poshtë çdo tabu dhe do i rregulloni të gjitha problemet...

Shtatë të vërtetat për gurët në veshka

Më poshtë keni shtatë të vërteta për gurët në veshka. 1. Për shkaqe të panjohura numri i personave me gurë në veshka është rritur në...

Horoskopi për ditën e sotme, e hënë 4 Dhjetor 2017

Dashi Do e dashuroni çmendurisht partnerin tuaj sot dhe do bëni gjithçka qe ai te ndihet me se miri. Do jeni te bindur se ai...

Horoskopi për ditën e sotme, e diel 3 dhjetor 2017

Dashi-Nuk do jeni aspak ne humor sot dhe here pas here do debatoni me atë qe keni ne krah. Mos ia hidhni për çdo...

Një herë e përgjithmonë: a duhet t’i lash dhëmbët çdo natë...

Ka njerëz akoma që pretendojnë se duhet t’i lajnë dhëmbët një herë në ditë dhe shumë prej tyre kanë zgjedhur që kjo herë të...

Ju prezantojmë me pesë lulet fatsjellëse që duhet të mbillni në...

Lulet janë gjithmonë një tërheqje e madhe për amvisat. Një kopsht i bukur është një ëndërr e madhe e tyre. Mjaftojnë pak çaste për...

Horoskopi për ditën e sotme, e hënë 27 nëntor 2017

Dashi Kjo dite do jete me e qete sesa duhet për ata qe janë ne një lidhje. Si ju ashtu edhe partneri do rrini ne...

Horoskopi për ditën e sotme, e diel 26 nëntor 2017

Dashi-Jeta juaj në çift nuk do jetë aspak monotone gjatë kësaj dite. Përkundrazi do provoni emocione të reja të cilat do ju bëjnë të...

Shokuese! Prindërit detyrojnë 13 vjeçaren të bëjë seks me ta, dhe...

Pas gati 20 vitesh nëna që përdhunoi së bashku me bashkëshortin e saj vajzën ka treguar në një intervistë ngjarjen dhe se si është...

Horoskopi për ditën e sotme, e shtunë 25 nëntor 2017

Dashi Neptuni do influencoje se tepermi tek jeta juaj sentimentale dot. Do merrni disa vendime ne cift te cilat do i japin nje tjeter drejtim...

Vajza belge mbulohet me hixhab, shoqet nuk e përshëndesin as në...

  Silke Raats nga Antwerpen-i (Belgjikë) pati bërë në plan që për tridhjetë ditë të jetojë si muslimane. Megjithatë, Silke, e cila studion teknologjinë laboratorike të...

Pensionistët gjermanë rrëfejnë se si u mahnitën me Drekën e Bajramit...

  Ngjarja zhvillohet në dy qytete, atë të Peshkopisë (Dibër e Vogël) dhe Meppen të Gjermanisë. Rrafsh para një viti, familja pesanëtarëshe shqiptare Sefullaj, është...

Horoskopi për ditën e sotme, e mërkurë 22 nëntor 2017

Dashi Çështjet e zemrës nuk do kenë as problemin më të vogël sot. Shpesh do ndiheni të lumtur pranë personit të zemrës dhe do doni...

TMERR: U dërgonte nxënëseve pamje provokuese dhe i kërcënonte për të...

Një mësuese gjimnazi është dënuar me burg pas zbulimit të disa mesazheve që ajo u kishte dërguar nxënësve të saj, të moshës 16-17 vjeçare. E...

Gazetaren shqiptare e përndjekin! Ajo nuk duron dhe…

Gazetarja Viol Xhafaj duket se gjatë ditës së sotme është frikësuar pasi ka marrë më ambientet e televizionit ku punon një letër nga një...

Çfarë bëjnë 5 njerëzit më të suksesshëm në botë kur zgjohen...

Prej Steve Jobs e deri tek Bill Gates: Zakonet e mëngjesit të 5 prej njerëzve më të suksesshëm në botë mund t’i lexoni më...

Parashikimi i kobshëm/ Fundi i botës do të vijë nga tërmetet,...

Pasi nuk u doli parashikimi i parë, konspiracionistët rikthehen me një tjetër parashikim të zymtë për të ardhmen e Tokës. Sipas konspiracionistëve, Nibiru duhet të...

E tmerrshme/I burgosuri masakrohet në burg nga gardianët, ngjarja mbahet e...

Një person i cili vuan dënimin në burgun e Fierit është dhunuar nga gardianët në institucionin e vuajtjes së dënimit, ndërkohë që ngjarja është...

Policia greke e priste, pranga të riut shqiptar me 142 kg...

Policia greke ka goditur një rast të trafikut të drogës në Janinë dhe ka arrestuar një shqiptar. Mësohet se trafikanti është një 22-vjeçar, i...

50 nxënës të asfiksuar në Bulqizë, një prej tyre sillet me...

Është rritur edhe më shumë numri i nxënësve të lënduar në gjimnazin e Shupenzës në Bulqizë. Ngjarja e rëndë që ndodhi mëngjesin e sotëm...

Mrekullia: Vogëlushi nxirret gjallë nga rrënojat, 3 ditë pasi tërmeti vrau...

Ekipet e shpëtimit kanë qenë dëshmitarë të një “mrekullie të pabesueshme”, pasi kanë gjetur shëndoshë e mirë një fëmijë, tre ditë pasi një...

Tetovari Iljas Alili e ka bërë “Fiqon” si “Mercedes”! (Foto)

 Ky është “BENZI” i Ilas Alilit nga Tetova!Një dizajnim “i fiqos” që do ja kishte lakmi çdo kush!

“Zemër dua 200 euro për provim”, velina e Ermalit i kërkon...

Kejvina Kthella është kthyer padyshim në një nga vajzat më të komentuara të mediave rozë përsa i përket jetës së saj. Ajo ra në sy...

“Mama kam frikë, po mbytem”, fjalët e fundit të 36-vjeçarit grek...

Një ngjarje tragjike gjatë përmbytjeve të djeshme në Greqi është publikuar nga mediat lokale. Historia flet për njërin prej viktimave në përmbytjet në Mandra. Giorgos Makarounas...

Shqiptari digjet i gjallë brenda makinës së tij në Greqi

Një shqiptar është djegur i gjallë ditën e sotme brenda makinës së tij. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen Vuliagmeni” në Athinë, rreth...

Papa kapet mat, kërcen e harbohet me femrat në pub (VIDEO)

Një video interesante është duke qarkulluar sëfundmi në internet, në të cilën shihet papa duke kërcyer e duke u harbuar në pub me disa...

E pyesin kur është shpallur Pavarësia, miss-i shqiptar gafën e pafalshme...

Blerta Leka është vajza e cila do të na përfaqësojë këtë vit në kompeticionin e bukurisë Miss Universe 2017 në SHBA. Edhe siç thotë ajo...

Milioneret që harrojnë të depilohen. “Zogu” u del sheshit dhe degjenerohen...

Paparazzi nuk lë asnjë rast për tu humbur. Këto femra janë ndër më të famshmet në botë. Por edhe pse janë të bukura, shpesh herë...

Dasma që po tërbon Tiranën, merr nusen me helikopter mbi taracën...

Çuditë nuk kanë të sosur në Shqipëri. Një e tillë ishte rezervuar për sot në Tiranë, në zonën e Saukut ku në këtë të dielë...

A po kërkoni gatimet më të shijshme shqiptare? Më 3 dhjetor...

Nga: Aina Hoti Tre shefat e kuzhinës me nismën “Shije Shqiptare” do të prezantojnë gatesat shqiptare në mënyrë moderne, pa dëmtuar shijen tradicionale Shije Shqiptare filloi...

Vajza e Zaevit tërheq vëmendjen e opinionit, ja kujt i ngjan!...

Aleksandra Zaeva, vajza 16 vjeçare e kryeministrit maqedonas, Zoran Zaev, po tërheq vemendjen e opinionit me fotografitë që po poston në Instagram. Ata që...

Kate Moss tregon sekretin për kujdes të lëkurës me produkte shtëpiake

Zakonisht kur një top modele ndan ndonjë këshillë kujdesi, ajo këshillë bart edhe një çmim marramendës. Por, ndryshe nga modelet e tilla, Kate Moss ka...

11 fjali që do ia ndryshojnë jetën fëmijës tuaj

“Nëse doni që fëmijët tuaj të bëhen të mirë, shpenzoni dy herë më shumë kohë me ta dhe gjysmë here më shuma para” –...

Si duhet t’i ruani në frigorifer ushqimet tuaja

Shumë njerëz bëjnë gabime në mënyrën e ruajtjes së ushqimeve. Për t’i mbajtur produktet e freskëta dhe të shijshme duhet të dini disa sekrete...

Vazhdon suksesi, deputetët gjermanë mbeten të mahnitur me specialitetet shqiptare (Foto)

  Magjia e kuzhinës shqiptare, me moton “Shije Shqiptare” së fundmi është prezantuar në Manhajm të Gjermanisë, në hotelin e klasit të parë Kleiner Rosengarten...

Nuk takon motrat prej 20 vitesh, sepse u bë “shkas” për...

Këtë të dielë Anxhelina nga Lezha ka qenë pjesë e “E diela Shqiptare” në Tv Klan, ku ka ndarë me publikun historinë e saj. Ajo...

Akuza për tradhti, gruaja: Më tregoje shtëpitë e të dashurave, i...

Akuza për skandale seksuale brenda familjes, që nga dhuna tek tradhtia bashkëshortore e deri tek sherret pas divorcit. Të dy ish-bashkëshortët po përballen sot...

Meshkujt janë të frikësuar por nuk e shprehin, ja nga cfarë...

A është edhe e mundur që burrat të kenë frikëra sekrete? Ata duken aq të fortë dhe vendimtar! Megjithatë, ky është vetëm një tjetër stereotip...

“Alarm tradhtie”: Shenja e cila tregon se burri po ju tradhton

Tradhtia është tabu në shumicën e lidhjeve, por një grua e cila brengoset se a po e tradhton burri, mund t’i forcojë më shumë...

Një maskë e nevojshme për fytyrën me yndyrë

Keni ju fytyrë të yndyrshme dhe me puçrra por nuk dini çfarë të bëni. Ekspertët kanë deklaruar se mund t’ju vijnë në ndihmë maskat...

Binjaket ruse kërkojnë burrë të përbashkët (FOTO)

Dy motra binjake ruse kanë vendosur se ka ardhur momenti që të gjejnë shpirtin e tyre binjak, por ato nuk kanë ndërmend që të...

Horoskopi për ditën e sotme, e diel 24 shtator 2017

Dashi Dite mjaft e bukur dhe sensuale kjo e sotmja për te dashuruarit. Pasioni do rindizet dhe do i harroni te gjitha mosmarrëveshjet qe keni...

SHKRIMI I VOGËLUSHIT QË PËRLOTI MËSUESEN: O ZOT, MË BËJ TELEVIZOR

Në një shkollë, iu kërkua fëmijëve të shkruajnë për ato gjëra që duan më së shumti, dhe dëshirat që do të donin t’u plotësoheshin...

“Ishte i pari për mua, më bleu iPhone”/ Vajza rrëfen dramën...

Dashuria e parë për një 18-vjeçare nga Laçi ka rezultuar një zhgënjim, pasi njeriu që kishte në krah në fakt ishte i martuar dhe...

Shpulla e shqelma mes prostitutave, në mes të Tiranës (VIDEO)

Është e ditur tashmë që zona ku transvestitët dhe prostitutat në Tiranë ushtrojnë aktivitetin e tyre gjatë natës është zona rreth 15-katëshit. ëse na bie...

Vajza shkon e zhveshur në Universitet, pamjet kanë tmerruar botën (VIDEO)

Në krizë nervore një vajzë rreth 20 vjeçe u zhvesh e gjitha dhe nisi që të sillet rrotull një kampusi universitar pa rroba, duke...

“Dashnori i mamit zhvishej para meje” , vajza nga Shkodra rrëfen...

Ishte 13 vjeçe kur u ngacmua dhe abuzua seksualisht në shtëpinë e saj nga partneri i së ëmës. Një vajzë shkodrane ka treguar historinë...

Numan Adili, modeli nga Shkupi pjesë e garës për mashkullin më...

Është vetëm 17 vjeç dhe nga Shkupi, Numan Adili është modeli që do garojë në festivalin Miss&Mister World International Albania i cili do mbahet...

Çka nuk duhet t’i thoni ndokujt, pasi që është ndarë nga...

Në momentet e vështira pas ndarjes nga personi i dashur, çdokush ka nevojë për mbështetje nga të afërmit dhe miqtë. Gjëja të cilën më së...

Shqiptarja martesa me Serbin është pjesa me e bukur e jetës....

Historia ka filluar rreth 6 muaj më parë kur një ndërlidhës nga Shqipëria, i propozoi Branislavin dhe prej asaj kohe familja Mali nga Tirana...

15 minuta me Tracy Andersonin: Disa nga këto ushtrime do të...

Nëse dëshironi që trupi t’ju duket si i ndonjë ylli hollivudian, ndiqni këshillat e Tracy Andersonit të famshme, instruktore shumë e njohur e fitnesit. Kjo...

Mirësevini në bulevardin e prostitucionit shqiptar! Rrëfehet Sirena dhe shoqet e...

Shumëkush që mbrëmja e zë pranë sheshit “Skënderbej”, këto ditë ka parë se si çdo natë mblidhen “goca pune”. Shumica janë meshkuj të shndërruar...

Gënjeshtrat e famshme që gratë e martuara u thonë burrave

Kush tha që gënjeshtrat janë të dëmshme? Ndonjëherë që një lidhje të funksionojë më së miri, herë pas here duhen thënë disa gënjeshtra të...

Kjo grua është 51 vjeçe, por duket si 20 – kjo...

Kjo grua është 51 vjeçe dhe duket si 20. Ajo nuk ka rrudha dhe sekreti e saj të bukurisë e ka ndarë me të...

3 metoda natyrale për të luftuar celulitin pas moshës 30-vjeçare

Nëse do të dukesh bukur, atëherë përgatitu të bësh një trajtim për rezultate më të mira. Një plan special anticeluliti, i kombinuar me një...

Habisin gjinekologët, kjo është mosha ideale për t’u bërë nënë

Të sjellësh në jetë një fëmijë është eksperienca më shenjuese në jetën e një gruaje, pasi lind jo vetëm një qenie e re, por...

Polici nuk mundi t’i rezistojë muzikës, kërcimi i tij mahnit publikun...

Një polic i cili ishte në detyrë të sigurimit në festivalin rrugor në Nothing Hill në Londër, nuk mundi t’i rezistojë muzikës dhe atmosferës,...

OPINIONE