Home Sport Page 7

Sport

Ronaldo sikur mos të kishte udhëtuar fare në Munich, nuk u...

Reali e mposhti Bayernin në Allianz Arena në Munich me rezultat 2-1, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Championsit, përkundër lojë paraqitjes së zbehtë...

Milano do të digjet: “Giuseppe Meazza” gati për t’ia prishur ëndrrën...

Këtë fundjavë shumë gjëra do të bëhen të qarta në garën për titull në Itali. Juventusi udhëton në “Guisepe Meazza” tek Inter, kurse Napoli...

FFM i dënoi Shkëndijën, Vardarin, Pobedën dhe Pelisterin, ja pse

FFM ka dënuar një pjesë të klubeve kundër të cilëve në dy muajt e kaluar kishte ngritur procedurë disiplinore. Kështu Komisioni Disiplinor në FFM vendos...

Wilder i ofron 50 milionë dollarë Joshua për të dueluar në...

Anthony Joshua, kampioni i botës në peshat e rënda në kategoritë IBF, WBA dhe WBO, ka marrë sot një ofertë zyrtare nga kolegu i...

E zbulojnë mediat katalanase: Iniesta e shpall “lamtumirën” të premten

Ndërsa ai vetë e njoftoi javën e kaluar, në “Wanda Metropolitan”, pas finales së Kupës së Mbretit kundër Sevilla, sot është “Mundo Deportivo” që...

James i pandalshëm, kualifikohet Houston

Cleveland Cavaliers ka korrur fitoren e tretë ndaj Indian Pacers, duke e çuar në 3:2 rezultatin e përgjithshëm. Kësaj radhe Cavaliers fituan në shtëpi...

Heynckes: Ia dhuruam vetë dy golat Real Madridit

Trajneri i Bayern Munich, Jupp Heynckes, ndjen se ekipi i tij e ndihmoi, me gabimet e bëra, Real Madridin të fitojë 2-1 në ndeshjen...

Reali për histori – Klubi i parë me 150 fitore në...

Fitorja e madhe në Munich për Realin ka të bëj edhe me një jubile fantastik, pasi mbretërit janë bërë klubi i parë me 150...

Ronaldo thyen rekorde edhe kur nuk shënon gola

Cristiano Ronaldo në Munich nuk ia doli të shënoj gol, edhe pse pati disa gjuajtje, si dhe një gol të anuluar, për shkak të...

Zidane: Beteja me Bayernin mos mendoni se ka përfunduar

Reali e mposhti Bayernin në Allianz Arena me rezultat 2-1 në ndeshjen e parë të Ligës së kampionëve, duke siguruar epërsi për ndeshjen e...

Karate/Binjakët Joni e Janina dhe Arta në Beograd për fitore

Reprezentacioni i Maqedonisë në karate për pionierë nga 27 deri më 29 prill do të marrë pjesë në kampionatin Ballkanik, i cili nga 27-29...

Këngëtari i mirënjohur, Zyber Avdiu, tifozë i flaktë i FC Shkupi,...

Ai çmend publikun me këngët e tij, ndërsa këngët e tij dëgjohen kudo, po përveç kësaj ai njihet edhe si një dashamirës i madh...

Liverpooli, Realit: 200 milion funte janë pak për Salahun

Real Madrid nuk ka pasur kontakt me Liverpoolin për një lëvizje të Mohamed Salah drejt Spanjës, merr vesh Sky Sports Neës, transmeton Lajm. Të enjten...

Pranverë arabe

Dhjetë minuta para pushimit mes dy pjesëve, në një natë të paharrueshme të prillit në Anfield, Mohamed Salah bërë atë që e kishte bërë...

Primera e ka quajtur Bardhin-I PANDALSHMI! (Video)

Enis Bardhi shënoi dy gola nga gjuajtjet e lira në fitoren e levantes në San Mames të Atletic Bilbaos (1-3), duke e afruar ekipin...

“Shvercerat” me besa-besë festuan fitoren e Shkupit, ja golat dhe rastet...

https://www.youtube.com/watch?v=QNMh_FIvGq4

Golat dhe rastet nga ndeshja A. Pandev-Shkëndija 2-2 (Video)

https://www.youtube.com/watch?v=A7Q8IzkiJas

“Si zakonisht”, shtypi katalanas flet për favorizim të Real Madridit

“Si zakonisht”, ky është titulli i “Mundo Deportivo”, pas triumfit të të bardhëve në Mynih, ndërsa “Sport” zbulon mesazhe nga peshat e rënda të...

Osmani i dëshpëruar me barazimin, ja çka thotë për arbitrat (Video)

Shkëndija si kampione udhëtoi drejt Turnovës duke pretenduar të vazhdojë me fitore, mirëpo në doli vetëm me një pikë pas barazimit 2:2 me Akademia...

Bayern bën lojën, Real bën golat. Marcelo & Asensio i japin...

Real Madrid ka marrë një rezultat shumë të rëndësishëm teksa ka fituar 2-1 në Allianz Arena. Vetë ndeshja ishte mesatare, madje në disa momente...

Efekti Salah, 70 persona konvertohen në myslimanë!

Mohamed Salah është bërë një inspirim për tifozët anglez të Liverpoolit që nga transferimi i tij nga Roma në fillim të këtij sezoni. Ai po...

Futbollistët e Arsenalit rrahën në stërvitje para ndeshjes me At. Madrid

Një përleshje e madhe ka ndodhur në stërvitjen e Arsenalit. “Topcinjtë’ janë në vendin e gjashtë në Premierligë, pa shanse që përmes kampionatit të...

Lovreni, Romës: Nëse mendoni se jemi si Barcelona, gaboheni!

Liverpooli ishte para një ndeshje perfekte në Champions, mirëpo djemtë e trajnerit Jurgen Klopp në 15 minutat e fundit pranuan dy gola duke lejuar...

Ja si gëzohet Gerrardi kur shënoi Sallahi (Video)

Mohamed Salah e ka ndezur gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve mbrëmë me dy gola të jashtëzakonshme kundër Romës. Jo vetëm që sulmuesi egjiptian i gjeti...

Shqiptari që u shpëtoi plumbave të 97-ës, “yll” basketbolli në Itali

Quhet Klaudio Ndoja ,është kampion i Italisë në basketboll me Virtus Bolonjën ku është dhe kapiteni i skuadrës. Në Itali ka shkruar një libër, “Vdekja...

Kush është Zekaj për të cilën po çmendet Serbia që po...

Futbollisti i talentuar shqiptar, Arton Zekaj, është në qendër të vëmendjes të mediumeve të Serbisë.  Kosova është e interesuar që ai të luajë për...

Tronditet Serbia, ish kapiteni i tyre do ta vesh fanellën e...

Serbia në këmbë!  Ata janë me dhimbje koke, nuk mund të besojnë se një futbollist shqiptar që u rrit në akademinë e Partizanit të...

NBA, kualifikohen Warriors dhe 76ers

Golden State Warriors fitojnë 99-91 ndeshjen e pestë të Serisë ndaj San Antonio Spurs dhe kualifikohen në gjysmëfinale të Konferencës së Perëndimit me rezultatin...

Ky menaxher shqiptar qëndron pas Sarrit, trajnerit të Napolit

Këto janë ditë të ëndrrave dhe emocioneve të forta për Napolin dhe popullin e tij, pasi fitorja në fushën e Juventusit e ka rihapur...

Gostivari përkohësishtë lider i grupit

Skuadra e Gostivarit është lider i ri në ligën e dytë të perëndimit, së paku edhe sot pas përfundimit të ndeshjeve të fundit, Makedonija...

Klasikja Bayern Munich-Real Madrid; sonte luhet finalja përpara Kievit…

Kievi arrihet nëpërmjet Mynihut, një ndalesë e detyrueshme për Real Madridin në disa nga garat e tij të fundit europiane, ato të ngjyrave të...

Mediat në Spanjë:Enis Bardhi duel me Lionel Messin

Mediat në Spanjë vazhdojnë të bëjnë  krahasimet mes Enis Bardhit tonë dhe Lionel Messit për golat e shënuar nga gjuajtjet e lira dhe minutat...

“Mo Salah më i miri, më i mirë se Messi dhe...

Mohamed Salah ka qenë i shkëlqyeshëm në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve, në të cilën Liverpool fitoi Romën me rezultat...

Roma ankohet: UEFA na detyroi ta shesim Salahun në Liverpool

Drejtori sportiv i Romës, Monchi, ka insistuar se UEFA e kishte detyruar Romën ta shiste Mohamed Salahun në Liverpool për 50 milionë euro. Megjithatë,...

Gruaja e Mohamed Salahut me mbulesë në ditën e dasmës, vajza...

Mohamed Salah pa dyshim është lojtari më i komentuar ditët e fundit në mediat botëroreReprezentuesi i Egjiptit ka arritur që të shënoi plot 43...

Arabia Saudite i dhuron Salahut tokë në Mekë

Zëvendës-presidenti i komunës në Mekë, Fahd Al-Rowky, njoftoi të hënën se planifikon t’ia dhurojë futbollistit egjiptian, Mohamed Salahut, një copë tokë në Mekë, si...

Spektakël me shtatë gola/ Show i Salahut: Liverpooli hapëron drejt finalës,...

Në verën e kaluar, Roma vendosi të shesë Muhamed Salahun te Liverpool për shumën prej 50 milionë eurosh, por sot më shumë se kurrë...

Musliu:Shkëndija edhe në Turnovo luan për fitore

Ndonëse kanë siguruar titullin kampion, Shkëndija e Tetovës udhëton për pikë të reja në Turnovo në përballjen kundër Akademija Pandev. “Edhe pse e kemi siguruar...

Boks/Lama dhe Ismaili marrin pjesë në turneun e Beogradit

Dy boksierët e Maqedonisë, Jasin Lama (60kg) dhe Lulzim Ismaili (69kg) sot udhëtuan për në Beograd në turneun ndërkombëtar “Fituesi i Beogradit” që prej...

Xhudo/Berna e bronztë në Tunizi, i solli medaljen e parë Maqedonisë

Berna Sherifovska e ka fituar medaljen e parë për Maqedoninë në një turne interkontinental në xhudo në konkurrencën e junioreve. Ajo në kategorinë -57kg...

Bastoret: Në finale do të luajnë Reali dhe Liverpooli

Kompanitë e basteve besojnë se Bayerni është favorit i lehtë kundër Realit në Allianz Arena. Edhe përkundër faktit se gjiganti spanjoll festoi në dy...

Vëllazërimi fton tifozët për mbështetje në derbin kundër Struga Trim Lum

Nesër (e mërkurë, ora 16:00)  ndeshja e radhës për Vëllazërimin kundër ekipit të Struga Trim Lum. Fitorja e madhe në Strugë gradualisht lihet pas,...

Mustafi: E ardhmja? Jam i lumtur tek Arsenali

Mbrojtësi i Arsenalit, Shkodran Mustafi, foli për mediat gjermane sa i përket të ardhmen së tij, pasi kohët e fundit vazhdimësia te “Topçinjtë” është...

Tipuriç: Të gjithë mendojmë për rezultat pozitiv

Skuadra e Shkupit në mesjavë e prêt Pobedën në Çair, në kuadrin e javës së 30-të në LPFM. Tipuric thotë se duhet të japin maksimumin...

Shkëndija dënon ofendimet e zëdhënësit të FFM-së në një emision sportiv:...

KF Shkëndija është duke shkruar faqe të re të lavdishme të historisë së saj, pasi tanimë siguruam titullin e kampionit dhe jemi në finale...

Real Madridi me 23 lojtarë drejt Mynihut

Real Madrid ka udhëtuar drejt Mynihut këtë mëngjes, me të gjithë lojtarët e ekipit të parë. Si zakonisht, në angazhimet e fundit europiane, Zinedine...

Alaba nuk stërvitet; Rafinha është gati për mbrojtës i majtë

Austriaku David Alaba po vuan nga problemet në kofshë dhe e humbi trajnimin e fundit, sot, me Bayern Munich. Në mëngjes, bavarezët i vendosën...

Bayernit i ka hyrë frika: Ronaldo është “vrasësi” i ekipeve gjermane!

Nesër do të luhet ndeshja e parë gjysmëfinale e Ligës së kampionëve mes Bayernit dhe Real Madridit. Bavarezët kanë siguruar titullin në Bundesligë, dhe...

FFM vendos: Finalja e kupës, Shkëndija-Pelisteri sërish në Strumicë!

Shkëndija dhe Pelisteri do të takohen më 23 maj në finalen e madhe të Kupës së Maqedonisë në futboll, ka vendosur FFM-ja. Edhe kjo ndeshje...

“Enis Bardhi është lojtari më i mirë për gjuajtje të lira...

Enis Bardhi ka ngritur në këmbë opinionin futbolldashës në Spanjë pas shkëlqimit kundër Atletik Bilbaos. Reprezentuesi ynë shënoi dy gola nga gjuajtjet e lira në...

Trajneri i Levantes komplimenton Bardhin, ja çka thotë për shqiptarin

Trajneri i Levantes, Pako Lopez, ka dërguar një sërë komplimentesh në adresë të Enis Bardhit, pas paraqitjes së futbollistit shqiptar kundër Atletik Bilbaos. “Enis Bardhi...

Bardhi: Ja si i shënova golat

Enis Bardhi nuk e fsheh gëzimin për dy golat e bukur që i shënoi kundër Bilbaos në San Mames. Ai tha se ka kaluar...

Bardhi në formacionin e javës në La Liga

Pasi shënoi dy gola fenomenal nga gjuajtjet e lira, Enis Bardhi, është gjendur në ekipin ideal të javës në Primera. Ai mbrëmë pas një...

NBA, Rockets dhe Jazz një fitore larg kualifikimit

Houston Rockets vetëm një fitore larg kualifikimit në fazën gjysmëfinale të Konferencës së Perëndimit në NBA. Të udhëhequr nga James Harden me ritmin në...

Liverpool – Roma, “The Reds” duan fitore bindëse në “Anfield”

Liverpooli, skuadra 5 herë fituese e Champions League do të presë në orën 20:45 në “Anfield” Romën, në takimin e parë gjysmëfinal të edicionit...

Bardhi është hero i Levantes, ndiqni bombat e tij që i...

Enis Bardhi dhe Levante e tij edhe në sezonin e ardhshëm do të jenë pjesë e La Liga-s, pasi në ndeshjen e fundit të...

Karate/ “Eldi-Kan” kthehet nga Kroacia me sukses të madh

Të shtunën, në Vukovar të Kroacisë u mbajt turneu ndërkombëtar "Vukovar Cup 2018", ku morën pjesë rreth 400 garues. Garat u zhvilluan në dy...

Edhe kundër Pobedës vlen, blej biletë shalli falas

Kampionati i Ligës së Parë të Maqedonisë nga java në javë po bëhet shumë më dramatik, ndërsa ndeshjet që po luhen fundjavë dhe mesjavë...

Karateistët e K.K. “Rinia” shkëlqyen në Kroaci

Në qytetin Vukovar të Kroacisë, të shtunën, u mbajt gara ndërkombëtare në karate “Vukovar Cup 2018”, ku pjesëmarrës ishin 426 garues nga Bullgaria, Kroacia,...

Karate/ “Kushtrimi” kthehet me gjashtë medalje nga turneu i karatesë në...

Të shtunën, në qytetin heroik të Kroacisë, Vukovar u mbajt turneu tradicional ndërkombëtar në karate "Vukovar Cup 2018", ku morën pjesë rreth 590 sportistë...

Konfirmohet arbitri për Bayern – Real

Uefa ka konfirmuar arbitrin që do të drejtojë gjysmëfinalen e së mërkurës mes Real Madrid dhe Bayern Munich. Ai është holandezi Bjorn Kuipers, 45...

Karate/Idrizi kthehet me medalje nga Serbia

Karateisti i KK “Makpetroll” nga Shkupi, Abdurrahim Idrizi ka shkëlqyer ne turneun e 47-t me radhë “Golden Belt 2018” në Çaçak të Serbisë, ndryshe...

Bayerni, më i freskët se Real Madridi

Zidane triumfoi sezonin e kaluar me një sistem të rrotacionit ekstrem. Ndeshjet kyçe, kryesisht në Ligën e Kampionëve, u luajtën me ekipin A (atë...

Lazim Destani uron skuadrën për titullin e kampionit: Ju lumtë Shkëndija

Emocionet për shpalljen kampion të Shkëndijës në Ligën e Maqedonisë akoma po vazhdojnë, ndërkohë z. Lazim Destani ju drejtohet tifozëve dhe klubit me mesazh...

Tronditëse, Neziri: Ja çka na thoshte gjyqtari Temelkov (Video)

Mexhit Neziri ka folur pas ndeshjes së humbur nga Sileksi në udhëtim me rezultat 1-0. Mbrojtësi i djathtë i “gjipspunuesve” është ankuar në gjykimin e...

Liverpool – Roma: Serbi Kolarov do ta ruaj Salahun

Futbollistët e Liverpoolit të martën në mbrëmje (20.45) presin Romën në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së kampionëve në krye me Mohamed Salah...

Napoli feston fitoren në Torino sikur ta kishte fituar titullin (Video)

https://www.youtube.com/watch?v=ryNymsO47Uo

Hasani, Cuculi dhe Emini me nga dy tituj kampionësh me Shkëndijën

Ferhan Hasani, Ardian Cuculi dhe Izair Emini janë tre futbollistë të Shkëndijës janë pjesë e dy gjeneratë kampionësh dhe përveç stafit teknik në krye...

Presidenti i KF Shkëndija, Bexheti: Në Maqedoni do të tentojmë të...

Të ftuar në emisionin Zona Gol në Supersport, presidenti i Shkëndijës së Tetovës, Visar Bexheti dhe kapiteni e zëvendës kapiteni i kësaj skuadre Ferhan...

Basketboll/Shkupi rrëzoi Pelisterin në Çair

Basketbollistët e Shkupit kanë shënuar fitore të rëndësishme për ekzistencë, pasi në terren të vet me rezultat 80-76 festuan ndaj Pelisterit, duke bërë një...

LeBron kthen goditjen, Clevelend mposhti Pacersat dhe barazoi në seri (Video)

Çfarë rivaliteti në çerekfinalet e Konferencës së Lindjes në fazës play off të NBA! Cleveland Cavaliers, falë “Mbretit” LeBron James, e barazuan në 2-2...

Mohamed Salah fiton çmimin “Futbollisti i Vitit”

Egjiptiani Mohamed Salah është zgjedhur futbollisti më i mirë i vitit  në Premier League nga Shoqata e Futbollistëve Profesionistë në Angli. 25-vjeçari, që mbërriti...

Lorik Cana i uron Shkëndijës titullin kampion

Lorik Cana ka uruar Shkëndijën për titullin e kampionit në Maqedoni. Ishkapiteni i kombëtarës shqiptare ka shkruar: “Urime FC Shkëndija titullin kampion”. ndryshe për...

Karateistët shqiptarë nga Maqedonia bënë paraqitje dinjitoze në Kroaci

Te shtunen 21.04.2018 ne qytetin hero kroat Vukovar u mbajt turneu tradicional nderkombetar ne karate "VUKOVAR CUP 2018" ku moren pjese rreth 400 sportist...

Man.City e feston me goleadë titullin, tifozët pushtojnë fushën

Edhe pse e fitoi zyrtarisht titullin një javë më parë pas humbjes së rivalëve të Manchester United ndaj WBA, Manchester City nuk bën aspak...

Foto e çmendur, Vëllazërimi feston fitoren në liqenin e Strugës

Futbollistët e Vëllazërimit kanë shënuar fitore të rëndësishme si mysafir kundër Llabunishtës me rezultat 2-1, në ndeshjen e fundit të javës së 22-t në...

Trajneri i FC Shkupi, Ramadani, ia uron titullin kampion Shkëndijës (Video)

Trajneri i FC Shkupi, Zekirja Ramadani ka shfrytëzuar rastin që ti urojë Shkëndijës titullin e kampionit. Ai ka pohuar se skuadra tetovare me meritë...

Shkëndija kampione, ja çka e bënë krenar kapitenin Ferhan Hasani (VIDEO)

Shkëndija për herë të dytë në histori të vet u shpall kampione e Maqedonisë. Pas triumfit ndaj Shkupit prej 2-0, ka folur kapiteni kuqezi,...

Qatip Osmani flet për herë të parë pas titullit kampin (Video)

Trajneri Qatip Osmani ka folur për herë të parë pasi Shkëndija u shpall kampione e Maqedonisë në futboll. Ai tha se është shumë i...

Shkëndija feston titullin, “Qato” në duart e futbollistëve (Video)

Shkëndija erdhi deri te titulli i dytë në histori të saj, tani në sezonin 2017/18. Me një epërsi ta pabesueshme prej 26 pikësh, shtatë javë...

Festë në Tetovë: Shkëndija kampione, tani radhën e ka kupa (Video)

Festë e madhe në Tetovë. Shkëndija është kampione e re e Maqedonisë në futboll, për herë të dytë në histori, pasi në ndeshjen e...

Iniesta me deklaratë emocionuese pas ndeshjes me Sevillan

Kapiteni i Barcelonës deklaroi që vendimin për largim do ta publikojë këtë javë. Andres Iniesta ka folur pas fitores ndaj Sevillas në finale, 5:0. Kapiteni i...

Barcelona shkatërroi Sevillën, për herë të katërt me radhë fitoi kupën...

Nëse në Champions u eliminua në fazën e çerekfinaleve, në Spanjë Barcelona ka vendosur diktatin, teksa sonte ngriti lart edhe Kupën e Mbretit. Në...

Bayern nuk ul ritmin, Hoffenhaim befason Leipzigun

Bayern Munchen nuk lëshon pe në Bundesligën gjermane, edhe pse e ka arkivuar çështjen e titullit kampion. Skuadra bavareze regjistroi një fitore të pastër...

Nba/play off, ndalen Cavs dhe Raptors, Bucks “leksion” Celtics

Cleveland Cavaliers bien në përballjen e tretë të serisë së play off- it ndaj Indiana Pacers, që falë suksesit të ngushtë 92- 90 në...

Euroleague/çerekfinalet, Fenerbahce dominon Baskonian, fiton Olympiacosi

Skuadra e Fenerbahces fitoi edhe ndeshjen e dytë ndaj Baskonias në fazën çerekfinale të Euroleague-s me rezultatin 95-89, duke qenë vetëm një ndeshje larg...

Te Roma kanë besim: Salah do ta ndalim ashtu si ndalëm...

Roma beson se mund ta ndalë golashënuesin më të mirë të Premier League, Mohamed Salah, ashtu si ndalën Lionel Messi, ka deklaruar mbrojtësi Kostas...

Senad Gashi tenton vetëgjyqësinë në ring, skualifikohet padrejtësisht

Nuk ka shkuar aspak mirë ndeshja për boksierin nga Peja, Senad Gashi, në sfidën ndaj gjermanit Schwarz, që e humbi ndeshjen në mënyrë aspak...

Turpërohet Milani: Benevento e tronditë në San Siro!

Shprehja ‘i mbyturi të mbyt’ mund të jetë përshkrimi ideal i asaj që ndodhi sonte në ‘San Siro’, me Beneventon që pasi ra matematikisht...

Rritu Tottenham, je i vogël për Manchester United-in

Manchester United siguroi kualifikimin për në Fa Cup, trofeun e vetëm në të cilin ka mbetur ende në garë për të shpëtuar sezonin. Në...

Dy ndeshje, dy fitore, Memedi: Të vazhdojmë kështu

Trajneri Agron Memedi ka debutuar me fitore në kampionat në postin e njërit prej trajnerëve të Renovës. Ai është shprehur i kënaqur me atë...

Alioski ia siguroi fitoren Leeds United

  Ezgjan Alioski vazhdon me gola në Championship të Anglisë. Futbollisti shqiptar i reprezentacionit të Maqedonisë shënoi gol për Leeds United në minutën e 50-t,...

Fitorja e pestë radhazi për FC Struga

Skuadra e Struga Trim Lum shënoi fitore të pritur në terren të vet kundër Euromilk me rezultat 3-1. Mysafirët befasuan me golin që e...

Fitore e thellë e Gostivarit ndaj Zajazit

Futbollistët e Gostivarit si mysafir kanë deklasuar Zajazin me rezultat 4-1në derbin shqiptar të ligës së dytë grupi i perëndimit. Ndeshja ishte e vlefshme...

Aliji me Virtus Entellën shënojnë fitore të madhe për mbijetesë

Virtus Entella e futbollistit të Kombëtares shqiptare Naser Aliji ka rrëmbyer pothuajse pikët e mbijetesës në Serie B në Itali, pasi sot pasdite shënoi...

Basketbollisti shkupjan, Mustafa, shpallet kampion në Ligën e Kolegjeve në Turqi

Basketbollisti i talentuar shkupjan, Alaudin Mustafa me KB “Trakja” janë shpallur kampion në Uni ligën (Liga e Kolegjeve) në Turqi. Lajmin e ka publikuar babai...

Shabani flet pa derbit:Ja çka pret kundër Shkëndijës (Video)

Në dy ndeshjet e fundit të kampionatit, skuadra e FC Shkupit ka treguar se ka karakter të fortë dhe skuadra është në formë të...

Shfaqet “Kobra”, filmi dokumentar për kampion olimpik Shaban Tërstena (Video)

Mbrëmjen e së premtes në kino “Milenium” në Shkup u shfaq premiera e filmit dokumentar “Kobra”. Filmi dokumentar për sportistin e shekullit 20 në Maqedoni,...

“Veç në Vardar lavirja mundohet të shes moral”

Humbja gjithmonë dhemb dhe askush nuk dëshiron të humb. Por, një garë sportive nuk mund të ketë dy fitues, pasi kampion mund të jetë...

Shqiptarët kthehen në të padëshiruar te Arsenali, Xhaka e Mustafi nxirren...

Do të ketë spastrime te Arsenali gjatë merkatos së verës. Dy nga emrat më të përfolur për t’u larguar janë Granit Xhaka dhe Shkodran...

Adili:Kam dëshirë të shënoj, por më shumë Vëllazërimi të fitojë

Sulmuesi Murat Adili është padyshim një ndër elementët thelbësorë te skuadra e Vëllazërimit nga Kërcova dhe falë përvojës së tij kërcovarët janë ndër pretendentët...

Pepe “qimen” e ndërron, por zanatin s’e harron (Video)

Ish-mbrojtësi i Real Madrid, Pepe, është kthyer të bëjë një nga ato ndërhyrjet me të cilat ka marrë famë. Qendërmbrojtësi portugez, në ndeshjen e...

Kjo është ëndrra e Jurgen Kloop

Ende nuk e shpreh sepse ende nuk ka ardhur momenti, por Jurgen Klopp e ka një ëndërr, dëshira e tij është fitojë Champions League...

Kapiteni i FC Struga, Shaqiri: Vetëm fitorja na intereson

Skuadra e Struga Trim Lum nesër do të luaj kundër Euromilk në ndeshjen e vlefshme të javës së 22-t në Ligën e dytë-grupi i...

Shkëndija është gati ta festoj titullin e dytë në histori, flet...

Në Tetovë, të dielën, pritet të ketë festë. Klubi i këtij qyteti, Shkëndija, pritet të stoliset me titullin e dytë të kampionit në histori...

Zyrtare: „Merci Arsen”- Wenger braktisë Arsenalin pas 22 vitesh!

Arsene Wenger ka habitur futbollin, duke njoftuar se ai, më në fund, do të japë dorëheqjen si trajner i Arsenalit në fund të sezonit,...

Ja si festoi Shkupi në Turnovo (Video)

https://www.youtube.com/watch?v=DlVNJGNwiMo

Golden State leksion Spurs, fitojnë Philadelphia e New Orleans

Golden State e ka çuar në 3-0 avantazhin ndaj San Antonio në çerekfinalet e play off-it në Konferencën e Perëndimit, me kampionët e NBA-së...

Suedia del kundër Zlatan: Nuk e duam, është egoist

“Do të shkoj në Rusi, çfarë Botërori do të ishte pa mua?”. Kjo është pyetja që Ivbrahimovic i ka bërë vetes të martën e...

Ramadani: Ja çka pres nga Shkupi deri në fund të kampionatit

Trajneri i Shkupit, Zekirja Ramadani, ka folur pas triumfit të madh të skuadrës së tij kundër Akademia Pandev në Turnovo, në mesjavëë. Shkupi fitoi...

Futboll i femrave/ Sh.F. “Bajram Shabani” nga Kumanova për herë të...

Ekipi i femrave në futboll i shkollës fillore “Bajram Shabani” nga Kumanova ka mbrojtur titullin kampion për shkollat fillore në Maqedoni, pasi në finale...

Triumfojnë Rockets dhe Cavaliers

Houston Rockets ka shënuar edhe fitoren e dytë në “Play-Off’ ndaj Minnesota Timberwolves me rezultatin 102:82. Chris Paul me 27 pikë, 8 asistime dhe...

Vardari s’mund ta fsheh inatin, kur Shkëndija ia rrëmben kampionatin

  Shkëndija dje e ka mposhtur Vardarin në fushë të vet me rezultat 3-2, në derbin  e javës së 28-të. Pas këtij triumfi futbollistët e...

Intervistë me portierin e ri të Shkëndijës, Bekim Rexhepi: Ja kush...

Bekim Rexhepi është njeriu i momentit te Shkëndija e Tetovës. Portieri i talentuar 20-vjecar ka shkëlqyer në derbin kundër Vardarit, të mërkurën në Shkup,...

Lum Ameti nga Kumanova stërvitet me trajnerë të Real Madridit

Lum Ameti (24.01.2004 ) nga Kumanova  është edhe një nga talentet e futbollit në diasporë (Belgjikë) që po premton shumë. Aktualisht, ai është duke...

Bekim Rexhepi, portieri i së ardhmes te Shkëndija

Shkëndija e Tetovës në historinë e saj gjithmonë ka pasur portier të shquar të cilët me paraqitjet e tyre kanë lënë gjurmë. Dje te...

Super-krosim nga Neziri, gol i bukur nga Stojanovski (Video)

Renova ka fituar Rabotnickin me rezultat 2-1. Golin e triumfit e ka shënuar Stojanovski pas një superkrosimi të Nezirit, i cili e shërbeu si...

Basketboll/Fitore e madhe e Shkupit

Fitore të madhe ka shënuar skuadra e basketbollit Shkupi, e cila në ndeshjen direkte për mbijetesë e mposhti Karposh Sokolin me rezultat 100-85. Loja...

Shkupi e rrëzoi nga provimi Akademija Pandevin

Fitore e pritur dhe më se e merituar , edhe pse pjesën e dytë të takimit , FC Shkupi e zhvilloi me një futbollist...

Renova shënoi fitore në kohën shtesë

Renova me një gol në minutën e 92-t ia doli të mposhtë Rabotnickin dhe ti shkaktoj humbjen e parë skuadrës së Rabotnickit. Gjipspunuesit ishin...

Osmani:Kjo është më shumë se fitore (Video)

Shkëndija kthehet me festë nga Shkupi, duke treguar forcën edhe në fushë të Vardarit ku fiton 3:2. Kuqezinjtë me këtë sukses thuajse mbyllin llogaritë...

Ja si Shkëndija festoi në dhomat e zhveshjes të Vardarit (Video)

https://www.facebook.com/fcshkendija/videos/1745092158846666/

Shkëndija e nisi “dasmën” në Shkup

Shkëndija e ka fituar Vardarin në mes të Shkupit me rezultat 3-2, në kuadrin e javës së 28-të në LPFM dhe tani tetë javë...

Ibra: Një botëror pa mua, s’do të ishte botëror

Tashmë s’ka më dyshime, në Rusi do të jetë edh Zlatan Ibrahimoviç. Ka qenë vetë suedezi, ai që ka konfirmuar lajmin. “Po, do të jem...

Cristiano Ronaldo për një tjetër rekord

Dy legjenda ballë për ballë njëri tjetrit me gjashtë dekada larg. Cristiano vjen në ndeshjen e sontme ndaj Athletic Bilboas me qëllim që të...

Çmenduri në Francë: amatorët e Ligës së tretë siguruan finalen e...

Një rrëfim interesant vjen nga Franca. Amatorët e ligës së tretë do të luajnë në finale të madhe të kupës së Francës, sipas të...

Toronto, Boston e New Orleans dominojnë play off-in

Toronto çon në 2-0 avantazhin me ndeshje ndaj Washington, në takimet çerekfinale të play off-it të NBA-së, në Konferencën e Lindjes. 6 lojtarë të...

Bayern i frikshëm, shkatërron Leverkusenin 6-2, i çon “selam” Realit (Video)

Bayern Munchen e ka mundur me goleadë Bayer Leverkusenin në shtëpi. Bayern Munchen i ka dërguar sinjale të forta Real Madridit se çfarë është...

Sefer Seferi kundërshtari më i mundshëm i Tyson Furyt

Tyson Fury pritet të kthehet në ring me 9 qershor, por ende është në kërkim të një kundërshtari. Boksieri i njohur me nofkën ‘Gypsy King’,...

Mendojnë se është Messi, futbollistët e Irakut bëjnë foto me të...

Ky është padyshim sozia më e mrekullueshme që mund të kemi parë ndonjëherë. Gazetari iranian kudo që shkon dhe kudo që shkel shikohet me vëmendjen e të gjithëve duke kujtuar se...

Barcelona për pak të “ballaiset” në “Balaidos”

Me titullin praktikisht të fituar, Barcelona vijon luftën për të realizuar një tjetër objektiv, të mbyllë sezonin pa humbje. Në ndeshjen e vlefshme për...

Barcelona përgatitet për finalen e kupës së Mbretit: Pa Messin dhe...

Titulli në La Liga praktikisht është siguruar, Liga e kampionëve është humbur, ndërsa Kupa e Mbretit është i vetmi trofe që Barcelona do të...

Futsall/Juventus Serova në finale të kupës së Maqedonisë

Për herë të tretë në histori, klubi i futsallit Juventus Serova është kualifikuar në finale të Kupës së Maqedonisë, duke e eliminuar Shkëndijën e...

Ademi për tetë minuta prishi Llokomotivën

Ilirid Ademi ka qenë hero i Gostivarit. Ai ia ka siguruar tri pikë të ploa klubit të tij, i cili mposhti Llokomotivën me rezultat...

Vëllazërimi feston me 5 gola

Vëllazërimi shkatërroi Novacin me rezultatin 5-0. Skuadra e Xhengis Rexhepit ka zhvilluar një ndeshje spektakolare përballë manastirasve që mbajnë vendin e fundit në ligën...

Flamuri gëzoi FC Strugën

Në minutën e 85-të akordohet penallti për Struga Trim Lum. Dënimin më të rëndë në lojën e futbollit e ekzekutoi Flamur Tairi, duke shënuar...

Njihuni me 25 futbollistët më besnikë, Iniesta dhe Buffon kryesojnë podiumin

CIES Football Observatory” ka publike listën me futbollistët aktivë (që nuk janë pensionuar ende), që kanë luajtur më shumë sezone të njëpasnjëshme në një...

Asani: Shpresojmë të përsërisim lojën sikur me Vardarin

Pas paraqitjes së shkëlqyeshme në derbin e kryeqytetit kundër Vardarit (1-1), ekipin e FC Shkupi e pret një përballje tjetër të vështirë, ajo me...

Bojku: Jemi në formë shumë të mirë, nën ritmin e fitores...

Tre ditë pas triumfit në Manastir, skuadrën e Shkëndijës, të mërkurën, (ora 16:00) e pret derbi kundër Vardarit, në stadiumin “Filipi i Dytë” në...

Joshua: Mjaft me llafe, Wilder dhe Fury dua t’i kem përballë...

I lodhur nga deklaratat e thashethemet e shumta, boksieri britanik Anthony Joshua, kampion i botës në peshat e rënda në kategoritë IBF, WBA dhe...

Jusufi: Respekt për Rabotnickin, por presim fitore të re

Renova do të luaj edhe një ndeshje në shtëpi të saj. “Gjipspunuesit” e presin Rabotnicin, që në dy ndeshjet e fundit ka shënuar po...

Bayerni në garë për Hysajn

Mbrojtësi shqiptar do të jetë nën mbikëqyrje nga zyrtarët e klubit bavarez. Bayern Munich është futur në garë për Elseid Hysajn, i cili pëlqehet...

Valdrini nga Struga me Shqiponjën në zemër do luftojë për një...

Luftëtari i ringjeve Valdrin Istrefi, ka nënshkruar marrëveshje me “Pro Fighters League” njofton shigeta.net në SHBA për të marr pjesë në një turne të...

Alioski kandidat për futbollistë të sezonit në Leeds United (Video)

Reprezentuesi i Maqedonisë, Ezgjan Alioski në fillim të sezonit u transferua në Championchip në ekipin e Leeds United. Ai tërhoqi vëmendjen e skuadrës angleze...

Nexhat Shabani me Akademinë e FFM-së nënkampion në turneun e UEFA-së...

Ditët e kaluara në Erevan të Armenisë u zhvillua turneu zhvillues i UEFA-së, në të cilin krahas përfaqësueseve U14 të Armenisë (vendasit garuan me...

Alimi:Ju tregoj golin tim më të bukur kundër Pelisterit (Video)

Mesfushori Armend Alimi ka shënuar një supergol në fitoren tenistike (0-6) ndaj Pelisterit në Manastir. Goli i tij erdhi në pjesën e dytë, pas...

Karate/Idrizi jep spektakël dhe fiton

Të dielën, në Shkup nën organizim të klubit të karatesë “Skopje” nga Shkupi u mbajt turneu memorial "Dimçe Kiçevski". Në këtë turne morën pjesë...

Warriors shumë të fortë për Spurs, ndalet PhiladelpHia 76ers

Golden State Warriors nuk e llogarit aspak San Antonion. Kampionët në fuqi të NBA treguan të gjithë potencialin e tyre edhe në sfidën e...

‘Çmendet’ VAR-i, penallti e çuditshme në kampionatin gjerman

Një ngjarje komplet e pazakontë ka ndodhur në takimin e fundit të javës së 30 të kampionatit gjerman, atë mes Mainzit dhe Freiburgut. Gjyqtari i...

Nuk mund ta besoni se çka i ka ndodhur referit të...

Gjyqtari Michael Oliver, është befasuar nga mesazhet e mbështetjes që ka marrë nga top lojtarët, menaxherët dhe gjyqtarët në Angli – para rikthimit të...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.