-3 C
Skopje
Saturday, February 23, 2019
Home Sport Page 97

Sport

NBA, Chicago Bulls rrezikon playoffin

Reggie Jackson shënoi 22 pikë, ndërsa Tobias Harrias i shtoi 21 të tjera duke ndihmuar Detroit Pistons që të fitonin 94-90 ndaj Chicago Bulls...

Pikëllim në San Siro:Shuhet ikona e Milanit, Cezare Maldini

Futbolli italian humbet një nga emrat më të mëdhenj. Bëhet fjalë për Cesare Maldinin, babain e mbrojtësit Paolo Maldini dhe një nga lojtarët më...

Vdes Cesare Maldini

Cesare Maldini ka ndërruar jetë në moshën 84 vjeçare. Legjenda e Milanit dhe Italisë, Cesare Maldini ka vdekur në moshën 84 vjeçare. Ai ishte një yll...

VIDEO/Ronaldo tronditi Nou Campin, Reali me një lojtar më pak festoi...

Real Madridi i Zinedine Zidane ka përmbysur rezultatin ndaj Barcelonës nga 1:0 duke fituar në fund 1:0 për t’i marr tri pikë shumë të...

VIDEO/Ja si Shkëndija e mposhti Rabotnickin

https://www.youtube.com/watch?v=7sv174O_zwk

Hamilton niset i pari në Bahrejn

Lewis Hamilton do të niset nga pozita e parë në garën për Çmimin e Madh të Bahrejnit në Formula 1 pasi regjistroi xhiro më...

Ganiu:Do t’ia prishim planet Vardarit

Pas pauzës për shkak të angazhimeve të reprezentacionit të Maqedonisë, këtë fundjavë kthehen sfidat në futbollin elitar të Maqedonisë, ku do të spikat derbi...

Bes-arti i Shkëndijës

Shkëndija ka vazhduar aty ku u ndal dy javë më parë. Skuadra merr fitore shumë të rëndësishme në teren të Rabotniçkit, aty ku asnjëherë...

VIDEO/Bostoni heroik, gjunjëzon Golden Staten në shtëpi, pas 54 fitoreve

Ekipi më i trofeshëm në histori të NBA, Boston Celtics, ia ka treguar vendin Golden State Warriors, duke ia shkaktuar humbjen e parë në...

Ja formacioni i Luis Enriques për El Clasicon

Luis Enrique ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për takimin kundër Real Madridit. Trajneri i Barcelonës ka në dispozicion pothuajse të gjithë futbollistët së...

FOTO/ Ronaldo çudit pak orë para “El Clasicos”

Cristiano Ronaldo ka befasuar duke u shfaqur mjaft i qetë para duelit të sotëm me Barcelonën. Cristiano Ronaldo e përgatit ballafaqimin me Barcelonën në...

Vujcic:Jemi të gatshëm të vazhdojnë me ritmin e fitoreve

Të shtunën (ora 16:00), do të luhet një ndeshje tjetër interesante, ajo mes Rabotnickit dhe Shkëndijës, në stadiumin e qytetit “Filipi i Dytë” në...

Asani pajiset më pasaportë shqiptare, mund të luaj për Shqipërinë U21

Futbollisti Jasir Asani është pajisur  me pasaportë shqiptare dhe mund të luajnë pa problem me Kombëtaren U-21, që drejtohet nga Redi Jupi, pjesë e...

Gjermanëve nga 300.000 euro për triumf në EURO 2016

Federata e futbollit të Gjermanisë ka njoftuar reprezentuesit e saj se në rast të triumfit në Euro 2016 çdo futbollist do të fitoj nga...

Takohen sërish ishhendbollistët e Lirisë, nuk mungoi humori dhe dhuratat e...

Të enjten në mbrëmje, në restorantin “Princ” në Shkup janë takuar për herë të dytë ishhendbollistët e KH “Liria”, gjenerata e viteve 1977/87, në...

FOTO/Granit Xhaka, lojtari që mund t’ia sjell titullin Arsenalit

Edhe pse Arsenali vazhdon të jetë në garë për titull, duket se edhe njëherë nuk do të kenë sukses, dhe kjo nuk është befasi,...

Messi transferohet te Reali, pas derbit!!!

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi ka arritur marrëveshje për transferim në Real Madrid. Ai do të transferohet në Santiago Bernabeu” në fund të këtij sezoni...

Xhokovic e Azarenka, në gjymëfinalen e Miami Open

Novak Djokovic avancon në gjysmëfinalet e Miami Open, pasi kaloi në cerekfinale cekun Tomas Berdych me rezultatin 6-3, 6-3. 28-vjecari serb që me një...

UEFA analizon Shqipërinë: Rashica e ardhmja, Cikalleshi titullar në sulm

Faqja zyrtare e UEFA-s i kushton Shqipërisë një shkrim të detajuar, të bazuar në dy ndeshjet miqësore të kuqezinjve kundër Austrisë dhe Luksemburgut. Në...

Aleix Vidal dhe Keylor Navas, nxehin El Clasicon

Nga njëra anë Aleix Vidal ndërsa në krahun tjetër Keylor Navas, lufta deklaratave për El Clasicon e kësaj të Shtune ka nisur. Te Barcelona...

Të premten në Shkup fillon edicioni i gjashtë ndërkombëtarë në shah

Në hapësirat e hotelit Aleksandar Pallas në Shkup, në organizim të klubit të shahut “Gambit Aseko SEE” dhe nën patronazhin e Komunës Karposh, në mënyrë solemne do...

Lazim Destani vizitoi skuadrën në stërvitje

Pronari i KF Shkëndija, Lazim Destani ishte sot në Recicë të Tetovës, ku ka vizituar suadrën gjatë një seance stërvitore para ndeshjes derbi kundër...

Seferi:Ndaj Skopjes vetëm për fitore

Të shtunën, Shkupi do të zhvillojë ndeshjen e javës së 21-të në elitën e futsallit. Kundërshtarë i “bardhekaltërve” nga Çairi do të jetë Skopje,...

Balotelli drejt Kinës, rrogë 15 mln Euro

E ardhmja e Mario Ballotelit duket larg Europës. Forma jo e mirë që sulmuesi i Milanit po kalon, ka bërë që për 25-vjecarin të...

Konyaspor gati rinovimi 3-vjeçar me Mehan

Alban Meha mbetet në qendër të projektit të Konyaspor. Klubi turk ka gati rinovimin e kontratës me mesfushorin shqiptar. Sipas gazetës Fanatik, drejtuesit e...

Messi-Ronaldo, klasikja brenda “El Clasicos”

Cristiano Ronaldon, sidomos në këtë sezon, vijon të përndjekë shprehja “Nuk arrin të shfaqet në ndeshjet e mëdha”. Mirëpo historia e sfidave “El Clasico”...

Valencia, 19 mln Euro në sezon për Mourinhon

Valencia ka nisur të mendojë për zëvendësuain e Gary Neville, që do të marrë drejtimin e skuadrës sezonin e ardhshëm. Aktalisht drejtuesit e klubit...

Botërori 2022 në Katar: Punëtorët po përjetojnë tmerr

Mbi 100 punëtorë të angazhuar në ndërtimin e stadiumeve të Botërorit 2022 në Katar kanë qenë viktimë e abuzimeve sistematike dhe janë detyruar që...

Zendeli, para derbit me Vardarin:Luani nuk ka frikë askënd, ata e...

Në fundjavë vazhdon kampionati i Maqedonisë në futboll, pas pushimit dy javorë, për shkak të ndeshjeve kontrolluese të kombëtareve. Në program janë ndeshjet e javës...

“Shqipëria autsajdere, Gjermania favorite e Euro 2016”

Sipas të përditshmes britanike, “The Telegraph”, Shqipëria llogaritet si autsajder në Euro 2016. Kombëtarja shqiptare renditet e parafundit, duke lënë pas vetes vetëm përfaqësuesen...

FOTO/Vendoset bari në stadiumin e Tetovës, lum lojtarët ku do të...

Stadiumi i qytetit në Tetovë pothuajse është gati. Bari në stadium është vendosur dhe ai duket shkëlqyeshëm, i ngjanë një qilimi të bukur, raporton...

VIDEO/Rekorde nga Draymond Green dhe San Antonio Spurs

Golden State nuk e kishte të lehtë, por asgjë nuk duket e pamundur për Warriors, që fituan 103-96 në kohën shtesë përballë Utah Jazz....

Shkëndija me Rabotnickin në “Filipi i dytë”, kundër Sileksit në Çair

Pas pauzës dy javore për shkak të ndeshjeve kontrolluese dhe kualifikuese të ekipeve përfaqësuese, në fundjavë rrikthehen detyrimet kampionale. Xhiroja e 24-t sjell transfertë...

FOTO/Fitore e madhe e KH Rinia në Gjorce

Hendbollistët e KH Rinia nga Çairi kanë shënuar një fitore të madhe si mysafir i Gjorces me rezultat 31-33 (pjesa e parë 12-16), në...

FOTO/Juventus Serova deklasoi Velesin, kualifikohet në gjysmëfinale të kupës

  Juventus Serova është kualifikuar për në gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë në futsall, pasi të mërkurën në mbrëmje në ndeshjen çerekfinale ka mposhtur Velesin...

Valencia, shkarkohet Neville, emërohet Ayestaran

Gary Neville shkarkohet nga stoli i Valencias. Trajneri anglez është larguar nga drejtimi i skuadrës spanjolle 8 javë përpara fundit të sezonit për shkak...

Sigal Prishtina në finalen e BalkanLeague

Misioni është kompletuar…Sigal Prishtina është në finale të Ligës Ballkanike për herë të dytë me radhë. Kampioni i edicionit të kaluar në mënyrë rutinore...

Gjithë Egjipti kundër Messit, ja shkaku

Një intervistë e Lionel Messitdhënë së fundmi në një media egjiptiane, ka shkaktuar kaos të vërtet në këtë vend. Argjentinasi në këtë intervistë ka refuzuar...

MSN më e besueshme se BBC

MSN apo BBC, kur na ndajnë vetëm pak ditë nga El Clasico i radhës mes Barcelonës dhe Realit të Madridit, shifrat thonë MSN, me...

Aliji, tifozëve shqiptarë:Ju do te jeni qershia e Kombëtares ne muajin...

Mbrojtësi i Kombëtares, Naser Aliji nuk i ka harruar tifozët shqiptarë për përkrahjen që i kanë bërë kombëtares shqiptare në dy miqësoret e fundit...

Hendboll-Rinia në Gjorce për fitore

Sonte prej orës 21:00 do të zhvillohet derbi ndeshja e javës së tretë në sezonin pranveror në ligën e parë të Maqedonisë në hendboll...

Messi synon golin e 500 në “El Clasico”

Lionel Messi apo Diego Armando Maradona? Kjo pyetje do të mbizotërojë gjithmonë në kokën e të gjithëve, pasi 5-herë fituesi i Topit Artë me...

“Miami Open”, Xhokovic, Nishikori e Raonic në cerekfinale

Gjithcka e thjeshtë për Novak Djokovic në Miami Open. Numri 1 i Botës u kualifikua pa vështirësi në cerekfinalet e turneut Masters që po...

Nba, Warriors për rekord

Tetë ndeshje nga mbyllja e sezonit të rregullt në NBA-in amerikan, Golden State është fare pranë rekordit të Chicago Bulls të Michael Jordan, me...

‘The Cobra’ shqiptar ka një porosi thumbuese për Hayen

Boksieri i mirënjohur shqiptar, Arnold Gjergjaj, i njohur me nofkën ‘The Cobra’ në asnjë mënyrë nuk i trembet boksierit David Hayes. Gjergjaj ndihet si...

Zyrtare: Arnold Gjergjaj kundër ish kampionit të botës (Foto)

Është zyrtarizuar dueli mes boksierit nga Kosova, Arnold GJergjajt dhe ish kampionit të botës, David Haye. Përballja mes boksierit nga Kosova, Arnold GJergjajt dhe ish...

FOTO+VIDEO/Tifozët kuqezinj, FSHF-së: Ju për paren, ne për kombëtaren!

Ajo që ka bërë më shumë përshtypje në dy miqësoret e fundit të kombëtares shqiptare, të dyja të luajtura në transfertë, ka qenë numri...

Barcelonës do t’i mungojnë dy futbollistë ndaj Realit

Luis Enrique nuk do të mund të llogarit në shërbimet e dy mbrojtësve: Jeremy Mathieu  dhe Adrianos, për ndeshjen e së shtunës ndaj Real...

FOTO/Mediat bullgare:Shkupi sërish nën komandën bullgare!

Mediat bullgare mezi e kanë pritur fitoren e kombëtares së tyre kundër Maqedonisë në Shkup prej 2-0. Pas përfundimit të ndeshjes ata menjëherë kanë...

VIDEO/Maqedonia sërish zhgënjeu

Asgjë e re. Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll përjetoi edhe humbjen e tretë radhazi, pas Libanit dhe Sllovenisë. Në Shkup ata u mundën nga...

VIDEO/Shqipëria rigjen buzëqeshjen në Luksemburg

Shqipëria rigjen buzëqeshjen  në Luksemburg ku arriti të dhuronte një paraqitje bindëse për të kaluar 2-0 vendasit në “Josy Barthel”.  Shqipëria 2, thënë kështu...

FOTO/Ja formacioni i Shqipërisë kundër Luksemburgut

Selektori i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi për këtë takim nuk do të mund të llogarit në shërbimet e Elseid Hysajt dhe Mërgim Mavrajt,...

Barcelona – Real Madrid, nderohet Cruyff

Barcelona dhe Real Madrid do të ndeshen në “El Clasico” të shtunën. Por, e përditshmja sportive katalane “Sport” ka bërë thirrje që ndeshja të ndërpritet...

Sot miqësorja Luksemburg-Shqipëri, kuqezinjtë synojnë fitore

Luksemburgu është sfida e radhës e Kombëtares shqiptare.Kuqezinjtë sonte do të përballen me Luksemburgun në miqësoren e radhës e cila vjen pas disfatës kundër...

Cana pensionohet nga Kombëtarja

Lorik Cana ka paralajmëruar se pas Euro 2016 do të pensionohet nga Kombëtarja shqiptare Lorik Cana pritet t’i thotë lamtumirë Kombëtares shqiptare pas Euro 2016....

Murray eliminohet nga “Miami Open”

Grigor Dimitrov eliminon Andy Murray-in. Tenisti bullgar bëri surprizën e madhe në raundin e 3-të të Miami Open duke nxjerrë jashtë turneut Masters që...

FOTO/Bardhi:Jemi në rrugë të mbarë

Pas përfundimit të ndeshjes kundër Francës dhe rezultatit pozitiv në Le Man lojtarët e përfaqësueses U21 të Maqedonisë, të martën rreth mesditës, ishin shpërndarë...

Murati pas barazimit në Francë: Do të luftojmë për dy vendet...

Mevlan Murati ka qenë i pathyeshëm në mbrojtjen e Maqedonisë në barazimin (1-1) kundër Francës në Le Man. Ai e pranon se ishte një...

Ja si do luajë Shqipëria ndaj Luksemburgut

Është ndeshje miqë sore dhe jo me një kundërshtar të nivelit të Austrisë, për të cilën De Biazi ka menduar që të hedhë në...

VIDEO/Manaj dhe Prenga fundosin Hungarinë

Me përmbysje rezultati ndaj Hungarisë kombëtarja e 21-vjecarëve të Shqipërisë mer vendin e dytë në Grupin 4 eleminator për Euro 2017, që do të zhvillohet në Poloni. Edhe pse...

VIDEO+FOTO/Maqedonia kthehet me një pikë të madhe nga Franca

Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë ka zhvilluar një ndeshje shumë të mirë kundër Francës, të hënën në mbrëmje në Le Mans, duke barazuar 1-1. Ndeshja...

Ndërroi jetë çiklisti Daan Myngheer

Ka ndërruar jëtë çiklisti belg, Daan Myngheer, dy ditë pasi që pësoi sulm në zemër gjatë garës Criterium International. 22 vjeçari ndërroi jetë në ora...

Provokimi i Messit për Ronaldon

Lionel Messi, deklaroi se çmimet nuk vlejnë asgjë nëse në fund ekipi mbetet pa trofe. Kjo deklaratë e Messit, ka nxitur mediat spanjolle, sipas të...

Shakira kërcim fantastik me lojtarët e Barcelonës, çmendet publiku në sallë/VIDEO

Në një video të disa viteve më parë që është publikuar në Youtube Shikara gjatë një festë me lojtarëte Barcelonës ka çmendur piblikun me...

Hasani optimist:Juventus Serova do ta eliminojë Velesin

Të mërkurën, janë në program ndeshjet çerekfinale në futsall në të cilën Juventus Serova do të përballet kundër Velesit nga po i njëjti qytet. Në...

Mundësit e rinj nga Studeniçani i fituan tre medalje në Radovish

Në Kampionatin shtetëror për shkollat fillore në mundje që u mbajt në Radovish, Avdi Jashari nga shkolla fillore "Naim Frashëri" nga Studeniçani (K.M. Studeniçan)...

Reagon KF Vëllazërimi: Kush na e dërgoi Bartonin për refer dhe...

Pas ndeshjes që u zhvillua në kuadër të xhiros së 19-të, Këshilli Drejtues i KF ”Vëllazërimi” - Kërçovë, mbajti mbledhje me ç'rast bëri analizën...

Trajneri De Biasi, sot konferencë për shtyp

Trajneri i kombetares se Shqiperise Gianni De Biasi, do te dale sot ne nje konference per shtyp, perpara ndeshjes kunder Luksemburgut, qe do te...

Angelovski e respekton Bullgarinë, por në mendje ka vetëm fitoren

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll nesër në mbrëmje (e martë, ora 19:00) do të zhvillojë edhe një ndeshje miqësore kësaj radhe kundër Bullgarisë në...

Skandal, nacionalistët grekë shfaqin në stadium flamurin e Vorio Epirit

Një flamur i Vorio Epirit është shpalosur në ndeshjen e futbollit Greqi-Mali i Zi, një akt propagandistik i papranueshëm në një ndeshje sportive.  Në...

Prag skandali me shitjen e ndeshjeve. Mavraj tradhton Canën. Ja prova...

Mbrojtësi i Kombëtares Mërgim Mavraj ka shokuar me deklaratën e tij për gafën në ndeshjen me Austrinë. Topin e lash pasi me Cana më...

Mehmedi: Do të jetë e vështirë të luajmë kundër mëmëdheut

Admir Mehmedi është një prej gjashtë shqiptarëve të Zvicrës, që në finalet e Euro 2016 pritet të luajnë kundër Kombëtares kuqezi. Edhe sulmuesi i...

Shqipëria në Luksemburg, aty ku nisi revolucioni kuqezi

Stadiumi Josy Barthel pret testin e dytë të Shqipërisë, në kuadër të përgatitjeve drejt Kampionatit Europian. Të martën Kombëtarja do të kthehet në impiantin...

Hysaj mungon ndaj Luksemburgut

Elseid Hysaj do të jetë mungesa e Shqipërisë, në miqësoren ndaj Luksemburgut. Mbrojtësi i djathtë pësoi një lëndim prej minutave të para të sfidës...

VIDEO/Wizards kthehet te fitorja, mposht LA Lakers

John Wall shënoi 22 pikë dhe dhuroi 13 asist duke ndihmuar Washington Wizards të fitonin 101-88 ndaj Los Angeles Lakers në NBA. Ekipi kalifornian,...

Kombëtarja humb avionin, FSHF: Faji i kompanisë së fluturimit

Transferta austriake ka rezervuar një surprizë të hidhur për Kombëtaren Shqiptare, që ka humbur avionin  për në Luksemburg, me të cilin do të përballet...

Momenti dramatik kur legjenda e boksit bie në gjendje kome në...

Këto janë fotot dramatike që tregojnë momentin kur Chris Eubank i lutet djalit të tij që të mos e godasë në kokë Nick Blackwell. Pasi...

Shaqiri largohet nga kombëtarja e Zvicrës

Xherdan Shaqiri është larguar nga Kombëtarja e Zvicrës për tu rikthyer në Angli. Xhardan Shaqiri nuk do të paraqitet për ndeshjen miqësore që Zvicra e...

Asanit i mjaftojnë vetëm tre minuta në terren për të shënuar...

Jasir Asani ka shënuar golin e vetëm (0-1) në ndeshjen e djeshme miqësore që e zhvilloi Vardari kundër Pirin në Bllagoevgrad Atij iu mjaftuan vetëm...

Prag skandali me shitjen e ndeshjeve. Mavraj tradhton Canën. Ja prova...

Mbrojtësi i Kombëtares Mërgim Mavraj ka shokuar me deklaratën e tij për gafën në ndeshjen me Austrinë. Topin e lash pasi me Cana më...

Arrestohet tifozi shqiptar pas ndeshjes me Austrinë, ja çfarë futi në...

Mediat kanë raportuar se vetëm një ditë pas përfundimit të ndeshjes miqësore mes Austrisë dhe Shqipërisë ku kombëtarja humbi me rezultat 2-1, tifozë shqiptarë...

Luana Vjollca – Canës: Të kam parë nudo

Rubrika “Të çmendur pas…” në “E Diell”, drejtuar nga moderatorja Luana Vjollca, ka pasur sot për protagonist kapitetin e Kombëtares Shqiptare, Lorik Cana. Duke ndryshuar...

VIDEO/Ibraimi:Të luajmë fortë sikur sllovenët ndaj nesh

Agim Ibraimi ka potencuar se rastet e krijuara duhet të jenë prioritet për lojtarët e repartit ofensuv në ndeshjet e ardhshme të ekipit përfaqësues,...

Karate/Shkupi fitoi katër medalje në Serbi

Të shtunën u mbajt turneu ndërkombëtar në karate “Vllasotince open 2016” në Serbi. Në këtë turne morën pjesë 480 garues, nga 42 klube, prej...

“Zaferspor” i themeluar nga shqiptarët, historia e një krenarie të përbashkët

BURSA (AA) - Klubi sportiv Zaferspor (Zafer i cili ka kuptimin Fitore) i themeluar nga ana e shqiptarëve të cilët që në vitet 1950-të...

Media franceze:Franca duhet t’i marrë 3 pikë ndaj Shqipërisë në kampionatin...

Pas ndeshjes “së famshme” mes Austrisë dhe Shqipërisë ne duhet të kuptojmë që ishte vetëm një miqësore, por që zhgënjeu shumë pasi pritshmëritë ishin...

VIDEO/Utah rikthehet në zonën play off, Oklahoma dominon San Antonion

Po kthehet në një betejë të vërtetë dueli për vendin e tetë të konferencës së perëndimit që siguron edhe biletën e fundit të zonës...

Shqipëria luan me Hungarinë, ja masat e marra nga policia

Masat e marra nga Policia e Elbasanit për zhvillimin normal të ndeshjes ndërkombëtare të futbollit ndërmjet ekipeve Shqipëri dhe Hungari. Policia Elbasan, ka marrë...

Gol nga mesi i fushës. Nga Afrika vjen goli për çmimin...

Hlompho Kekana i Afrikës së Jugut, e ka shënuar një gol nga rreth 60 metra , i cili do të jetë kandidat serioz për...

De Biasi: Me lojën e pjesës së parë nuk duam të...

Nga Wiena/Salim Ibraimi Shqipëria ka humbur miqësoren e parë kundër Austrisë me rezulat 2-1 në Ernst Hapel, ndërsa trajneri Gianni de Biassi ka deklaruar se...

VIDEO/Shqipëria humbi nga Austria

Kombëtarja shqiptare nuk e nisi mirë ndeshjen duke pësuar dy gola brenda 13 minutave. Kapiteni i Kombëtares, Lorik Cana, dhe qendërmbrojtësi Mërgim Mavraj, ishin fytyrat...

Ish-deputetja e PS tifoze e “flaktë”, pas kuqezinjve në Vjenë

Ndoshta nuk e keni ditur, por ish-deputetja e Partisë Socialiste Ermelinda Meksi është një tifozë e flaktë e kuqezinjve. Meksi ka zgjedhur të ndjekë nga...

Mundësit e Lirisë, kampion shkollor të Maqedonisë

Të premten në Radovish u zhvilluan garat shkollore në mundje, të cilat ngjashëm si të gjitha garat e deritanishme u dominuan sërish nga mundësit...

FOTO/Tifozat kuqezi e “kallën” Wienën

Grupi i njohur Tifozat kuqezi kanë mbërritur në Prater Wien dhe prej aty do të nisen drejt stadiumit Ernst Hapel për të ndjekur ndeshjen...

FOTO/Tifozët shqiptarë “pushtojnë” Wienën

Nga Wiena/Salim Ibrahimi Mijëra tifozë shqiptarë kanë pushtuar kryeqytetin e Austrisë, Wiena, aty ku sot pasdite do të zhvillohet ndeshja miqësore mes Austrisë dhe Shqipërisë,...

FOTO/ Prezantuesja super seksi nga Argjentina zbarkon në Shqipëri për këtë...

Prezantuesja super seksi nga Argjentina, Luz Ereros, në postimet shpeshta që ka bërë në profilin e saj ka treguar se ndien distancën dhe me...

Zvicra bie në dorë të shqiptarëve, Behrami arrin objektivin e madh/FOTO

Kombëtarja ku jane 7 shqiptar Zvicra do te luaj ndeshjen miqesore sonte me Republikën e Irlandës ne 20:45. Në formacionin zyrtar të helvetikëve, mungon Xherdan...

7 mijë vende janë për tifozët e Shqipërisë në Vjenë!

Miqësorja e së shtunës ndaj Austrisë do të shërbejë për të krijuar një ide rreth mbështetjes që do të ketë Kombëtarja gjatë aventurës në...

Granit Xhaka lojtar i Arsenal

Arsenal raportohet se ka njoftuar që ka arritur marrëveshje me përfaqësuesin e Zvicrës, Granit Xhaka. 34 milionë funta është shuma e parave që The Gunners...

Foto ekskluzive/Ky është vendi ku do të takohen tifozët shqiptarë në...

Kombëtarja shqiptare e futbollit, të shtunën, zhvillon miqësoren e parë në vitin 2016, ndërsa për kundërshtarë ka Austrinë. Kjo ndeshje do të luhet në...

Klitschko – Fury, revanshi afër

Trajneri Peter Fury ka bërë të ditur se negociatat për një revansh mes nipit të tij, Tyson Fury dhe Wladimir Klitschko në Britaninë e...

Kombëtarja do ta ketë mbështetjen e 7 mijë tifozëve në “Ernst...

Sulmet terroriste në aeroportin e Brukselit, pak ditë më parë, 32 të vdekurit dhe qindra të plagosurit nga sulmi kamikaz, e ka vënë Europën...

VIDEO/Shikojeni se si tifozët holandez përshëndeten nga Cruyff

Është ndërprerë për disa momente ndeshja Feyenoord-Sparta në Holandë. Kjo për nderë të legjendës Johan Cruyff. Ndeshja u ndërpre në minutën e 14-të që simbolizon...

Kombëtarja austriake vlen 83 milion euro më shumë se ajo e...

Deri tani janë zhvilluar gjashtë ndeshje mes Austrisë dhe Shqipërisë në intervalin kohor 1980-1987, prej të cilave Shqipëria i ka humbur të gjitha, me...

Gjyqtari hedh “nokaut” trajnerin e Spanjës Del Boske (VIDEO)

Trajneri i Spanjës, Vicente Del Bosuqe, është goditur pa dashje nga gjyqtari anësor në miqësoren që po zhvillohet ndaj Italisë. Del Bosque ngritët në këmbë...

VIDEO/Oklahamën s’mund ta ndal askush

Vijon momenti magjik për Oklahoma City Thunder në Nba. Kevin Durant me shokë arritën fitoren e 6-të radhazi me skuadrën e trajnerit Billy Donovan...

U21 e Maqedonisë barazoi pa gola me Islandën

Përfaqësuesja U 21 e Maqedonisë ka luajtur baraz pa gola me Islandën në terenin kryesor të kompleksit stërvitor ‘Petar Milloshevski’ në kuadër të raundit...

Shqipëria ndahet në paqe ndaj fqinjëve

Përfundoi me rrjeta të pa prekura, 0-0, ndeshja mes Shqipërisë- Greqisë e zhvilluar në stadiumin “Elbasan Arena” të qytetit të Elbasanit. Ndeshja mes tyre...

Johan Cruyff Arena, emri i stadiumit të Ajaxit

Stadiumi i Ajax Amsterdam mund të riemërohet në Johan Cruyff Arena, pas vdekjes së legjendës së Holandës, ka konfirmuar nënkryetari i qytetit, Eric van...

Kombëtarja kuqezi, buzë Danubit para miqësores me Austrinë

Kombëtarja kuqezi do të niset sot për në Vjenë të Austrisë, ku do të luajë nesër ndeshjen miqësore me vendësit. Në “Happel Stadium”, në...

Bota e futbollit kujton Johan Cruyff

Johann Cruyff la një gjurmë të jashtëzakonshme në botën e futbollit dhe njerëzit e lojës e kujtuan ish-kolegun apo trajnerin e tyre nëpërmjet rrjeteve...

VIDEO/Të gjitha thëniet e famshme të Cruyff: Në njëfarë kuptimi, ndoshta...

Për futbollin — “Futbolli bazohet në thelb te dy gjëra. E para: kur e ke topin, duhet të jesh i aftë ta pasosh në...

FOTO/ “Kishte video seksi kafshëror”, 6 vjet burg për futbollistin pedofil...

Futbollisti britanik Adam Johnson është dënuar sot me 6 vjet burg pasi abuzoi seksualisht me një të mitur. Johnson ka abuzuar me një 15-vjeçare, fanse...

Portieri i Spanjës bën gafën e vitit /VIDEO

Ndeshja  Spanjës-Kroaci U-21 do të mbahet mend për këtë gol të Stipe Pericas, i cili shënoi pas gabimit trashanik të portierit iberik. Kroatët fituan...

Fadil Vokrri për “Lajm”: Cruyffin e kam pas idhull, ishte fenomenal

Lajmi për vdekjen e legjendarit Johan Cruyff ka tronditur edhe legjendën e gjallë të futbollit kosovar, Fadil Vokrri, i cili është president i Federatës...

FOTO/Ja reagimet e para pas vdekjes së Cruyffit

Legjenda e Holandës, Ajaxit e Barcelonës, Johan Cruyff ka ndërruar jetë në moshën 68 vjeçare, pasi humben betejën e tij me sëmundjen e kancerit. Skuadra...

VIDEO: Johan Cruyff vdes nga kanceri në moshën 68 vjeçare

Johan Cruyff ka ndëruar jetë në spital në moshën 68 vjeçare, thuhet në internet faqen e tij zyrtare, raporton Lajm. Legjenda e Barcelonës dhe Holandës,...

Arsenali “çmendet” pas Granit Xhakës, i ofron 43 milion euro

Arsenali është në kërkim të një futbollisti të ri, dhe njëri nga ata është Granit Xhaka, anëtari i Borussia M’gladbach. Drejtuesit e Arsenalit kanë...

VIDEO/Golden State drejt rekordit të Chicagos

Golden State Warriors nuk has vështirësi në sfidën kundër Los Angeles Clippers ku triumfoi lehtësisht 114-98. Suksesi i 51 rresht në “Oracle Arena” për...

Kombëtarja prezanton fanellat e reja

Federata Shqiptare e Futbollit prezantoi në një ceremoni gala në sallën e Akademisë  së Arteve uniformat e reja të Kombëtares Shqiptare të Futbollit, të...

Angelovski i revoltuar: Më së paku ngjasonte si ndeshje miqësore!

Përzgjedhësi i Maqedonisë, Igor Angelovski në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Slloveninë ia uroi fitoren nikoqirëve dhe më pas shprehu habinë e tij...

Video: Skandali Ibrahimoviç-Lorik Cana trondit Francën

Zllantan Ibrahimoviç nuk njihet vetëm si një sulmues i fuqishëm dhe shumë luftarak por ai njihet edhe si një lojtar i plot skandaleve dhe...

Agim Ibraimi i befasuar nga loja agresive e futbollistëve sllovenë

Agim Ibraimi ka qenë i befasuar nga loja agresive e futbollistëve slloven në ndeshjen miqësore në të cilën Maqedonia humbi 1-0 në Koper. Ai...

Wilmots-ISIS’it: Nuk na frikësoni dhe nuk do të ndryshojmë për ju

Përzgjedhësi i Belgjikës, Marc Wilmots ka treguar se si ai ka insistuar që ndeshja kundër Portugalisë të zhvillohet në Bruksel, pavarësisht sulmeve terroriste që...

VIDEO/Si me Pandevin, si pa Pandevin, Maqedonia vazhdon me humbje

Reprezentacioni i Maqedonisë në futboll ka vazhduar me humbje edhe në vitin 2016. Kuqeverdhët të mërkurën në Kopr kanë pësuar humbje nga Sllovenia me...

Hysaj dhe Berisha: Në Francë për të treguar se kush jemi

Portieri i Lacios, Etrit Berisha dhe mbrojtësi i Napolit, Elseid Hysaj u ulën në sallën e konferencave përpara ndeshjes ndaj Austrisë me të njëjtën...

Çfarë duan vajzat e Obamës nga Messi?- Presidenti i Amerikës tregon...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka folur për sulmuesin e Barcelonës, Leo Messi, gjatë një vizite në Argjentinë. Ai ka thënë se vajzat...

Ja formacioni që Zidane do të shkatërroj Barcelonën

Barcelona dhe Real Madrid do të luajn ëmë 2 Prill në Camp Nou ndeshjen e dytë të El Clasico. AS ka publikuar formacionin të cilin...

Vajza që Messi i theu dorën vjen me një thënie bombastike/VIDEO

Raquel, vajza të cilën Lionel Messi e goditi me top në dorë gjatë ndeshjesndaj Vilarealit, ka thënë se argjentinasi tashmë i pëlqen edhe më...

Skandali Ibrahimoviç-Lorik Cana trondit Francën. Pamje shokueze dhe veprime të çmendura...

Zllantan  Ibrahimoviç nuk njihet vetëm si një sulmues i fuqishëm dhe shumë luftarak por ai njihet edhe si një lojtar i plot skandaleve dhe...

Mesfushori kroat i Interit supergol ndaj Izraelit/VIDEO

Mesfushori i Kroacisë, Ivan Perisiç pas vetëm katër minutave loja ka shënuar në miqësoren që po zhvillohet kundër Izraelit.

Belgjika e Portugalia sfidojnë terroristët, nuk e anulojnë miqësoren

Takimi miqësor mes Belgjikës dhe Portugalisë megjithatë do të luhet. Më herët ishte njoftuar se ky takim do është anuluar shkaku i sulmeve terroriste...

Nga Arnautoviç tek Alaba, Austria është një ekip… yjesh

Shqipëria do të zhvillojë dy ndeshje miqësore në datat e lira të UEFA-s dhe e para do të jetë kundër Austrisë. Ndeshja do të...

Për histori:Ibra në klub të ri për 75 milion euro për...

Zlatan Ibrahimovic ende nuk ka vendosur se ku do të luajë në sezonin e ardhshëm. Kontrata e tij në Paris Saint-Germain do të skadojë...

Bomba në Angli. Sekuestrohet Lamborgini 400 mijë euro i Samir Nasri...

Policia britanike i ka sekuestruar makinën superluksoze sulmuesit francez të Manchetser City, Samir Nasrit. Përveç humbjes në derbi nga Manchester United, francezi ka mbetur edhe...

Ja sa forca policore do sigurojnë mbarëvajtjen e ndeshjes Austri:Shqipëri

Sulmet terroriste të ditëve të fundit kanë frikësuar autoritetet e sigurisë austriake për shkak të dy ndeshjeve miqësore kundër Shqipërisë dhe Turqisë, këtë të...

FOTO/Matias Suarez do të largohet nga Anderlechti, pas sulmeve terroriste

Sulmet terroriste në Bruksel kanë prekur edhe botën e futbollit. Sulmuesi i Anderlecht, Matias Suarez ka paralajmëruar largimin nga skuadra mbretërore për arsye sigurie,...

Behrami refuzon: Jam shumë i vjetër për Kosovën

Pranimi i Kosovës në UEFA dhe FIFA pritet të ndodhë në Maj të këtij viti. Kjo do t’ia mundësoj të gjithë futbollistëve shqiptarë që...

Anulohet Belgjikë-Portugali, Uefa: Euro 2016 me tifozë

“Kemi besim se të gjitha masat e sigurisë që do të merren do të garantojnë një europian të sigurt dhe festiv, prandaj nuk parashikohet...

Alimi: Edhe pse është miqësore, luajmë për fitore

Reprezentacioni i Maqedonisë në futboll të mërkurën (sot) prej orës 18:00 në Koper luan ndeshjen e parë miqësore në vitin 2016 kundër Sllovenisë. Atmosfera në...

VIDEO/Houston rrezikon kualifikimin

Houston Rockets pëson një disfatë të rëndë në fushën e Oklahoma City Thunders, duke vënë seriozisht në dyshim pjesëmarrjen në fazën play off. Skuadra...

FOTO/Lamtumirë Shqipëri, De Biasi kthehet në Itali

Gianni de Biasi mund t’i thotë lamtumirë Kombëtares shqiptare pas Euro 2016. Strategu italian vazhdon është mes kandidatëve të mundshëm për të marrë drejtimin...

FOTO/Ademi në Slloveni në mbështetje të reprezentacionit

Arijan Ademi ka qenë “mysafir” i reprezentacionit të Maqedonisë në futboll në Portorozh. Ademi nga Zagrebi ka udhëtuar në Slloveni për t’i dhënë mbështetje...

Cana reagim emocionues për sulmet në Belgjikë/FOTO

Kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana, ka reaguar pas sulmeve në Belgjikë. Cana është solidarizuar me me viktimat e dy ngjarjve të mëdha në...

Messi suprizon familjen shqiptare. Ja çfarë i ka shkruar/FOTO

Familja Bisaku e cila jeton në Hamburg të Gjermanisë gjatë ditës së sotme kanë marrë dhuratën më të çmueshme. Familja nga Gjakova ka marr...

Alonso: Asnjë dëmtim serioz, ndihem i riaftësuar

Ai aksident i frikshëm në pistën e Albert Park në Australi i pësuar të Dielën, tashmë është një kujtim i largët për Fernando Alonson....

Lorik Cana reagon pas sulmeve terroriste në Belgjikë

Lorik Cana e ka shprehur dhimbjen e tij për sulmet që ndodhën sot në Bruksel të Belgjikës. Futbollisti shqiptar e ka bërë një postim në...

Sulmet terroriste në Bruksel, Belgjika lë mënjanë futbollin

Sulmet terroriste kanë prekur mëngjesin e sotëm Brukselin kanë lënë mbi 30 persona të vrarë dhe shumë të tjerë të lënduar, duke rikthyer sërish...

Granit Xhaka: Nëse Shqipëria na fiton në KE, kjo duhet të...

Shumë media zvicerane kanë publikuar intervistën e plotë të Granit Xhakës dhënë agjencisë së lajmeve SDA. Në vijim e keni intervistën e plotë, të...

Pas sulmeve në Bruksel, UEFA anulon të gjitha miqësoret?

Pas sulmeve terroriste në Brukses, ku mbetën të vdekur 34 persona, UEFA po mendon t’i anuloj të gjitha miqësoret e përfaqësuesve, të parapara të zhvillohen gjatë këtij...
ALKALOID

OPINIONE