Home Sport Page 4

Sport

Besir Demiri për Lajm: Ja kush insistoi të luajë për Shqipërinë

Edhe një futbollist shqiptarë nga Maqedonia ka vendosur që në të ardhmen të vesh fanellën e Kombëtares shqiptare. Bëhet fjalë për mbrojtësin e njohur dhe...

Granit ​Xhaka emërohet zëvendës-kapiten i Arsenalit

Trajneri i ri i Arsenalit, Unai Emery, e ka emëruar mbrojtësin Laurent Koscielnyn si kapiten të parë, ndërsa një nga katër zëvendës-kapitenët e klubit...

Bilali: Në Kratovë shkojnë vetëm për rezultat pozitiv

Skuadra e FC Shkupi e nis sezonin e ri në Kratovë, ku do të përballen me Sileksin. Mbrojtësi me përvojë Amir Bilali deklaroi se...

Osmani: Shkëndija, për fitore kundër Vardarit

Është vetëm fillimi i sezonit, por Shkëndija luan menjëherë finale të rëndësishme për vazhdimësinë. Kalendari ka vendosur që kampionati të hapet me supersfidën ndërmjet...

Ibraimi: Me fitore kundër Vardarit t’i kënaqim tifozët tanë

Shkëndija, të shtunën (ora 17:00) , në Tetovë, në kuadrin e javës së parë të kampionatit të ri, e pret Vardarin e Shkupit.  Në...

Sharapova eliminohet në Toronto

Surpriza në ndeshjet e radundit të tretë të turneut Masters të Torontos, pasi mjaft nga personazhet “vip” janë eliminuar nga gara. Te meshkujt, surprizë...

Messi, kapiteni i ri i Barcelonës

Lionel Messi është emëruar si kapiteni i ri i Barcelonës, pas largimit të Andres Iniesta nga “Camp Nou”. Argjentinasi ndërkombëtar, i cili tashmë e...

Shkëlqen Luiza Gega, siguron finalen e 3000m/p në Europian

Atletja Luiza Gega është kualifikuar për në finalen e garës së 3000 metrave me pengesa në Kampionatin Europian të Atletikës, garë e cila do...

Trajneri i Renovës, Beqiri: Në Shkup për rezultat pozitiv, ja ambiciet...

Fillimsezoni i ri në Ligën e parë të Maqedonisë në futboll do të sjell edhe derbin mes Rabotnickit dhe Renovës, e cila ndeshje do...

LeBron “zbarkon” në LA, zhvillon stërvitjen e parë me Lakers

Dita e shumëpritur erdhi. LeBron James ka zhvilluar stërvitjen e parë me skuadrën e Lakers, duke zbritur në parket me fanellën e ekipit kalifornian...

Premier nis me United-Leicester

Jose Mourinho u shfaq shumë i zhgënjyer pas skadimi të merkatos në hyrje në Premier League, pasi drejtuesit e Manchester United nuk blenë asnjë...

Vëllazërimi mund të pësoj dridhje, pritet largimi i top lojtarit

Vëllazërimi i Kërcovës, dhjetë ditë para se të filloj sezoni i ri në Ligën e dytë-Perëndim, mund të pësoj një dridhje në skuadër. Kërcovarët...

Karikatura e ditës: Leo Messi prenoton “shalët” e Thibaut Courtois

Real Madridi ka përforcuar portën me ndërkombëtarin belg, Thibaut Courtois. Duket se Keylor Navas, një pikë tepër e fortë në suksesin e “Los Blancos”,...

NBA fillon me 16 tetor

Sezoni i ri në NBA ligën profesioniste të basketbollit amerikan (2018-2019) do të nisë më 16 tetor (si zakonisht, ditë e martë) dhe ndeshja...

Shkëndija do të lirohet nga Wakili?!

Alma Wakili sipas të gjitha gjasave do të përfundoj qëndrimin e tij te Shkëndija. Mbrojtësi i majtë erdhi në Tetova nga Trakai në janarin...

Coutinho ndryshon numrin, merr fanellën “e rezervuar” për Griezman

Para se përforcimet e reja të mund të zgjedhin numrat në fanellë, “veteranët” e Barcelonës kanë preferencat e tyre në këtë drejtim. Ky është...

Red Bull i mbyll derën Alonso: Nuk vjen tek ne, krijon...

Nuk ka vend për Fernando Alonso te makina Red Bull, ku ka një vend bosh për vitin 2019, pas largimit të Daniel Ricciardo. Pas...

Reali promovoi Courtois: Si fëmijë kam ëndërruar të vijë në këtë...

I pari e mori fjalën Florentino Perez, që e mirëpriti blerjen më të re të Real Madridit, Thibaut Courtois. Kështu nisi prezantimi i portierit...

Operohet Majlinda Kelmendi, kjo është gjendja e saj shëndetësore

Kampionia e Kosovës në xhudo, Majlinda Kelmendi, është operuar në shpinë për shkak të një problemi që e kishte pasur për një kohë të...

Operohet Majlinda Kelmendi, kjo është gjendja e saj shëndetësore

Kampionia e Kosovës në xhudo, Majlinda Kelmendi, është operuar në shpinë për shkak të një problemi që e kishte pasur për një kohë të...

Modric-Perez, nesër takimi; kroati do t’i tregojë arsyen e largimit

Emri i Luka Modric pritet të jetë në kopertinën e kësaj merkatoje verore, deri në ditët e fundit. Mesfushori kroat përsëriti vullnetin për të...

Kovacicit i qesh fytyra: Te Chelsea më pret një sezon i...

Mateo Kovacic u shfaq shumë u lumtur me fanellën e re të Chelsea-t gjatë prezantimit të tij në “Stamford Bridge”. Mesfushori kroat, i cili...

Turneu i Torontos, ikën Fognini, “ok” Nadal dhe Sharapova

Surpriza e madhe e Mastersit të Torontos ishte eliminimi i Fabio Fognini. Italiani u mund nga 19-vjeçari Denis Shapovalov, i cili aktualisht renditet i...

“Modrici i ka thënë Realit-dëshiroj të shkojë te Interi!”

Luka Modric, futbollisti më i mirë nga botërori i fundit në Rusi, ka bërë me dije drejtuesit e Realit se nuk e ka ndërmend...

Më parë këndonte këngë kundër Realit, tani thotë Hala Madrid!, Courtois...

Real Madridi përmes faqes se tij zyrtare ka lajmëruar transferimin e fituesit të “Dorezës se artë” në Botëror, portierit Thibaut Courtois, portier i Chelseas...

Osmani:Rezultati i keq, por deri sa kemi gjasa duhet të besojmë

Ndeshja e parë e raundit të tretë të eliminatoreve të Champion League në transfertën me Red Bull Salzburgun solli disfatë për Shkëndijën 3-0, e...

Salzburgu i fuqishëm, Shkëndijës i duhet mrekulli në Shkup (Video)

Shkëndija ka humbur më rezultat 3-0 kundër Salzburgut. Tetovarët patë një paraqitje të mirë dhe e merituan të shënojnë s’paku një gol. Fati i...

Mediat zvicerane kërkojnë largimin e Petkoviçit

Përjashtimi i Valon Behramit nga kombëtarja e Zvicrës, duket se do të sjellë shumë pasoja në këtë skuadër, duke qenë se pas tij, janë...

Kukësin se pret askush nga Torpedo, nuk do të shkojnë në...

Kukësi ka mbërritur tashmë në kryeqytetin e Gjeorgjisë, Tbilisi, në prag të ndeshjes të së enjtes me Torpedon për raundin e tretë të Evropa...

“Fuqia latine” e Barcelonës: Messi, Suárez, Vidal, Coutinho, Malcom…

Barcelona e sezonit të ardhshëm ka një karakter të fortë amerikano-latin. Inkorporimi i futbollistëve nga Amerika e Jugut në merkaton e kësaj vere përbën...

Chelsea huazon Kovacicin, por nuk ka të drejtën e blerjes

Sipas prestigjiozes spanjolle, “Marca”, Mateo Kovaçiç tashmë po udhëton për në Londër, për t’u bashkuar me Chelsea, një klub u arrin në formë huazimi,...

Junuzovic para ndeshjes me Shkëndijën: Ndjejmë presion

Sonte me fillim prej orës 19:00 në stadiumin Red Bulla Arena do të luhet ndeshja e parë e turit të tretë eliminator në Ligën...

“Bardhi, talenti që pritet të shkëlqejë në terrenet e La Ligës”

Sezoni i ri në La Liga do të filloj me 17 gusht, kur skuadr e Enis Bardhit, Levante, do të udhëtojë te Betisi. Talenti...

Shkëndija në kupë kundër Kozhuvit, Vardari me Vardarin në Forinë

Në ambientet e FFM-së janë tërhequr çiftet e ndeshjeve të para të kupës së Maqedonisë në futboll, në të cilën janë paraqitur 30 ekipe. Shorti...

Hidhet shorti në Ligat e dyta/ Në fillim dy derbi shqiptarë

Në “Shtëpinë e futbollit” sot është tërhequr shorti i ndeshjeve në të dyja Ligat e Maqedonisë në futboll për sezonin 2018/19. Që në fillim...

Basketboll/U16 e Maqedonisë, tre miqësore para europianit në Mal të Zi

Në sallën sportive “Kale” në Shkup gjatë tre ditëve të ardhshme (8-10 gusht) do të organizohet turne në basketboll për femra të moshës U16....

Lajm mëson: Edhe Blerim Xhemaili do të largohet nga kombëtarja e...

Pas largimit të Valon Behramit nga Kombëtarja e Zvicrës, edhe një futbollist me origjinë shqiptare do t’i thotë lamtumirë Zvicrës, mëson gazeta Lajm. Sipas burimeve...

Pogba ka kontratën me Barçën në xhep, i lutet United ta...

Paul Pogba kërkon të largohet nga Manchester United dhe këtë gjë ua ka bërë me dije si trajnerit Jose Mourinho ashtu dhe drejtuesve të...

Carmelo Anthony i bashkohet Houstonit

Carmelo Anthony ka arritur marrëveshjen me Houston Rockets. Për-34 vjeçarin ky do të jetë ekipi i 4-t për më pak se 1 vit. Ai...

Selmani:Salzburgu na jep kurajo, ne jemi gati (Video)

Kuqezinjtë i ndan vetëm një ditë nga përballja e parë me Red Bull Salzburgun e Austrisë në raundin e tretë kualifikues të Champions League....

Osmani dhe Alimi:Jemi gati kundër “Demave”

Shefi i stafit teknik, Qatip Osmani dhe kapiteni Armend Alimi folën para mediave në konferëncën zyrtare për media para ndeshjes Red Bull Salzburg-Shkëndija.   Gjysmë ore...

Salzburg-Shkëndija, ja sa bileta janë shitur deri tani

Skuadra kuqezi në ‘Red Bull Arena’ dhuroi vibracione pozitive të cilat shpresohet të jenë të pranishme edhe të mërkurën në duelin e parë përballë...

Shkëndija zhvilloi stërvitjen e fundit para ndeshjes me Salzburg

Futbollistët e Shkëndijës mbrëmë (e martë) shkelën terrenin e stadiumin, ku sot (ora 19:00) do të zhvillojnë ndeshjen e parë të raundit të tretë...

Ekskluzive: Babai i Valonit nxjerr në shesh politikën e Federatës Zvicerane

Valon Behrami me një telefonatë të vetme u njoftua se më nuk i duhet Kombëtares së Zvicrës. Telefonatën e kishte marrë nga njeriu të...

Alpaj Jusuf nënshkruan për Sileksin

Mesfushori defensiv kumanovar, Alpaj Jusuf, ka kaluar në Ligën e parë të Maqedonisë në futboll. 20­-vjeçari ka firmosur një kontratë një­vjeçare me mundësi vazhdimi me...

Përjashtimi i Behramit nga Kombëtarja e Zvicrës, kështu reagoi bota e...

Përjashtimi i papritur i Valon Behramit nga Kombëtarja e Zvicrës është bërë temë ndërkombëtare, shkruan Zeri.info. Mediat e huaja i kanë dhënë hapësirë këtij skandali,...

Vettel beson te përmbysja: Ferrari ka ende potencial për të dhënë

Sebastian Vettel ka lënë pas krahëve zhgënjimin e dy garave të fundit, ku nuk arriti të fitojë dhe tashmë diferenca e tij me Hamilton,...

Kovaçiç largohet nga Reali, huazohet te Chelsea

Pasi shprehu hapur dëshirën për t’u larguar nga Reali i Madridit dhe për të luajtur në një skuadër ku i garantohen më shumë minuta,...

Ibraimi: Salzburgu është favoritë, por ne shpresojmë në rezultat të mirë

Skuadra e Shkëndijës nga mbrëmë është akomuduar në “Imlauer Hotel Pitter Salzburg”, ndërsa gjatë ditës së sotme pas konferencës për shtyp në orën 19:00 ...

A do të rikthehet Haxhiristeski në krye të FFM-së?, ja kandidatët...

Kuvendi i jashtëzakonshëm zgjedhor në Federatën e Futbollit të Maqedonisë për zgjedhjen e kryetarit të ri do të mbahet më datë 1 shtator 2018....

Salzburg me një sërë problemesh para ndeshjes me Shkëndijën

Kampioni i Austrisë Salzbug po përballet me probleme të mëdha në prag të ndeshjes së ditës së mërkurë kundër kampionit tonë, Shkëndija, në ndeshjen...

A i duhet Shkëndijës pije energjike për përballje me Red Bull...

Futbollistët e Shkëndijës kanë mbërritur në Salzburg për ndeshjen e parë të turit të tretë eliminator në Ligën e kampionëve europian në futboll. Kuqezinjtë...

Tronditet diaspora, bashkatdhetarët reagojnë me nostalgji

Se si po merret Federata futbollistike e Zvicrës me Valon Behramin, është e parespektueshme. Ai, në mënyrë të sërishme po duket i stërngarkuar. Në rastin...

NZZ: Federata fubollistike e Zvicrës e ka humbur kontrollin

Se si po merret Federata futbollistike e Zvicrës me Valon Behramin, është e parespektueshme. Ai, në mënyrë të sërishme po duket i stërngarkuar. Në rastin...

Petkovic për Behramin: Vendimi nuk është as përfundimtar e as politik

Shumë turbullirë, pak qartësi në rastin e Behramit. A është dëbuar ai nga trajneri Vladimir Petkovic – apo jo? Shkruan Gazeta zvicerane, Blick. Valon Behrami...

Xhaka mesazh Behramit pas largimit: Ikonë e vërtetë, do jemi shokë...

Pas largimit të Valon Behramit nga kombëtarja e Zvicrës, ka reaguar edhe mesfushori tjetër me origjinë shqiptare, Granit Xhaka. Në një postim në Instagram,...

Behrami zbulon gjithçka: Dëbim politik, më përjashtuan njerëz që nuk kanë...

Pas lajmit të publikuar ditën e sotme, se trajneri Petkoviç po bënte një revolucion tek kombëtarja e Zvicrës, ku mes disa të përjashtuarve ishte...

Junuzovic:Kemi respekt për Shkëndijën, por jemi më të fortë

Zlatko Junuzovic, futbollisti i kampionëve të Austrisë, Salzburg, ka deklaruar se respektojnë Shkëndijën, por se qëllimi i tyre është të sigurojnë kualifikimin në fazën...

Alioski merr notë të lartë te Leeds, pas triumfit ndaj Stouk

Leeds United e filloi me fitore sezonin e ri në Championchip në Angli, pasi moposhtën 3-1 ndaj Stouk. Ezgjan Alioski, reprezentuesi i Maqedonisë, e nisi...

Mustafi drejt rikthimit në Spanjë, ja te cili klub

Shkodran Mustafi pritet të largohet gjatë kësaj vere nga ArsenalI.   Futbollisti shqiptar nuk bën pjesë në planet e trajnerit të ri, Unai Emery dhe përfaqësuesit...

Trajneri i Zvezdës nga Beogradi, Milojevic: S’kam koment, të gjithë kundërshtarët...

  Trajneri i Crvena Zvezdës nga Beogradi, Vladan Millojevic, ka dhënë mendimin e tij pas tërheqjes së shortit në Nyon. Shkëndija nëse e eliminon Salzbugun dhe...

Shkëndija nëse eliminohet nga Salzburg, në LE kundër Cork City ose...

Nëse Shkëndija eliminohet nga Salzburg në rrethin e tretë të Ligës së kampionëve, atëherë në fazën e play-off të Ligës së Europës do të...

FC Shkupi fitoi edhe një skuadër kosovare (video)

Skuadra e FC Shkupit ka luajtur miqësoren e fundit para fillimit të sezonit të ri futbollistik në Ligën e Parë të Maqedonisë, ndërsa u...

Vendosi shorti në Nyon/Shkëndija në play-off të LK-së kundër Zvezdës së...

Shkëndija e Tetovës ka mësuar kundërshtarin në play-off para hyrjes në grupet e Ligës së kampionëve për sezonin 2018/2019. Shorti deshi që skuadra e Shkëndijës...

Ardian Kozniku mori pjesë në festën e “Oluja”-s, të çlirimit të...

“Oluja” në shqip do të thotë stuhia! Ish futbollisti i mirënjohur shqiptar, Ardian Kozniku, i cili me kombëtaren e Kroacisë ka fituar medaljen e...

Turneu për nder të komandant Lalës/Shipkovica gati për të pritur kampionët...

Në fshatin Shipkovicë të Tetovës fundjavën që vjen (e diel, 12 gusht) do të organizohet turneu i madh në shah për nder të dëshmorit...

Alioski e nis sezonin me asistim dhe fitore të Leeds United...

Ezgjan Alioski e ka nisur shkëlqyeshëm sezonin e ri në Championchip në Angli. Në derbin e javës së parë Leeds United, nën drejtimin e...

Perez na aksion, e gjen zëvendësuesin e Ronaldos

Florentino Perez tashmë ka planin para vetes, spekukohet se ka gjetur zëvednësimin e Ronaldos dhe se po bën gati 250 mln euro! Bëhet fjalë për...

Shkëndija kthen sytë kah Austria

Shkëndija kthen sytë kah Austria dhe përballja me kampionin e këtij vendi Red Bull Salzburg. Ashtu si The New Saints i Uellsit tanimë edhe...

Vidal flet si lojtar i Barcelonës: T’i fitojmë të gjithë trofetë...

Arturo Vidal është duke shijuar mundësinë e të luajturit bashkë me superstarin Lionel Messi, pasi u bashkua me Barcelonën, i ardhur nga Bayern Munich....

Nuk ka më fanella të Juventusit me emrin e Ronaldos!

Mediat në Itali publikuan se Juventusi i ka shitur të gjitha fanellat me emrin e Cristiano Ronaldos. Të gjithë ata që dëshirojnë të kenë...

Seferi shënoi gol në fitoren e thellë të Winterthur-it

Skuadra e Winterthur ka shkatërruar Rapperswill Jona si mysafir me rezultat 4-0, në kuadrin e javës së tretë në Challenge league të Zvicrës. Në këtë...

Milani dridh Barcelonën (Video)

Milan e mbyll turneun amerikan duke mposhtur 1-0 Barcelonën në sfidën e vlefshme për International Championship Cup, një sukses që jep besim skuadrës së...

Reali shkatërroi Juventusin e Cristiano Ronaldos (Video)

Real Madrid vijon të jetë “macja e zezë” për skuadrën e Juventusit, pasi “merengues” fituan 3-1 ndaj bardhezinjve në ndeshjen e fundit të International...

Trajneri i Shkëndijës ishte në Austri ndoqi ndeshjen Matersburg-Salzburg

Trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani, të shtunën, ishte në Austri, ku ka ndjekur nga afër ndeshjen kampionale mes Matersburg dhe Red Bull Salzburg, e...

Bunjamin Shabani debuton me barazim në Armeni

Bunjamin Shabani ka debutuar me barazim në elitën e futbollit armen. Mesfushori kumanovar është paraqitur për 75 minuta në barazimin pa gola 0-0 të...

Alimi:Shpresojmë në mrekulli kundër Salzburgut

Shkëndija nga Tetova është krenaria e shqiptarëve!  Skuadra kuqezi është në rrethin e tretë të kualifikimeve për Champions League dhe tani për rival ka...

Alioski:Leeds United është si një bombë e kurdisur, vetëm kur të...

Ezgjan Alioski, futbollisti shqiptar i Leeds United, të dielën fillon sezonin e dytë në Championchip në Angli, nën drejtimin e trajnerit argjentinas Marcelo Bielsa...

Cristiano Ronaldo merr “unfollow” nga Real Madridi në Instagram

Cristiano Ronaldo është një nga personazhet e kësaj vere, pasi ka bërë një transferim të bujshëm te Juventusi, duke u larguar pas 9 vitesh...

“Plas kënga tek Liverpool-i”, Alisson kitarist ndërsa Shaqiri këngëtar

Djemtë e ri të Liverpool-it janë ambjentuar 100% me skuadrën e re, aq sa japin edhe shfaqje muzikore para shokëve të ekipit gjatë qendrimit...

Zyrtare: Ricciardo divorcon me Red Bull, në horizont transferimi te Ferrari

Daniel Ricciardo nuk do të garojë me Red Bull sezonin e ardhshëm, duke konfirmuar divorcin me skuadrën austriake. Ndonëse pritej rinovimi i kontratës, që...

Gjest shumë i mirë i klubit të futbollit Gostivari, ja si...

Klubi i futbollit Gostivari ka bërë një gjest të shkëlqyeshëm. Ata ditën e premte kanë vizituar fëmijët e shkollës Vrbjan, duke i gëzuar me...

Kosova në Olimpiadën e shahut në Gjeorgji, ja çka synojnë

Nga 23 shtator deri më 6 tetor të këtij viti në Batumi të Gjeorgjisë do të mbahet Olimpiada e shahut në konkurrencën e meshkujve...

Ky është rivali i Kukësit në Europa League

Është fakt tashmë, skuadra e Kukësit do të ndeshet në turin e tretë kualifikues të UEFA Europa Leage kundër skuadrës nga Gjorgjia, Torpedo Kutaisi....

Formula 1 përsëri në “ankth”, ish-kampioni i botës në gjendje të...

Ish-piloti i Ferrarit, Niki Lauda është në gjendje të rëndë shëndetësore. Ai është i shtruar në një klinikë austriake. Piloti ka arritur të shpallet...

Drita Islami do ta përfaqësojë Maqedoninë në europianin e atletikës në...

Të hënën, në Berlin të Gjermanisë do të fillojë kampionati europian në atletikë, ndërsa Maqedoninë do ta prezantojnë Drita Islami dhe Dario Ivanovski. Drita do...

Vidal nesër prezantohet te Barcelona, Interi mbetet “me gishta në gojë”

Ai që sot nisi të qarkullojë si një lajm në shtypin spanjoll, nesër do të bëhet realitet dhe Arturo Vidal do të udhëtojë për...

Ja çka thotë sulmuesi i Salzburgut për Shkëndijën

Salim Ibraimi Gjiganti austriak Red Bull Salzburg është rival i Shkëndijës në raundin e tretë të Ligës së kampionëve. Sulmuesi i skuadrës austriake, Mones Dabur...

Shkëndija në Salzburg do luaj më 8 gusht

Salim Ibraimi Janë mësuar terminet e zhvillimit të ndeshjeve të xhiros së tretë në Ligën e kampionëve. Shkëndija të mërkurën me 8 gusht do të...

Tronditet Interi kur Perezi ia tregon çmimin për Modricin

Luca Modric nuk do të largohet nga Real Madrid. Mesfushori kroat, aktualisht me pushime, ka deklaruar se dëshiron ta vazhdojë karrierën diku gjetkë, duke...

Nga Bonucci te Tevez, pa harruar Sheva, Drogba e Gullit… kur...

Historia e futbollit është plot me rikthime romantike. Sigurisht, jo gjithmonë janë të suksesshme, por kur shohin idhullin e tyre të veshë sërish fanellën...

Transfer bombë më e re:Vidal pranë Barcelonës për 30 mln euro

Pas dështimit për të sjell  Adrien Rabiot nga PSG, Barcelona u kthye nga Bayerni për të sjell Vidalin, i cili nuk bën pjesë në...

VIDEO/ Higuain mbërrin për vizitat mjekësore, shikoni si e presin tifozët...

Higuain arriti akordin mbrëmjen e djeshme, për t’u transferuar te Milani. Sulmuesi argjentinas rreth orës 9:30 mbërriti në klinikën “La Madonnina” për t’iu nënshkruar...

Video/ Rikthimi i “tradhtarit” Bonuçi, nuk del askush për ta pritur

Teksa tifozët e Milanit, kanë dalë në rrugë për të pritur Gonzalo Higuainin, e kundërta ka ndodhur me tradhtarin Bonuçi. Pas largimit mes shumë...

Mustafa, djaloshi nga Radusha e Shkupit që po habit ekspertët gjermanë

Arbin Mustafa, i cili ka lindur në Berlin, me prejardhje nga Radusha e Shkupit të Maqedonisë, po habitë ekspertët e sporteve luftarake në Gjermani. Talenti...

“Jashko”, kampion i turneut “Kupa e Diasporës” në Debresh të Gostivarit

Me ndeshjen finale ndërmjet ekipit “Jashko” dhe “Gjenerata 90” që përfundoi me fitoren e ekipit Jashko pas ekzekutimit të penalltive 4-2 (1-1 në kohën...

Kukësi, lamtumirë Champions, mposhtet nga azerët

Skuadra nënkampione e Shqiperisë, Kukësi është mposhtur me rezultatin e thellë 3-0, nga kampionia e Azerbajxhanit, Karabak. Një ndeshje që janë vendosur nga penalltitë...

Rrëfehet Hamilton: Një makinë tjetër më kontaktoi, por zgjodha Mercedes

Lewis Hamilton firmosi dy javë më parë rinovimin e kontratës me makinën Mercedes, por piloti britanik ka konfirmuar se një tjetër skuadër e madhe...

Real projekton një sulm ëndrrash me dyshen Kane-Salah

Gareth Bale do të qëndrojë në Madrid, por vështirë se do të jetë ylli i ri i klubit “merengues”, ndaj dhe presidenti Florentino Perez...

Derbi në fillim të sezonit, Shkëndija-Vardar

Në hapësirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë sot është hedhur shorti për ndeshjet e sezonit të ri garues në Ligën e Parë të...

Bunjamin Shabani transferohet në Armeni, ja skuadra e tij e re

Mesfushori i FC Shkupi, Bunjamin Shabani është transferuar në kampionati armen tek skuadra e FC Shirak. Kumanovari 27-vjecar është prezantuar si lojtar i ri...

Qatip Osmani flet pas kualifikimit historik, ja kujt ia uron fitoren...

Shkëndija shkruan tjetër faqe në historinë e saj europiane pasi për herë të parë arrinë të prek raundin e tretë të eliminatoreve të Champions...

Shkëndija shkruan historinë në Ligën e kampionëve, tani e pret Salzburgu

Salim Ibraimi Shkëndija e Tetovës ia doli të sigurojë kualifikimin për në fazën tjetër të eliminatoreve të Ligës së Kampionëve, duke eliminuar moldavët e Sheriff...

Trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari, pajiset me UEFA Pro...

Trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari është pajisur me UEFA Pro licencë. Koordianatori i shkollës së futbollit Renova dje ka dhënë provimin e...

Fury: Marrëveshja me Wilderin, thuajse e përfunduar

Boksieri britanik Tyson Fury ka deklaruar sot se marrëveshja për të dueluar me kampionin e botës së peshës së rëndë Deontay Wilder, që mban...

Godet Interi, arrin marrëveshjen me Bayernin për Vidalin

Në pak orë Interi mbyll dy marrëveshje të rëndësishme që kompletojnë organikën e Luciano Spallettit për sezonin e ri. Corriere Dello Sport shkruan se...

Rodrigo realizon një ëndërr: Një ditë dëshiroj të bëhem futbollisti më...

Futbollisti i ri brazilian i Santos, Rodrigo, i cili nga sezoni i ardhshëm do të luaj për Real Madrid, ka thënë se ka realizuar...

Alisa Vishi i kënaqur me detyrën e re, ja kë e...

Alisa Vishi është emëruar trajner i U16 të FC Shkupi. Ai bashkë me ekipin e tij po vijojnë përgatitjet njëjavore në Mavrovë. Pas zyrtarizimit...

Vëllazërimi dhe Feronikeli u ndanë miqësishtë edhe me lojë

Skuadra e Vëllazërimit në kuadrin e përgatitjeve për sezonin e ri në ligën e dytë-perëndim, në stadiumin e qytetit në Kërcocë, ka zhvilluar një...

Alimi: Kundër Sheriffit do ti tregojmë vlerat tona

Kuqezinjtë të martën në mbrëmje hyjnë me epërsi minimale 1:0 në transfertën me Sheriff Tiraspolin e Moldavisë në betejën e dytë që do të...

Qatip Osmani: Do të japim maksimumin të kalojmë në turin e...

Kuqezinjtë të martën në mbrëmje hyjnë me epërsi minimale 1:0 në transfertën me Sheriff Tiraspolin e Moldavisë në betejën e dytë që do të...

Lionel Messi, çfarë driblimesh kundër… qenit të tij (video)

Edhe ai evoluon. E kemi fjalën për qenin e Lionel Messit, i qëlluar me famë edhe ai, teksa iu prezantua fillimisht publikut si një...

Video / Zlatan çmend L.A, tripleta e parë amerikane brenda 24...

Zlatan Ibrahimovic deri tani kishte bërë vetëm dopieta në MLS. Tani ka ardhur edhe tripleta e parë për Los Angeles Galaxy. Gjatë fitores 4-3 ndaj...

LeBron James: Transferimi te Lakers, një ëndërr që bëhet realitet

Do të përfitojë 154 milionë dollarë për 4 sezonet e ardhshme, por për LeBron James kalimi nga Cleveland Cavaliers te Lakers nuk ka qenë...

99 futbollistë me mbiemrin Berisha, por Etriti nuk është më i...

Përpara disa muajsh, kur “Panorama Sport” shkroi se në futboll janë 99 lojtarë që mbajnë mbiemrin Berisha, atëherë ishte Etriti futbollisti shqiptar me vlerën...

Dinamo Zagreb refuzon milionat e Lilles për Ademin, kapitenit i ofrohet...

Arijan Ademi edhe në sezonin e ri do të vazhdojë të mbajë veshur fanellën e Dinamo Zagreb. Klubi kroat ka  vendosur të refuzojë ofertën...

Bilali do t’i prijë sulmit të Renovës

Krahas përgatitjeve për sezonin e ri në Ligën e parë të Maqedonisë në futboll, skuadra e Renovës ka vazhduar me sjelljen e përforcimeve të...

Bejtullai: Besojë se do ta fitojmë Sheriffin

Shkëndija e Tetovës po vazhdon misionin në Europë, ndërsa të martën e prêt ndeshja e kthimit kundër Sheriff Tiraspol. Trajneri Qatip osmani sot do të...

Klopp:Shaqiri luajti jashtë normales kundër Unitedit

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka mbetur i mahnitur me lojën e Xherdan Shaqirit në miqësoren kundër ManUtd. Ai tha se loja e tij ishte...

Shkëndija me koncentrim maksimal drejt Moldavisë, edhe Nafiu në kombinim

Shkëndija nga Tetova me koncentrim maksimal shikon sfidën e radhës europiane të martën e 31 korrikut kundër kampionit të Moldavisë, Sheriff Tiraspol. Pas fitores...

Renova festoi në miqësore kundër Genc Kalemler

Në kuadrin e ndeshjeve përgatitore për sezonin e ri, Renova ka festuar në ndeshjen miqësore kundër Genc Kalemler nga Gostivari, që garon në ligën...

Ronaldo zbarkoi në Torino, nesër i nisë stërvitjet me Juven (Video)

Ronaldo ka zbarkuar më në fund në Torino, kësaj here për të qëndruar. CR7 do të nisë të hënën të stërvitet në Continassa me...

Cristiano Ronaldo mbërrin në Torino, e pret eskorta e jashtëzakonshme

Ronaldo ka zbarkuar më në fund në Torino, kësaj here për të qëndruar. CR7 do të nisë të hënën të stërvitet në Continassa me Aldo Dolcetti, bashkëpunëtor i Allegri, dhe...

Hemilton triumfon edhe në Hungari, Fetel dhe Raikonen në podium

Piloti britanik Luis Hemilton ka arritur të triumfojë në Çmimin e Madh të Hungarisë duke thelluar distancën në renditjen e përgjithshme ndaj ndjekësit të...

Talenti kosovar i Bayernit, Shabani, në dilemë të madhe se cilën...

Meritan Shabani është talenti kosovar që aktivizohet te skuadra e Bajernit. Mesfushori me tipare sulmues, ka të ardhme premtuese dhe është në planet e...

Mbyll problemet në Spanjë, ja sa do të paguajë Ronado për...

Kristiano Ronaldo mbyll problemet e tij me Agjencinë Tatimore Spanjolle, pas akuzave për evazion fiskal. Futbollisti i ri i Juventusit ka arritur të bëjë...

Berisha fiton lirinë, kalon te Tirana

Sedat Berisha fiton më në fund lirinë. Pasi hapi gjyq me Vllazninë, lojtari ka marrë më fund viston. FSHF dje i ka dhënë të...

Zbardhet kalendari i sezonit të ri të Serie A, Strakosha-Hysaj përballë...

Në zyrat Sky Italia liga italiane e  futbollit ka zbuluar kalendarin e sezonit 2018-2019 të Serie A, i cili do të nisë me shkëndija...

Sheriff-Shkëndija, bastoret favorizojnë vendasit, ja kuotat

Të martën e ardhshme (31 korrik) do të luhet ndeshja e kthimit e xhiros së dytë në Ligën e kampionëve në futboll mes Sheriff...

Shaqiri kryen stërvitjen e parë me Liverpoolin, ja çfarë shkruan klubi...

Xherdan Shaqiri mori pjesë në stërvitjen e tij të parë prej transferimit në Liverpool. Shaqiri të mërkurën iu bashkua pjesës tjetër të skuadrës në...

A do të transferohet Messi në Inter? Konfirmon gjithçka legjenda e...

A do të transferohet Messi në Inter? Konfirmon gjithçka legjenda e klubit Legjenda dhe njëherit të zëvendës presidenti i Interit, Javier Zanetti, ka folur për...

Tatimet në Spanjë pranojnë 19 milionë euro gjobë dhe 2 vite...

Agjencia Tatimore ka dhënë miratimin e saj për marrëveshjen e arritur në mes Cristiano Ronaldos, Prokurorit të Përgjithshëm, organeve fiskale spanjolle dhe ish-futbollistit të...

Stadiumi i Barcelonës modifikon sloganin “më shumë se një klub”

Slogani “Mes que un club” (më shumë se një klub) doli nga goja e ish-presidentit të Barcelonës, Narcís de Carreras, në një fjalim që...

Mustafi i del në mbrojtje Ozilit pas tërheqjes nga Gjermania

Futbollisti shqiptar tregon se ka mbetur i befasuar me vendimin e Mesut Ozil. Shkodran Mustafi respekton vendimin që ka marrë Mesut Ozil për t’u...

Aziz Salihu në rrezik për jetë:Nuk kam pare për t’i bërë...

I lodhur deri në pikën e fundit, me një fytyrë jo si zakonisht, i shqetësuar shumë! Ky është legjenda e boksit të Kosovës, Aziz...

Shkupi festoi në miqësore kundër Ballkanit, Serginho debutoi me gol (Video)

Skuadra e FC Shkupi ka shënuar fitore në ndeshjen miqësore kundër ekipit nga Superliga e Kosovës, Ballkani nga Suhareka, në ndeshjen e zhvilluar të...

Takim special: Lazim Destani priti Besart Ibraimin

Pronari i KF Shkëndija dhe i Ecolog, Lazim Destani, ka pritur në një takim të vecantë Besart Ibraimin, golashënuesin dhe lojtarin më të mirë...

Mallverzimet në Barcelonë: 11 vite burg për Sandro Rosell!

Ishkryetari i gjigantit katalonas, Sandro Rosell do të dënohet me 11 vite burg pas propozimit nga prokuroria e Spanjës. Ai është arrestuar në maj...

Ibraimi rinovoi me Shkëndijën deri në vitin 2021, paralajmëron vazhdimin e...

KF Shkëndija me kënaqësi njofton vazhdimin e bashkëpunimit me sulmuesin Besart Ibraimi. Bomberi më i mirë i tre viteve të fundit në elitën e...

Lajm i keq për Shkëndijën, ja sa do të mungojë Radeski

Shkëndija sot ka marrë një lajm të hidhur lidhur me lëndimin e sulmuesit Marjan Radeski. Rezonanca magnetike ka vërtetuar seriozitetin e lëndimit e ku...

“Trajneri i Vitit”, shikoni kandidaturat zyrtare nga FIFA

Qeveria Botërore e Futbollit (FIFA) i ka bërë zyrtare kandidaturat për çmimin “Trajneri i Vitit”. Në këtë listë është padiskutim Didier Deshamp i cili...

Zyrtare: Këta janë kandidatët për Lojtarin më të Mirë të FIFA-s

FIFA e ka publikuar listën e ngushtë të kandidatëve për çmimin Lojtari më i Mirë i FIFA-s 2018, i cili do të ndahet në...

El Clasico me 28 tetor, Bardhi dhe Levante startojnë si mysafir...

Sot është publikuar lista e ndeshjeve për sezonin 2018/2019 të La Ligës. ‘El Clasico’ e parë do të luhet më 28 tetor në Camp...

Ish-trajneri i Renovës kandidohet për kryetar të FFM-së

Ish-trajneri i Renovës, Vlatko Kostov ka dërguar kandidaturën e tij për kryetar të Federatës së futbollit të Maqedonisë (FFM), pas largimit të Ilco Gjorgjioksit. 52-vjecari...

Fury sulmon Joshua: Je një turp për boksin

Tymon Fury ka nisur një sulm drejt boksierit Anthony Joshua pasi, sipas tij, ka refuzuar një ndeshje me Deontay Wilder. Kampioni i peshës së rëndë...

Zyrtare, Malcon shkon te Barcelona për 50 milionë euro…

Barcelona ka arritur marrëveshjen për të blerë nga Bordeaux sulmuesin brazilian Malcom. Ai mbërriti në Spanjë ku do të kryejë nesër vizitat mjekësore dhe...

Portieri Osman Daci kalon te Gostivari

Portieri shkupjan, Osman Daci ka kaluar zyrtarisht te skuadra e Gostivarit në ligën e dytë të Maqedonisë-grupi I perëndimit, duke nënshkruar kontratë njëvjecare. Në sezonin...

Ky klubi i Portugalisë interesohet për Asanin

Është një nga lojtarët më të kërkuar të merkatos së verës, i cili ndeshje pas ndeshjeje po shkëlqen në radhët e Partizanit. Bëhet fjalë...

Trepça ’89 përgatitet në Ohër, sot luan miqësoren e parë, ja...

Pas fazës së parë përgatitore në Mitrovicë, skuadra e Trepça’89 nga dita e dielë është transferuar në Ohër. Nën drejtimin e trajnerit, Gugash Magani, klubi...

Tare kanditat për drejtor sportiv te Milani

Sot është dita e lamtumirës së Massimiliano Mirabellit nga Milani. Drejtori sportiv kuqezi, do të largohet pak më shumë se një vit nga emërimi...