4 C
Skopje
Thursday, January 24, 2019
Home Sport Page 103

Sport

Më 9 janar në ring ngjitet Haxhi Krasniqi

Boksieri shqiptar Robin Krasniqi po përgatitet intenzivisht për ndeshjen e tij të radhës, e shtunë, 9 janar, kundër gjermanit me origjinë turke Cagri Ermis,...

Zyrtare: Nafiu i bashkohet Skënderbeut

Mirel Josa do të ketë dhe një tjetër lojtar të premten në dispozicion. Ai është Valmir Nafiu, i cili do të zëvendësojë Bernard Berishën. Lajmin...

Emini për “Lajm”: Kukësit i premtoj gola

Izair Emini, përforcimi i ri i Kukësit, ka folur për “Lajm” rreth kalimit të tij në kampionatin shqiptarë, ku do të luaj për herë...

“Bombë” në Santiago: Reali e sjell Kanen në vend të Ronaldos

Aventura e Cristiano Ronaldos në Real Madrid mund të përfundoj në fund të këtij sezoni. Kurse, drejtuesit e Los Blancos kanë nisur të mendojnë...

Liverpooli i ofron Xhakës 50 milion euro

Gjiganti anglez, Liverpool, ka vendosur të bëjë një hap të madh për të marrë shërbimet e Granit Xhakës. Sipas mediave gjermane, Jurgen Klopp ka vendosur...

VIDEO Bullsat festuan për herë të gjashtë radhazi, Harden i pandalshëm

Me 28 pikët e realizuara në ndeshjen ndaj Sacramentos arriti kuotën e 33 mijë pikëve në karrierë duke u bërë i basketbollisti më i...

VIDEO Zidane:Në Itali jam tifoz me Juven, në Spanjë me Barcelonën

Tifozët e Realit besojnë se Zinedine Zidane do të bëj kthesë në ekip dhe se do të arrijë të fitoj njërin prej trofeve në...

Emini firmos me Kukësin

Kukësi ka zyrtarizuar dy përforcimet më të reja të skuadrës. Bëhet fjalë për dy sulmuesit Izair Emini dhe Willams Da Silva, që kanë nënshkruar kontratën...

Tarashaj, shqiptari i ri në Premierligë

Evertoni e ka mposhtur konkurrencën e Juventusit dhe Interit, por edhe të klubeve spanjolle, Sevilla e Villarreal, duke i siguruar shërbimet e mesfushorit kosovar,...

Emini merret vesh me Kukësin

Kukësi u nis drejt Ulqinit pas një goditjeje të rëndësishme në merkato. Klubi verilindor ka arritur akordin përfundimtar me sulmuesin nga Tetova Izair Emini....

Kur Fadil Vokrri ishte ushtar me Pançevin, Asanoviqin, Bobanin…

Kohët e arta nuk harrohen! Periudha kur klubi i futbollit Prishtina dërrmonte ekipet e ish-Ligës së Parë Federative të shtetit që nuk ekziston më,...

Nexhipi pranë Shkëndijës

Nderim Nexhipi nuk do vazhdojë më me skuadrën e Flamurtarit. Mesfushori është shumë pranë kalimit tek Shkëndija e Tetovës, ekip i cili ka objektiva madhorë...

Jakupi, talenti shqiptar nga Gostivari prezantohet te Karabukspor

Bedri Jakupi, mesfushori i talentuar nga Gostivari ka bërë një hap të madh në karrierë. Ai nga dita e hënë është pjesë e skuadërs...

Renditja e FIFA-s/Maqedonia e 138-ta, Shqipëria e 38-ta

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll e ka nisur vitin e ri me rënie të re në renditjen e FIFAs, duke u gjendur në vendin...

VIDEO Kundërshtari e godet Murrayn me top në kokë

Një ngjarje e tillë nuk kishte ndodhur ndonjëherë. Nick Kyrgios e ka goditur me top në kokë kundërshtarin, Andy Murray, shkruan Zëri. Në fakt, Kyrgios...

Lajm i keq për Kosovën: 11 vende të Ballkanit ‘propozojnë’ serbin...

Gjersa zyrtarët e Federatës së Futbollit të Kosovës po flasin për pranimin e Kosovës në organizatat e mëdha ndërkombëtare të futbollit, Serbia po punon...

VIDEO Barcelona e shkatërroi Espanyolin për kupë

Barcelona ka shënuar fitore të lehët 4:1 kundër Espanyollit në Copa del Rey. Barcelona ka bërë një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit në fazën tjetër...

Ganiu:Planet tona, mbetja në ligë, por kërkojmë edhe kreun

Menjëherë pas lajmit që Zekirja Ramadani do të vazhdojë me punën e tij në kampionatin shqiptar si trajner i Flamurtarit, skuadra e FC Shkupi...

Shkëndija në Antalia, miqësore me Bate Borisov

Skuadra ‘kuqezi’ prej 24 janar deri më 10 shkurt do të qëndrojnë në Antalia të Turqisë për fazën e dytë të përgatitjeve dimërore para...

Në Kumanovë hidhet ideja për themelimin e klubit të hendbollit “Liria”

Në rrjetin social facebook, nga një grup spordashës, është hapur një faqe me emrin e Klubit hendbollistik “Liria”. Ideja e tyre është të themelojnë...

Ajeti debuton me gol te Frosinone

Ka nisur viti i ri në mënyrën më të mundshme për mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Arlind Ajeti te skuadra e Frosinones në Serie A....

City, me Guardiolën vjen dhe Messi?

Pep Guardiola së fundmi konfirmoi se do të drejtojë në Premier League sezonin e ardhshëm me Manchester City-n që duket se është destinacioni i...

Kampionët në fuqi arritën fitoren e 33 sezonale

Kampionët në fuqi arritën fitoren e 33 sezonale në 35 takime të luajtura falë 36 pikëve të shënuara nga Klay Thompson. Nuk shkëlqeu në...

Babai i Xhemailit për “Lajm”: Djalin e kam mirë, ka dal...

Babai i Blerim Xhemailit, Fekredin Xhemaili, ka treguar për “Lajm” se djali i tij që mbrëmë e ka lëshuar spitalin në Genoa, pasi ndihet...

Xhemaili lëndohet në derbin me Sampdorian, dërgohet në spital

Mesfushori shqiptar, Blerim Xhemaili, nuk e ka pasur nismë të mirë në vitin 2016, i cili ka pësuar një lëndim në takim me Sampdorinë...

Murati:Vendosa të qëndroj te Shkupi

Skuadra e FC Shkupi do të vazhdojë të ketë në shërbim edhe për gjashtë muaj mbrojtësin anësor Mevlan Murati, të cilit i kishte përfunduar...

Del video e parë, ja si takohet Zidane me ekipin e...

Reali i madiridt ka postuar ne faqene tioj zyrtare ne fb momentin kur Zidane takon ekipin tashme detyren e re, ate te trajnerit te...

Akrapovic fillon me Shkëndijën me 10 janar

Futbollistët e Shkëndijës do të vazhdojnë të qëndrojnë në pushim deri ditën e shtunë, pasi të dielën nisin përgatitjet dimërore. Grumbullimi i parë është...

Ramadani: Privilegj ta drejtosh Flamurtarin

Trajneri Zekerija Ramadani, pas paraqitjeve të suksesshme që kishte me ekipin bardhekaltër, nga kryeqendra e Maqedonisë, ka marrë një ofertë shumë serioze nga kampionati...

Loeseth ngadhënjeu në sllallom

Skiatorja norvegjeze, Nina Loeseth, shkëlqeu në disiplinën e sllallomit të Kupës së Botë, e cila u zhvillua në Qendrën e Skive në Santa Caterina...

Ja cfarë mendon Enrique për Zidanen

Ndryshimet e fundit të Real Madridit, shkarkimi i Rafa Benitezit dhe emërimi i Zinedine Zidanes në krye të skuadrës, është komentuar edhe nga trajneri...

VIDEO Pritje madhështore për Zidanen, mijëra tifozë në stërvitje

Zinedine Zidane e ka nisur aventurën te Real Madridi në mënyrën më të mirë. Rreth 6000 fansa të Los Blansoc kanë përcjellë stërvitjen e...

Abdurrahimi “do të bëhet japonez”

Sulmuesi shqiptar i Maqedonisë, Besart Abdurrahimi sipas të gjitha gjasave do ta braktis Lokerenin belg. Sic shkruajnë media belge, Abdurrahimi nuk bën pjesë në...

Shtyhet rikthimi i Seferit në terenet e futbollit

Taulant Seferi nuk i kanë shkuar punët ashtu siç i kishte planifikaur ai dhe skuadra e Young Boys nga Zvicra, shkruan gazeta “Lajm”. Talenti shqiptar...

Shkupi e falënderon Ramadanin, Ganiu, trajner i ri

Kur ka mbetur vetëm edhe një ditë në grumbullimin e parë të futbollistëve të FC Shkupi, trajneri Zekerija Ramadani pas paraqitjeve të suksesshme që...

Ramadani e lë Shkupin shkon në Vlorë, e merr Flamurtarin në...

Drejtuesit e Flamurtarit kanë vendosur dje për trajnerin e ri të skuadrës. Ai është shqiptaro-maqedonasi Zekerija Ramadani, i cili ka drejtuar FC Shkupin së...

VIDEO Zidane: Ditë emocionale për mua

Trajneri i ri i Real Madridit, Zinedine Zidane ndjehet shumë i lumtur për mundësinë e dhënë nga Real Madrid, për të drejtuar skuadrën më...

“Marca”: Shkarkohet Benitez, Zidane trajner i ri!

Ka ardhur një tjetër shkarkim i rëndësishëm në Europë. Pas lamtumirës së Mourinhos nga Chelsea, në fakt, është mbyllur edhe aventura e Rafa Benitez...

Shaqiri me Stoken kundër Liverpoolit

Stoke City bëhet gati për sfidën me Liverpoolin. Një ndeshje që pritet me kureshtje nga tifozët e Stoke Cityt, pasi që kanë përballë një...

Zgjidhet trajneri më i mirë në Botë për vitin 2015

Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave në Futboll (IFFHS) e ka shpallur trajnerin e Barcelonës, Luis Enriquen, si më të mirin në botë për...

Pushimet afrikane të Armand Dukës larg të ftohtit shqiptar (FOTO)

Preseidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka po shijon pushimet e Dhjetorit në një vend ekzotik shumë larg Shqipërisë. Ndërkohë që vendi ynë është...

Luis Enrique, trajneri më i mirë në botë për vitin 2015

Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave në Futboll (IFFHS) e ka shpallur trajnerin e Barcelonës, Luis Enriquen, si më të mirin në botë për...

Dyshja e Barçës të gatshëm për Enriquen

Pritjes së gjatë për lojtarët, Aleix Vidal e Arda Turan, i erdhi fundi. Ata do të jenë të gatshëm të bëjnë debutimin zyrtar që...

Cana:Unë jam me Stupcat

Reagimet kanë qenë të shumta në lidhje me skeçin që nga disa u pa si fyerje e vlerave të UÇK-së e nga të tjerë...

Nba, triumfojnë Golden State e San Antonio

Fitore e vuajtur për Golden State Warriors në Nba. Kampionët në fuqi siguruan suksesin e dytë radhazi për vitin 2016-të dhe të të 31-tin...

VIDEO Mbreti mezi e shpëtoi kokën në Mestalla

Real Madridi ka marr vetëm një pikë ndaj Valencias pasi barazoi 2:2 në Mestalla, që nga minuta e 69’të Los Blancos luajtën me dy...

“Tërmet” te K.K. “Forca”: Abdurahim Idrizi ndahet nga klubi, pas 6...

Abdurahim Idrizi, dy herë kampioni ballkanik në karate për të rinj, nuk është më pjesë e klubit të karatesë “Forca” nga Shkupi. Të dyja...

VIDEO Katër kërcimoret: Prevc fitoi në Insbruk, i afrohet trofeut

Skitari slloven Peter Prevc fitoi sot në Insbruk të Austrisë në garën e tretë të turneut “Katër Kërcimoret”. Prevc e rriti epërsinë në krye...

Bekim Balaj e nis 2016-n me hundë të re, kryen operacion...

Bekim Balaj e ka filluar me një risi fizike vitin e ri, 2016. Sulmuesi shkodran i Rijekës, që realizoi atë eurogol ndaj Portugalisë, në...

Ronaldo pas përfundimit të karrierës: Dëshiroj të jetoj si Mbret!

Cristiano Ronaldo nuk ka dëshirë të bëhet trajner, pasi ta përfundojë karrierën si futbollist. 30 vjeçari thotë se ka shumë gjëra me se të...

FOTO Publikohen mesazhet private të Ronaldos me bukuroshen seksi të Rusisë

Që nga ndarja me modelen Ruse, Irina Shayk, Cristiano Ronaldo ka qenë i lidhur me shumë femra sipas mediave botërore, teksa tani një tjetër...

E larguan Mourinhon, ia nisën të fitojnë

Trajneri i ri i Chelseat, Guus Hiddink, ka shijuar fitoren e parë me skuadrën londineze pas barazimit 0:0 me Manchester Unitedin. Chelsea u tregua skuadër...

VIDEO Ja disa nga eurogolat e shqiptarëve në Europë

Futbollistët shqiptarë që luajnë në ligat europiane gjatë sezonit vjeshtor përvec paraqitjeve të mira, kanë shënuar edhe eurogola të vërtetë. Në vazhdim ju sjellim...

Nuhiu kthehet me tre pikë nga Fulhami

Atdhe Nuhiu me ekipin e tij, Sheffield Wed u kthyen me tri pikë të rëndësishme. Sheffield Wed shënoi fitore me rezultat 1:0 kundër Fulhamit,...

Skandal në Barcelonë:Tifozët e Espanyolit e kanë fyer në baza racore...

Espanyol dhe Barcelona luajtën pa gola në derbin katalonas, ndërsa pas ndeshjes kapiteni I mysafiëve Andreas Iniesta nxorri një deklaratë tronditëse "Në pjesën e parë...

Schumacheri sot mbush 47 vjeç, të gjithë lutën për shëndetin e...

Kampioni i shtatëfishtë, Michael Shcumacher sot mbush 47 vjec. Me urimet për ditëlindjen e ti, mbështetësit, ishkolegët dhe bashkëpunëtorët lutën për shërimin e tij...

Fali Ramadani: Si fëmijë kam qenë Ballistë, nëse e fitojmë titullin...

‘Globe Soccer Awards’ me ngjyra shqipe. Për herë të parë në histori një shqiptar ishte përfshirë në mesin e Top 5 më të mirëve....

Viti 2016 nisi mirë për Nadalin, fitoi në Abu Dhabi

Viti 2016 ka nisur mirë për Rafa Nadal. Tenisti spanjoll, numri 5 në botë, ka fituar për herë të tretë turneun e Abu Dhabit. Në...

VIDEO Mbrëmje e befasive në NBA

Rezultatet e sotme Boston – Brooklyn, 97-100 Sacramemto – Phoenix, 142-119 Charlotte – Oklahoma, 90-109 Indiana – Detroit, 94-82 Cleveland – Orlando, 104-79 Minnesota...

Atletiko para Barcelonës dhe Realit

Atletico Madrid ka fituar 1-0 ndaj Levante, me golin e shënuar nga Thomas Teye, dhjetë minuta parafundit. Barcelona kishte barazuar 0-0 ndaj Espanyol, disa...

Futbollistët dhe partneret e tyre “Miss-e” /FOTO

Futbollistët janë të njohur për tqë dashurat e bukura që kanë, madje shumë prej tyre kanë zgjedhur për të pasur në krah “Miss”-e të...

Ishfutbollisti i Bregut të Fildishtë gjendet i vdekur në lumin Rajna

Tragjedi e rëndë ka pikëlluar Bregun e Fildishtë dhe botën e futbollit. Reprezentuesi i këtij vendi Stiv Gohuri është gjetur i vdekur në lumin...

Problem i madh për Realin para ndeshjes me Valencian: Lëndohet sulmuesi...

Barcelona sot barazoi në derbin e qytetit kundër Espanyol, ndërsa këtë sigurisht do të mundohet ta shfrytëzoj Reali, i cili të dielën luan në...

VIDEO Njerëz, Manchester United fitoi, Arsenali në krye

Asenal ka shënuar fitore minimale 1:0, por shumë të rëndësishme kundër Newcastle United, duke mbajtur pozitën e parë të Premierligës. Golin e vetëm dhe të...

VIDEO Biliç “çmendet” nga gëzimi, mposhti Kloppin

Liverpool e ka nisur keq vitin 2016. Ekipi i Jurgen Kloppit u mposhtë në udhëtim nga West Ham me rezultat 2:0 Golat për ekipit e...

VIDEO Barcelona e nis keq 2016-ën

Barcelona nuk e ka nisur në mënyrën më të mirë vitin e ri 2016, pasi në ndeshjen e parë ka barazuar pa gola me...

Gazetari i “Daily Mail”: Shqipërinë e merr Mourinho dhe fiton ‘Euro...

“Daily Mail” si çdo vit, ka publikuar parashikimet gazmore dhe të çmendura të gazetarit Peter Oborne se çfarë pritet të ndodhë në vitin 2016. Artikulli...

Ramizi, të hënën, i nis përgatitjet me Wohlenin

Pushimet e fundvitit për shumicën e futbollistëve dalëngadal do të përfundojnë dhe tani ata do t’ju kthehen obligimeve në klubet e tyre. Pushimet po përfundojnë...

FOTO Djaloshi kumanovar që i ngjason Shkodran Mustafit

Reshat Ibrahimi Shkodran Mustafi, futbollisti i njohur shqiptar i skuadrës spanjolle, Valencia dhe kombëtares gjermane të futbollit, nuk e di se në Çerkez të Kumanovës...

“Ilirët” e “çuan” Bashkimin në fazën e dytë

Turneu tradiconal në futboll të vogël Bashkimi 2015 tashmë ka hyrë në fazën më interesante-atë të eliminatorëve. Në fazën e nokautit janë kualifikuar ekipet...

Ky është berberi shqiptar që qeth Ronaldon, Messin, Neuerin, Platinin

Miliona njerëz dëshirojnë të duken si Cristiano Ronaldo, e miliona të tjerë ëndërrojnë ta prekin. Por, është një shqiptar që mban duart mbi kokën...

Meha në garë për golin më të bukur te Koniaspori

Alban Meha ka zhvilluar një sezon mjaft të mirë deri tani te KoniasporiGolat e tij kanë mbetur në memorien e ekipit aq sanë një...

VIDEO Treshja e Barçës vazhdoi “terrorin”

Gazeta e njohur franceze L’Eqipue ka zgjedhur sulmuesit e Barcelonës Lionel Messi, Neymar dhe Luis Suarez për futbollistët më të mirë botëror në vitin...

A e dini çka i dhuroi Cristiano Ronaldo nënës së tij...

Se Cristiano Ronaldo është djal shumë i kujdesshëm e ka treguar shumë herë, ndërsa e vërtetoi edhe me 31 dhjetor me rastin e ditëlindjes...

Shqiptarët, fjalën kryesore në Zvicër

Shani Tarashaj ka qenë shënuesi më i mirë prej shqiptarëve në Kampionatin e Zvicrës. Shkëlzen Gashi nuk i pati minutat e merituar te kampioni...

Golden State kthehet te fitorja

Rezultatet e sotme Detroit – Minnesota, 115-90 Indiana – Milwaukee, 116-120 Houston – Golden State, 110-114 New Orleans – Clippers, 89-95 Oklahoma – Phoenix,...

Argjentina trondit Messin

Selektori i Argjentinës, Gerardo Martino ka një lajm të keq për Lionel Messin. Ai ka bërë të ditur se  ylli i Barcelonës  nuk pritet...

Festa dhe mesazhet e yjeve për vitin 2016 (Foto)

Yjet e futbollit kanë qenë aktiv në rrjetet sociale, derisa kanë dhënë mesazhe të ndryshme për vitin e ri - 2016 Cristiano Ronaldo, Neymar, Alexis...

“Përfaqësuesi i Benfikës: Shkëndija dëshiron të luaj si Barça!”

Emocione të papërsëritshme kanë përjetuar përfaqësuesit e Shkëndijës së Tetovës në mbrëmjen madhështore “Globe Soccer Aërads” në Dubai, ku u ndanë cmimet për më...

Shkëndija i dhuroi dresin e saj Barcelonës

KF Shkëndija të dielën me përfaqësues të saj ka qëndëruar në Dubai, si pjesë e evenimentit të rëndësishëm botëror ‘Globe Soccer Awards’. Përzgjedhja e...

Mungon superylli, humbin Warriors-at (Video)

Humbja e dytë sezonale për Golden State Warriors, të cilët u ndalën 114-91 nga Dallas Mavericks. Mungesa e Stephen Curry u ndie shumë te kampionët,...

VIDEO Barcelona mbylli vitin 2015 me spektakël, Messi shënoi në jubile

Barcelona ka mposhtur me rezultat 4:0 Betisin në Camp Nou duke duruar spektakël Gjithçka nisi me prezantimin e pesë trofeve që Barcelona i fitoi në...

VIDEO Azizi Salihu tregon historinë me kazinotë dhe bukuroshet e ish-Jugosllavisë

Aziz Salihu për herë të parë flet për të kaluarën e tij të shumëpërfolur me kazinotë. Ai tregon se a e ka humbur apo...

S’e duan në “Bernabeu”, ja si e vërshëllejnë tifozët Benitezin/VIDEO

Në momentin kur spikeri zyrtar në Santiago Bernabeu, ka thirrur emrin e Rafael Benitezit, tifozët e skuadrës madriliene kanë filluar ta vërshëllejnë atë, duke...

S’ka më mirë se kur e rrah një serb…

Boksieri shqiptar, Shefat Isufi, po e feston fitoren e madhe që e ka arritur të martën në mbrëmje kundër serbit Sllavisha Simonoviq. Isufi në...

VIDEO Spektakël në Nou Camp, Messi luan ndeshjen e 500-të

https://www.youtube.com/watch?time_continue=30&v=wGKlZvTRXJY

VIDEO Shamitë e bardha ishin gati për Benitezin, por Ronaldo ia...

Real Madridi ka marr tri pikë më shumë vështirësi në Santiago Bernabeu ndaj Real Sociedadit të cilën e mposhti me rezultat 3:1 Skuadra e Rafa...

VIDEO Gëzohet Ronaldo, shënoi super gol!

Real Madridi ka kaluar sërish në epërsi ndaj Real Sociedadi në ndeshjen që po zhvillohet në Santiago Bernabeu Cristiano Ronaldo ka shënuar një gol të...

Meha, mbreti i asisteve në Superligën Turke

Ai ka lënë mbas vetes, në këtë drejtim, edhe lojtarë yjë, si Uesli Shnajder e Lukas Podolski të Gallatasarajit, Luis Nani i Fenerbahçes etj. Alban...

VIDEO Tyson “nokautohet” pa e prekur askush

Mike Tyson është personi i radhës që ka rënë nga “Hoverboard”. Ish-boksieri i famshëm amerikan këtë moment e ka publikuar në “Instagram”. Shikojeni videon. https://www.youtube.com/watch?v=I1xNNrCYCwc  

VIDEO, Turpërohet Ronaldo, huqi penalltinë e parë kundër Sociedad!

Futbollisti i Realit, Cristiano Ronaldo turpërohet në ndeshjen kundër Real Sociedad. Mbretërit kanë vuajtur deri sa thyen mbrojtjen e mysafirëve nga San Sebastian, ndërsa...

VIDEO Rauli do të pensionohet

Sulmuesi i madh Raul, ka njoftuar se do të pensionohet në fund të sezonit. Anëtari i New York Cosmos, ka vendosur të përfundojë karrierën...

Ronaldo dhuron spektakël në stërvitje (Video)

Cristiano Ronaldo duket se dëshiron t’i lë anash problemet me Rafa Benitezin për ta nisur një vit të ri me këmbë të mbar. Në stërvitjen...

De Biasi:Xhemaili bën tifo edhe për Shqipërinë

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit Giani De Biasi në një rrëfim të tij ekskluziv për “Panorama sport” mes tjerash ka përmendur me shumë...

EKSKLUZIVE/ Rrëfimi i De Biazit: Ja lojtarët që do marr në...

Gjatë bisedës është sa në humor, aq edhe i matur me frazat që përdorë ndaj të gjitha çështjeve delikate. Xhani De Biazi, në një...

Shaqiri kërkon diçka që mund ta çmend dikë!

Të shtunën përkatësisht me 2 janar Stoke City do të jetë sërish mysafir, këtë herë i West Bromwich-it, në takimin e javës së 20-të...

Edhe Fiorentina e dëshiron Gashin

Shtohet interesimi nga Serie A për Shkëlzen Gashin. Pas Torinos dhe Veronës në garën për të ta transferuar sulmuesin e Baselit, Shkëlzen Gashin ka...

Oklahoma e frikshme

Dwight Howard zhvilloi ndeshjen më të mirë të sezonit por as paraqitja fantastike e ish lojtarit të Orlandos dhe Lakers-ave nuk i mjaftoi Houston...

Deklarata bombastike e Lorik Canës, ja sa larg shkon kombëtarja në...

Në intervistën e fundvitit Lorik Cana është shprehur tepër entuziast për ndeshjet e kombëtares shqiptare në fazën finale të grupeve në kampionatin europian që...

Cana:Kalimi i fazës së grupeve, i mundshëm!

Lorik Cana mendon se të gjithë ekipet që janë pjesë e këtij kampionati mund të kualifikohen në fazën pasardhëse. “Natyrisht që kemi shanse, pasi nuk...

VIDEO Messi e Suarez tallen në stërvitje me stilin e flokëve...

Jemi mësuar tashmë t’i shohim gjithmonë së bashku treshen e quajtur MSN Neymar, Leo Messi e Luis Suarez, asnjëherë nuk ndahen, teksa gjatë gjithë stërvitjeve...

Goal.com:Manuel Neuer, më i miri i sezonit

Portali Goal.com ka zgjedhur portierin e Bayern Munich, Manuel Neuer, si më të mirin e sezonit. 29-vjeçari doli ne vendin e pare, duke marre mbi...

De Biasi refuzoi miliona euro për Shqipërinë

Trajneri i Kombëtares Shqiptare të Futbollit në një intervistë ekzkluzive për Supersport, ku bën bilancin e 2015 Kuqezi, përkundër spekulimeve të ndryshme mediatike, garanton...

Nexhipi:Ta zgjidhi situatën me Flamurtarin, tani vendosi ku do të shkojë

Ka qëndruar disa javë në heshtje, duke lënë të aludohet gjithçka rreth së ardhmes së tij, por Nderim Nexhipi më në fund ka vendosur...

De Biasi kërcënon Shqipërinë: Mund të largohem para Euro 2016

“Nuk do ta shesim shtëpinë për De Biazin”. Kjo deklaratë e presidentit të FSHF-së Armand Duka pak ditë më parë zbuloi edhe një herë...

Gjorgjioski dëshiron që Maqedonia disa ndeshja eliminatore t’i luaj jashtë Shkupit

Presidenti i Federatës së futbollit të Maqedonisë (FFM), Ilco Gjorgjioski në intervistën e vitit të ri dhënë faqes zyrtare të FFM-së mes tjerash ka...

VIDEO Theaux ndërpreu dominimin e Svindal në lëshim

Skitari francez Adrien Theaux është fitues i garës së lëshimit për kupën e botës zhvilluar të martën në Santa Caterini të Italisë, duke ndërprerë...

Mercedes, dominimi kthehet në bumerag: Jemi bërë antipatikë

Dominimi që Mercedes ka në Botërorin e Formula 1 nuk i bën mirë sportit dhe kjo gjë dihet. Por tashmë ky sukses i tepruar...

Juve, “Mbretëresha” e Serisë A për 2015-ën

Mbretëresha e Serisë A për 2015-ën, pavarësisht fillimit aspak të mirë të sezonit, mbetet Juventusi. Në fakt, askush nuk ka arritur të bëjë më...

Mustafi s’luan për Valencian në natën e Vitit të ri

Në natën e Vitit të Ri përkatësisht me 31 dhjetor do të luhet (16.00) ballafaqimi në mes Villarealit dhe Valencisë, e vlefshme për javën...

Konfirmohet përjashtimi i Realit nga Kupa e Spanjës

Real Madridit i ka mbetur në fuqi përjashtimi nga Kupa e Spanjës pas aktivizimit të një lojtari pa të drejtë loje, pasi që Komiteti...

Hasi festoi ditëlindjen në Gjakovë, i këndoi “Xeni”

Pas krizës që kishte javë më parë me Anderlechtin ku flitej edhe shkarkimi i tij, Besnik Hasi tani ka kohë për festë. Trajneri i suksesshëm...

VIDEO Sot dy vjet ndodhi tmerri, u lëndua rëndë Schumacher

Pikërisht sot janë bërë dy vite që nga dita që tronditi botën e sportit në botë. Michael Schumacher 2 vite më parë u përplas...

VIDEO Curry për tre minuta shënoi 17 pikë, pesë treshe të...

Golden State Warriors vazhdojnë të bëjnë kërdi në NBA. Kampionët aktual të ligës më të fortë në botë e kanë arritur edhe fitoren e...

Nexhipi nis bisedimet me Kukësin

Florian Behlula Vendi i pestë në përfundim të fazës së dytë nuk është aspak i dëshirueshëm për Kukësin, i cili në fillim të sezonit shpalli...

Nafiu, “Skënderbeu i ri” i Skënderbeut

Godet sërish Skënderbeu. Pas akordit me talentin kosovar Enis Gavazaj, që pritet të vijë në formë huazimi nga belgët e Gentit, “Panorama Sport” zbulon...

Ambasadori i sportit në Slloveni, Agim Ibraimi pritet nga Nikola Gruevski

Reprezentuesi i Maqedonisë në futboll, i cili luan me Mariborin në kampionatin slloven, Agim Ibraimi, së bashku me Kire Lazarov, Andon Doncevski dhe Joshko...

Çmendet Barcelona, ja çfarë rroge i ofron Neymarit

Drejtuesit e Barcelonës po planifikojnë që ta blindojnë Neymarin, i cili së fundit është joshur nga Manchester City. Ekipi nga Camp Nou pritet ta bëjë...

Askush si Cheh, portieri i Arsenalit në histori të Premier ligës

Portieri i Arsenalit, Petr Cech, ka thyer rekordin për më së shumti ndeshje pa pësuar gol në histori të Ligës Premier. 33-vjeçari ka kaluar David...

Derbi i Anglisë pa fitues

Derbi i Anglisë ndërmjet Manchester Unitedit dhe Chelseat, nuk ka sjell fitues. Të dyja skuadrat kanë barazuar në përballjen e tyre në “Old Trafford”....

Ozili e bën lider Arsenalin (Video)

Arsenali ka shënuar fitore 2:0 ndaj Bournemouth në Emirates Stadium, për të marrë kreun e Premierligës. Skuadra e Wenger, falë paraqitje fantastike të Mesut Ozil,...

FOTO Januzaj zihet në “offside” me modelen shqiptare

Ylli i Borussia Dortmund, Adnan Januzaj është duke i kaluar pushimet në Dubai. Ai është takuar me modelen shqiptare Xhulije Nura. Nuk kanë munguar as...

VIDEO Shaqiri, dy gola në fitoren e Stoke kundër Evertonit

Stoke City ka shënuar fitore të merituar 4:3 kundër Evrtonit në udhëtim, në një ndeshje që ka shkëlqyer Xherdan Shaqiri. Kosovari me nënshtetësi zvicerane ka...

Edhe mediat serbe ia pranojnë Shaqirit: Mjeshtëri nga Kosova paraboloi Howardin

Mediat serbe më në fund bëhen korrekte. Madje, shkruajnë se Xherdan Shaqiri është nga Kosova, dhe atë e vëjnë edhe në titujt e shkrimeve. Pas...

City e “çmend” Messin, ja sa të holla ia ofron

Manchester City i ka dërguar një ofertë e cila nuk do të refuzohet, me qëllim që ta josh Messin të braktisë Barcelonën, raporton “Sport”-i...

Holyfield e këshillon Klitschkon: Ndërroje trajnerin!

Ish-kampioni i botës në peshat e rënda, Evander Holyfield, ka deklaruar sot se ukrainasi Wladimir Klitschko duhet të ndërrojë trajner nëse kërkon të rikthehet...

Idrizi, grumbulluesi i medaljeve

Kampioni ballkanik për moshat e reja, Abdurahim Idrizi vitin 2015 e përfundoi me plotë suksese. Në gjysmëvjetorin e parë të këtij viti ai garoi si...

Xhaka “do të bëhet anglez”

Skuadra londineze Arsenal është e interesuar për mesfushorin shqiptar Granit Xhaka të Monchengladbachut, transmeton Sky Sports nga mediet gjermane. Mesfushori prishtinas ishte një ndër...

Ja cilin klub e refuzoi Berisha

Portieri i Kombëtares së Shqipërisë, Etrit Berisha, nuk e ka ndërmend të largohet nga Lazio Berisha dëshiron të qëndrojë te Lazio dhe të luftojë për...

VIDEO UEFA zgjodhi golin e Inan më të mirin në vitin...

Gol Selcuk Inan, me të cilin Turqia e fitoi Islandën dhe siguroi kualifikimin direkt në EURO vitin e ardhshëm në Francë, është shpallur gol...

Curry shpallet sportisti i vitit

Derisa shumë lojtarë të mëdhenj në NBA mbështeten në shtatlartësinë e tyre të pazakontë apo në atleticizmin e tyre, loja e Curryt mbështetet në...

Goli i Ibraimit mes 100 golave më të bukur për vitin...

Goli i Agim Ibraimit është gjendur mes 100 golave më të bukur për vitin 2015. “Bomba” e tij kundër Celjes është ndër golat më...

7 momentet më qesharake që u panë në futboll në vitin...

Viti 2015 ka qenë një vit i gjatë dhe më shumë befasi në botën e futbollit. Shumë skuadra nuk arritën synimet e tyre, e pata...

Schumacher vazhdon betejën për tu kthyer në jetë

Kanë kaluar dy vjet nga aksidenti tragjik me ski. Michael Schumacher vazhdon betejën për t’iu kthyer një jete normale. Në mëngjes kampioni i Formula...

Westbrook shkatërroi Kingsat (VIDEO)

Oklahoma City rikthen marshin e fitoreve, pas disfatës gjatë Krishtlindjeve me Chicago Bulls. Thunder fituan me përmbysje ndaj Denver Nuggets me shifrat 112-102. Si...

Darko Pançev:Futbollin e kemi katastrofë, mjaftë na udhëhoqën politikanët

Legjendat e futbollit në Maqedoni, trajner, ishtrajner të Maqedonisë dhe punëtor sportive, kanë dal me një qëndrim “Të bashkuar për futbollin”, duke ngritur zërin...

Mendes tregon s’e te cili klub do të pensionohet Ronaldo

Ka kohë që flitet për një largim të mundshëm të Cristiano Ronaldos nga Santiago Bernabeu, PSG’ja është skuadra e cila mund të paguaj miliona...

Barcelona dominon në çmimet “Globe Soccer Awards”

Barcelona rrëmbeu pjesën më të madhe të cmimeve duke dominuar mbrëmjen “gala” Globe Soccer Awards që zhvillohet cdo fund viti në Dubai. 12 muaj...

Daily Star: Shkëlzen Gashi, njeriu-rrezik i Shqipërisë

“Daily Star” e Anglisë ka përzgjedhur nga një lojtar për çdo kombëtare finaliste të “Euro 2016”, të cilët përbëjnë rrezikun më të madh për...

Këto janë 10 sportistët më të mirë shqiptarë të vitit 2015...

 Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar (KOKSH) ka shpallur sot në mbrëmje “10 Sportistët më të mirë të vitit 2015”. Në një mbrëmje “gala” të organizuar...

Ja kush janë 10 futbollistët më të mirë të 2015-ës

Gazeta spanjolle ‘Marca’ ka përzgjedhur 10 futbollistët më të mirë të vitit 2015. Viti 2015 mund të quhet edhe viti i Barcelonës. Katalanasit kanë fituar...

Skandal: Barcelona nuk i lejon fëmijët të fotografohen me Raulin

Diçka e pazakontë ka ndodhur në Miami në një turne që po zhvillohet për grupmoshat U-12, ku pjesëmarrëse janë disa skuadra spanjolle dhe të...

Messi e mposht Ronaldon: Goli i argjentinasit, më i bukuri i...

Goli i Lionel Messit është zgjedhur si më i bukuri i kompeticioneve evropiane të sezonit të kaluar. Ky është rezultati i sondazhit të organizuar...

UEFA zgjedh golin e Messit si më të mirin e vitit,...

Leo Messi ka shënuar golin më të bukur të vitit. Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, UEFA ka zgjedhur golin më të mirë të...

Krahinat spanjolle luajtën miqësore në Nou Camp:Baskët mundën Kataloninë 1-0

Në Nou Camp mbrëmë është zhvilluar një spektakël i madh. Në një ndeshje miqësore janë takuar dy krahinat spanjolle, të cilat luftojnë për pavarësi,...

Reali do ta tronditë Barçën, ja cilit lojtar do t’i bëj...

Ka shumë futbollistë që gjatë karrierës së tyre kanë luajtur edhe për Realin dhe për Barcelonën, por janë të paktë që në mënyrë direkte...

Unitedi lëndon Shaqirin (Video)

Xherdan Shqiri shkëlqeu në ndeshjen ndaj Mancheste Unitedit, por duket se ka mbetur i lënduar Trajneri i Stoke City, Mark Hughes, pas ndeshjes me Manchester...

Cleveland mundet sërish

Skuadra nga Ohio u dorëzua pa kushte përballë Portland Trail Blazzers duke pësuar humbjen e dytë radhazi. 105-76 ishte rezultati që prodhoi sfida e...

Ronaldinho: Neymar, trashëgimtari im

Ronaldinho nuk ka asnjë dyshim, sulmuesi i Barcelonës, Neymar është trashëgimtari i tij. Lojtari debutoi në moshën 18-vjeçare me Kombëtaren e Brazilit dhe në 69...

TV Art Tetovë dhe LSHFA shpallën “Yjet e Sportit shqiptar” në...

Televizioni Art nga Tetova në bashkëpunim me Ligën Shqiptare të Futbollit në Austri (LSHFA), me kryetarin Qani Sulejmani, të shtunën, në Tetovë kanë bërë...

OPINIONE