6 C
Skopje
Saturday, November 17, 2018
Home Sport

Sport

Debutim ëndrash për Imerin, me shpresat e Shqipërisë (Video)

Sulmuesi i ri i talentuar, shkupjan Omar Imeri i cili në kampionatin vendor mbanë veshur fanellën e Shkëndijës së Tetovës mbrëmjen e sotme do...

ANGELLOVSKI TREGON PSE MUNGON ADEMI

Reprezentuesi Arijan Ademi nuk u gjend titullar ne formacionin baze te Maqedonise kunder Lihtenshtajnit, ndersa per habi emri i tij u fshi edhe nga...

Formacionet zyrtare, Lihtenstein-Maqedonia, mungon Ademi, u fshi nga lista e lojtareve...

Para pak castesh jane publikuar formacionet zyrtare te ndeshjes Lihtenstein-Maqedonia ne te cilen ne mesin e lojtareve rezerve u gjend emri i Arian Ademit,...

I vetmi shqiptar që luan në Serbi, shokët i bejne surprize...

Faton Xhemaili është futbollisti i vetëm shqiptar që luan në kampionatin serb të futbollit. Një rast unik që nuk mund të lihej pa vëmendjen...

Pandev: Nëse luajmë si duhet, do të fitojmë

Kapiteni i reprezentacionit të Maqedonisë, Goran Pandev ka folur para ndeshjes me Lihtenshtajnin. Mes tjerash ka pohuar se me rëndësi është të fitojnë dhe...

Angellovski:Kemi ardhur për fitore

Nga Vaduz, Reshat Ibrahimi Përfaqësuesja e Maqedonisë me optimizëm të madh po e pret ndeshjen kundër Lihtenshtajnit për të zënë vendin e parë në grup...

Tifozët kuq e zi, fotografinë e Adem Jasharit midis Marakanes së...

Tifozat Kuq e Zi njihen për organizimet dhe surprizat që dinë të dhurojnë. Ky grupim i tifozëve shqiptarë, para ndeshjes të së shtunës mes Shqipërisë...

FOTO/ Tifozat Kuq e Zi “tundin” Serbinë me Adem Jasharin: Jemi...

Tifozat Kuq e Zi janë tifogrupi kryesor i Kombëtares shqiptare dhe para ndeshjes që Kombëtarja jonë do të luajë përballë Skocisë kanë bërë një...

Tenistja e famshme polake tërhiqet në moshën 29-vjeçare

Tesnitja polake Agnieszka Radwanska, finaliste e Wmbledonit në vitin 2012, ish-numri 2 në klasifikimin, botëror ka njoftuar tërheqjen nga tenisi në moshën 29-vjeçare. Ajo...

Bardhi: Vet vendosim për pozitën tonë në grup dhe shkojmë të...

Me ardhjen e kapitenit Goran Pandev, përfaqësuesja e Maqedonisë sot stërvitet e kompletuar në fshatin e vogël zviceran Fusisberg para se të enjten të...

Demiri: Po japin më shumë se maksimumin nga vetja

Kryesia e FC Shkupit vitin e fundit ka shtuar aktivitet me shkollat e futbollit, ndërsa këtë e ka bërë me angazhimin e futbollistëve të...

Gjimshiti: Të shmangim gabimet, ja ç’duhet të bëjmë ndaj Skocisë

Vjen në këtë grumbullim të Kombëtares pas atij goli që realizoi në portën e Interit në Serinë. Pyetjet e para për Berat Gjimshitin ishin...

Zidane vijon pushimet, tjetër skuadër kërkon shërbimet e tij

Pas tre triumfeve radhazi në Champions League, Zinedine Zidane hyri brenda pak viteve në historinë e Realit të Madridit dhe të futbollit evropian, edhe...

Januzaj: Mourinho nuk më dha asnjë shans, e meritoja Manchester United

Adnan Januzaj beson se ishte mjaft i mirë për Manchester United, por Jose Mourinho nuk i ka dhënë atij shansin që i nevojitej. 23-vjeçari...

Shaqiri thyen heshtjen, tregon arsyen se pse nuk udhëtoi në Beograd

E kush e kishte menduar se në momentin e kalimit nga Stoke City te Liverpool-i, Xherdan Shaqiri, do t’i krijonte dhimbje koke Jurgen Klopp-it...

NBA, Golden State nuk gabon dy herë, Denver në krizë!

Ishin vetëm tre ndeshjet në mbrëmjen e NBA-së, aty ku spikat rikthimi i shpejtë te fitorja i kampionëve në fuqi të Golden State Warriors....

Rekordi që vendosi Juventusi, me fitoren ndaj Milanit

Fitorja 0-2 në transfertën e “San Siro-s” ndaj Milanit, ndihmoi Juventusin që jo vetëm të ruajë distancën nga ndjekësit, por të vendosë edhe një...

Ja si u masakrua gjyqtari në Irlandë, dyshohen tre futbollistë

Arbitri Daniel Sweeney është sulmuar të dielën e kaluar, pasi ka drejtuar ndeshjen Mullingar-Horseleap, në futbollin amator të Republikës së Irlandës. Ai u godit...

Autobusi bie në greminë, humbin jetën 6 futbollistë dhe shoferi

Të paktën shtatë persona, pjesa më e madhe e të cilëve fëmijë, kanë humbur jetën të dielën në Peru pas një aksidenti të rëndë...

Zendeli s’e harron Bashkimin, klubin me të cilin e ka fituar...

“Normalisht çdo trofe ka vlerën e vet. Një sportist vlerësohet kur fiton një trofe apo një Kupë. Unë jam frymëzuar te Shkupi në ato...

NBA, zhgënjejnë Toronto e Golden State, buzëqesh Oklahoma!

Pas 6 fitoresh radhazi Toronto Raptors merr një shuplakë të fortë nga New Orleans Pelicans. Skuadra nga Louisiana uli me këmbë në tokë ekipin...

Motrat binjake u takuan në finale, ja cila fitoi

Diellza fitoi duelin e motrave binjake Idrizi në turneun ndërkombëtar të karatesë “Cvetan Dimov”, i cili të dielën u mbajtë në Shkup. Ato janë përballur...

Karate Shkupi fitoi 13 medalje në turneun ndërkombëtar “Cvetan Dimov”

Gjithësej 13 medalje për Karate Shkupi në turneun “Cvetan Dimov”, turneun ndërkombëtar në Shkup, duke mbyllur me sukses garat për këtë vit kalendarik Në vazhdim...

Karate/Trajneri i K.K. “Kushtrimi”, Aliu:Jam i kënaqur suksesin e karateistëve

Për nder të ditës së çlirimit të qytetit të Shkupit, të dielën u mbajt turneu ndërkombëtar tradicionl në karate "13 Nentori" nën organizim të...

Trajneri gjerman: Shaqiri është si Messi

Xherdan Shaqiri është si Lionel Messi dhe do të bëhet lojtari më i rëndësishëm në Liverpool ka thënë ish-trajneri i gjilanasit te Baseli,Thorsten Fink. Ylli...

Panucci e quan Kombëtaren shqiptare “memece”

Christian Panucci nuk është aspak i kënaqur me përfaqësuesen shqiptare në ndeshjet e zhvilluara deri më tani për Ligën e Kombeve, turne në të...

Mesi nuk ndalet në ecurinë individuale, argjentinasi merr dy çmime në...

Lionel Mesi është një nga lojtarët më të mirë në botë që ka dominuar futbollin në dekadën e fundit së bashku me Kristiano Ronaldon....

Grezda: Jam në formë të mirë, dua t’i shënoj Skocisë

11 nëtori do të jetë i paharrueshëm për Eros Grezdën, që shënoi jo vetëm golin e parë me fanellën e Glasgow Rangert, por gjithashtu...

Red Bull akuzon Mercedes: Ka sponsorizuar Ocon të aksidentojë Verstappen në...

Mes Red Bull dhe Mercedes ka nisur një “luftë e ftohtë” pas garës së fundit në Brazil. Incidenti mes Sebastian Ocon dhe Max Verstappen...

Lëndimi i syrit që e tronditi botën e boksit

Boksieri Sam Hyde pësoi një lëndim në sy gjatë një meçi kundër Richard Raikporhe, i cili e tronditi botën e boksit. Ekipi i Hyde nuk...

Solari mori besimin e Perezit, edhe zyrtarisht trajner i ri i...

Santiago Solari tani është edhe zyrtarisht trajner i ri i Real Madridit, duke i dhënë fund periudhës së tij si trajner i përkohshëm. Argjentinasi u...

Challandes: Ismajli gaboi, keta janë lojtarët që i duam te Kosova

Vendimi i Ardian Ismaijlit për të përfaqësuar Shqipërinë, edhe pse ka qenë pjesë e Kosovës U-21, madje kapiten, është komentuar edhe nga trajneri i...

UEFA konfirmon turneun e ri të Champions League

UEFA ka lajmëruar një turne të ri të Champions League në eSports. Lojtarët do të konkurrojnë ndaj njëri-tjetrit duke përfaqësuar skuadrat e preferuara në...

Ramadani:Dua t’i komplimentoj lojtarët e mi për këtë fitore

I kënaqur me fitoren por jo me paraqitjen e skuadrës së tij në pjesën e dytë. Trajneri i Feronikelit Zekerija Ramadani e komentoi kështu...

Ribery grushtoi gazetarinë pas derbit me Dortmundin

Situatë kaotike te Bayern Munchen, që po përjeton një sezon skandaloz, jo thjesht për rezultatet dhe lojën aspak të mirë, por edhe për problemet...

Reali fitoi Celtën në një festival eurogolash, i afrohet Barcelonës

Reali i Madridit ka lëshuar një tjetër sinjal për të treguar se ka filluar të funksionojë më së miri nën drejtimin e trajnerit argjentinas...

Harden shkëlqen 40 pikë për Rockets, LeBron James u jep fitoren...

Kur shkëlqen James Harden, fitojnë edhe Houston Rockets. 40 pikët, 9 asistet dhe 7 topat e kontrolluar poshtë koshit nga “Mjekroshi” i dhanë mundësinë...

Fitore bindëse e Vëllazërimit si mysafir ndaj Teteksit

Vëllazërimi ka shënuar fitore bindëse ndaj Teteksit si mysafir, me rezultat 0-3 (0-1), në takimin e javës së 13-të në Ligën e dytë –...

F1, Hamilton fiton garën në Brazil; Mercedesi, titullin e Konstruktorëve

Lewis Hamilton triumfoi në Çmimin e Madh të Brazilit, duke regjistruar fitoren e 10 në një sezon ku e ka siguruar tashmë titullin kampion...

Dimitru rrëmbeu “Gongun e Artë”, Lama boksieri më i mirë vendor

Boksieri nga Rumania, Nikoll Dimitru, ka trimfuar në turneun e 48-të ndërkombëtar në boks “Gongu i Artë”, i cili për dy ditë u zhvillua...

Manchester City më i mirë se Manchester Utd

Manchester Cityt ngadhënjeu me rezultat 3:1 ndaj Manchester Utd, në derbin e madh anglez të javës së 12-të. Derbi i qytetit u karakterizua me...

Babai i Gjimshitit, Ridvani në Bergamo ndoqi ndeshjen Atalanta-Inter: Goli i...

Skuadra e Atalantës sot ka befasuar Interin, duke e mposhtur me rezultat të thellë 4-1, në javën e 12-të të Seria A. Në këtë ndeshjes...

Milan – Juventus, këto janë statistikat dhe rezultati i pjesës së...

Ka përfunduar pjesa e parë e derbit të madh italian, Milan – Juventus.Skuadra e Juventusit ka shkuar në pushim me epërsi minimale 0-1, shkruan...

Juve-Milan: Madzukiç shënon për avantazh të “zonjës së vjetër”

Juventusi ka kaluar në epërsi ndaj Milanit në San Siro me rezultat 0-1. Goli erdhi nga Mario Mandzukic në minutën e tetë pas një asistimi...

Flet Lloga pas golit që i dha fitoren Struga Trim Lum...

Skuadra e FC Struga është kthyer sërish në krye të renditjes tabelore në Ligën e dytë – grupi i Perëndimit, pas triumfit të sotëm...

Tronditet Nou Camp:Messi kthehet me dy gola, por Barcelona pëlcet nga...

Real Betisi e ka ndërprerë serinë negative prej katër ndeshjeve radhazi pa fitore në La Liga, në mënyrën më sensacionale të mundshme, duke e...

Chelsea – Everton, përfundon ndeshja me rezultat befasues

Ka përfunduar ndeshja e javës së 12-të në mes të Chelseas dhe Evertonit. Chelsea nuk ka arritur që të marr më shumë se një pikë...

Karan pas ndeshjes me Vardarin: Më vjen keq qe nuk kemi...

Java e 14-të e Ligës së Parë të Maqedonisë kaloi nën ethet e derbit të madh të qytetit të Shkupit dhe Ligës së Parë...

Futsal Shkupi nuk ndalet, 9 ndeshje, 9 fitore, e mbyll me...

Futsal Shkupi e ka mbyllur me stil fazën e parë të garave në elitën e futsalit vendor. Skuadra nga Çairi ka shënuar 9 fitore...

Sergio: Shpresoj që me ndihmën e Zotit të fitojmë

Skuadra e FC Shkupi, të shtunën, (ora 13: 00) në Çair e pret Vardarin, rivalin më të madh në kampionat. Para këtij takimi shumë...

Murati:Në Shkup për një fitore të re

Ndeshjet e javës së 13-të në Ligën e parë do të luhen të shtunën, në vend se ditën e diel, dhe kjo për shkak...

Nuhiu:Jemi gati për tre pikë

Të shtunën, Renova në stadiumin e qytetit në Tetovë e pret Pobedën e Prilepit. Kapiteni Fisnik Nuhiu vlerëson kundërshtarin, por shpreson se është koha...

Portieri legjendar, Suat Zendeli, i thotë lamtumrë futbollit aktiv

Në stadiumin e Çairit në Shkup të shtunën do të luhet ndeshja e javës së 14-të, në kuadër të Ligës së Parë të Maqedonisë,...

Lazio eliminon nënkampionët e OM falë Strakoshës, në fazën tjetër edhe...

Eintracht Frankfurt dhe Lazio mbyllën llogaritë në grupin H të Europa League duke u kualifikuar edhe matematikisht në fazën tjetër. Bardhekaltrit e Simone Inzaghit...

Tronditet Milan, humb mesfushorin për katër muaj

Lajme të këqija për Milan-in. Lucas Biglia, pas dëmtimit të pësuar gjatë stërvitjes së zhvilluar të mërkurën e kaluar në pulpë, i është nënshtuar...

Dorëzohet Real Madrid, Modric largohet në janar

Tashmë nisin të shumëfishohen zërat e atyre që janë të bindur se ndryshe nga vera e lënë pas, në merkaton e ardhshme të janarit,...

Italia në festë, përjashtohet Ronaldo!

Megjithëse raportohej se ai do të përfshihej, Cristiano Ronaldo është lënë jashtë skuadrës portugeze që do të ndeshet me Italinë në Nations League. Azzurri duhet...

Miftari: S’ka forcë që ndal klubin e zemrës Shkupi

Trajneri i klubit të basketbollit “Shkupi”, Enver Miftari, ka deklaruar se i kanë tejkaluar të gjitha pengesat e vendosura nga Federata e basketbollit të...

K.M. “Tefejuzi”gati për turneun tradicional “13 Nëntori”

Klubi i mundjes “Tefejuz” nga Shkupi, të dielën, do të organizojë turneun ndërkombëtar në mundje (stil i lirë) “13 nëntori”, që në mënyrë tradicionale...

Këto janë motrat shqiptare që luajnë për dy kombëtare

Ka pak raste në botën sportive që motrat luajnë për Kombëtaret e ndryshme, siç është rasti i motrave nga Malësia e Malit të Zi,...

Angellovski: Në plan e kisha edhe Ibraimin, por u lëndua

Seleksionuesi i Maqedonisë në futboll, Igor Angellovski, pas publikimit të listës së tij, ka deklaruar se në plan për tu ftuar ka qenë edhe...

Vardari dënohet me 2.000 euro, i njëjti dënim e pret edhe...

Komisioni disiplinor pranë FFM-së ka vendosur që të dënojë Vardarin me të holla për shkak të brohoritjeve nacionaliste të tifozëve të tyre në ndeshjen...

Shqiptari 24 vjeçar bëhet kampion bote, feston duke bë shqiponjën (Foto)

Ky është 24-vjeçari shqiptar, që bën shqiponjën si kampion në WWE (Foto) Gzim Selmani është mundësi shqiptar, i famshëm në botë pasi rrëmbeu titullin kampion...

Angelovski publikoi listën kundër Lihtenshtajnit dhe Gjibraltarit

Seleksionuesi i reprezentacionitë të Maqedonisë në futboll, Igor Angelovski, ka publikuar listën e futbollistëve për dy ndeshjet e fundit në grupin “D” të Ligës...

Mourinho tregon për gjestin: Më fyen familjen dhe Interin

Jose Mourinho reagoi ashpër ndaj tifozëve të Juventusit në fund të ndeshjes, dhe portugezi në konferencën për shtyp tregon gjithçka në lidhje me këtë...

Video-ja humoristike që po bën xhiron e internetit, Ramos i “këndon...

Reali i Madridit ka kaluar disa momente të vështira kohët e fundit teksa tashmë pas largimit të Lopetegui drejtimin e skuadrës e ka marrë...

Lorik Cana, mesazh të fortë mbështetjeje për shqiptarët e Maqedonisë (video)

Lorik Cana ka dalë hapur në mbështetje të faktorit shqiptar në Maqedoni, duke e konsideruar atë si shumë të rëndësishëm për këtë vend. Përmes...

Osmani: Jemi të aftë ta kalojmë Pobedën

Qatip Osmani pranon se Shkëndija tentoi të kthehet nga negativa përballë Pobedës që avansoi në pjesën e parë në takimin e mbyllur me shifrat...

Toronto komandon në Lindje, fitojnë edhe Lakers, Miami e Oklahoma

Toronto konsolidon pozitat në krye të renditjes në Konferencën e Lindjes, pas fitores 114-105 ndaj Sacramento, duke korrur fitoren e 11-të këtë sezon në...

Video / Mourinho provokon tifozët vendas pas ndeshjes, ndërhyjnë lojtarët e...

Manchester United ka përmbysur gjithçka në fund duke marrë një fitore, mbase jo të merituar, ndaj Juventus. Djajtë kanë vuajtur gjatë shumicës së ndeshjes,...

Mourinho: Erdha këtu për të bërë punën time, por atë që...

Jose Mourinho pranon se nuk duhet të kishte provokuar tifozët e Juve-s pas fitores së Manchester United. Ish-trajneri i Inter kishte bërë gjeste ndaj tyre...

United “zhvlerëson” golin e Ronaldos, City e Real fitojnë me goleada

Jose Mourinho është larguar si triumfator nga “Allianz Stadium”, ku skuadra e drejtuar prej tij, Manchester United, mposhti me përmbysje 1-2, bardhezinjtë e Juventusit,...

Talenti i Shkëndijës, Atdhe Mazari, ftohet nga Erjon Bogdani

Talenti i Shkëndijës nga Tetova, Atdhe Mazari ka marrë një ftesë nga kombëtarja U19 e Shqipërisë që drejtohet nga seleksionuesi, Erjon Bogdani, për dy...

Intervista e madhe me Bekim Ameti: Ju rrëfejë Akademinë e Futbollit...

Reshat Ibrahimi Akademitë e futbollit janë vende ku lindin ëndrrat e çdo talenti të sportit të futbollit. Nëpërmjet tyre shumë yje të sotëm të futbollit...

FSHF gjobitet rëndë nga UEFA, shkaku është Tirana. Dokumentet dhe gjithë...

Federata Shqiptare e Futbollit duhet t`i paguajë UEFA-s një gjobë të majme prej 100.000 euro, për shkak të një gafe të qeverisë shqiptare të...

Panucci zbuloi listën e Kombëtares, ja prurjet e reja

Trajneri i kombëtares së Shqipërisë, Cristian Panucci ka bërë të ditur listën e futbollistëve të grumbulluar për ndeshjet që do të luajë Shqipëria. Kombëtarja...

Higuain mbetet në dyshim për sfidën ndaj Juves

Sulmuesi argjentinas mund të mungojë në takimin përballë ish-skuadrës së tij. Gonzalo Higuain në takimin me Udinesen u largua nga fusha pas dhimbjeve që ndiente...

Shkëndija befasohet në Tetovë nga Pobeda

Shkëndija e Tetovës është befasuar në shtëpi duke u mposhtur nga Pobeda me rezultat 0-1 në ndeshjen e parë çerekfinale të kupës së Maqedonisë. Golin...

Ky është 24-vjeçari shqiptar, që bën shqiponjën si kampion në WWE

Gzim Selmani është mundësi shqiptar, i famshëm në botë pasi rrëmbeu titullin kampion në RAW, WWE.   Shqiptari, i cili njihet ndryshe në botën e WWE...

​Juventusi synon fitore ndaj Man Unitedit për ta siguruar pozitën e...

Juventusi do të kërkojë ta sigurojë pozitën e parë në Grupin H të Ligës së Kampionëve përmes fitores kundër Manchester Unitedit, në ndeshjen e...

Tifozët e Liverpoolit: Humbëm në Beograd sepse nuk luajti Shaqiri

Tifozët e Liverpoolit mendojnë se me Xherdan Shaqirin në fushë, ndryshe do të kishin shkuar gjërat mbrëmë në Beograd. Liverpooli u befasua nga Cërvena Zvezda...

Mungesa e Shaqirit në Beograd, prestigjozia “Daily Mail”: Fituan idiotët!

Shaqiri nuk udhëtoi me skuadrën e Liverpulit për t’u përballur me Crvena Zvezdën në Beograd. Shqiptari i Kosovës që luan për Zvicrën festoi me shqiponjën...

Christian Panucci publikon listën e kombëtares, ja dy prurjet e reja...

Christian Panucci, trajneri i kombëtares kuqezi, ka publikuar listën e lojtarëve, që do të ketë në dispozicion për dy ndeshjet e radhës, të muajit...

McCollum shpërthem me 40 pikë, Blazers triumfojnë ndaj Bucks

U luajtën vetëm katër sfida në NBA, ku më e rëndësishmja ishte ajo e zhvilluar në “Moda Center” të Portlandit, me të zotët e...

Në Itali nuk fiton askush, Tottenham “përmbys” PSV-në, Atletico mposht Dortmundin

nter dhe Barcelona ndanë nga një pikë në sfidën e vlefshme për grupet e Ligës së Kampionëve, rezultat ky që duket se lë të...

Napoli dhe PSG ndajnë përsëri pikët, grupi C mbetet i hapur

Napoli dhe PSG kaun barazuar 1-1 në ndeshjen e katër të fazë së grupeve. Ndeshja e shumëpritur mes Napolit dhe PSG-së ka përballje me të...

Liga e Kampionëve: Barazojnë Interi dhe Barcelona, Malcom “e ban sefte”,...

Interi dhe Barcelona kanë barazuar (1-1) në ndeshjen e xhiros së katërt të fazës grupore të Ligës së Kampionëve që u zhvillua në Giuseppe...

Sadiku, kampion i turneut të parë memorial në shah “Astrit Dehari”...

Bedri Sadiku, mjeshtri ndërkombëtar i shahut, nga Prishtina, është fitues i turneut të parë memorial në shah, “Astrit Dehari”, i cili është zhvilluar në...

Spanja e ndalon flamurin dhe emrin e Kosovës në Botërorin e...

Emrat e karateistëve kosovarë janë paraqitur në listën e pjesëmarrësve të kampionatit botëror të karatesë, që sot nis në Madrid të Spanjës. Por në listën...

Zanetti: Ne argjentinasit nuk e kuptojmë çfarë është Leo Messi për...

Simbol i Interit. Pas 19 sezoneve, ku ka dhënë gjithçka në fushën e blertë, tani po drejton nga zyrat. Javier Zanetti (Buenos Aires, 1973)...

Ndeshje në 102 shtete, Real Madridi shton Plzen në hartën e...

Real Madrid do të pasurojë nesër hartën e transfertave të tij në Europë. Bëhet fjalë për Ligën e Kampionëve, ku e ka çimentuar historinë...

Juventusi sfidon “Djajtë e Kuq” për të siguruar vendin e parë...

Jventus-Manchester United do të luhet të mërkurën, më 7 nëntor 2018, në orën 21:00, në stadiumin “Allianz” të Torinos. “Zonja e Vjetër”, udhëheqëse e...

Mensur Nexhipi, trajneri që ringjalli Korabin

Triumfi i madh ndaj Vëllazërimit në Kërcovë me rezultat 4-1, e ka ngjitur skuadrën e Korabit në vendin e gjashtë me 15 pikë pas...

Talenti i Partizanit, Besnik Ferati, ftohet nga Stankovski tek Shpresat e...

Talenti i Partizanit të Tiranës, Besnik Ferati, ka marrë ftesë nga seleksinuesi i reprezentaciontit U19, të Maqedonisë, Goran Stankovski, për turneun kualifikues për plasman...

Maqedonia U19: Stankovski publikoi listën për turneun eliminator në Çeki

Përfaqësuesja e Maqedonisë deri më 19 vjeç nga 14-20 nëntor në Kromeric të Çekisë do të luaj në turnen eliminator për kualifikim në fazën...

Revoltë te Bajerni, 4 lojtarë duan shkarkimin e trajnerit

Barazimi në shtëpi kundër rivalëve modestë të Frajburgut e thelloi krizën e Bajernit të Mynihut, i dyti në Bundesligën gjermane me 4 pikë diferencë...

Tronditet Inter, Modric po kalon te Juventus

Luka Modric po largohet nga Real Madridi. Luka Modric nuk është i lumtur me situatën që po kalon klubi, andaj po kërkon të largohet në...

8 fitore radhazi për Golden State, në Lindje komandon ekipi i...

Kampionët e Golden State vijojnë marshimin e tyre në Konferencën e Perëndimit, duke mundur 117-101 Memphis, suksesi i tetë radhazi për basketbollistët e Warriors....

Inter-Barcelona; luan mbrojtja më e mirë kundër sulmit më të madh

Thuhet se të kundërtat e tërheqin njëra-tjetrën. Ndoshta. Nuk ka rregull të prerë, ndaj është një pyetje e komplikuar në futboll. Nëse në dashuri...

Golat e Seferit e mbajnë në krye Winterthurin!

Talenti i Kombëtares së Shpresave, Taulant Seferi, po bën paraqitje të mira edhe tek ekipi i tij i Uinterthurit, në kategorinë e dytë zvicerane....

Renova e heshti Makedonija GP

Skuadra shqiptare, Renova nga Xhepçishti i Tetovës, e heshti skuadrën maqedone, Makedonija GP, duke e mundur me rezultat 2:1. Renova importoi tri pikë të...

Rafael van der Vaart thotë mjaft, var këpucët në gozhdë

Në moshën 35-vjeçare, Rafael Van der Vaart detyrohet t’i japë lamtumirën futbollit të luajtur. Ish- “asi” holandez, i cili prej disa vitesh luante në...

Raptors kthejnë te humbja Lakers, dështojnë edhe Spurs

Paraqitje e dobët e Los Angeles Lakers në “Staples Center” ndaj Toronto Raptors.  Me LeBron James jashtë formës së zakonshme, kalifornianët u mposhtën 127-121...

Zyrtare:Shaqiri nuk udhëton në Beograd, Klopp tregon arsyen

Xherdan Shaqiri nuk është përfshirë në skuadrën e Liverpoolit për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Crvena Zvezdës. Trajneri Jurgen Klopp ka shpjeguar arsyen...

Shaqiri mund të qëndroj në shtëpi, Klopp nuk rrezikon për ndeshjen...

Xherdan Shaqiri mund të lihet në shtëpi për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Zvezdës që zhvillohet të martën në Beograd. Sipas Mirror, Jurgen Klopp...

Alimi shënoi gol fantastik, bashkëlojtarët kapën për kokë (Video)

Skuadra e Shkëndijës ka shënuar fitoren e katër radhazi në kampionat. Kuqezinjtë në Tetovë mposhtën Shkupin, në derbin shqiptarë me rezultat 3-0, me golar...

Ekskluzive/ Jeton Beqiri do të jetë trajner i ri i Struga...

Trajneri i mirënjohur, Jeton Beqiri do të jetë trajeri i ri i skuadrës Struga Trim Lum, merr vesh gazeta Lajm. Klubi strugan i ka besuar...

Romagnoli “heroi” i Milanit ndaj Udineses

Milani ka arkëtuar tre pikë të reja në Serie A me një fitore shumë të vështirë në udhëtim tek Udinese. Fundi i takimit ishte shumë...

Football Leaks zbulon marrëveshjen e dyshimtë të Interit dhe Bayernit për...

Football Leaks ka zbuluar se Interi ka kaluar rregullat financiare të Fair Play-it duke nënshkruar zyrtarisht me Xherdan Shaqiri nga Bayern Munich në huazim...

Cormier thërret Lesnarin pas fitores ndaj Lewisit, dëshiron të bëhet kampion...

Daniel Cormier fitoi ndaj Derrick Lewis duke e mbrojtur kështu titullin e peshave të rënda në UFC. Pas triumfit në UFC 230, 39-vjeçari i ka...

Shkëndija fiton, Shkupi disfatën e 7-të e shënon

FC Shkupi regjistroi disfatën e 7-të në këtë sezon dhe të 6-tën në transfertë, pasi që me 0-3 u mund nga Shkëndija në Tetovë....

“Balistët” i kundërpërgjigjen “Vojvodëve” (VIDEO)

Për të tretën ditë me radhë, rrugët e qytetit të Tetovës nuk gjejnë qetësi. Të premtën dhe të shtunën grupi i tifozëve i skuadrës...

Loriana Kuka e artë në kampionatin evropian

Një tjetër sukses i xhudistëve tanë në kampionatin evropian U23 të xhudos. Xhudistja nga Kosova, Loriana Kuka ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian...

Vidal: Fitorja ndaj Vallecanos erdhi nga zëvëndësimet e mençura të Valverdes

Mesfushori i Barcelonës, Arturo Vidal, thotë se fitorja 2-3 ndaj Rayo Vallecanos erdhi nga trajneri Ernesto Valverde. Ylli kilian beson se zëvendësimet e mençura të...

Boksi në zi, ndërron jetë boksieri Italian

Një ndeshje boksi e zhvilluar në Tajlandë ka përfunduar me një fund tragjik. Christian Daghio, 49 vjç ka humbur jetën pas dy knockouts nga...

Florian Marku mysafir i Shkodran Mustafit në derbin Arsenal-Liverpool

Futbollistët e Arsenalit dhe Liverpoolit kanë luajtur sonte në Londër baraz 1:1, në derbin e javës së 11-të në Premierligë. Për Arsenalin nga minuta e...

Djokovic mposht Federer në gjysmëfinalen e Parisit pas një ndeshje epike

Novak Djokovic ka fituar sot në mbrëmje 2-1 (7-6, 5-7, 7-6) ndaj Roger Federer në gjysmëfinalen e turneut Masters të Parisit, duke siguruar kështu...

Derbi i shqiptarëve në Premierligë përfundoi pa fitues

Mbyllet pa fitues supersfida e javës së 11-të të Premier League-s mes Arsenalit dhe Liverpoolit, duke favorizuar Manchester City-n, pasi skuadra e Pep Guardiolës...

Fitorja e shtatë radhazi e Interit

Fitore e pastër dhe me dominim e Interit në “San Siro” ndaj Genoas. Edhe pa Mauro Icardin, që qëndroi gjatë gjithë kohës në stol,...

Reali ndërpreu serinë e zezë: Mbreti në finish theu Valladolidin në...

Santiago Solari debutoi me fitore në stolin e Realit të Madridit në kampionat, me “Los Blancos” që mposhtën 2-0 Valladolidin në “Santiago Bernabeu”, kur...

Tronditet Bayerni, i rrëmben pikë Fraiburg në “Allianz Arena”

Bayern Munich ka barazuar në mënyrë të papritur ndaj Freiburg. Skuadra e Kovac duhet të kënaqet me një barazim 1-1 në Allianz Arena, një...

Gobleni thyhet në Manastir, e përfundon ndeshjen me 9 futbollistë

Skuadra e Goblenit ka humbur në Manastir nga Pelisteri vendës me rezultat 2-0, të shtunën pasdite në stadiumin “Tumbe Kafe” në Manastir, në kuadrin...

Akil Gjakova fiton të artën në Hungari

Xhudisti nga Kosova, Akil Gjakova, ka fituar tjetër medalje të artë. Kësaj radhe ai triumfoi në kampionatin evropian U-23, që po mbahet në Gyor të...

Aliu vendos derbin e qytetit të Gostivarit

Genc Kalemler e ka fituar derbin e qytetit ndaj rivalëve të Gostivarit. Skuadra e trajnerit Birol Topciu ka arritur të mposht ekipin e trajnerit...

Fitore e madhe e Korabit në Kërçovë

Korabi ka marrë një fitore të madhe nga udhëtimi në Kërcovë, duke e befasuar Vëllazërimin me rezultat 1-4. Muca solli në epërsi dibranët, kurse...

Alarm për bombë në Tiranë

Alarm për bombë në Tiranë. Gjendet një çantë e dyshimtë që mendohet se ka lëndë shpërthyese. Çanta është gjetur në zonën e Unazës së...

Bournemouth 1–2 United, notat e lojtarëve

Manchester United ka marrë një fitore të madhe në udhëtim 1-2 tek Bournemouth. Skuadra e Jose Mourinhos e pa vetën fillimisht në disavantazh pas 11...

Xherdan Shaqiri befason të gjithë, transferohet në La Liga

Xherdan Shaqiri është shfaqur si një objektiv i Real Betisit nëse Liverpool transferon Iker Munianin nga Athletico Bilbao. Anësori me prejardhje nga Kosova ka impresionuar...

Calhanoglu drejt largimit nga Milani, pritet një rikthim në Bundesligën Gjermane

Milani është duke u bërë gati për largimin e Hakan Calhanoglut në janar. Tuttosport shkruan se lojtari pritet të transferohet në Leipzig ose Eintracht Frankfurt. Qëllimi...

Valon Berisha zgjidhet lojtari i muajit te Lazio (Foto)

Valon Berisha është rikthyer në formën e tij më të mirë. Pas lëndimit të pësuar që e mbajti jashtë fushave për rreth dy muaj, mesfushori...

Rafinha: Kam dashur të qëndroj te Interi

Rafinha ka prnuar se shënimi me Barcelonën ndaj Interit ka qenë shumë i veçantë dhe i çuditshëm. Braziliani u rikthye nga një lëndim i tij...

Kumanovarët japin besën për fitore në Manastir

Pas ndeshjes me Struga Trim Lum në Ohër (1-1), pronari i FC Goblen nga Kumanova, Mair Qaili, sërish i ka dërguar Futbollistët e tij...

A do ta ketë gati Messin për të martën? Ja përgjigjia...

Trajneri i Barcelonës nuk i beson Rayo dhe kujton se “përpara rivalëve më të dobët, ka ndodhur që kemi patur më shumë probleme”. A është...

Naser Aliji te Dinamo Bukuresht, ja fjalët emocionuese të vëllait të...

Naser Aliji, futbollisti i kombëtares shqiptare, është prezantuar te klubi i tij i ri Dinamo Bukuresht, një prej skuadrave më të njohura në kampionatin...

Mici: Në Tetovë ndihem si në shtëpinë time, presim tre pikë...

Liga e parë e Maqedonisë në futboll vazhdon me ndeshjet e javës së 13-të, të cilat do të luhen të dielën. Shkëndija në stadiumin e...

Abdulla: Kemi respekt për vendasit, por shpresojmë në fitore

Skuadra e Renovës, të dielën (ora 13:30 minuta), do të udhëtojë për në Shkup, ku e pret ndeshja me Makedonija GJP, sfidë që do...

Pogba “i shkel syrin” Juventusit: Është shtëpia ime, kënaqësi të kthehem

Paul Pogba i “shkel syrin” Juventusit, pasi në një intervistë të dhënë për mediat angleze, ka pranuar se do të ishte një kënaqësi të...

Shaqiri, ankthi i Serbisë

Xherdan Shaqiri është bërë ankth për Serbinë. Zbarkimi i futbollistit kosovar në Beograd javën që vjen po bën bujë më të madhe sesa vetë...

Përballje interesante në kupën e Zvicrës, u takuan dy Taulantët, Seferi...

Një përballje mjafë interesante kishte rezervuar mbrëmë kupa e Zvicrës, Winterthur-Basel. Janë përballur mes vete dy Taulantët, kapiteni i Shpresave të Shqipërisë, Seferi dhe reprezentuesi...

Është personi më i ndjekur në “Instagram”, s’do ta besoni sa...

Ylli i Juventusit, Kristiano Ronaldo, kaloi pak kohë më farë, Selena Gomezin, duke u bërë personi më i ndjekur në “Instagram”. Portugezi ndiqet nga...

Për Serbinë, refuzon Shqipërinë dhe Kosovën

Nëse do t’i thoshe një shqiptari të Kosovës në vitin 1999 se pas 19 vitesh një futbollist shqiptar nuk do të pranonte Kombëtaren e...

Osmani: Përvoja për menaxhimin e lojës solli fitoren

Kuqezinjtë koleksionojnë fitoren e shtatë në 12-të ndeshje kampionale dhe vazhdojnë ndjekjen e pozitës së parë në renditje. Izair Emini dhe Ennur Totre shënuan...

Zidane ndez ëndrrat e juventinëve

Zinedine Zidane ka dërguar një mesazh tifozëve të Juventus, i cili i ka bërë me krahë. “Shpresoj të vij në Torino se shpejti, të shpenzoj...

Zidane ndez ëndrrat e juventinëve: Shpresoj të kthehem në Torino

Zinedine Zidane ka dërguar një mesazh tifozëve të Juventus, i cili i ka bërë me krahë. “Shpresoj të vij në Torino se shpejti, të shpenzoj...

Kur Curry-n është në superformë, Warriors e kanë lehtë

Me Stephen Curry-n në superformë, Golden State Warriors e kanë të lehtë ndaj çdo kundërshtari, aq më tepër kur ndeshja luhet në “Oracle Arena”....

Historike! Finalja e Coppa Libertadores, Superclasico River Plate-Boca Juniors

Për herë të parë në histori finalja e Coppa Libertadores do të jetë një “Superclasico” River Plate-Boca Juniors. Pas kualifikimit të River Plate, që...

Renova huqi dhjetëra raste, në fund vetëm barazim me Sileksin në...

Renova nuk ka arritur të mposhtë Sileksin në Tetovë, duke luajtur baraz 1-1. Mirëpo, vendësit mund të ankohen përse nuk fituan, ngase lëshuan disa...

Emini dhe Totre ia siguruan fitoren Shkëndijës në Strumicë

Shkëndija e Tetovës vijon formën e mirë në kampionat. Kuqezinjtë morën fitoren e tretë radhazi pasi triumfuan me shifrat 0-2 në transfertën e javës...

Fitore e madhe e FC Shkupi

Skuadra e Shkupit shënoi fitore minimale ndaj Akademia Pandevit, me një lojë dominuese nga fillimi e deri ne fund të takimit, pasi mysafirët nga...

Neymar rrezikon deri në 6 vite burg

Ylli brazilian i Paris Saint-Germainit, Neymar, mund të dënohet me katër deri në gjashtë vite burg nga Gjykata Kriminale e Spanjës për shkak se...

OPINIONE