10 C
Skopje
Thursday, November 15, 2018
Home Sport Page 3

Sport

Robin Haxhi Krasniqi sfidon gjermanin Stefan Haertel më 17 nëntor

Boksieri më i suksesshëm shqiptar, Robin Haxhi Krasniqi, me 17 nëntor 2018 do të rikthehet në ring për të mbrojtur titullin EBU të Evropës,...

Mayweather pranon sfidën me Khabib: Eja ta bëjmë Las Vegasin qendrën...

Floyd Mayweather nuk ka humbur kohë dhe 24 orë pas deklaratës së Khabib Nurmagomedov se dëshiron të sfidojë kampionin amerikan të boksit, ka pohuar...

Mayweather pranon sfidën me Khabib: Eja ta bëjmë Las Vegasin qendrën...

Floyd Mayweather nuk ka humbur kohë dhe 24 orë pas deklaratës së Khabib Nurmagomedov se dëshiron të sfidojë kampionin amerikan të boksit, ka pohuar...

Karate/Ramadani: Jam i kënaqur nga garuesit e K.K. Shkupi

Fundjavët e fundit klubi i karatesë Shkupi ka marrë pjesë në tre aktivitete: Në turneun e KK “Kastrioti”, “Struga Open” dhe “Nikolla Grdanovski-Nike”. Në të...

Khabib i është përgjigjur vetëm me 8 fjalë Mayweather…

Vetëm 8 fjalë. Aq kanë mjaftuar për të zhvendosur vëmendjen në sfidën tjetër ende pa harruar atë dyluftim në kafaz me McGregor. Akoma pa...

“Tre Luanët” kafshojnë tre herë Spanjën, shqiptarët asistojnë, Zvicra fiton!

Anglia ul me këmbë në tokë Spanjën e Luis Enriques. “Tre Luanët” u hakmorrën në mënyrën më të mirë për atë humbje të një...

Futbollistët e Maqedonisë zhvilluan stërvitjen zyrtare në “Republikan Stadium” para duelit...

Me seancën e fundit stërvitore në ‘Republikan Stadium’ të Jerevanit, përfaqësuesja A e Maqedonisë ka mbyllur përgatitjet për ndeshjen e nesërme me Armeninë në...

Levante i ofron kontratë të re Bardhit, Sevilla e dëshiron në...

Edhe pse Enis Bardhi po përgatitet në Erevan për ndeshjen e Ligës së kombeve, Armenia-Maqedonia, ai vazhdon të jetë në fokus të mediave spanjolle. Shtypi...

Hasani paralajmëron: Te Shkëndija do ta përfundojë karrierën

Ferhan Hasani s’e harron Shkëndijën, madje ka paralajmëruar se karrierën do ta përfundojë te klubi ku ka nisur të luaj futboll. “Shkëndija më mungon, aty...

Shaqiri: E dija që do ta kem më të vështirë në...

Mesfushori me origjinë shqiptare i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, ka thënë se ai e dinte se do e kishte më të vështirë ta dëshmonte veten...

Gjermania në krizë!

Gjermania në krizë. Pas dështimit në Botërorin e Rusisë, 4 herë kampionët e botës po vuajnë edhe në UEFA Nations League, dhe sipas mediave...

Arrivabene: Vettel kampion me Ferrarin është thjesht çështje kohe

Drejtori sportiv i Ferrarit, Maurizo Arrivabene, pranon se Sebastian Vettel nuk ka shumë shanse që të shpallet kampion në Formula 1 këtë sezon, por...

Juventusi, Mandzukiç do të rinovojë deri në vitin 2021

Në muajt e fundit u mendua se, pasi bëri një përpjekje të konsiderueshme psiko-fizike, Mario Mandzukic mund të përshëndetej me Juventusin. Tani, megjithatë, të...

Trajneri i Goblenit, Florim Ymeri, ofroi dorëheqjen

Pas barazimit 1-1 kundër Vëllazërimit nga Kërcova në fundjavë, në kuadrin e javës së 9-të të Ligës së dytë-Perëndim, trajneri i Goblenit nga Kumanova,...

Balaj: Më vjen keq si e pësuam golin e parë, por...

I keqardhur Bekim Balaj jo vetëm për faktin se nuk arriti të shënonte por më tepër për mënyrën sesi Shqipëria pësoi golin e parë...

Loja e mirë nuk mjafton, Shqipëria mposhtet nga Izraeli

Dëshira dhe loja e mirë nuk mjaftojnë, sepse ka nga ato raste kur duhet të kesh me vete edhe fatin. Shqipëria nuk përsëriti dot...

Challandes, i lumtur me paraqitjen por jo me rezultatin

Trajneri i Kosovës ka thënë se ai është i lumtur me paraqitjen e skuadrës së tij në Ishujt Faroe, por ka shprehur zhgënjimin e...

Hasani: Në Erevan për fitore, jo për një pikë

Reprezentuesi Ferhan Hasani ishte titullar në triumfin e Maqedonisë kundër Lihtenshtajnit prej 4-1. Ishkapiteni i Shkëndijës deklaron se qëllimi i tyre në Erevan është...

Goli i Llogës vendos fituesin në Strugë: Shpresoj që kreun ta...

Sulmuesi Altin Lloga shënoi golin që i solli fitoren skuadrës së tij Struga Trim Lum sot (e diel) pasdite kundër Genc Kalemler, e cila...

Maqedonia më e mira në Ligën “D”, Alioski golashënues më i...

Maqedonia për momentin është reprezentacioni më i mirë në mesin e 16 kombëtareve të cilët gjenden në grupin e katër të Ligës “D”. Maqedonia...

Mustafa ndër më të mirët në humbjen e Shkupit kundër MZT-së

Skuadra e basketbollit Shkupi si mysafir në sallën sportive “Jane Sandanski” ka pësuar humbje nga MZT Skopje me rezultat 103:63 (27-11, 28-14, 24-12, 24-26),...

Rrëfimi për “Lajm” i djaloshit nga Shkupi: Ja si ma dhuroi...

Reprezentacioni i Maqedonisë në futboll mbrëmë në stadiumin “Filipi i Dytë” në Shkup deklasoi Lihtenshtajnin me rezultat 4-1, në ndeshjen e tretë kualifikuese të...

Ja sa fitojnë Shqipëria dhe Kosova nga UEFA në rast kualifikimi

Liga e Kombeve është kompeticioni i ri i UEFA-s që zëvendësoi ndeshjet miqësore. E së fundmi, ka pasur edhe një ndryshim të ndarjes së...

Maldini: Dua ta transferojë Ibrahimovicin në Milan

Ku ka fjalë ka edhe diçka të vërtetë dhe këtë e ka konfirmuar Paolo Maldini. Legjenda e Milanit ka folur për transferimin e mundshëm të...

Të buzëqeshur u nisën për në Erevan

Reprezentuesit e Maqedonisë në futboll në një atmosferë pozitive janë nisur për në Erevan, ku të martën i pret ndeshja e katër në Ligën...

Dashuria për Barcelonën nuk ka çmim: Messi refezoi 90 milion euro...

Futbollisti më i mirë argjentinas, Lionel Messi, ka refuzuar të largohet nga Katalonia, edhe pse në tavolinë ka pasur 90 milionë euro në vit. “E...

20 kilometra larg vatrës së nxehtë, Panuçi shtrëngohet në Rripin e...

Lajmet për Rripin e Gazës kanë shoqëru ar këdo ndër vite. Bëhet fjalë për një nga vatrat më të nxehta të Palestinës që ndodhet...

Panuçi: Izraeli më kujtoi Skocinë në Gllazgou, është java më e...

Trajneri i Kombëtares, Kristian Panuçi, doli në konferencën për shtyp ku u shpreh optimist për sfidën e nesërme ndaj Izraelit. Tekniku nuk i kurseu...

Balotazh në krahun e majtë, ja si pritet të luajë Shqipëria...

Shqipëria do të përballet sot në mbrëmje me Izraelin, në takimin e vlefshëm për Ligën e Kombeve. Një fitore në Ber Sheva do t’i...

Talenti shqiptar i Bajernit merr vendimin, ja cilën kombëtare do të...

Kohët e fundit, Kombëtarja e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës, ishin vënë në ndjekje të talentit shqiptar të Bajernit, Meritan Shabani. As Shqipëria e...

Maqedonasit vjellin vrerë: Turpërohu Maqedoni, shqiptarët s’e kënduan himnin

Analisti maqedonas Aleksandar Gencov i njohur me qëndrimet e tij kontraverse kur janë në pyetje marrëdhëniet shqiptaro-maqedonase sonte në facebokun e tij ka shkruar...

Enis Bardhi: Kjo është Maqedonia që shkon vetëm përpara

Enis Bardhi nuk shënoi gol nga ndonjë gjuajtje  e lirë, megjiathatë ishte ndër më të mirët në triumfin e madh të Maqedonisë kundër Lihtenshtajnit...

Maqedonia deklasoi Lihtenshtajnin

Reprezentacioni i Maqedonisë e ka deklasuar Lihtenshtajnin me rezultat 4-1 në stadiumin “Filipi i Dytë” në Shkup, të shtunën në mbrëmje, në ndeshjen e...

Stuhia la të vdekur së paku 8 alpinistë në Himalaje

Së paku tetë alpinistë kanë vdekur pas një stuhie të ashpër që shkatërroi kampin e tyre në Himalaje. Grupi pesë anëtarësh i ekspeditës dhe katër...

Barcelona dhe Liverpool i bashkohen garës për Ramseyn

Aaron Ramsey do të largohet nga Arsenali pas përfundimit të sezonit. Mesfushori uellsian dhe klubi londinez nuk janë pajtuar për rinovimin e kontratës. Kësisoj lojtarit në...

FC Shkupi nesër në Çair pret “Borec”-in e Velesit

Skuadra e FC Shkupit, pas disa ditëve të stërvitjeve nën urdhërat e trajnerit Umit Karan, ka shfrytëzuar pauzën dy javore për shkaku të pjesëmarrjes...

“Hazard mund ta fitojë Topin e Artë me Chelsean”

Ish-sulmuesi i Milanit dhe Chelseat, Andriy Shevchenko, beson se ylli i klubit londinez mund ta fitojë Topin e Artë me Chelsean nëse vazhdon me...

Imeri: Respekt për kombëtaren e Maqedonisë, por Shqipërinë e zgjodhi zemra

Edhe pse nuk ka debutuar për ekipin Shpresa të Shqipërisë, Omar Imeri është shprehur shumë i kënaqur me mënyrën si është pritur në radhët...

Harbuzi ishte mik i ngushtë i Ibrahimovicit

Labinot Harbuzi, i cili vdiq nga infarkti ka qenë mik i ngushtë i yllit suedez dhe botëror, Zlatan Ibrahimovic, i cili gjithmonë kishte folur...

Çka po ndodh me reprezentuesit e Maqedonisë?, edhe katër futbollistë ankohen...

Situatë alarmante është duke ndodhur në radhët e reprezentacionit të Maqedonisë një ditë përpara takimit eliminator të ligës së Kombeve kundër Lihtenshtajnit. Pak më parë...

Azemi, shpresa e vetme e Maqedonisë në Rusi, ja çka pret...

Në qytetin rus Anapa është duke u zhvilluar kampionati europian në boks për junior. Dy boksierët e parë të Maqedonisë që dolën në ring,...

VIDEO/Muriqi: U ktheva të festoja, nuk e di se si…

Kosova arriti të merrte një fitore të merituar ditën e djeshme në ndeshjen  zhvilluar në “Fadil Vokrri” ku përballë kishin skuadrën e Maltës. Dardanët...

Vdekja e mesfushorit shqiptar, flet babai: Nuk e di çfarë ndodhi,...

Ditën e djeshme futbolli shqiptar ka marrë një lajm të tmerrshëm. Lojtari shqiptar Labinot Harbuzi ka ndërruar jetë pas një ataku në zemër. Lajmi...

Probleme për Maqedoninë, këto janë lojtarët që ankohen në dhimbje stomaku

Janë paraqitur probleme për seleksionuesin Igor Angelovski në prag të ndeshjes së vlefshme për Ligën e Kombeve kundër Lihtenshtajnit, të shtunën në Shkup. Sic...

Musliu:Presim fitore të re ndaj Lihtenshtajnit

Mbrojtësi i reprezentacionit të Maqedonisë në futboll, Visar Musliu, me optimizëm e pret ndeshjen kundër Lihtenshtajnit, të shtunën me fillim prej orës 20:45 në...

Seferi tregoi ndeshje heroike kundër Spanjës, është “shpresa” për Kombëtaren e...

Taulant Seferi është padyshim “shpresa” për Kombëtaren e Panuçit. Sulmesi 21-vjeçar ka zhvilluar në “Selman Stërmasi” një ndeshje heroike ndaj Spanjës. Nga krahu i...

Izraeli “përmbys Skocinë, Portugalia triumfon në Poloni, Serbia fiton derbin e...

Vetëm 3 ditë para se të presë Shqipërinë në Ber Sheva, Izraeli u përball me Skocinë në Haifa, në një sfidë ku triumfoi 2-1...

Malta shumë e dobët për Kosovën, “Dardanët” nuk e diskutojnë fitoren

Nën një atmosferë fantastike në shkallët e stadiumit “Fadil Vokrri” të Prishtinës, Kosova dominoi totalisht sfidën me Maltën dhe arriti të triumfojë me rezultatin...

Publikohen formacionet zyrtare, starton Zhegrova e Valon Berisha

Kosova dhe Malta kanë publikuar formacionet zyrtare. Risi te Kosova është se ka startuar Edon Zhegrova para Rashicës dhe Valon Berisha, i cili për...

Futbolli në zi, vdes shqiptari 32-vjeçar Labinot Harbuzi

Futbollisti shqiptar, Labinot Harbuzi, ka vdekur sot në moshën 32-vjeçare. Lajmi është bërë i ditur nga mediat në Suedi, aty ku edhe kishte lindur...

Kampioni olimpik, Shaban Tërstena, ndau edhe 5 oskar olimpik, ja fituesit

Sot në hotelin “Aleksandar Palace” në Shkup, kampioni olimpik Shaban Tërstena ka ndarë oskarë olimpik doajenëve të gazetarisë sportive në Maqedoni dhe Kosovë, si...

Kurdisja e ndeshjeve: Policia kryen bastisje dhe hetime në gjashtë vende...

Dhjetëra bastisje policore u zhvilluan në Belgjikë dhe gjashtë vende të tjera evropiane në një hetim të madh mbi mashtrimin dhe kurdisjen e ndeshjeve,...

Sead Demiri, ylli që pritet të shkëlqej në palestër (Foto)

I lumtur dhe i dashuruar me futbollin, Sead Demiri, djaloshi që tani pritet të shkëlqejë në palestër. Topin e parë ai shqelmoi nën petkun...

Zyrtare:Ilievski emërohet trajner i ri i Renovës

Ish-seleksionuesi i reprezentacionit të Maqedonisë në futboll, Nikolla Ilievski-Xhixhi është emëruar trajner i ri i skuadrës së futbollit Renova nga Tetova. Lajmin e konfirmojnë...

Alioski:Lihtenshtajnin patjetër duhet ta fitojmë

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll po përgatitet për ndeshjen e 13 tetorit kundër Lihtenshtajnit në Shkup. Para këtij takimi foli Ezgjan Alioski. “Ka ende ndeshje,...

Pas shortit në Rusi/Trajneri Naser Haruni: Azemi shpresojë të na befasojë...

Trajneri i klubit të boksit Shkupi, Naser Haruni, ka mirëpritur shortin e hedhur pak orë më parë në kampionatin europian në boks për junior...

Hidhet shorti në Anapa të Rusisë/Azemi i lirë në xhiron e...

Në qytetin Anapa të Rusisë ka nisur kampionati europian në boks pr junior. Gjatë ditës së sotme (e martë, 9 tetor) është tërhequr shorti,...

Ky është shqiptari nga Kumanova, pasardhës i Ronaldos

Nëse keni menduar se Ronaldo është i pazëvendësueshëm, e keni gabim. Talenti i shqiptarit nga Kumanova, Gentian Ameti, do të ju bë bëjë të...

Dëmtimi i Suarezit, në dyshim prania e uruguaianit në El Clasico

Te Barcelona janë të shqetësuar për gjendjen fizike të Luis Suarez. Sulmuese uruguaian ka probleme në gjurin e djathtë, ndaj duhet të ndjekë një...

Statistikat e fillim sezonit, Juventusi thjesht perfekt

Ky fillim-sezoni për Juventusin ka qenë fantastik. 10 fitore në 10 ndeshjet e para, tifozët bardhezinj kanë filluar të ëndërrojnë, duke menduar që tani...

3 emra për të zëvendësuar Kovac, por Bayerni mbron kroatin

Ndërkohë që Gjermania feston Oktoberfest, edhe futbollistët e Bayernit nuk e kanë braktisur traditën, duke festuar së bashku me njerëzit në qytetin e Mynihut....

Pritje madhështore për Khabib në Rusi e konsiderojnë hero kombëtar

Khabib Nurmagomedov ka mbërritur në vendlindjen e tij, në Dagestan (Rusi), ku i është rezervuar një pritje madhështore, pas fitores që ai arriti në...

Për situatën te FC Shkupi, Bunjaku akuzon ish-trajnerin Ramadani: Është tradhtari...

Vendi i fundit dhe vetëm 6 pikë të tubuara nga 9-të ndeshje të zhvilluara në sezonin e ri të kampionatit vendor. Një katastrofë për...

Hasani:Ndaj Lihtenshtajnit dhe Armenisë, për fitore

Ferhan Hasani është rikthyer në ekipin përfaqësues të Maqedonisë për dy ndeshjet e radhës në Ligën e Kombeve kundër Lihtenshtajnit dhe Armenisë. Me 13...

Bardhi kandidatë për MVP të javës në Primera

Kanë nisur të radhiten mirënjohjet për Enis Bardhin, pas golit të tij të parë në sezonin e ri në Primera. Gazeta “Marca” publikoi se...

Real Madridi i vendos afat Lopeteguit; dy trajnerë të tjerë në...

Situata te Real Madridi nuk është aspak e mirë. Këmbanat e një krize të mundshme janë më të forta se kurrë, të paktën në...

Pas përleshjes mes McGregor dhe Khabib, Drake mbajti një koncert në...

Drake është bërë cak i komentuesve në rrjete sociale. Drake ishte i pranishëm në meçin mes Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov, i cili përfundoi me...

Cristianos nuk po i shkruhet mirë, një tjetër femër akuzon Ronaldon...

Nuk kanë fund telashet për Cristiano Ronaldon. Një tjetër akuzë për përdhunim ndaj ylli portugez. Sipas avoktatit të akuzueses së parë, Ketrin Majorgan, një...

Përfundoi turneu madhështor “Struga Open 2018”/ “Funakoshi Gichin”, “Uskana” dhe “Forca”...

Ditën e shtunë (06.10.2018) në qytetin e Strugës u zhvillua turneui 15 – Ndërkombëtar në karate “Struga Open 2018”, me pjesëmarrjen e 55 klubeve...

Nuk ndalet Seferi, gol të bukur dhe asist me thembër në...

Taulant Seferi nuk po ndalet. Kapiteni i Shpresave të Shqipërisë ishte heroi i skuadrës së tij Winterthur në suksesin me shifrat 2-3 kundër Aaraus,...

Vazhdojnë bisedimet, Hysaj kërkon rritje të pagës për të vazhduar me...

Elseid Hysaj është i gatshëm të vazhdojë kontratën me Napolin. Drejtuesit e klubit italian dhe menaxheri i lojtarit janë duke vazhduar bisedimet për një kontratë...

Lutfiu shënoi eurogol kundër Genc Kalemler, Gobleni kthehet me pikë nga...

Mërgim Lutfiu ka shënuar sot një eurogol kundër Genc Kalemler, për t’i siguruar një pikë të madhe ekipit të tij Goblen në udhëtimin e...

Tre të arrestuar nga kaosi në UFC, Khabibit mund t’i merret...

Tre anëtar të ekipit të Khabib Nurmagomedov janë arresuar, pas sherrit masiv që ndodhi jashtë tetëkëndëshit, pas përfundimit të luftës së UFC për titullin...

McGregor flet pas humbjes, i çoi mesazh të ashpër Khabibit, tani...

Luftëtari irlandez i MMA, Konor McGregor ka folur pas humbjes nga rusi Khabib Nurmagomedov duke i dërguar një mesazh të ashpër. "Rrahje e mirë, i gëzohem...

Bardhi për Lajm: Shpresojë t’i shënoj gol edhe Realit në Madrid

Magjia e Enis Bardhit i ka dhënë dje fitoren Levantes kundër Getafes në fushën e kësaj të fundit. Futbollisti ynë realizoi një kryevepër nga...

Mediat angleze:Bardhi, David Beckhami i Maqedonisë

Enis Bardhi sërish është në fokusin e futbollit europian, pas golit të shkëlqyeshëm për Levanten kundër Getafes si mysafirë prej 0-1 në La Liga. Gazeta...

Khabib flet mbi incidentin, ja çka i ka thënë Putini në...

Fituesi i ndeshjes më të madhe të historisë së UFC Khabib Nurmagomedov nuk ka nguruar të dalë përpara gazetarëve për disa minuta pas ndeshjes...

Khabib shkëtërroi dhe turpëroi McGregorin, sherr masiv në fund (Video)

Khabib Nurmagomedov ka triumfuar ndaj Konor MkGregor. Një kapje në raundin e katërt e detyroi irlandezin, ndërkohë që më pas u panë skena të...

Komentatori spanjoll pas supergolit të Bardhit: Ke golazo, ke spektakulo (Video)

Enis Bardhi ka shënuar një gol spektakular në La Liga. Futbollisti ynë solli në epërsi skuadrën e tij Levante si udhëtues te Getafe, duke...

Trajneri turk Karan debutoi me barazim në pankinën e Shkupit

FC Shkupi nën drejtimin e trajnerit Umit Karan u ndal në barazim 1-1 kundër Rabotniçkit, që është barazimi i tretë në këtë sezon. FC...

Derbi tetovar përfundon pa fitues, Shkëndija ngec 7 pikë mbrapa Vardarit!

Derbi tetovar në mes të Shkëndijës dhe Renovës ka përfunduar pa fitues, me rezultat të barabartë 2-2. Për kuqezinjtë ka shënuar Besart Ibraimi në...

“Çmenduri” për super sfidën Liverpool-Manchster City, ja në sa shtëpi do...

Premier Liga do të mbajë frymën ditën e diel, pasi luhet super sfida mes Liverpoolit dhe Manchster City. Sipas një statistike të publikuar nga vet...

F1, Hamilton siguron “pole position”, Vettel i nënti

Kampioni i botës në fuqi dhe udhëheqësi aktual i klasifikimit të Botërorit të Formulës 1, Lewis Hamilton është konfirmuar si pretendenti kryesor, pa rivalë,...

Conor McGregor:Kurrë s’ia japë dorën Khabib Nurmagomedovit

Kush pret që Conor McGregor t’i japë dorën Khabib Nurmagomedov pas duelit që dy sportistët do të zhvillojnë pas eventit të UFC-229 që zhvillohet...

Khabib dhe Mcgregor, gjithçka gati për duelin e titullit

Gjithçka sipas parashikimit: Dje para eventit të madh UFC-229, që zhvillohet më 7 tetor (e diel, ora 04:00)  në Las Vegas, janë kryer peshimet...

Na kënaqi të gjithëve: Marku mposht me knock out rumunin Vranceanu

Florian Marku ia doli sërish. Nga Tirana në Ferizaj, fituesi mbetet i njëjtë, me luftëtarin kuqezi që arriti të mposhtë dhe rumunin Ioan Vranceanu,...

Dyshja shqiptare në aksion, Uzuni asiston Kastrati shënon

Lirim Kastrati ka vazhduar shkëlqimin në futbollin kroat. Por përveç sulmuesit nga Kosova po shkëlqen edhe bashkëlojtari i tij tek Lokomotiva e Zagrebit, Myrto Uzuni. Dyshja...

A ndihet i rrezikuar, a është Real Madridi në krizë? Ja...

Julen Lopetegui doli në një konferencë shtypi, në prag të ndeshjes kundër Alaves, ku foli për momentin delikat, që po kalon ekipi i tij....

U21/Ilievski publikoi listën, Rufati dhe Totre mes emrave të rinj

Seleksionuesi i Maqedonisë U21, Dobrinko Ilievski ka publikuar listën e futbollistëve për ndeshjet rradhës me Rusinë (12 tetor) dhe Gjibraltarin (16 tetor) në kuadër...

Broja:Është koha e fitores

Skuadra e FC Shkupi me trajner të ri, Umut Karan e pret përballjen me Rabotnickin në Çair. Mesfushori kosovar e çairasve, Rron Broja, pret ndeshje...

Talenti Ferati ftohet nga Maqedonia U19 për miqësoret kundër Polonisë dhe...

Një prej futbollistëve më të talentuar shqiptar, Besnik Ferati është përfshirë në listën e seleksionuesit të Maqedonisë U19, Goran Stankovski për dy miqësoret e...

Derbi i madh në Tetovë, Shkëndija-Renova, dy kapitenët flasin para ndeshjes,...

Të shtunën (ora 15:00) pritet të jetë festë futbolli në stadiumin e qytetit në Tetovë, pasi do të luhet derbi i madh i qytetit...

Shorti i Kupës:Shkëndija-Pobeda, A. Pandev-Korabi

Në ambientet e FFM-së sot u bë tërheqja e ndeshjeve cerefinale në kupën e Maqedonisë. Kampioni aktual i kupës, Shkëndija do të përballet me...

Trajneri i KK “Drini”, Alim Hajredini flet për përgatitjet, risitë, konkurrencën...

Reshat Ibrahimi Në qytetin e Strugës, të shtunën (6 tetor 2018), do të jetë festë. Klubi i karatesë “Drini” organizon turneun ndërkombëtar në karate, një...

Hummels tremb Bayernin, mendon largimin

Mediat gjermane kanë zbuluar se mbrojtësi Mats Hummels po mendon të largohet nga Bayern Munich. Sipas shtypit gjerman, 29-vjeçarit duket se nuk i pëlqen...

Dueli i vitit McGregor-Nurmagomedov nis që në sallën e konferencave

Sfida e vitit në UFC do të jetë ajo mes Connor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov. Në konferencën për shtyp të zhvilluar në Las Vegas,...

Ekskluzive/ Zbulohet lista e Kosovës për dy ndeshjet e radhës, Challandes...

Trajneri Bernar Challandes ka hequr dilemat e fundit për të kompletuar listën e Kosovës për dy ndeshjet e ardhshme me Maltën dhe Ishujt Faroe....

ATP Pekin 500/ Fognini mposht lehtësisht rusin Rublev

Fabio Fognini mban të gjalla shpresat për një kualifikim të mundshëm për në turneun përmbyllës të sezonit, ATP World Tour Finals, që zhvillohet si...

Milani “përmbys” Olympiacosin, Bordeaux befasohet në shtëpi, Agolli titullar ndaj Arsenalit

Milani ka regjistruar fitoren e dytë në po kaq ndeshje në Europa League, teksa mposhti me përmbysje, me rezultatin 3-1 skuadrën nga kryeqyteti grek,...

Hamilton pa rivalë edhe në Japoni, dominon provat e lira

Nuk ka histori në Japoni. Lewis Hamilton dominoi të dy sesionet e provave të lira në Çmimin e Madh të Japonisë në pistën e...

Jakupi në testin e fundit para botërorit: Më pret një sfidë...

Berat Jakupi, karateisti i mirënjohur nga Gostivari, dhe jo vetëm, nga data 12-14 tetor do të marrë pjesë në turneun e fuqishëm Karate 1...

Akuza për përdhunim, Ronaldo mund të rrënohet

Akuzat për dhunë seksuale ndaj Cristiano Ronaldo-s, që e kanë origjinën në një ngjarje të vitit 2009, mund të shembin perandorinë ekonomike të yllit...

Nike dhe EA Sport shumë shpejt mund të “divorcohen” nga Ronaldo

Nike dhe EA Sports janë duke e monitoruar nga afër situatën e Cristiano Ronaldos, për akuzat e ngritura për dhunimin e një vajze. Pesë herë...

Marku:Shqipëri-Kosovë, jemi një, ja çka ju premtoj ndaj Vranceanu-s (Video)

Florian Marku dhe Ioan Vranceanu e kanë pasur prezantimin e fundit para mediave në prag të meçit të së premtes në MMA, që të...

Trajneri i FC Shkupi, Umut Karan: Erdha në klub të madh...

Skuadra e FC Shkupi sot ka prezantuar trajnerin e ri, ndërsa ky post i ka takuar legjendës së futbollit turk dhe evropian, Umut Karan,...

Atletja Blanka krenare për të vëllain: Goli ndaj Realit më emocionoi

Nikola Vlasiç, autori i golit për CSKA Moskën, në fitoren që rusët arritën ndaj Real Madridin në Ligën e Kampionëve, është vëllai i atletes...

Vërtetohen pretendimet e “Lajm”, Umut Karan emrohet trajner te Shkupi

Në mëngjesin e ditës së sotme, gazeta "Lajm" paralajmëroi se ish lojtari i Galatasaray-t, Eskishehir Spor dhe Ankaraspor mund të emërohet kryetrajner te Shkupi. Ky...

Zeka dhe Feronikeli nuk njohin kundërshtarë, fitojnë edhe kundër Llapit

Feronikeli nuk ndalet as në Podujevë, ku arriti të marrë një fitore minimale 0-1 përballë Llapit të vendit të dytë, rezultat që e shkëput...

A do të jetë Karan krye-trajner i Shkupit?

Ish kapiteni i Galatasaray-t, Umut Karan, pritet që gjatë ditës së sotme prezantohet si krye-trajner te ekipi i F.C. Shkupi-t, që deri disa ditë...

Shkëndija shkatërroi “Kit Go”, hat-trick i Shefitit, debuton me gol Fazli

Kampioni i Maqedonisë, skuadra shqiptare Shkëndija nga Tetova, nuk e ka kursyer ‘Kit Go Pehchevo’, duke e demoluar me rezultat 5:0, në ndeshjen e...

Tirana “harron” derbin në Fushë Krujë, buzëqeshin Laçi e Luftëtari

Tirana ka lënë pas disfatën në derbi, duke fituar me shifrat 3-2 në transfertën e Fushë Krujës ndaj Kastriotit. Bardheblutë përmbysën brënda 45 minutave...

U19/Stankovski publikoi listën për miqësoret e tetorit

Reprezentacioni i Maqedonisë deri më 19-vjec nga 8-17 tetor do të luaj dy ndeshje miqësore si mysafire të Polonisë dhe Anglisë. Më 11 tetor në...

Formula 1 në zi: Ndahet nga jeta në një aksident tragjik…

Pas një aksidenti tragjik është ndarë nga jeta modelja e Vettel dhe Hamilton, Kate Woodcock. Tridhjetë vjeçarja ka humbur kontrollin e makinës së saj tip...

Marquez i trembet garës së Tajlandës: Pistë e re, ndaj duhet...

Në pistën tajlandeze të Buriram do të zhvillohet gara e radhës e Botërorit të Moto GP, me Marc Marquez që kërkon të administrojë sa...

Steve Kerr: Warriors favoritë, por do rrëzohemi po menduam se e...

Pas humbjes që Golden State pësoi në miqësoren e parë sezonale, trajneri i ekipit kampion të NBA-së, Steve Kerr, ka kritikuar skuadrën, duke kërkuar...

Wilder: Do të përfundojë me fytyrën të gjakosur

Boksieri amerikan Deontay Wilder ka deklaruar se nuk e çon aspak ndërmend fjalën humbje në duelin me Tyson Fury, sfidë që dy kampionët e...

Dalin pamjet kur Ronaldo përdhunoi studenten:Shikojeni çfarë ka ndodhur (Video)

Akuzat për përdhunim sa vijnë e shtohen për portugezin Kristiano Ronaldo. Lojtari portugez është vendsour në qendër të mediave ndërkombëtare të cilat bëjnë të...

Tottenham-Barcelona; miti i “Wembley” kundër krizës…

“Wembley” është, përkohësisht, shtëpia (stadiumi) i Tottenham, kur luan si pritës, derisa të përfundojë “White Hart Lane”. Vend i spikatur me aromën e futbollit...

Prindër për herë të dytë? Lorik Cana dhe bashkëshortja e tij...

Mëngjesin e sotëm, ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare Lorik Cana ishte i ftuar në emisionin “Wake Up”. Gjatë kësaj interviste ai foli për arritjet e...

Drita s’e lëshon Ardijan Nuhiun te Shkupi

Ardijan Nuhiu sipas të gjitha gjasave nuk do të kthehet te Shkupi, së paku për momentin. Mësohet se Shkupi ka biseduar me trajnerin, megjithatë...

Dybala superstar, një hall më vete për Allegri-n

Juventusi arriti ndaj Young Boys fitoren e nëntë rresht në sezonin e ri dhe ecuria është nga ato që do të hyjnë në histori,...

Dzeko i përgjigjet Dybalës

Edin Dzeko i është kundërpërgjigjur menjëherë Paulo Dybalës së Juventusit, duke shënuar gjithashtu një tregolësh në sfidën që Roma luajti në Ligën e Kampionëve,...

Lopetegui: Goli, jo përgjegjësi vetëm e Benzema. Ishim të pafat ndaj...

Trajneri i Real Madridit, Julen Lopetegui, ka besim Karim Benzema do t’i japë fund “thatësirës” së tij të golit, pasi francezi ka dalë bosh...

Hamilton: Kimi piloti im i preferuar, Ferrari gaboi që e largoi

Ferrari nuk duhej të largonte Kimi Raikkonen dhe të merrte Charles Leclerc. I këtij mendimi është kampioni i botës në fuqi Lewis Hamilton, që...

Rrezikoi 5 vjet burg, gjykata kroate “fal” Modric

Gjykata e Zagrebit ka refuzuar akuzat ndaj kapitenit të Kroacisë dhe yllit të Real Madrid, Luka Modric për dëshmi të rreme gjatë gjyqit për...

E bujshme nga Italia, Milani po bisedon me Ibrahimoviç

Zllatan Ibrahimoviç nuk e ka fshehur asnjëherë dashurinë për Milanin. Megjithëse ka shëtitur gjithandej nëpër Europë dhe së fundmi në Amerikë, suedezi ruan kujtimet...

Zbardhet lista e Panuçit, Shqipëria i “rrëmben” mbrojtësin Kosovës

Shqipëria do të zhvillojë dy ndeshje shumë të rëndësishme me Jordaninë dhe Izraelin. Ndërsa për këto sfida trajneri Panuçi ka bërë zyrtare ditën e...

Reali “ngrin” në Moskë, zhgënjen edhe Bayerni

Përfunduan 6 takimet e mbrëmjes së Champions League, të vlefshme për raundin e dytë të fazës së grupeve. Padyshim surpriza më e madhe e...

Edhe pronari i FC Shkupi, Shefshet Demiri largohet nga kryesia e...

Skuadra e Shkupit sezonin e ri futbollistik e filloi me ambicie të larta, duke sjellur një numër të madh të futbollistëve që pritej ta...

Sektori “Vip” me kauç, kjo është tribuna e një stadiumi të...

Stadiumi i Kikës në fshatin Hogosht vazhdon të mbetet njëri ndër arenat më interesante në vendin tonë. Një fushë futbolli ndërmjet kodrave që e...

Përçarje te Barcelona, Messi dhe Pique nuk flasin!

Marrëdhëniet mes Leo Messi dhe Gerard Pique janë prishur. Ky është lajmi i bujshëm i dhënë në emisionin spanjoll “El Chiringuito de Jugones”, që...

Nxehet në promovim dueli Wilder-Fury, stafet shmangën përleshjen

Tensionohet situata mes Deontay Wilder e Tyson Fury-t.  Dy boksierët do të ndeshen së bashku më datë 1 dhjetor në “Staples Centre” të Los...

​Policia në Las Vegas rihapë rastin e përdhunimit të Mayorgas nga...

Policia e Las Vegasit ka bërë të ditur se do të rifillojë hetimi për akuzën ndaj Cristiano Ronaldos, sipas së cilës portugezi e kishte...

Angelovski, të enjten, publikon listën kundër Lihtenshtajnit dhe Armenisë

Të enjten, me fillim prej orës 12:00 në ambientet e FFM-së, seleksionuesi Igor Angelovski do të publikojë listën e futbollistëve për dy ndeshjet e...

Bardhi ka pasur ethe, do të luaj kundër Lihtenshtajnit dhe Armenisë

Enis Bardhi nuk kishte luajtur për Levanten kundër Alavesit në La Liga dhe mediat spanjolle përhapën lajmin se ai kinse është i lënduar, por...

Lorenzo s’heq dorë, stërvitje për të qenë gati për garën e...

Piloti spanjoll Jorge Lorenzo kërkon të jetë me çdo kusht në garën e Çmimit të Madh të Tajlandës që zhvillohet më 7 tetor në...

Pas Bale, një tjetër uellsian është pranë Real Madridit…

Real Madrid është shumë pranë marrjes së Aaron Ramsey nga Arsenal, pasi ky i fundit ke refuzuar rinovimin e kontratës me “topçinjtë”. Mesfushori uellsian...

Ronaldo përdhunoi amerikanen…? Policia e Las Vegas-it fillon hetimet

Policia e Las Vegas-it ka filluar hetimet kundër Cristiano Ronaldos. Ylli i Juventusit thuhet se ka përdhunuar një grua në vitin 2009, në metropolin...

Sulmuesi i Shkëndijës i bashkohet Shpresave të Shqipërisë

Kombëtarja e Shpresave që drejtohet nga trajneri Alban Bushi do të luajë dy ndeshje të vështira përballë skuadrës së Italisë dhe Estonisë. Ndeshje të...

Ramadani ftohet nga Shqipëria U21, Broja nga Kosova U21

Skuadra e FC Shkupit këtë sezon përkundër një fillimi të vështirë në kampionat, ka arritur që të nxjerr nga shkolla e futbollit talentet e...

Bushi fton Ramadanin te Shqipëria, Broja ftohet nga Kosova

Skuadra e FC Shkupit këtë sezon përkundër një fillimi të vështirë në kampionat, ka arritur që të nxjerr nga shkolla e futbollit talentet e...

Wilder parashikon fitore me “KO” ndaj Fury: Do të shijojë erën...

Boksieri amerikan Deontay Wilder, kampion i botës në peshën e rëndë në kategorinë WBC, parashikon një fitore me “KO” ndaj Tyson Fury në duelin...

McGregor thumbon Khabib: Nuk do të ketë vend ku të fshihet...

Ka nisur java e fundit që çel eventin e UFC-229 në artet marciale mikse (6 tetor, në Las Vegas), ku sfida kryesore është dueli...

Rikthehet Champions, e marta me ndeshje “soft” dhe prova për t’u...

Pas një mungese dy javore, rikthehet Champions League. Në ndryshim nga takimet e para të grupeve, kuadri i përgjithshëm i kësaj jave të dytë...

Hamilton i lëshon vendin në podium Bottas: Meritonte fitoren

Edhe pse Mercedes sot e dominoi garën e Rusisë në Formula 1, për Lewis Hamilton ky sukses ishte shumë i vështirë. Madje po të...

Klopp: Salah nuk është i lumtur

Jurgen Klopp ka thënë se Mohamed Salah nuk është i lumtur në këtë fillim të stinorit me paraqitjet e tij. Egjiptiani deri më tani i...

10 momentet kur Ronaldo iu hakmorr kundërshtarëve në futboll

Cristiano Ronaldo është një nga lojtarët më të mirë në botë. Përveç lojës së futbollit, ai njihet edhe për veprimet jashtë këtij fushëveprimi, teksa jo...

Valverde para shkarkimit, Wenger dhe Henry kandidatët më serioz te Barcelona!?

Barcelona një kohë të gjatë nuk ka qenë në krizë të rezultateve sikur në këtë kampionat. Katalanasit ka tre javë që nuk dinë për...

Kalendar i vështirë i tetorit e pret Barcelonën

I kanë grumbulluar vetëm dy pikë në tri ndeshjet e fundit në La Liga, Barcelona është duke kaluar në një krizë të vogël dhe...

Polonia i befason të gjithë, dominon Brazilin dhe fiton Botërorin

Çfarë suksesi për Poloninë në Botërorin e volejbollit për meshkuj që u organizua nga Italia dhe Bullgaria. Skuadra e drejtuar nga Vital Heynen dominoi...

OPINIONE