Home Sport Page 98

Sport

Reagon edhe drejtori sportiv i Renovës, Saiti: Emini i ra të...

I menjëhershëm ka qenë reagimi i drejtorit sportiv të Renovës, Lirim Saiti, pas deklaratës së futbollistit Izair Emini. Saiti për “Lajm” tregon se pas ndeshjes...

Reagon Emini: S’kam kërkuar të kthehem te Renova, Saiti e flet...

Futbollisti i Renovës, Izair Emini ka reaguar pas deklaratës së drejtorit sportiv të klubit bardhekaltër nga Xhepcishti, Lirim Saiti në gazetën “Lajm”, se ai...

Barcelona dhe Reali fituan lehtë në Kupën e Mbretit

Barcelona ka shkatërruar Villanovensen me rezultat 6 me 1 në takimin e dytë t të 1/16 së finales në Kupën e Mbretit për të...

Ky nuk është nga kjo planet: Steph Curry edhe njëherë mahniti...

Golden State Warriors vazhduan me serinë e pabesueshme, në të cilën shkëlqeu Steph Curry. Njëri nga lojtarët më të mirë të NBA-së mbrëmë numëropi...

Projekti gati, vijon ndërtimi, Maqedonia në Strumicë do ta pres Shqipërinë

Federata e Futbollit të Maqedonisë (FFM) seriozishtë është duke menduar që Kombëtaren shqiptare të futbollit dhe Izraelin, ndeshje këto të vlefshme për eliminatorët e...

Arrestime të reja në FIFA

Fifa sërish në qendër të ciklonit të skandaleve. Policia zvicerane, me urdhër të gjykatësve nga SHBA, ka kryer mbi 10 arrestime të zyrtarëve të...

Kurtishi ndahet me klubin, tani është lojtar i lirë

Sulmuesi kumanovar, Mensur Kurtishi edhe zyrtarishtë është ndarë me klubin e tij Italian, Matera. Të dy palët kanë arritur marrëvshje për divorc, edhe pse...

Lojtari shqiptar që nga mbret i golave ka përfunduar në tribunë

Shkëlzen Gashi po kalon një periudhë të errët në karrierën e tij tek Baseli. “Këpuca e Artë” e Superligës së Zvicrës në futboll, në...

Saiti:Emini lutet të rikthehet, por s’ka vend te Renova

Mesfushori dhe golashënuesi i Renovës, Izair Emini nuk kishte stërvitur një javë të tërë para derbit me Shkëndijën, e cila u luajt para një...

Junior për “Lajm”: Goli ndaj Vardarit dhuratë për “Ballistët”, Urime edhe...

Shkëndija eliminoi Vardarin nga kupa e Maqedonisë, duke e mundur edhe në ndeshjen e kthimit çerekfinale në stadiumin Gjorce Petrov me rezultat 2-1. Golin...

Ish- myslimanët e Britanisë tregojnë pse e lanë fenë (FOTO)

Ata që dikur ishin myslimanë të devotshëm por që tani nuk janë besimtarë, kanë filluar t’i tregojnë arsyet e largimit nga feja përmes rrjetit...

Ja si i ofendojnë “Komitët” shqiptarët (VIDEO)

Ne stadiumin Gjorce Petrov ne Shkup ka nisur ndeshja e kthimit çerekfinale e kupës se Maqedonisë ne futboll mes Vardarit dhe Shkëndijës. Dhe derisa...

Shkëndija eliminoi Vardarin, “ia mbyll gojën” “Komitëve”

Shkëndija sërish e ka mundur Vardarin dhe në këtë mënyrë është kualifikuar për në gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë në futboll. Të mërkurën pasdite...

“Makedonski sport” kërkon falje, ja çka thonë

Gazeta e vetme sportive në Maqedoni, “Makedonski Sport”, përmes kryeredaktorit të saj, Igor Ivanovski ka kërkuar falje deri tek shqiptarët dhe KF Shkëndija për...

Bukë me sallam me vete, kështu ushqehen delegatët në futbollin shqiptar

Nëse në Kategorinë Superiore të futbollit shqiptar xhepi ta lejon të shijosh edhe një drekë apo darkë të shijshme para ose pas ndeshjes, jo...

Ja cili futbollist i Kombëtares kërkon lirimin e Albin Kurtit

Futbollisti kosovar i Kombëtares Shqiptare, Amir Rrahmani, i cili luan ne kampionatin kroat, ka kërkuar lirimin e Albin Kurtit. Ai përmes një postimi në rrjetin...

Ky është mesazhi i “Plisave” për grekët

Tifozët e KB Prishtinës, ‘Plisat’ kanë bartur mesazhin e tyre në ndeshjen që po zhvillohet kundër skuadrës nga Qipro greke, AEK. Ata përveç që kanë...

Nuk pranoi zëvendësimin, lojtari godet trajnerin/VIDEO

Manuel ‘El Cholo’ Torres,mesfushor në skuadrën Plaza Amado ka humbur kontrollin duke goditur dhe shtyrë me duar në fytyrë menaxherin e tij spanjoll Juan...

‘Plisat’ tërbojnë grekët me këtë mesazh gjatë ndeshjes/ FOTO

Sigal Prishtina është duke luajtur ndaj skuadrës qipriote nga ana greke AEK Larnaca në kuadër të FIBA Europe Cup, ndërsa tifozët e klubit ‘bardhekaltër’,...

Tifozët e Romës, lojtarëve: Ju bëftë mirë, lepuj (Video)

Dhjetëra tifozë verdhekuq janë grumbulluar në hyrjen e qendrës stërvitore të skuadrës për të protestuar kundër Romës. Mbështetësit, disa prej të cilëve i përkasin grupeve...

Ministri i Sportit i Rusisë, klubeve ruse: Mos bleni asnjë futbollist...

Tensionet politike mes Turqisë dhe Rusisë të shfaqura ditët e fundit janë pasqyruar edhe në botën sportive. Rusia ka vendosur të ndëshkojë Turqinë për...

Kryetari i federatës armene pendohet: Nuk thash u shit, por ka...

Kreu i Federatës Armene të Futbollit, Ruben Hayrapetian duket se ka ndërruar mendje. Pasi mediat janë mbushur me komentet e tij se ndeshja kundër Shqipërisë...

Karim Benzema mund të përjashtohet nga kombëtarja e Francës

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema është paralajmëruar nga kryeministri francez Manuel Valls se mund të përjashtohet nga kombëtarja e Francës, në rast se...

Pollozhani: Meçkarovski s’besoj të bie në provokimin e Vardarit

Shkëndija ka shënuar fitore me rezultat 3-0 ndaj Vardarit në ndeshjen e parë çerekfinale të kupës së Maqedonisë në futboll. Një nga lojtarët më...

“Fortuna 2009” i kënaqi me futboll, bashkatdhetarët ia kthyen me mikpritje

Klubi i Futbollit “Fortuna 2009” nga Hasanbegu me grupmoshat U12 për një javë qëndroi në Zvicër, ku mori pjesë në tre turne ndërkombëtar që...

Duro do të udhëheq ekipin e lojtarëve të huaj që luajnë...

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Shpëtim Duro do të udhëheq ekipin e lojtarëve të huaj që luajnë në kampionatin e Maqedonisë kundër ekipit të...

Këtë gol të Messit nuk e keni parë kurrë (VIDEO)

Një televizion argjentinas e ka publikuar dje për herë të parë një gol të Messit kur ishte 12 vjeçar. Goli ishte shënuar në kohën...

De Biasi, favorit për trajner të vitit në Itali

E përditshmja prestigjioze italiane “Gazzetta dello sport” është duke organizuar çmimin për trajnerin më të mirë të vitit. Redaksia ka publikuar dhjetë kandidatët, që...

Edhe NBA liga festoi 28 Nëntorin (VIDEO)

Parketet e kampionatit amerikan dhe kanadez të basketbollit (NBA), kanë vlerësuar kombin shqiptar me rastin e festës së madhe të 28 nëntorit, duke promovuar...

Golden State pranë një rekordi të ri (VIDEO)

Shkon në 19 numri i fitoreve radhazi të skuadrës së Golden State në këtë fillm-sezoni, ndërkohë që ende mungon humbja e parë. Kampionët në...

Higuain nokautoi Interin, Napoli në krye (VIDEO)

Napoli ka shënuar fitore që e dërgoi në krye të renditjes tabelore të Serie A. Napolitanët triumfuan para shikuesve të vetë në stadiumin “San Paolo”...

Messi shpallet miri në La Liga, çmimin ia dedikon djalit (VIDEO)

Leo Messi është sulmuesi më i mirë i vitit. Leo Messi është shpallur sulmuesi më i mirë i La Ligas për edicion 2014-15, falë sukseseve...

Lamtumira e legjendës

Kobe Bryant ka vendosur ta japë lamtumirën. Legjenda e Lakers-it e ka zyrtarizuar vendimin e pensionimit në fund të këtij sezoni. 37-vjeçari thotë se...

Klitschko-Fury, ja kur do të takohen

Tyson Fury dhe Vladimir Klitschko mund të takohen verën e ardhshme në Wembeley. Vladimir Klitschko i ka kërkuar revansh Tyson Furyt, pasi ky i fundit...

Messi, Ronaldo e Neymar, 3 finalistët e “Topit të Artë”

Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar. Janë këta emrat e tre futbollistëve finalistë që do të rivalizojnë mes tyre në garën për “Topin e...

Ramadani: Fati s’ishte me ne

Ka përfunduar edhe një ndeshje me rezultatit më të padëshiruar si për tifozët ashtu edhe për skuadrën e Shkupit, ku në duelin me Sileksin...

Golat dhe rastet nga ndeshja Shkëndija-Rabotnicki 1-1 (VIDEO)

Ibraimi 36' (Shkëndija), ndërsa Petroviq 20' (Rabotniçki)

Vardari e pret Shkëndijën në Gjorçe Petrov

Vardari dhe Shkëndija ndeshjen e kthimit çerekfinale të kupës së Maqedonisë do ta luajnë të mërkurën (2 dhjetor)  në stadiumin e Gjorce Petrovit, pasi...

“Pse ngrihet pluhur i madh kur Vardari s’ka rezultate?

Kryesia e KF Shkëndija nga Tetova reagon përmes një komunikate lidhur me presionin mediatik që po bën Vardari, pas ndeshjes së parë çerekfinale të...

Karateistët e Shkëndijës sigurojnë vende në reprezentacion për në Ballkaniadë

Karateistët e Shkëndijës nga Tetova, Vegim Murati dhe Krenar Xhaferi kanë siguruar vendet e tyre në reprezentacionin e Maqedonisë për pjesëmarrje në kampionatin ballkanik,...

Idrizi e vërtetoi vendin në reprezentacion

Të dielën, në Shkup është zhvilluar kampinati shetëror – zgjedhor në karate për kadet, junior dhe U21. Abdurahim Idrizi edhe kësaje here tregoi performansë të...

Ramadani: Jam i kënaqur që fituam dhe nderuam emrin e “Adem...

Klubi i karatesë “Shkupi” mori pjesë në turneun e karatesë “Adem Jashari” në Ferizaj, kushtuar komandantit legjendar Adem Jashari. Eulona Ajdini në disiplinën kumite,...

Karate/ “Kushtrimi” nderoi turneun “Adem Jashari”

Gjatë fundjavës në Ferizaj u zhvillua turneu ndërkombëtar në karate, “Adem Jashari”, në të cilin morën pjesë mbi 300 garues. Maqedoninë e prezantoi me...

Xhudo/Seferi, fituese e kupës së Gjermanisë tek senioret!

Xhudistja Blerina Seferi shënoi edhe një rezultat të shkëlqyeshëm, duke e fituar kupën e Gjermanisë për seniore. 16 vjeçarja me prejardhje nga Shipkovica e...

Bislimi kampion, Lama nënkampion në turneun e madh të boksit “Adem...

Klubi i boksit Shkupi ka fituar dy medalje në turneun më të madh ndërkombëtar të boksit, i 17-ti me radhë, “Adem Jashari”, i cili...

Philadelphia pëson humbjen e 28 radhazi

Memphis Grizzlies thellon akoma edhe më shumë krizën e Philadelphia 76-ers. Skuadra nga Pensylvania e cila me disfatën e pak ditëve më parë ndaj...
video

Lojtari turk gjuhet me bukë, sjellja e tij është mbresëlënëse (VIDEO)

Hakan Calhanoglu ëshhtë lojtari i Bayern Leverkusen në Bundesligën e Parë gjermane. Me origjinë turke, në ndeshjen e sotme kundër Shalkes, lojtari është goditur me...

Ja si e mundi Luan Krasniqi – Klitschkon /VIDEO

 Luan Krasniqi e kishte mposhtur kampionin e shumëfishtë, Vladimit Klitschko në kohën kur atë dy grushtonin në boksin amator. Klitschko u dorëzua pas 11 viteve....

Ronaldo e ka thyer edhe një rekord sot

 Kristiano Ronaldo është bërë një ndër 3 golashënuesit më të mirë të La Ligas, pasi shënoi në ndeshjen kundër Eibar të dielën. Pasi humbi disa...

Peshëngritje: I bien 3 herë të fikët, por merr medalje argjendi

Në garat e Kampionatit Botëror të Peshëngritjes që po zhvillohet në Hjuston të Amerikës një finale dramatike ka ndodhur dje në peshën 75kg për...

Luan Krasniqi: S’e kam mbyllur ende me boksin!

Kanë kaluar disa vjet prejse Luan Krasniqi është pensionuar nga boksi aktiv, ndërsa pas duelit bamirës të 7 nëntorit, shumë fansa të tij prisnin...

Berisha kërkon titullin

Nga Beshiktashi te Tirana, Bernard Berisha i thotë të gjitha. Në një intervistë të dhënë për “Panorama Sport”, mesfushori analizon humbjen në Turqi për...

Thomas Muller i pazëvendësueshem

Thomas Muller është njëri nga lojtarët kryesor te Bayern Munich dhe më meritori për sukseset e Bayernit në vitet e fundit. Sulmuesi gjerman shënoi një...

Xhaka e arsyeton kështu barazimin me Hoffenhemin

  Kapiteni i Monchengladbach-ut, Granit Xhaka, tha se barazimi në udhëtim (3:3) ka qenë shumë i rëndësishëm kundër Hoffenheimit. Futbollisti shqiptar u paraqit titullar dhe...

​Messi është i veçantë edhe kur nuk shënon gola

Andres Iniesta ka thurur lavde për Lionel Messin pas fitores së Barcelonës ndaj Real Sociedadit. Barcelona nuk ka të ndalur. Viktimë e ekipit katalunase ishte...

Edhe Luan Krasniqi e kishte rrahur Wladimir Klitschkon (VIDEO)

Ndoshta dikush e di e dikush jo, por Luan Krasniqi e kishte mposhtur kampionin e shumëfishtë botëror, Wladimit Klitschko, i cili pësoi humbje sonte...

Fury kampion i ri, Klitchko në histori!

Tayson Fury është kampion i ri i botës në kategorinë e rëndë, pasi në Duseldorf të Gjermanisë e mundi Vlladimir Klitchkon me vendim të...

Warriors dhe Curry nuk njohin limite

Golden State Warriors dhe Stephen Curry nuk njohin limite. Kampionët në fuqi të Nba siguruan fitoren e 17-t në 17 takime duke e zgjatur...

Bayern, superfuqi në Bundesligën gjermane

Bayern i Mynihut është një superfuqi në Bundesligën gjermane. Edhe në këtë sezon, skuadra e Pep Guardiolës duket se nuk ka rivalë në kampionat...

Barcelona feston “showmenin” e ri, Neymari, “shuplaka” Sociedadit

Barcelona nuk di të ndalet duke gjetur një tjetër sukses të rëndësishëm në garën për titullin kampion. Skuadra e Luis Enriquez likuidoi pa derdhur...

Shahistët kumanovarë triumfuan në Bogovinë: Fitoren ia dedikojmë dëshmorëve të UÇK-së

Ekipi i shahut me emrin “Kumanova” në përbërje: Nexhmedin Sadiku, Agim Shemshiu, Sabri Zenuni, Faredin Osmani dhe Kamer Ibishi janë shpallur kampion të turneut...

Taulant Seferi ia uron shqiptarëve 28 Nëntorin: 103 vjet shtet, Urime!

Sot shqiptarët kudo që janë po festojnë 28 Nëntorin – ditën e flamurit kombëtar. Në këtë ditë të madhe ata po shprehin urimet më...

Skuadrat tetovare kundër atyre shkupjane, Shkupi pret fitore ndaj Sileksit

Të dielën, do të zhvillohet ndeshjet e javës së 16-të në kampionatin e Maqedonisë në futboll, në të cilën në program janë disa ndeshje...

Boksierët e Shkupit në turneun “Adem Jashari” në Pejë

Dy boksierët e KB Shkupi, Jasin Lama dhe Idriz Bislimi të udhëhequr nga trajnerët Naser Haruni dhe Blerim Saiti do të marrin pjesë në...

Rosberg mendon ta mbyll me fitore

Të dielën bie perdja e edicionit të sivjetshëm në Formula 1. Çdo gjë është e qartë se kush është kampion bote, e kush i...

Jugoplastika “çmend” Serbinë, feston në vendin ku “ustashët” vranë serbë

Një ndër klubet më të famshme të basketbollit në Ballkan, ish “Jugoplastika” (tani KB Split), sonte feston 70 vjetorin e ekzistimit. Kjo festë ka...

Gruaja e Andi Lilës me këngë serbe në Beograd

Gruaja e mbrojtësit të Kombëtares shqiptare Andi Lila ka befasuar duke publikuar një video nga Beogradi të bashkangjitur me këngën serbe të Zeljko Joksimovic,...

Guardiola braktis Bayernin, shkon në City

Mediat në Spanjë janë të sigurta se Pep Guardiola do të nënshkruajë me Manchester Cityn me të përfunduar ky stinor. Prej se është emëruar si...

Ofertë që s’mbahet mend: Messit 1 mln euro në javë!

Këto janë shifrat e çmendura që pronarët e Manchester City-t i ofrojnë Lionel Messit që të transferohet në Premier League. “The Sun” këmbëngul se...

Liverpool, Krasnodar ,Villarreali e Braga kualifikohen

Kualifikohen edhe Liverpool, Krasnodar ,Villareali, dhe Braga  në ndeshjet e fundit të raundit të pestë në fazën e grupeve të Europa League. Nuk mundi ti...

Popov, ky “indijanci” i Vardarit (VIDEO)

I ka quajtur tifozët shqiptarë “indijanca”, por duke parë veprimin skandaloz të tij, pas kartonit të kuq në takimin Shkëndija-Vardar (3-0), Goran Popov është...

Lojtarët e Shkëndijës ia kënaqin zemrën Lazim Destanit

Ndeshja e parë çerekfinale e kupës së Maqedonisë në futboll ndërmjet  Shkëndijës dhe Vardarit në Çair kishte zgjuar interesim edhe tek disa personaliteteve të...

“Buba”, ballisti i ri i Shkëndijës

Gjatë ndeshjes Shkëndija – Vardar (3-0) sot në Çair ka ndodhur diçka e veçantë. Kapiteni Ferhan Hasani, i cili për shkak të lëndimit nuk...

Goce Sedloski nuk dorëzohet:Do ta shohim në fund!

Pas humbjes nga Shkëndija, trajneri i Vardarit, Goce Sedloski e ka pranuar se rezultati 3-0 është i lartë, por nuk dëshiron të dorëzohet para...

Duro boll duroi, Vardarin e deklasoi (VIDEO)

Shkëndija ka hedhur një hap të madh drejt kualifikimit në gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë në futboll. Kuqezinjtë e Tetovës e kanë deklasuar Vardarin...

KF Gobleni nënkampion, gara për titull vazhdon

Reshat Ibrahimi Klubi i futbollit Gobleni është nënkampion i ligës së tretë të Maqedonisë në futboll, grupi Veri. Kumanovarët triumfuan me rezultatin 0-7 ndaj Goce...

Admir Mehmedi në histori të Champions League

Admir Mehmedi me golin e shënuar të martën mbrëma kundër BATE Borisovit ku i siguroi barazimin Leverkusenit (1:1), është futur në histori të Champions...

Alimi fton Ballistët kundër Vardarit: Pa ju edhe fitorja është e...

Shkëndija përballet të enjten me Vardarin në Çair të Shkupit në takimin e parë të fazës çerekfinale të Kupës së Maqedonisë. Ekipi është optimist...

Cleveland mposhtet në Toronto (VIDEO)

Cleveland është mposhtur në Toronto me rezultat 103: 99, e cila ishte humbja e tretë radhazi që i shkaktuan Cavaliers. James realizoi 24 pikë, gjashtë...

Një gol si ky shënohet një herë në jetë (VIDEO)

Andre-Pierre Gignac po shkëlqen në Meksikë, ku gjatë verës së shkuar u transferua te skuadra, Tigres UANL. Ish sulmuesi i Marseilles, ka shënuar një...

Tare e dëshiron De Biasin trajner te Lazio

Mediat italiane i kanë kushtuar këtë të mërkurë rreshta të tërë situatës te klubi i kryeqytetit Lazio. Ne u ndalëm te njëri prej tyre....

Presidenti i Federatës Armene: “Ndaj Shqipërisë, u shit” (VIDEO)

Presidenti i Federatës Armene të Futbollit, Ruben Hayrapetyan, ka akuzuar lojtarët e përfaqësueses armenes se e kanë shitur ndaj Kombëtares shqiptare. Gjatë një konference për...

LK: Real, PSG, Atletiko, Benfika, Juve dhe City kualifikohen (FOTO)

Pas humbjes turpëruese në El Clasico Reali i Madridit reagoi me një fitore  drithëruese 3-4 me Shaktar Donjeck, duke siguruar vendin e parë në...

Serbët: Turqia po na provokon, për Kosovën

  Deklaratat e fundit të zëvendëskryetarit të Federatës Turke të Futbollit, Servet Yardimci, se do të votojnë pro anëtarësimit të Kosovës në UEFA në marsin...

Beari e fillon me fitore në pankinën e Maqedonisë

Përfaqësuesja e Maqedonisë deri më 15-vjec ka festuar ndaj moshataravë të tyre nga Mali i Zi me rezultat 3-2, si mysafire, në njërën prej...

Imeri, “hero” i Turnovës

Të mërkurën, në kuadër të ndeshjeve të para të çerekfinale u zhvilluan tre përballje. Në stadiumin e Velesit, Rabotniçki ka krijuar epërsi të lartë...

Duro kundër Vardarit dëshiron fitore pa gol të pranuar

Të enjten (ora 13:00), në stadiumin e Çairit në Shkup do të zhvillohet derbi i ndeshjeve cerekefinale të kupës së Maqedonisë në futboll mes...

“Zvezda” e Beogradit anulon përgatitjet në Turqi

Situata politike mes fuqive të mëdha ka ndikuar në planet e skuadrës serbe të futbollit, Cërvena zvezde për fazën përgatitore të dimrit. Drejtuesit e...

Çfarë gafe: Casillasi dikur ishte më i miri në botë.. /VIDEO/

Iker Casillas përfundimisht nuk është ai që ishte dikur.. Në ndeshjen e ligës së kampionëve Porto-Dinamo Kiev (0-2), portieri me përvojë i dhuroi rivalit...

PSG “hap thesin” për CR7, 500 mijë euro në javë!

Pavarësisht deklaratave të menaxherit të tij, Jorge Mendes se Cristiano Ronaldo do të mbyllë karrierën te Reali i Madridit, gjasat më të mëdha janë...

NBA, Warriors 16 fitore radhazi

Një legjendë! Vetëm kështu mund të përkufizohet Golden State Warriors i këtij sezoni. Kampionët në fuqi të NBA regjistruan fitoren e 16-të radhazi duke...

Turqit: Kujdes nga Skënderbeu

572 vjet më pas Skënderbeu zbarkon në Stamboll. Nga largimi i heroit Kombëtar më 28 Nëntor 1443, që u kthye në Atdhe duke rimëkëmbur...

Fillon turneu mbarëkombëtar i futbollit “Tetova 2015”

Sporti gjithnjë mbetet një vlerë e padiskutueshme që reflekton nivel qytetarie te një shoqëri. Sporti i futbollit në veçanti afirmon shoqërimin si një mundësi...

Shikojeni supergolin e Mehmedit kundër Bate Borisov (Video)

Admir Mehmedi ka arritur të shënojë gol për Bayer Leverkusenin në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi shqiptar e barazoi rezultatin ndaj BATE Borisovit, duke shënuar në...

“Fortuna 2009” u nis për në Zvicër

Prej 25 deri më 30 nëntor në Baden të Zvicrës do të qëndrojë “Fortuna 2009” që njihet me nofkën “Ambasadorët e Karadakut”. Gjenerata U12...

“Buba” i revoltuar me tifozët: Ta duam Shkëndijën si në rrjetet...

Kapiteni i Shkëndijës, Ferhan Hasani ka dhënë një intervistë për kanalin zyrtar të KF Shkëndija, ku ka folur për situatën momentale që po kalon...

Muller thyen rekordin e Messit dhe Ronaldos

Bayerni deklasoi Olympiakosin duke e mposhtur me rezultat 4:0 për të arritur fitoren e katërt në Ligën e Kampionëve këtë edicion, derisa Thomas Muller...

Barcelona shkeli Romën (VIDEO)

Barcelona dhe Bajerni janë dy skuadrat e radhës që kualifikohen në 1/8 e Uefa Champions League falë goleadave ndaj Romës dhe Olimpiakosit. Barcelona shkëlqeu...

Ardian Cuculi mund të rikthehet te Partizani

Teksa kampionati shqiptar është futur në një fazë tepër interesante ku gara është bërë e fortë, ekipi i Partizanit duket se po përfshihet në...

Ismaili: I presim tre pikët e para kundër bjelloruseve

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll për femra është grumbulluar në hotel Kontinental në Shkup, në kuadër të përgatitjeve për dy ndeshjet eliminatore kundër Bjellorusisë,...

A është ky Messi i ri i Barcelonës? (Video)

Carles Alena është vetëm 17 vjeç, por tashmë emri i tij ka filluar të lidhet me atë të Maradonës e Lionel Messit Talenti i ri...

Duro, trajner i ri i Kukësit

Ka nisur epoka “Duro-Lika” në drejtimin e Kukësit. Bashkëtrajnerët e verilindorëve janë prezantuar sot me skuadrën, duke zhvilluar edhe stërvitjen e parë në Kompleksin...

Platini rrezikon të suspendohet përjetësisht nga futbolli

Presidenti i suspenduar i UEFA-s, Michel Platini mund të dënohet përgjithmonë nga futbolli, këtë e ka konfirmuar avokati i tij. Platini është i suspenduar për...

Zidane: S’jam i gatshëm për Realin

Trajneri i skuadrës B të Real Madrid është vënë lupën e gazetarëve pas zërave për emërimin e tij në stolin “Merengues” sepse për mediat...

Ja cili klub nga Maqedonia merr pjesë në Kupën “Pavarësia”

Të shtunën, më 28 nëntor, në qytetin e Vlorës, Federata Shqiptare e Futbollit, do të organizojë Kupës “Pavarësia”. Është edicioni i shtatë, i këtij...

Benzeman e pret vendim i rëndë, s’i respektoi viktimat (Video)

Krim Benzema vazhdon të përballet me probleme. Pas telasheve me Mathieu Valbuenan, të cilin e shantazhoi për një video seksi, tash po kërkohet përjashtimi...

Ja cilat skuadra presin të kualifikohen në Europa League

Një numër i madh skuadrash presin të festojnë kualifikimin pas ndeshjeve të pesta në grupet e Europa League. Deri në këtë fazë të aktivitetit,...

Pas një kohe të gjatë, vijnë lajme të këqija për Schumacherin

Kanë kaluar pothuajse dy vite nga fatkeqësia që i goditi të gjithë sportdashësit e Formula1. Michael Schumacher më 29 dhjetor përjetoi një rënie në...

Ranieri, mbreti i Premier League: Tani e ka radhën United (VIDEO)

Perandori Romak që pushtoi Britaninë quhej Claudio. Tani, një tjetër Claudio (Ranieri), ka pushtuar kampionatin anglez në drejtimin e Leicester. Pas 13 javësh “Dhelprat”...

De Biasi: Do ta eliminojmë Italinë në Euro 2016

Duartrokitje pa fund për Gianni De Biasin, i ftuar nderi në “Galanë e Futbollit të Trivenetos”, që vlerëson lojtarët më të mirë të krahinës...

Durant shkëlqeu në rikthimin e tij nga lëndimi (VIDEO)

Kevin Durant shkëlqeu në rikthimin e tij nga lëndimi duke shënuar 27 pikë e gjashtë kërcime në fitoren e Oklahoma City Thunder ndaj Utah...

Takohen kampioni olimpik Tërstena dhe kampioni i luftës, Haradinaj

Kampioni olimpik në mundje, Shaban Tërstena ka marrë pjesë në një promovim të monografisë “Lufta çlirimtare në Morinë” dhe përmbledhje e poezive “Porosia e...

Kasami sfidon Bayernin, Mustafi Zenitin

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, ka thënë se skuadra e tij do të dhurojë spektakël në Camp Nou kundër Romës. Bayer Leverkuseni do të...

Gianni de Biasi ia kthen përgjigjen Mehës

Selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi iu është kundërpërgjigjet mesfushorit kosovar, Alban Mehës. Ky i fundit, të hënën, kishte thënë se nuk e kuptonte arsyen...

Nesër ndeshjet çerekfinale të KM-së: Shkëndija-Vardar, të enjten, në Çair

Të mërkurën, në program janë tre nga katër ndeshjet e para çerekfinale të Kupës së Maqedonisë në futboll. Rabotniçki – Sileks do të zhvillohet...

Në Kosovë edhe kjo ndodh: KF KEK-ut ia vjedhin autobusin!

Skuadra e KEK-ut ka pësuar një shok të vërtetë mëngjesin e së hënës. Autobusi i komunës, të cilin e shfrytëzon klubi, i parkuar në...

Çka po ndodh me Ronaldon?

Cristiano Ronaldo është ylli i Real Madridit, dhe këtë duhet ta dëshmoj edhe në fushën e gjelbër. Por, reprezentuesi i Portugalisë ka befasuar në...

Perezi nuk e shkarkoi Benitezin

Rafael Benitez nuk është shkarkuar nga posti i trajnerit të Real Madridit. Presidenti i klubit, Florentino Perez, në një konferencë të jashtëzakonshme ka shprehur përkrahjen...

Cikalleshi nuk ndalet, shënon edhe në Turqi

Sokol Cikalleshi nuk ndalet. Goli i zhbllokimit me kombëtaren në miqësoren me Gjeorgjinë ka shërbyer si një ogur i mirë dhe  ndihmë psikologjike për...

Arlind Ajeti në Serie A, te Frosinone

Arlind Ajeti te Frosinone. Do të jetë në Serinë A destinacioni i rradhës për mbrojtësin e Kombëtares Shqiptare i cili ishte një futbollist i...

Çfarë tmerri. Ja fushat ku luhet futbolli shqiptar /VIDEO

Kjo lojë quhet futboll… dhe kjo quhet fushë futbolli… Sigurisht në Shqipëri se në vend tjetër as e imagjinojnë të zhvillohet një ndeshje e...

Gazetari spanjoll: Benitez do të largohet

Sot në orën 19:30 Presidenti i Realit të Madridit, Fiorentino perez do të jap vendimin lidhur me të ardhmen e trajnerit Rafa benitez në...

Sulmuesi italian vendos rekordin, 30 karton të kuq për 2 sezone/FOTO

Nëse ka rekord për gola të shënuar apo trofe të fituar, ky sulmues ka rekord të çuditshëm. Sulmuesi i Sassuolos, Domenico Berardi konsiderohet si...

Real Madrid – Barcelona mposhtën ISIS-in

Sulmet terroriste të Parisit krijuan një situatë të pazakontë në mbarë kontinentin europian ku futbolli rrezikoi të përgjakej nga sulmet terroriste të ndodhura vetëm...

Shkëndija s’e shfrytëzoi humbjen e Vardarit, Renova i mori pikë

Derbi tetovar, Renova – Shkëndija, i zhvilluar të hënën pasdite në Kërcovë ka përfunduar pa gola, 0-0. Në këtë mënyrë Shkëndija nuk ia doli...

Rexhepi: Jam i kënaqur me rezultatin

Klubi i karatesë Shkumbini nga Tetova ka marrë pjesë në kampionatin e Maqedonisë në karate për kadet, junior dhe U 21, duke fituar një...

Maqedonia i bënë ftesë zyrtare, Shqipëria e ka harruar lojtarin e...

Eros Grezda arrit të shënojë me Lokomotivën e Zagrebit, skuadër në të cilën u transferua gjatë afatit kalimtar të verës. Grezda realizoi të dy golat...

Meha: S’i kam bërë asgjë të keqe De Biasit

Mesfushori shqiptar, Alban Meha ka qenë protagonist absolut në fitoren e ekipit të tij Konyaspor ditën e djeshme. Lojtari kuqezi po kalon një formë...

Golat nga ndeshja Rabotnicki-Shkupi 1-1 (Video)

Rabotnicki-Shkupi 1-1/ golat: Altiparmarkovski 90', Iseni 89'

Meha “bombardon” nga faulli, realizon edhe Gjimshiti (VIDEO)

Me një gol të ngashëm që i shënoi Gallatasarait, Alban Meha i dha fitoren ekipit të tij, Konyasporit, në ndeshjen e luajtur kundër Eksisehirspor...

Ja si humbi Vardari në Turnovë (Video)

Turnovo - Vardar 2-1/ golashenues: Pandev 48', Najdenov 88'-Stojkov 78'

Ja kandidatët për trajner të Real Madridit

Rafa Benitez është nën një presion të lartë pas humbjes së Real Madridit nga Barcelona me rezultat të thellë 0:4. Emra të ndryshëm janë duke...

Djali i Mourinhos feston me fanellën e Barcelonës!

Në “Twitter” ka edhe një tifoz special që feston “pokerin” e Barcelonës ndaj Real Madrid. Ai është Jose Mourinho Junior, djali i “Special One”....

Warriorsat në histori, 15-të fitore radhazi

Golden State Warriors shkroi historinë në NBA duke regjistruar fitoren e 15-të radhazi për të barazuar rekordin e nisjes më të mirë sezonale në...

Bora sjell “bereqet” për Herthën

Hofenhaimit e ka të vështirë të dalë nga kriza e rezultateve të fillmsezonit. Humbjen e radhës skuadrës së drejtuar nga Markus Gisdol ia shkktoi...

Interi komandon në Serinë A

Interi është kryesues i vetëm i Serisë A. Zikaltërit fituan 4-0 ndaj Frosinones në “San Siro” duke zhvilluar jo vetëm ndeshjen më të mirë...

Imeri: U gëzova që fituam Vardarin, edhe për shkak të Shkëndijës

Turnovo i ka shkaktuar humbjen e parë Vardarit, duke e mundur me rezultat 2-1. Në këtë rast futbollistët e kësaj skuadra përvec që i...

Lëndohet Shaqiri, ja çka thotë trajneri Hughes

Ylli nga Kosova Xherdan Shaqiri, në ndeshjen e tij kundër skuadrës angleze Southampton, pësoi një lëndim, e me që rast u dashtë të largohet...

Xhemaili kontribuoi në fitoren e Genoa-s

Blerim Xhemaili është aktivizuar nga minuta e 58-të për Genoan dhe kontribuoi në fitoren e madhe. Genoa me mund të madh e mposhti me...

Shqipëri-Francë, miqësorja e futbollit mes kombëtareve të femrave në shënjestër të...

Një aktivitet futbollistik mes Shqipërisë dhe Francës që do të zhvillohet këtë muaj në vendin tonë, është në shënjestër të sulmeve terroriste të ISIS....

Iseni: Askush nuk do ta ketë lehtë me Shkupin

Skuadra e FC Shkupi ishte shumë afër të merr tripikëshin e ri, kësaj radhe në duelin derbi të javës së 15-të që u luajt...

Zyrtare:Renova-Shkëndija, të hënën, në Kërçovë

Ndeshja derbi e javës së 15-të ndërmjet Renovës dhe Shkëndijës do të luhet të hënën në stadiumin e qytetit në Kërcovë (stadiumin e...

Kur futbollisti në Kosovë sulmohet me lopatë!!!

Vjen reagimi zyrtar i Gjilanit, rreth sulmit me lopatë që iu bë lojtarit të tij në Drenas, me ç’rast Betim Haxhimusa theu dorën dhe...

Vardari humbi në Turnovë, Shkupi barazoi si mysafir i Rabotnickit

Skuadra e Turnovës e ka përgatitur suprizën më të madhe në javën e 15-të të kampionatit vendor, duke e mundur Vardarin me rezultat 2-1....

SHGSK-ja reagon për kërcënimet ndaj kryeredaktorit të Sporti 1, Driton Latifi

Shoqata e Gazetarëve Sportiv të Kosovës (SHGSK) shpreh shqëtsim të madhë në lidhje me kërcnimet e fundit që ka pranuar gazetari Driton Latifi, kryeredaktor...

NBA, fitojnë Miami e San Antonio, Philadelphia mundet sërish

Nuk ka fund kriza e Philadelphia 76-ers në Nba. Përballë Miamit skuadra nga Pensylvania pësoi disfatën e 14 në këtë sezon dhe të 24-tën...

Doping në peshëngritje, Bullgaria përjashtohet nga Olimpiada

Peshëngritësit bullgarë nuk do të marrin pjesë në Lojërat Olimpike, Rio 2016. Shkak është bërë fakti që 11-të peshëngritës të këtij shteti rezultuan pozitivë...

Naser Aliji për 850 mijë euro te Newcastle?

Naser Aliji, mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, ka zgjuar interesimin e skuadrës nga Premierliga, Newcastle United. Naser Aliji, mbrojtësi i Shqipërisë dhe Baselit, gjatë janarit mund...

Nuhiu: Presim rezultat pozitiv kundër Rabotniçkit

  Edhe Shkupi zhvillon një ndeshje të zorshme kundër Rabotnickit, si mysafir në stadiumin “Filipi i Dytë” në Shkup. Sulmuesi me përvojë i çairasve Ardian...

Ibraimi: Kam kujtime të mira me Renovën, por tani dua fitore

Pas pushimit dyjavor për shkak të ndeshjeve miqësore të reprezentacionit, në fundjavë vazhdojnë ndeshjet e javës së 15-të në Ligën e parë të Maqedonisë...