Home Sport Page 2

Sport

Agolli: Besoj se jemi gati për Izraelin

Pas eksperimenteve të shumta në miqësoret e fundit, Christian Panucci nuk gjeti një titullar për krahun e majtë të mbrojtjes dhe për ndeshjet e...

Interi zbulon fanellat e treta, të inspiruara nga katedralja e Milanos...

Interi i ka publikuar fanellat e treta për këtë stinor, të inspiruara nga katedralja e qytetit të Milanos, “Duomo”. Fanella e re është e ngjyrosur...

Rrëfimi i Shkodran Mustafit: Isha i frikësuar kur Mihajloviç erdhi te...

Edhe pse tani është pjesë e Arsenalit, mbrojtësi me origjinë shqiptare, Shkodran Mustafi nuk e harron Sampdorian, klubi që e bëri 26-vjeçarin të njohur. Në...

Sot luajnë Kosova e Shqipëria në Ligën e Kombeve, kërkojnë fitoret...

Kosova e cila është në Ligën D, do ta luajë ndeshjen e parë në kuadër të Ligës së Kombeve si mysafirë në Baku, kundër...

Angellovski: Ia arritëm qëllimit për atë që kishim ardhur, ftojë publikun...

Maqedonia me fitore i nisi eliminatorët e Ligës së Kombeve, duke mundur Gjibraltarin si mysafir me rezultat 2-0. “Ia arritëm qëllimit për atë që kishim...

Alioski: Me rëndësi është fitorja, ruajtëm forcën për Armeninë

Ezgjan Alioski në minutën e 35-të ka shënuar një gol të bukur kundër Gjibraltarit për rezultatin 0-2, në ndeshjen e parë të Ligës së...

Bardhi: Fitorja kundër Gjibraltarit është me rëndësi, tani mendojmë për Armeninë

Përfaqësuesja e Maqedonisë ia arriti qëllimit në Gjibraltar, pasi është kthyer me tre pikë (0-2) , në ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve. Enis...

Maqedonia kthehet me fitore nga Gjibraltari

Maqedonia ka debutuar me fitore në Ligën e Kombeve, garë e re e UEFA-së. Të zgjedhurit e trajnerit Angelovski kanë mundur amatorët e Gjibraltarit me...

Shitje me ritme të çmendura, “avullojnë” biletat e kombëtares

Kosova do të luajë ditën e nesërme, ndeshjen e parë në Baku, ndaj Azerbajxhanit. Ndërkohë, ditën e hënë, do të luajë në shtëpi, për...

Bardhi: Mund të largohem nga Levante

Nuk të rastis shpesh që lojtarët me origjinë shqiptare të jenë lider në ligat kryesore të europës me ekipet e tyre. Mund të numërohen...

Gjetan Keta për titull botëror, do ndeshet me një boshnjak

Boksieri shqiptar Gjetan Keta do te ndeshet për titullin e Botës në versionin WBU këtë fundjavë kundër boksierit nga Bosnja Sladan Janjanin.   Kjo federatë është...

Njihuni me trajnerin që ka një qen si asistent

Një klub futbolli ka emëruar një qen si asistentin e ri të trajnerit – pasi ai refuzoi të largohej nga trajneri kur ky i...

Dhurata e Mario Mandzukic për fotografin

Sulmuesi i Juventus Mario Mandzukic i ka bërë një dhuratë fotografit të cilit i hipi sipër gjatë festimit të golit të fitores ndaj Anglisë. Lojtari...

Shteti në këmbë, 670 forca policore për Shqipëri-Izrael. Nga njësia antieksploziv,...

I gjithë shteti është ngritur në këmbë, për ndeshjen e Kombëtares Shqiptare për Ligën e Kombeve, ditën e nesërme ndaj Izraelit, në “Elbasan Arena”....

Skënderbeu-Pobeda, miqësorja e klubeve më të dënuara në histori

Ironike! Skënderbeu sfidon nesër klubin maqedonas, Pobeda e Prilepit, që ka vuajtur i pari masën drastike të UEFA-s për trukime, duke u përjashtuar për...

Maqedonia me probleme para ndeshjes me Kosovën

Probleme për trajnerin e përfaqësueses së Maqedonisë, Jordanço Davitkov. Trajnerin maqedonas është në siklet për faktin se nuk mund të llogarisë në basketbollistin e...

Shkupi do të luaj ndeshje vëllazërore me Vëllazërimin

Skuadra e FC Shkupi po shfrytëzon mini pauzën e kampionatit për tu përgatitur për ndeshjen e javës së 5-të të kampionatit vendor, kur do...

Skandal i paparë në Kroaci: Komentatori i njohur kroat ka shitur...

Një skandal i madh ka dridhur Kroacinë. Është publikuar lajmi se komentatori i njohur i televezionit kroat (HRT) Drago Çosiç ilegalisht ka shitur biletat...

FFM: Për vendin e parë në grup, 350.000 euro shpërblim

Maqedonia sot luan ndeshjen e parë në garën e re të UEFAs, Liga e Kombeve, përballë Gjibraltarit modest, në fushën e këtyre të fundit. Në...

Lëndohet në ndeshjen kundër Shkëndijës, ja sa do të mungoj Besart...

Në ndeshjen e fundit kampionale ku skuadra e FC Shkupit luajti ndaj Shkëndijës, në pjesën e dytë pikërisht në minutën e 70-të shkaku i...

Ronaldo vlen më shumë se gjysma e Italisë: Dhjetë klub pas...

Transferi më i madh në afatin kalimtar të verës ishte padyshim Cristiano Ronalda, i cili kaloi nga Reali në Juventus. Ylli portugez, sipas të dhënave...

Fillon Liga e Kombeve, por ja si funksionon “rruga” e dytë...

Liga e Kombeve është një rrugë e dytë për arritjen e Europianit, krahas kualifikueseve tradicionale. Bëhet fjalë për katër bileta që ofron ky kompeticion....

Marcelo tek Juventusi?, ja çka thotë mbrojtësi

Në një intervistë të gjatë për Real Madrid TV, është vetë mbrojtësi i madrilenëve, Marselo, i cili ka hedhur një sy mbrapa në karrierën...

Lajm i mirë për Skënderbeun, CAS-i nuk është më përfundimtar. Ja...

Një vendim që mund të trondisë botën e futbollit, vjen nga Belgjika. Gjykata e Apelit të Bruksleit, ka vendosur që Gjykata e Arbitrazhit Sportiv...

Panucci e padit në gjykatë ish-presidentin Bujar Nishani

Trajneri i Kombëtares së futbollit Christian Panucci, ka paditur në gjykatë ish-Presidentin e Republikës Bujar Nishani. Padia është dorëzuar në dhomën civile të Gjykatës së...

FBM: Liga e parë me 10 ekipe, mungon KB Shkupi

Liga e parë e Maqedonisë në basketboll në sezonin e ri do të ketë 10 ekipe, ka njoftuar Federata e basketbollit e Maqedonisë. Kjo...

“Kosova, bebe dyvjeçare, ka shpresa për t’u rritur”

  Përfaqësuesja e Kosovës ka të ardhme të ndritshme, por momentalisht është ende “e vogël” për të synuar diçka të madhe. Kështu mendon përzgjedhësi i...

Hysaj: Në ndeshje zyrtare “ndryshon muzika”

Elseid Hysaj është një nga liderët e kombëtares shqiptare, por edhe më i stabilizuari në karrierën e tij me klube, pasi sapo ka nisur...

Gjimshiti: Gati për maksimumin, duam ta nisim me fitore

Në mungesë të Arlind Ajetit dhe me një Mërgim Mavraj që vetëm sot gjeti skuadër për të vijuar karrierën, do të jetë radha e...

Angelovski dhe PandevJemi favorit dhe të gatshëm për fitore

Përfaqësuesja A e Maqedonisë ka zhvilluar edhe seancën e fundit stërvitore para ndeshjes së ditës së enjte kundër  Gjibraltarit, me të cilën hapim pjesëmarrjen...

Dibra në pritje të spektaklit “Duel në themel”

Në eventin "DUEL NE THEMEL-rikthimi" do të tregojnë vlerat e tyre sportive boksierë dhe kikboksier nga Shqipëria, Maqedonia,  Kosova, Serbia, Bosnjë Hercegovina, Turqia, Kroacia...

UEJL gati turneun e parë në shah kupa “Arbër Xhaferi”, marrin...

Të dielën, në kampusin e madh të UEJL-së, dhe në organizim të këtij universiteti, në Tetovë do të zhvillohet turneu i parë ndërkombëtar në...

Nadal dhe Del Potro gjysmëfinalistët e parë të US Open

Rafael Nadal dhe Juan Martin Del Potro janë dy gjysmëfinalistët e parë të grand slam të US Open për meshkuj në tenis. Ata fituan...

Ekskluzive/ Mavraj në Greqi, ja klub i tij

Nuk ka më dilema, Mërgim Mavraj është lojtari më i ri i Arisit të Selanikut. “Panorama Sport” mëson nga burime të sigurta pranë lojtarit...

“Blick.ch” reagon: Shaqiri nuk kërkoj falje, por na nënçmoi, na tha...

Kërkim falja e Shaqirit për shkak të shqiponjës në ndeshjen kundër Serbisë ka mllefosur redaktorin e sportit të gazetës zvicerane Blick.ch, Felix Bingesser. “Sigurisht, kërkoj...

Atletja kroate festoi fitoren me shqiponjë

Atletja kroate Sandra Perkovic i është gëzuar triumfit në një garë ndërkombëtare të atletikes në Kroaci, duke e bërë me duar simbolin e shqiponjën...

UEFA gati për të ndryshuar rregullin e golit në fushën kundërshtare

UEFA është e hapur për të ndryshuar golin në fushën kundërshtare, kjo për sa i përket garave europiane. Sekretari i përgjithshëm i institucionit më...

Srecko Katanec, trajner i ri i kombëtares së Irakut

Do të jetë slloveni i famshëm Srecko Katanec trajneri i ri i kombëtares së Irakut. 55-vjeçari, i cili ka bërë historinë e Sllovenisë si...

Mediat serbe në qejf:Shaqiri na kërkoi falje para se të vijë...

Mediat serbe i kanë dhënë publicitet të madh deklaratave të Xherdan Shaqirit dhe Granit Xhakës, të cilët kërkuan falje për shkak të festimit të...

Dorëzohen para presionit, Xhaka dhe Shaqiri kërkojnë falje për “shqiponjën” ndaj...

Në hotelin ku është grumbulluar kombëtarja e Zvicrës për fidat e radhës në Ligën e Kombeve është mbajtur një konferencë për shtyp me trajnerin...

Bardhi: Nuk do ta nënçmojmë Gjibraltarin

Enis Bardhi ka folur në prag të sfidës me Gjibraltarin, në kuadrin e ndeshjes së parë në Ligën e Kombeve. Mesfsushori 23-vjecar i Levantes...

Këtë nuk e keni ditur për Atdhe Nuhiun!

Kosova synon të ketë paraqitje të mirë në Ligën e Kombeve, ndërsa njëri nga futbollistët prej të cilëve pritet shumë është edhe Atdhe Nuhiu.   Është...

Nga Hysaj te Veseli, ja pagat e futbollistëve shqiptarë në Serie...

“Gazzeta Dello Sport”, ka pasqyruar ditën e sotme, pagat e të gjithë lojtarëve që aktivizohen në Serinë A dhe normalisht nuk mund të mungojnë...

Vdes ish boksieri i mirënjohur, që u poshtërua nga Nazif Gashi...

Gjeneratat e vjetra në Kosovë ende kujtojnë një meç drithërues të fundviteve të 70-ta. Ai kishte qenë mes trimit tonë, Nazif Gashit dhe Marijan...

Federeri e “dogji” një bastexhi

Jon Milman ka bërë befasinë më të madhe në US open. Australiani në tetën e finales ka mposhtur favoritin e madh Roger Federer, pas...

Sensacion i paparë: Federeri eliminohet nga tenisti i 55 në botë!

Roger Federer është eliminuar nga grand slami i fundit për këtë vit, US Open, në rundin e katërt, në mënyrën më tronditëse të mundshme,...

Zhgënjen edhe Maria Sharapova, “lamtumirë” US Open

Tenistja ruse Maria Sharapova është eliminuar në raundin e 4-t të grand slam të US Open, pasi u mund 2-0 (6-4, 6-3) nga rivalja...

Tyson Fury mesazh për Deontay Wilder: Po vij vetëm për ty

Boksieri britanik Tyson Fury nuk shqetësohet aspak nga thashetheme e mediave, që flasin për një anullim të sfidës mes tij dhe amerikanit Deontay Wilder...

Raikkonen: Gomat shkatërruan garën time dhe i hoqën fitoren Ferrarit

Kimi Raikkonen ishte pranë triumfit në garën e Çmimit të Madh të Italisë në Formula 1, por suksesi mbeti një tabu si pë ferarristin...

Jose Mourinho dënohet me 1 vit burg me kusht për mashtrim...

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, e ka pranuar dënimin me një vit burgim me kusht, në kuadër të një marrëveshjeje për pranimin e...

Musliu:Të enjten presim të festojmë fitoren e parë

Reprezentacioni i Maqedonisë po përgatitet në Gjibraltarë për ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve. Trajneri Angellovski bashkë me përbërjen e plotë ka realizuar stërvitjen...

Rrëfimi i bujshëm i Mesit: Juvja, favoritja kryesore për Champions. Nuk...

Në një intervistë të gjatë për “Catalunya Radio”, është Lionel Mesi, që tashmë flet si kapiten i Barcelonës, dhe jep deklaratën se Juventusi është...

Rrëfimi i bujshëm i Mesit: Juvja, favoritja kryesore për Champions. Nuk...

Në një intervistë të gjatë për “Catalunya Radio”, është Lionel Mesi, që tashmë flet si kapiten i Barcelonës, dhe jep deklaratën se Juventusi është...

Ramadani rikthehet te Feronikeli

Zekirja Ramadani sot është emëruar trajner i ri i skuadrës kosovare, Feronikeli.  Ai vjen në vend të Sulejman Starovës, trajnerit nga Shqipëria.  Lajmi konfirmohet...

Maqedonia kompletohet në Malaga, sot stërvitet në Gjibraltarë

Ekspedita e Maqedonisë e përbërë nga shtatë futbollistë ka mbërritur në Malaga, prej ku së bashku me reprezemtuesit e tjerë do të vazhdojnë deri...

Ronaldo e bleu Valladolid-in

Legjenda e Brazilit dhe Real Madridit, Ronaldo do të jetë pronari kryesor i Real Valladolid, pas blerjes së 51 përqind të aksioneve në ekipin...

Shkëndija huazon Todorovskin te Rabotnicki

Shkëndija e Tetovës ia ka huazuar Bllagoja Todorovskin Rabotnikcit. Mbrojtësi me përvojë është pajtuar që në formë huazimi të luaj për “romantikët” deri në...

Akuza e Verstappen: Penalizimi i padrejtë, favorizuan më të fortët

Edhe pse e preu vijën e finishit i treti, piloti holandez Max Verstappen u klasifikua i pesti në garën e zhvilluar në pistën e...

Povetkin paralajmëron Joshua: Ka për të qenë një duel i dhunshëm

Boksieri rus Alexander Povetkin është shprehur se është frymëzuar se fundi nga filmat me artet marciale mikse dhe se po përgatitet për një duel...

FIFA zbuloi treshen e kandidatëve për trajner të vitit

FIFA e ka zbuluar treshen e kandidatëve për ta fituar çmimin e Trajnerit më të mirë. Zlatko Dalic, Didier Deschamps dhe Zinedine Zidane janë...

Mustafi nën hetime, për shkak të shqiponjës (Video)

Futbollisti shqiptar i Arsenalit, Shkodran Mustafi golin e tij kundër Cardifit e festoi me shqiponjë, duke kujtuar gëzimin e Shaqirit dhe Xhakës, të cilët...

Osmani: Fitore e rëndësishme pas lodhjes në Europë

Trajneri i kuqezinjve, Qatip Osmani vlerëson se Shkëndija meritoi fitoren kundër Shkupit pasditen e të dielës në Çair. Kuqezinjtë arkivuan fitoren e dytë radhazi...

Drejtori i përgjithshëm i Crvena zvezdës së Beogradti, Terzic, tregon përse...

Gjatë një interviste të zgjeruar për mediat serbe, drejtori i përgjthshëm i Crvena zvezdës së Beogradit, Zvezdan Terzic ka deklaruar se nuk do të...

Donnarumma: Objektivi i Milani është një vend që dërgon në LK

Gianluigi Donnarumma ka shprehur dëshirën e tij që të kthejë Milanin dhe Përfaqësuesen e Italisë në majat e futbollit botëror. Portieri italian tha se kuqezinjtë...

100 gola në fanellën e Shkëndijës:Ja kë falënderon Ibragol

Shkëndia dje shënoi fitore prej 2-1 në derbin shqiptar kundër Shkupit në Cair. Autor i dy golave për kampionin e vendit i realizoi Besart...

Ja si Shkëndija mposhti Shkupin në Çair (Video)

Shkëndija regjistron fitoren e dytë me rradhë në kampionat pasi mund 2:1 Shkupin në Çair në takimin e xhiros së katërt në Ligën e...

Show i Messit në Nou Camp: Barcelona-Hueska 8-2 (Video)

Barcelona tregoi të gjithë fuqinë e saj në javën e tretë të kampionatit spanjoll. Në “Camp Nou”, katalanasit shkatërruan 8-2 Huesca-n. Messi dhe Suarez shënuan...

Zekirija Ramadani pasardhës i Starovës te Feronikeli

Pas përfundimit të javës së tretë në Superligën e Kosovës, priten ndryshime në stafin teknik të skuadrave. Ballkani mbeti pa trajner, pasi Bekim Shotani dha...

Në shtëpinë e Ferrarit feston Hamilton, Vettel i pafat

Në shtëpinë e Ferrarit feston Mercedes. Lewis Hamilton triumfoi në Çmimin e Madh të Italisë duke u shkëputur akoma edhe më shumë në klasifikimin...

Absurde, festoi me simbolin e shqiponjës, Mustafi rrezikon dënimin!

Festimi me simbolin e shqiponjës bëhet çështje edhe në Angli.Shkodran Mustafi zgjodhi të festonte me shqiponjë golin e tij në transfertën ndaj Cardiffit. Një...

Në Çair, derbi i shqiptarëve, i takoi tetovarëve

Derbi mes shqiptarëve në Maqedoni, mes Shkupit dhe Shkëndijës së Tetovës, u mbyll me fitoren e tetovarëve, me shifrat 1-2. Gjithçka në fakt, u...

Në Çair, derbi i shqiptarëve, i takoi tetovarëve

Derbi mes shqiptarëve në Maqedoni, mes Shkupit dhe Shkëndijës së Tetovës, u mbyll me fitoren e tetovarëve, me shifrat 1-2. Gjithçka në fakt, u...

Muharem, Serginho dhe N’dong: Treshja e cila do të sulmoj portën...

Gjatë ditës së sotme në ora 16:15 është paraparë të zhvillohet derbi i madh shqiptarë, ai mes F.C. Shkupit dhe Shkëndijës. Në mungesë të...

Drejtori i përgjithshëm i Zvezdës së Beogradit, Terzic: ja si duhet...

Crvena Zvezda e Beogradit do të përballet me Liverpoolin e Xherdan Shaqirit në Ligën e kampionëve europian. Drejtori i përgjithshëm i skuadrës serbe, Zvezdan...

Shkupi-Shkëndija, interesim i madh i futbolldashësve për derbin shqiptar

E diela në futbollin vendor është e rezervuar për super derbin shqiptarë midis FC Shkupit dhe Shkëndijës, njofton “infOSport.mk”. Janë këto dy nga skuadrat...

​3 ndeshje, 23 goditje, 0 gola: Ronaldo me dobët se rivalët...

Sulmuesi portugez i Juventusit, Cristiano Ronaldo, nuk ka arritur të shënojë ende gol për Juventusin në Serie A. Ai është lojtari që ka humbur...

Treshja e arbitreve nga Maqedonia, do të referojnë ndeshjen eliminatore, Islanda-R.Çeke

Treshja e arbitreve nga Maqedonia, Ivana Projkovska, Vjollca Izeiri dhe Biljana Atanasova do të ndajnë drejtësinë në ndeshjen e Grupit “E”, mes Islandës...

Shkëndija e kompletuar dhe me vetëbesim udhëton për në Shkup

Për dallim nga FC Shkupi dhe trajneri i tyre Hajati Sojdashi, që nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e sulmuesit kryesor Bazhe...

F.C. Shkupi pa Bazhe Iljoskin ndaj Shkëndijës

FC Shkupi takimin e sotshëm derbi të javës së katërt kundër Shkëndijës do të duhet ta zhvillojë pa sulmuesin e saj kryesor, Bazhe Ilijoski,...

Trajneri i F.C. Shkupit, Hajati Sojdash flet para derbit me Shkëndijën

FC Shkupi gjatë ditës së sotme do të zhvillojë ndeshjen e javës së katërt kundër Shkëndijës, ndeshje kjo e fundit me të cilën do...

Shqipëria publikon listën për dy ndeshjet e radhës, katër prurje të...

Kombëtarja e Shqipërisë ka publikuar listën për dy ndeshjet e radhës ndaj Izraelit dhe Skocisë. Kuqezinjtë do të debutojnë në Ligën e Kombeve të premten...

​Kloppi e komenton gafën e Alissonit

Trajneri gjerman i Liverpoolit, Jurgen Klopp, mendon se gabimi që bëri Alissoni për golin e shënuar nga Leicesterit ishte i pashmangshëm dhe se ai...

Prishtina e rikthyer në shtëpi pret Drenicën, ndërsa Flamurtari do të...

Java e tretë në elitën e futbollit kosovar filloi ditën e premte me një befasi, ku kampioni në fuqi u mposht nga Liria. Ndërkohë ditën...

Mërgim Lutfiu: Me ndihmën e publikut shpresojmë ta mposhtim Pelisterin

Në kuadrin e javës së tretë në Ligën e dytë – perëndim, skuadra e Goblenit në terren të vet e pret Pelisterin e Mnastirit....

Renova dominoi, por nuk fitoi

Në kuadrin e javës së 4-të, në LPFM, në stadiumin e qytetit në Tetovë, Renova dhe Makedonija GJP I ndanë pikët duke luajtur 1-1....

Ramos provokon CR7: Fitoi Modriç sepse e meritonte më shumë se...

Serxho Ramos merr vëmendjen e prozhektorëve në Montekarlo. Dhe e bën në mënyrën e tij. Kapiteni i Realit të Madridit u vlerësua fillimisht si...

Talenti shqiptar i Milanit ndërron ambient, huazohet, por mbetet në Itali

Talenti me origjinë shqiptare i Milanit, Ismet Sinani, këtë sezon të ri, nuk do të jetë më pjesë e të rinjve të Milanit, dhe...

Ferrari dominim absolut në shtëpi, Raikonen niset i pari

Ferrari ka dominuar plotësisht provat zyrtare të Çmimit të Madh të Italisë. Raikonen dhe Vetel do të nisen nga vija e parë ditën e...

Shikojeni prezantimin special të Halimit te Brondby

Tani nuk ka më vend për dyshime. Çdo gjë është zyrtare. Lojtari i kombëtares së Kosovës, Besar Halimi është lojtari më i ri i...

Shënon dhe feston si Xhaka e Shaqiri, Asllani: Është shqiponja e...

Kosovare Asllani është bërë pjesë e mediave në Suedi. Lojtarja me origjinë kosovare, ka shënuar gol në fitoren 3 me 0 të Suedisë në...

Fazli prezantohet te Shkëndija (Video)

Sulmuesi 27-të vjeçar me karrierë të pasur ndërkombëtare vjen si përforcim i repartit të avansuar, ndërsa firmos me kuqezinjtë për tu kthyer në Maqedoni...

Angelov nënshkroi me FC Shkupi, s’ka të drejtë lojë kundër Shkëndijës

Viktor Angelov firmosi kontratën njëvjeçare me FC Shkupi, me opsion që i njëjti të vazhdohet për edhe një vit. Angelov së fundit ishte pjesë...

Rrëfimi interesant i Dacit për Lajm: Ja çka ju premtojë Shvercerëve...

Skuadra e FC Shkupi do të përforcohet edhe me një sulmues nga Turqia. Bëhet fjalë për talentin shqiptar të skuadrës turke Konyaspor, Erdon Daci....

Derbi lokal në Gostivar, Gencl Kalemler sfidon liderin, ja çka pret...

Java e tretë në Ligën e dytë të Maqedonisë, grupi i Perëndimit, do të luhet të dielën. Derbi i javës dhe njëherësh derbi lokal...

Të shtunën, katër ndeshje Ligës së parë, derbi Shkupi-Shkëndija të dielën

Të shtunën janë në program katër ndeshje të javës së katër në ligën e parë të Maqedonisë në futboll. Renova në fushë të vet...

“Fenerbahce ia rezervon 10-shen Bardhit?!”

Gjiganti turk Fenerbahce është duke përgatitur transfer bombë në ditën e fundit të merkatos për të angazhuar Enis Bardhin nga Levante, shkruajnë mediat turke....

Surpriza e shortit, Serena dhe Venus rivale në US Open

Për të 30-ën herë në karrierën e tyre do të sfidohen në një ndeshje zyrtare tenisi dy motrat Williams, Serena dhe Venus. Kjo gjë...

Tyson Fury s’ka licensë për të dueluar në Amerikë, rrezikohet dueli...

Sfida e madhe e peshave të rënda në boks mes kampionity të botës, amerikanit Deontay Wilder dhe britanikut Tyson Furry rrezikon të mos zhvillohet....

Vettel: Fitorja e Ferrarit në Monza vlen më shumë se titulli

Ferrari do të garojë në shtëpinë e tij këtë fundjavë, pasi në pistën e Monza zhvillohet gara e Çmimit të Madh të Italisë në...

LE: Ademi kundër Elmazit

Përcaktohet 12 grupet e Europa League për sezonin 2018-2019. Shorti i hedhur në Monaco, nuk u shmangu dot përplasjet e mëdha që në këtë...

Serbët të tmerruar nga Shaqiri: Armiku numër një vjen në “Marakana”

Gjatë ditës së djeshme është hedhur shorti për ligën e Kampioneve. E në një grup me Liverpoolin e Xherdan Shaqirit, do të jetë edhe...

Ferati ftohet nga U19 e Maqedonisw, ja çka i uron Partizani

Talenti shqiptar nga Shkupi, mesfushori i Partizanit nga Tirana, Besnik Ferati ka marrë ftesë nga U19 e Maqedonisë për ndeshjen miqësore kundër Letonisë. Federata e...

Seferi, Shefiti, Zejnullai, Sahiti dhe Selahi në listën e Bushit kundër...

Trajneri Alban Bushi ka bërë të ditur listën e futbollistëve të grumbulluar për takimin që do të zhvillohet në Kordoba, Spanjë, kundër kombëtares vendase....

Lajm i keq për Kosta Grillon, Zvezda e tij në grupin...

Pas 30 viteve në këtë garë është duke marrë pjesë edhe Crvena Zvezda, e cila për herë të fundit në garën më të madhe...

Shaqiri me Liverpolin në Beograd, kundër Zvezdës do të ketë motiv...

Skuadra e Liverpolit do të përballet me Crvena Zvezdën e Beogradit, në kuadrin e grupit “C” të Ligës së kampionëve europian. Në ndeshjen që...

Vujçiç braktis Shkupin për Bellasicën!

Në ditën e fundit të afatit kalimtar, Stefan Vujçiç fubollisti i FC Shkupi ka gjetur klub të ri, shkruajnë mediat maqedonase. 32-vjecari në sezonin...

Osmani:Ja çka ishte vendimtare që nuk u kualifikuam

Trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani deklaroi se lojtarët e tij dominuan deri kah minuta e 70-të dhe se penalltitë u dhanë në kohë ideale,...

Shkëndija humbi dy penallti, portieri Hansen hero i Rosenborgut (Video)

Për të tretin vit radhazi ëndrra e Shkëndijës për të luajtur në fazën e grupeve të Europa Leauge merr fund në fazën play-off. Rezultat...

Humbin dy penallti dhe pranojnë dy gola, Shkëndija eliminohet nga Liga...

Shkëndija nuk ia ka dalë ndaj Rosenborgit dhe është eliminuar nga Liga e Evropës, pasi ka pësuar edhe në ndeshjen e dytë 0-2. Skuadra e...

Hidhet shorti i Champions League, Liverpuli e Juvja në grupet e...

Champions League ka formuar sot grupet në shortin që hidhet si zakonisht në Monte Carlo. 32 skuadra kanë njohur kështu kundërshtarët. Ekipet janë ndarë në...

Mësoni grupet e Ligës së kampionëve

U tërhoë shorti për garën e Ligës se Kampionëve.   32 ekipe u ndanë në tetë grupe për të garuar për më të mirin e Europës...

Modric, mesfushori më i mirë në Ligën e Kampionëve

Luka Modric e ka marrë çmimin e UEFA’s si mesfushori më i mirë i Ligës se Kampionëve “Çdo vit është më i vështirë për ne...

Ramos, mbrojtësi i vitit në Ligën e Kampionëve

Sergio Ramos ka marrë çmimin si mbrojtësi më i mirë në Ligën e Kampionëve Ai ka thënë se është i lumtur për çmimin dhe se...

Federata e Egjiptit kërcënon Salahun: Vetë jeton jashtë, por nëna jote...

Ylli i Liverpulit, Muhamed Salah ditën e djeshme i ka vendosur disa kushte Federatës Egjiptiane të Futbollit teksa kërkonte një siguri maksimale, asnjë shqetësim...

Portieri i Vardarit, Gacevski, e bën për “pesë pare” seleksionuesin Angellovski

Portieri i Vardarit, Filip Gacevski, asshpër ka kritikuar seleksionuesin Igor Angelovski, pas mospërfshirjes së tij për ndeshjet e Ligës së kombeve. “Ëndërr e cdo futbollisti...

Sot në mbrëmje hidhet shorti i grupeve në

Mbrëmjen e kësaj të enjteje, duke filluar nga ora 18:00, nga Forumi “Grimaldi” në Monako do të mësohet fati i 32 ekipeve të kualifikuara...

Zyrtare, UEFA licencon “Fadil Vokrrin” për Ligën e Kombeve

UEFA ka licencuar edhe zyrtarisht stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, pas lajmit të qarkulluar ditë më parë bazuar mbi burime nga organi më i...

Shkëndija pret Rosenborgun për të hyrë në histori

Shkëndija e Tetovës do të presë sonte në orën 20:15 gjigantët norvegjezë të Rosenborgut, në sfidën e kthimit të Play Off-it të Europa Leagues,...

“Ballistët” në mbështetje të Shkëndijës (Video)

https://www.youtube.com/watch?v=U4z9N3tuvHw

Ademi mungon kundër Gjibraltarit dhe Armenisë

Arijan Ademi, mesfushori i Dinamo Zagreb dhe i reprezentacionit të Maqedonisë për shkak të lëndimit të pësuar në ndeshjen e Ligës së kampionëve mes...

Ekskluzive: Aliji pranë gjigantëve qipriotë, ka afat të përgjigjet vetëm sot

Një nga lojtarët e kombëtares shqiptare që nuk ka ekip është Naser Aliji. Mbrojtësi i krahut të majtë u largua nga skuadra e Virtus...

Ja çka thotë Angellovski për Besir Demirin (Video)

Trajneri i reprezentacionit të Maqedonisë, Igor Angellovski, gjatë pres-konferencës për media, ka folur edhe për mospërfshirjen e mbrojtësit Besir Demiri, i cili ka vendosur...

Angellovski:Ja përse s’e ftova Besart Ibraimin (Video)

I pyetur nga gazetarët, gjatë preskonferencës për media, për mosgrumbullimin e sulmuesit të Shkëndijës, Besart Ibraimi, seleksionuesi i Maqedonisë në futboll, Igor Angellovski, me...

Messi i thur elozhe yllit argjentinas: Më quani si ai

Elozhet dhe mesazhet e ngrohta kanë qenë të shumta për Manu Ginobili-n që kur ai shpalli tërheqjen më 27 gusht dhe i fundit vjen...

Ekskluzive/ Besart Ibrahimi nuk grumbullohet dhe akuzon Maqedoninë për racizëm

Kombëtarja e futbollit të Maqedonisë është në kufijt e një skandali me racizmin ndaj shqiptarëve. Në prag të nisjes të ndeshjeve të Ligës së...

Osmani: Edhe Rosenborgu ka pikë të dobëta, duhet t’i shfrytëzojmë

Trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani, është optimist se skuadra e tij ka gjasa për të hyrë në fazën e grupeve të Ligës së Europës....

Ibraimi:Kam dëshirë të shënoj gola dhe të shkruajmë historinë e klubit

Sulmuesi Besart Ibraimi ka deklaruar se do të bëjnë cmos që ta befasojnë Rosenborgun, në ndeshjen e kthimit të fazës së play-off për në...

Odise Roshi “ngrihet në këmbë”, vetëm në ditën e dytë pas...

Odise Roshi po rikuperohet shumë shpejt, pas operacionit të kryer në gju, ditën e hënë në Romë. Ai ka postuar në Instagramin e tij, momentin...

Federer dhe Xhokovic avancojnë në raundin e dytë të US Open

Janë luajtur ndeshjet e fundit të raundit të parë të grand slam të US Open, ku tenistët “big” kanë fituar pa shumë probleme, duke...

Ronaldo mendon vetëm për Juven, refuzon grumbullimin në kombëtare

Cristiano Ronaldo mendon vetëm për Juventusin dhe se si të paraqitet sa më mirë me bardhezinjtë në Serinë A, ndaj ka vendosur që të...

Ajax kthehet në “shtëpi”, përmbysje e çmendur në Kroaci, kualifikohet edhe...

Pas një pritje katërvjeçare, Ajax, katër herë fitues i Champions League, do të kthehet të luajë në fazën me grupe të kompeticionit më të...

Emir Sahiti nënshkroi me Hajdukun e Splitit

Emir Sahiti është një futbollisti i Hajdukut të Splitit. Talenti i kombëtares Shpresa ka bindur drejtuesit e ekipit kroat. Në shkurt të këtij viti...

Interi kërkon Strakoshën

Performanca e Samir Handanovicc kundër Torinos, i ka shqetësuar shumë tifozët e Interit, por akoma më tepër edhe drejtuesit. Dy gabime të sllovenit, që...

Zero gola me Juventusin, por Ronaldo është mbreti i goditjeve

Zero gola në 180 minutat e para zyrtare me Juventusin në kampionat, por Kristiano Ronaldon për momentin quajeni vetëm një “vrasës” të heshtur, sepse...

Mourinho me një këmbë jashtë “Old Traford”-it, ja emrat që mund...

Jose Mourinho është me një këmbë jashtë Manchester United, dhe tashmë, kanë filluar të hedhin hipotezat për pasuesin e tij në krye të “djajve...

“Grezda ka kryer vizitat mjekësore te Glazgow Rangers”

Lajmi i bujshëm për transferimin e mundshëm të Eros Grezdës drejt Glasgow Rangers është duke bërë bujë në të gjitha mediat britanike. Sipas “Sky...

Osmani apelon te publiku:Ju presim kundër Rosenborgut, na ndihmoni të kualifikohemi...

Trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani ka lavdëruar futbollistët e tij pas triumfit ndaj Bellasicës, edbe pse tha se disa lojtarë i ka pushuar për...

Ironi bardhezi/ Juventinët festojnë golin e vitit, që e kanë pësuar...

Tifozët në shkallët e stadiumit dhe jo vetëm, ekzaltohen kur lojtarët e skuadrave të tyre shënojnë gol, por ndonëse tingëllon e pazakontë, ndodh edhe...

Kush po ia plasë zemrën Azizit?

As me 25 gusht nuk e mbajti turneun ndërkombëtar “Kolosët e Boksit të Kosovës”, por e ka shtyrë për 1 shtator dhe që të...

Partizani i Tiranës me fat, nënshkruan me talentin shqiptarë të Maqedonisë,...

Partizani i Tiranës ka qenë me fat, pasi ka arritur të bëjë për vete një prej talenteve më të mëdhenj të Maqedonisë, Besnik Feratin,...

Gundogan i del në krah Ozilit: ‘Racizmi e largoi nga kombëtarja...

Pas dështimit në Botëror të Gjermanisë ka pasur një përplasje të madhe ndërmjet Ozilit dhe Kombëtares se Gjermanisë. Ilkay Gundogan është mërzitur për largimin e...

Marcelo nuk bën pjesë në planet e Lopeteguit, braziliani drejt largimit...

Duket se braziliani Marselo nuk është në planet e trajnerit Lopetegui dhe kjo është dukur fare mirë edhe në ndeshjen e djeshme ndaj Gironës...

Glazgow Rangers e dëshiron shqiptarin Grezda

Duket se ardhmja e lojtarit Eros Grezda, është larg ekipit të Osijekut. Bëhet fjalë për një kalim në Skoci të lojtarit të kombëtares Shqiptare....

Hat-trick i Eminit, Shkëndija deklasoi Bellasicën

Shkëndija ka shënuar fitoren e parë në kampionat, pas dy barazimeve, pasi në terren të vet në Tetovë me rezultat 4-1 mposhti Bellasicën nga...

Alioski:Për fillimin e shkëlqyeshëm meritat i takojnë trajnerit Bielsa, mezi e...

Ezgjan Alioski e ka nis sezonin e ri në formë të shkëlqyeshme në fanellën e Leeds United. Futbollisti shqiptar realizoi gol të ri në...

Jusuf flet pas debutimit me Sileksin: Kisha emocione, falënderojë trajnerin Tasevski...

Alpaj Jusuf ka bërë debutimin e tij në Ligën e parë në fitoren 1-0 të skuadrës së tij Sileks nga Kratova kundër Renovës së...

Ky është lajmi i madh që UEFA i jep Kosovës

Federata Evropiane e Futbollit (UEFA) ia ka dhënë një lajm të madh Kosovës. Në fakt shtëpia e futbolli evropian e ka konfirmuar ekskluzivisht për gazetën...

Presidenti i Flamurtarit të Vlorës, Idrizi: Ja sa para i ofrova...

Presidenti i Flamurtarit, Sinan Idrizi, ishte i ftuari i “Zona Gol”, mes tjerash ka folur edhe për ofertën që ia ka bërë Ferhan Hasanit. “Lojtari...

Zhegrova shënon gol fantastik në fitoren e Genkut (Video)

Anësori i ekipit kombëtar të Kosovës, Edon Zhegrova, ka shënuar gol fantastik në fitoren e Genkut ndaj Waasland-Beveren në ligën elitare belge. Kosovari e hapi...

Abdurrahimi largohet nga Partizani

Partizani i Tiranës ka komunikuar dje mbylljen e bashkëpunimit me sulmuesin Besart Abdurrahimi. 28-vjeçari iu bashkua “demave” në janarin e këtij viti, ku falë...