14 C
Skopje
Sunday, February 17, 2019
Home Uncategorized

Uncategorized

In National literature, as an example, you will observe that the...

You are able to get essays British at fair price and also get the opportunity to allow it to be lower. Premium quality Pupils...

In National literature, as an example, you will observe that the...

You are able to get essays British at fair price and also get the opportunity to allow it to be lower. Premium quality Pupils...

In National literature, as an example, you will observe that the...

You are able to get essays British at fair price and also get the opportunity to allow it to be lower. Premium quality Pupils...

Kjo Audi S6 lë në baltë modelet më të mëdha

Duke pasur 520 kuaj-fuqi, kjo Audi S6 e modifikuar mund të jetë një nga veturat më të mira që aktualisht vepron nëpër rrugë. Audi S6...

For instance, in states like Arizona where there’s a huge Hispanic...

This is about what constitutes violent or bothering authorship differs for different folks contexts in text citation on line composition ethnicities. Though, composing illustrative...

How To Write A Pitch EssayPaper

Urdu, incidentally, is created within the Persian -Arabic software along with the Devanagari script. Urdu in the contemporary era was not limited to just...

How-to Edit a Document

Numerous essays for sale is on the business to day. Should youn't wish to overpay for essay, our staff of experts is prepared to...

Just how to Do a Bibliography for a Research-Paper

We're a specialist service-provider to look after all your composition writing tasks. In the event the support delivers prepared documents, you ought to be...

Design

The abstract doesn't should be in nearly any formal composition format. For the moment, nevertheless, novices are going to learn the essential composition arrangement....

How to Deal With Disappointment After an Affair

The declaration need to be focused. It assists in general studies along with the prelims papers. Obviously you need to write the ideal paper...

Informative Essay Topic Tips

There are a significant few factors to ponder when writing an article and the most significant is always to be clear regarding the topic...

How to Compose a Letter to Your Usa Senator

Educational criteria along with work experience has to be considered before granting entry. Students might have difficulty in correcting their unique vocation expectations. It...

Just how to make an application for Scholarships

There are lots of approaches to structure your article. The very first suggestion to take into consideration when understanding how to compose essays is...

How to Be Described As A Author that is Excellent

Supervisor you'll likely procure tailor-made documents. Narrative documents are commonly a story form. Brooding essays offer a variety of private analysis of some occasions....

Thesis Statement Cases for Research Reports

Luckily, all of US know a couple of strategies and secrets that can allow you to compose a great powerful article. The following hints...

How to Write a Research Essay

Writing custom composition is an important obstacle for each writer, yet skilled he's. For instance we supply essay writing information to our clients, which...

What’s the Research Paper’s Design

If you become stuck when writing your article, it is frequently because you aren't obvious what your essential ideas are however. Your essay topic...

Description of Academic Research Writing

If you could do so, then your article is really a success, on the other hand, you then got a lot of work to...

It’s MEDICALLY PRECISE, although it isn’t a book of research.

Among the finest books to allow you to get ready for the LSAT, opposite to other books, it's genuine tests from preceding decades By...

How-to Compose a Study Paper Introduction

Students may find writing story article a trouble plus a tough project because of facets like they can be unable to utilize English vocabulary...

Bad Vibes Dowse Your House

Below are some tips to assist you to enhance your essays. If you simply follow these tips then you will need to have the...

Research Topics on Drugs to get a Paper

Among the many vital skills you'll understand and develop throughout your university years is writing, expressly article writing. Notice that what makes up a...

Did Lyme disease develop from Plum Island

If you choose to make a great program composition founded on the challenges that you ran into in high school, continue studying. Pupils utilize...

Just how to Publish and Supply a Speech That’ll Get You...

Among the best abilities that surely must be demonstrated is one's capacity to only create a college article. In circumstance the educator does not...

Just how to BS The Right Path Via A School Document

In case you are writing the college essay prompts you have to be well mindful of the language you are using your. The ones...

What’s a Notification of Objective Applying to Faculty

Since you may see, you can find cost assignment several innovative methods to start writing your article, so begin considering early and pick on...

No populations are not decreasing

If you choose to make additional cash the simple manner, ghostwriting is the strategy to take action. Write articles which are nevertheless actually going...

Recommendation Sample

Composition writing delivers an excellent deal of challenges for the writer. First, the business should have expert article writers. Among the most frequent guidelines...

Scholarships with March 2015 deadlines

So, you truly must perspire a bit and collect pertinent info all on your own essay topic and pick the contents that may be...

The truth is that a number are of what to select...

The very greatest component about creating an educational essay might be the variety of themes you can select from. This insightful post offers a...

Do të kthehet sistemi i raketave kundër breshërit në Maqedoni

Sikur qendra e radarit Gjurishte të ishte në funksion, do të kishte paralajmërim të mëhershëm të vërshimeve në Stajkovc, thuajse para dy viteve, shkruan...

Përfundon sezoni i ngrohjes

Sezoni i ngrohjes 2017/2018 filloi më herët se zakonisht më 7 tetor 2017. Zakonisht zgjat nga 15 tetori deri më 15 prill të vitit...

Edhe një këngë e bukur për djemtë e Kumanovës, dëgjone! (Video)

"Kënga e Kumanovës", aty ku Djemt më të spikatur të Kombit psuan nga Trathëtia. "Falemnderit Isa Breçani për këto vargje të bukura që ia dhurove...

Gigi Hadid shkëlqen në veshjet e markës “Tommy Hilfiger” (Foto)

Bukuroshja Gigi Hadid është paraqitur joshëse në veshjet e markës “Tommy Hilfiger”.Ajo duket për mrekulli, teksa qëndron e ulur në derën e një veture...

Të rinjtë presin udhëtimin e parë pa viza drejt BE-së

Në rast se Kosova eventualisht merr liberalizimin e vizave, kjo do t’ua mundësonte qytetarëve të saj, e sidomos të rinjve, lëvizjen e lirë drejt...

Faturino nga Elbasani kapet me vajzën: Ta thyej telefonin pas kokës,...

Kanë kaluar afërsisht 2 vjet që kur u vu rregulli për gjithë linjat e autobusave. Çdo rajon ka terminalin, ndërsa autobusat e linjave janë...

E goditën me leva në kokë e trup, kush është shqiptari...

Një shqiptar s'ka mundur t`i shpëtojë vdekjes teksa qëndronte prej 5 ditësh i shtruar në spitalin e Londrës. Ai u përfshi në një sherr...

Kjo familje nga Gramshi të prek deri në palcë, fëmijët hanë...

Një familje 6-anëtarëshe jeton si në mesjetë. Pa drita, ata vuajnë për bukë. Kjo familje nga Gramshi jeton në varfëri të skajshme. Edhe pse...

Nuk do e besoni! Këto shenja horoskopi nuk janë aspak ambicioze!

Këto shenja horoskopi jetojnë të tashmen, ruajnë motivimin dhe nuk e venë ujin aspak “në zjarr” për çfarë do të na surprizojë e ardhmja....

Italia përfshin në skemën e pensionit edhe emigrantët shqiptarë, ja si...

Të gjithë shqiptarët që kanë punuar në Itali, mund të përfitojnë pension, nëse plotësojnë kriteret. Sipas ligjit italian, kur personi merr vendimin për t’u...

Edukatorja ngre alarmin: Po eksperimentojnë me fëmijët, u japin shumë limon...

Dieta e ndryshuar ushqimore në çerdhet dhe kopshtet e Tiranës ka shkaktuar debate. S'kanë qenë të pakët prindërit që janë tërësisht kundër kësaj. Teksa...

Dy të vdekur në një derë, gruaja vë kujën: Kë të...

Familja Pisku ka hapur dyert e mortit në banesën e tyre modeste. Shtëpia në Golem të Durrësit pret trupat e pajetë të Edlira dhe...

“Vrasësi” i iPhone X prezantohet nesër, këto janë të rejat e...

Fansat e Samsung më në fund do mund të shohin produktin më të ri që ka nxjerrë kjo kompani, Galaxy S9 dhe S9+. Sony dhe...

I fusin duart dhe i nxjerrin gjoksin, me kë po harbohet...

Fiorentina bëri të pamundurën për të mbajtur lidhjen me Olsin, djalin që njohu pak para se të bëhej e famshme nga Big Brother, por...

Edhe një tjetër viktimë në Shkodër. Çfarë po ndodh me Shkodren?!...

Në ujërat e lumit Drin në Shkodër, sot ka humbur jetën një person. Dyshohet se viktima ka rënë në lumë orët e para të...

Një turk dënohet me burgim të përjetshëm 53 herë

Prokurorët kanë thënë se Eskiocak ka qenë ideatori i sulmit që ka ndodhur më 11 maj, 2013 Një shtetas i Turqisë është dënuar 53...

U rrah me rusët në lokal nate Florian Marku: S’jam 2...

Kick-boxeri i njohur shqiptar, Florian Marku, i shpallur 6 herë kampion i Greqisë dhe 4 herë kampion bote ka rrëfyer për jetën. Në emisionin...

Me dhunuan serbët seksualisht: Dëgjoni abuzimet ndaj femrave Kosovare…(VIDEO)

Hajdari nga rrethina e Klinës, 2 herë në muaj udhëton mbi 60 kilometra deri në Gjakovë, për t’ia mundësuar gruas dhe vajzës, shërbimet e...

Historia prekëse e vajzës që humbi shikimin, ja nga çfarë duhet...

Në moshën 12 vjeçare Ekesh vendos të përdor lente në vend të syzeve. Një ditë zgjohet edhe e gjen veten teksa i lotonte syri....

Ramush kryeministri i drejtohet deputetëve: “Ku po ju dhemb..?”. Vetë e...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka pyetur deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) se “a po ju vjen marre dhe cili është...

Shikojeni sa e bukur është gruaja e Vedatit te Stupcave, i’a...

Vedat Bajrami është personazhi kryesor i humorit kosovar aktualisht. Shumë role dhe shumë skeqe të tij mbahen mend mirë nga shumica e publikut, përcjell...

Momente tmerri në dasëm, dasmorët qëllohen me armë (VIDEO PAMJE)

Në Ankara kryeqytetin e Turqise, një 23 vjeçar futet në dasëm dhe qëllon për vdekje dy persona dasmorë si dhe plagosë dy të tjerë....

Pagoi për vrasjen e prindërve dhe motrës së tij, 22 vjeçarit...

Një çift i çuditshëm falsifikuan vrasjen e tyre për të bërë që djali i tyre të ndihej keq, pasi është përpjekur të paguante një...

Vajza e ekraneve trondit me ato që shkruan, nuk feston ditëlindjen...

Dona ishte një nga banoret e “BB 9“ më të përfolurat. Ajosot kishte ditëlindjen por ka vendosur të mos e festojë. Bjondia ka...

Momenti i pabesueshëm: polici kap në ajër fëmijën që po binte...

Shikoni momentin epabesueshëm, kur një fëmijë që bie nga kati i tretë i një godine dhe pritet në krahë nga një polic në Egjipt. Lajmi...

Vlonjatja e egër i bën gjëmën kavajases: K**vat si ty i...

Ndodh të përballemi me persona të niveleve të ndryshme në rrjetet sociale. Mund të mjaftojë një mesazh që të shpërthejnë gjërat e të degradojnë...

Kujdes çfarë hani, shkatërrohen sasi të mëdha mishi në Maqedoni

Agjencia për ushqim ka shkatëruar 414 kg mish dhe produkte të mishin pasiqë janë prodhuar në kushte joadekuate dhe të pa autorizuar nga agjencia. Gjithashtu...

Vajza zhduket në mes të ditës, ajo që gjendet në stomakun...

Një 13-vjeçare ka gjetur fundin brutal pasi u sulmua nga një tufë qensh. Liza Kanareikina po bënte rrugën e përditshme që nga shkolla për...

Halla vajton fëmijët: O nusja e vllaut tem, zoti të dhaftë...

Një tragjedi mund të cilësohet ajo që ndodhi të dielën që lamë pas në Velipojë, ku një familje e tërë u shua. Mbijetoi vetem...

I vunë litarin në fyt, i moshuari: Ma bëri nipi i...

Një grabitje me armë ndodhi 3 ditë më parë në Shirq të Shkodrës. 2 nga autorët, janë kapur. Kristjan Marashi dhe Julian Vatnikaj kanë...

EKSKLUZIVE/ Dardan Gjeka: S’kam asnjë lidhje me aksidentin që vrau 23...

Dardan Gjeka është djali që pak ditë më parë mbushi 24 vjeç, por në të njëjtën kohë iu desh të përballej me një situatë...

Ikte me traget, kthehej me avion nga Italia: pse Policia s’e...

Të tjera detaje janë zbuluar për 23 vjeçaren e cila humbi jetën në aksidentin e të mërkurës mbrëma në autostradën Tiranë-Durrës. Elena Avdillari ka...

Miku i ngushtë e viziton në burgun kroat: Ja çfarë më...

Ballist Morina është shqiptari që ngriti dronin me flamurin kombëtar në stadiumin e Beogradit në nëntor të 2014-ës. Që atëherë ai është përballur me...

Nëna e Elena Avdillarit, me lotë në sy kërkon arrestimin e...

Në rrethana ende të pazbardhura nga policia, u aksidentuan për vdekje një vajzë 23-vjeçare dhe shoferi i taksisë, ku udhëtonin nga Durrësi drejt Tiranës....

Aksidenti i dyshimtë, ç’thotë pronari i Benzit për njohjen me Elena...

Pas vdekjes së 23-vjeçares Elena Avdillari, të shumta janë pistat e dyshimit nëse kemi të bëjmë me një aksident të rastësishëm apo me një...

Kuksiani “pushton” Strasburgun me çifteli (FOTO)

Një i ri nga Kukësi është kthyer në një nga fytyrat më të dashura në Strasburg, falë një vegle muzikore shumë të vyer për...

Deklarata e fortë e Çanit: Po vjen lufta, po gatuhet trazira...

Moderatori Arjan Çani bëri një deklaratë të fortë. I ftuar në emisionin "Studio e Hapur" të Eni Vasilit, Çani tha se një dorë e...

Nëna Evisa kërkon 3 fëmijët, përcillet për në banesën e fundit...

Është përcjellë sot mes lotësh e dhimbjes, viktima e fundit e familjes Preka nga Velipoja, 10-vjeçarja Noemi. E vetmja e mbijetuar nga kjo ngjarje...

“Si e mora vesh vdekjen e vajzës”/ E ëma e Elenës:...

Me lot në sy dhe dhimbje në zemër, mamaja e 23-vjeçares Elena Avdillari, e cila ndërroi jetë mbrëmë, pas një aksidenti në Tiranë, ka...

Më në fund dashurohet edhe Ronaldinho, zbulohet bukuroshja që i ka...

Ylli brazilian, Ronaldinho është dallluar gjithmonë si një aventurier dhe që e ka pasur qejf jetën e natës dhe femrat. Megjithatë, pas largimit nga...

Ja kush është vajza e re që vdiq mbrëmë në aksidentin...

Bëhen publike detaje të reja pas aksidentit të rëndë në Mamins, ku humben jeten 2 përsona mes të cilëve edhe një vajzë 23 vjeçare...

Skandali në mes të Tiranës/ Polici bllokon ambulancën për të kaluar...

Një video që ka ngjallur indinjatën e qytetarëve, është shpërndarë sot ne media sociale. Në mes të Tiranës, në mes të ditës, polici ka...

Halla tjetër vajton mbesën: O gjaku i zemrës teme, shpirtin na...

Tragjedia në Shkodër u rëndua tej mase dje me vdekjen e Noemit, vajzës 10-vjeçare, që mbahej në jetë nga aparaturat në spitalin e Shkodrës....

E konfirmon Adelina: Sapo zbuloi gjininë e bebes me milionerin maqedonas...

Pasi Prive gjatë javës së kaluar e raportoi se ajo është shtatzënë, edhe Adelina Tahiri doli me prononcim. Këngëtarja e ka konfirmuar edhe vet...

Italia hap dyert për emigrantët, si mund të shkoni për punë...

Të shumtë janë shqiptarët (Shqiperi, Kosove, Maqedoni) që duna të gjejnë një punë jashtë shtetit. Italia ka një lajm të mirë këtë herë. Për...

Misteri i aksidentit, pse e anuloi udhëtimin me traget, 23-vjeçarja? (FOTO)

Shtohet misteri rreth vdekjes aksidentale apo jo të vajzës 23-vjeçare Elena Avdillari mbrëmjen e djeshme bashkë me taksistin me të cilin po udhëtonte drejt...

Kryebashkiaku shqiptar shpall tender për veturë 100 mijë euro. Kushti: të...

Automjet luksoz, limuzinë sedan me ngjyrë të bardhë blejnë autoritetet e reja lokale në Strugë në krye me kryetarin e komunës, Ramiz Merko, vetëm...

Berlusconi-gazetares së BBC: Do mbetesh pa burrë (VIDEO)

Batutat e Berlusconit me gazetaren e BBC, Sofia Bettiza, në fund të një interviste, s'kanë pasur fund. Mes tyre ka spikatur ajo e shtrëngimit...

2 të vdekur në autostradë, kush është drejtuesi i Benzit që...

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmë në zonën e Maminasit, ku një taksi është përplasur nga një automjet Benz, e për pasojë shoferi...

Aksident i rëndë në Maminas/ Taksia përplaset me karburantin, vdes shoferi...

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur rreth orës 23:40 mesnatën e sotme në Maminas.Një taksi është përplasur me një karburant dhe...

Takim i zonjave të para të Maqedonisë dhe Turqisë

Zonjat e para të Republikës së Maqedonisë dhe Republikës së Turqisë, Maja Ivanova dhe Emine Erdogan, në takimin e sotëm në Ankara kanë këmbyer...

Flet infermierja (Velipojë): Mondi ka ken i bam dysh, djali i...

Aksidenti që ndodhi tre ditë më parë në Velipojë të Shkodrës ka shuar një familje të tërë, ndërsa vetëm nëna i ka shpëtuar tragjedisë....

“Ambulanca e Velipojës është e lodhur”, zv.ministrja: Ke të drejtë

Vjollca Pacaj është infermierja e Qendrës Shëndetësore të Velipojës, që mbërriti e para në vendin ku ndodhi tragjedia e familjes Preka, ku humbën jetën...

“O shpirti motrës si ma theve zemrën copash…”, rrënqeth motra e...

Një tragjedi e vërtetë ishte ajo që goditi familjen Preka në Velipojë.Edmond Preka dhe tre fëmijët e tij të mitur humbën jetën në një...

E tërheq nga flokët dhe i gris rrobat, gruaja bën “copë”...

S'është e pazakontë që gratë të hakmerren në mënyrë të dhunshme ndaj të dashurave të burrave. E teksa zbulojnë se kush është gruaja që...

Vogëlushi me Shqipërinë e Madhe alarmon Greqinë, Kotzias: Majko na tha...

Hapja e shkollës së parë shqipe në Kretë (Greqi), ka rindezur gjakrat në Greqi, për shkak të një vogëlushi që kishte veshur bluzën e...

Babai i Edmondit rëndë në spital, familja Preka në prag të...

Një tragjedi e vërtetë dhe që s'ka fund duket ajo që i ndodhi familjes Preka në qytetin e Shkodrës. Edmondi dhe 3 fëmijët ndërruan...

Tragjedia e familjes shkodrane, halla e Noemit që po lufton me...

Tragjedia në familjen Preka nga Shkodra është ndër më të rëndat që ndodhi sëfundmi, ku Edmond Preka humbi jetën bashkë me 2 fëmijët, djali...

Tragjedia me 4 të vdekur në Shkodër, halla e vogëlushëve publikon...

Është rënduar edhe më shumë tragjedia e ndodhur mbrëmjen e së dielës në familjen Preka në qytetin e Shkodrës, pasi ka ndërruar jetë ditën...

Plas sherri midis çiftit të shqiptarëve, burri qëllon me armë dhe...

Një ngjarje e rëndë për motive familjare, ka ndodhur midis një çifti shqiptarësh në Greqi. Sipas informacioneve paraprake, bashkëshorti ka qëlluar më armë zjarri...

Nëna vret burrin, dy fëmijët dhe veten, zbulohet lidhja me “Dëshmitarët...

Nëna vret ​​bashkëshortin, 2 fëmijët dhe qenin e familjes përpara se të bënte vetëvrasje. Sipas medias britanike Daily Mail shkaku mësohet të ketë qenë...

Fundi i muajit/ Shenjat e horoskopit që do përjetojnë seksin e...

Yjet janë rreshtuar këtë fund muaji për t'u dhënë disa shenjave zodiakale seksin më të mirë të jetës së tyre. Kjo s'do thotë se shenjat...

Ermali u kujton ish-in me këtë postim, shihni çfarë komenti bën...

Ermali si duket po u hap “plagë” edhe Elvanës e Florit, si dhe Klaudia Pepës e Albi Nakos… Moderatori i njohur ka postuar një...

Rusja heq mbathjet dhe i thanë në avion, ja videoja që...

Një episod qesharak, i çuditshëm, është regjistruar nga udhëtarët në fluturimin me Ural Airlines nga qyteti turistik turk i Antalias drejt kryeqytetit rus Moskë....

Djali i vogël bie në shinat e trenit dhe shpëtohet nga...

Një ngjarje e filmuar në një stacion metroje në Milano po bëhet hit në internet. Në një moment një djalë 2-vjeçar bie në shinat...

Modelja tërbon me fotot e fundit, sigurohuni që ta keni gruan...

Modelja amerikane, Samantha Hoopes, është shfaqur shumë seksi me bikini në numrin më të ri të revistës "Sports Illustrated Swimsuit". Foto e ketilla ditet...

Aida Doci tregon arsyjen pse Shpetim Desku e hoqi nga emisioni!...

Aida Doci kengetarja e super-talentuar nga Kosova, ka qene mysafirja e radhes e emisionit "n’Kosovë Show", i cili drejtohet nga showmeni dhe humoristi i...

I jepet lamtumira e fundit babait me fëmijët, kleriku Masafra: Po...

Ka nisur ceremonia mortore në familjen Gjergji (Preka) në Velipojë. Të afërmit dhe miqtë po i japin lamtumirën e fundit viktimave të aksidentit tragjik...

Vozisin pa rrobe, këto bukuroshe bllokuan trafikun e qytetit! Shiko pamjet...

Cmenduritë e njerezve jane te lloj-llojshme, ja pershembull si e ketyre vajzave. Kjo video, e cila po thyen rekodre ne rrjetet sociale, u bë...

Deputetja seksi poston foto nga pushimet, por vëmendjen e marrin të...

Duda Balje është njëra nga deputetet më të komentuara të kuvendit të Kosovës, kjo shkaku i fizikut të saj tërheqës. Duda është mjaft e...

Çfarë i pret sot ata që janë akrep ?

Nëse je shenje AKREP ne horoskop, sot ke arsye për tu gëzuar me shume se diteve te fundit. Të gjithë ata të kësaj shenje,...

Momenti emocionues: Ermal Fejzullahu i shkon motrës në Amerikë dhe i...

Këngëtari kosovara mjaftë i dashur dhe adhuruar për publikun, Ermal Fejzullahu ka vendosur ta befasojë motrën e tij me një vizitë në Amerikë. Ermali...

Kaq të bukura si keni parë asnjëherë, vajzën dhe gruan e...

Lutfi Haziri, kryetari aktual i komunës së Gjilanit (Kosovë), ka disa vite që është i martuar me këngëtaren Myrvete Bajrami. Ata tashmë kanë edhe...

Dëshmi tronditëse e Selës: Gazetarja maqedonase ma zuri rrugën bashkë me...

  Ziadin Sela është paraqitur në gjykatë në cilësinë e dëshmitarit për sulmet ndaj tij me 27 prill në Kuvendin e Maqedonisë. Ai sqaroi se...

Specialja “dridh” edhe një institucion që udhëhiqej nga koalicioni VMRO-BDI, ja...

  Në një intervistë për TV24, drejtori i ri i Ndërmarrjes Publike “Ujësjellësi dhe Kanalizimi”, Dushko Veskovski, ka thënë se ndërmarrjen publike e kontrollojnë disa...

Anesteziologu në “Sante Plus” shkarkohet

Eshtë miratuar vendimi për shkarkimin e anesteziologut në spitalin “Sante Plus” ku vdiq gruaja e re 31 vjeçare nga Kërçova gjatë lindjes, me prerje...

Tronditet Gjermania: 50 qenë nga Maqedonia janë dërguar në Gjermani “për...

Veterinerja gjermane Dagmar Senczek ka përjetuar shumë gjera në jetë, por rasti i „Animal-Hording“ i ka tejkaluar të gjitha: „Ishte më e tmerrshmja që...

Ismet Jashari – Komandant Kumanova: Krenaria e shqiptarëve të Maqedonisë (VIDEO)

Ismet Jashari - Komandant Kumanova: Krenaria e shqiptarëve të Maqedonisë (VIDEO e huazuar)

Kjo është 26 vjeçarja alpiniste e zhdukur në Greqi

Kalina Velevska, është 26-vjeçarja që ka humbur në anën greke të malit Kajmakcalan, së bashku me një person tjetër dje në mbrëmje. Grupi i...

S’do ta besoni se sa paguhet për një reklamë seks ‘bomba’...

Ajo spikati që në moshën 14 vjeç në “Miss Univers Albania” ku u vlerësua me 3 çmime. Bëhet fjalë për balerinën Alesia Bami. Ajo...

VIDEO/ Avioni fluturon me derën e hapur, tmerron pasagjerët

Në Nigeri ka ndodhur një incident mjaft i çuditshëm në një nga avionët e kompanisë Dana Air. Dera e avionit në mënyrë shumë të çuditshme...

Bluza nuk po ia zë gjoksin Shkendës (FOTO)

Këngëtarja e mirenjohur Shkenda Dubova që nga fillimi i karrierës së saj artistike ajo është komentuar edhe për hiret trupore. Sot në Instastory këngëtarja...

E rrallë! Pronari i kafesë rrezikon burgun pasi zgjodhi që kamarieret...

Një nga teknikat që nuk “dështojnë” asnjëherë është: “Seksi shet” dhe në fakt, shet me të vërtetë. Kjo bën që shpesh bizneset ta përdorin...

Alesia Bami turpërohet keq, ngre këmbën por i del “zogu” në...

Modelja Alesia Bami e cila kohët e fundit shfaqet si velinë në emisionin investigativ “Stop”, është turpëruar keq para publikut.  Si gjithmonë, teksa kërcente...

Politikanë dhe gjyqtarë/ SHBA bie në gjurmët e parave të “peshqve...

ShBA-të kanë rënë në gjurmët e parave të fshira nga pushtetarët shqiptarë. Pas vënies në hetim të ish-ministrit Edmond Haxhinasto, duket se edhe SHBA...

Blerim Destani sfidon hapur Noizy-n: Bëhu gati se më 31 maj…

Janë miq, por edhe të dy të famshëm dhe po dinë si ta shfrytëzojnë miqësinë. Noizy dhe Blerim Destani herë pas here shfaqen bashkë,...

Plagoset rëndë aktori i famshëm turk, dërgohet me urgjencë në spital...

Burak Ozcivit është një prej aktorëve turk më të pëlqyer nga publiku shqiptar. Aktorin e kemi parë në projektet e serialeve, por kësaj...

“Rrëfehet” bossi i duhanit: Ja pse dashnoret e mia kanë bërë...

Bosi i duhanit, Travers 'Candyman' Beynon, është përballur me shumë kritika pasi ka publikuar fotot gjysmë lakuriq të femrave që mbajnë në vithe logon...

Zaev – Tehada: Zvicra e gatshme të ndihmojë reformat zgjedhore

Zvicra është e përgatitur të ndihmojë në përforcimin e kapaciteteve të Komisionit Shtetëror Zgjedhor (KSHZ), të Komisioneve Komunale Zgjedhore (KKZ), si dhe në përgjithësi...

Një seksbombë si Ilda Bejleri, surprizon me fustanin provokues dhe gjoksin...

Moderatorja e njohur sportive jo më kot është cilësuar si një nga vajzat më seksi tw momentit nw qarkullim. Dëshmi e kësaj është fotoja...

Aubameyang debutoi me gol për Arsenalin, rrezikon 1 vit burg

Probleme për Pierre-Emerick Aubameyang, i cili sapo është transferuar nga Borussia Dortmund tek Arsenal për rreth 64 milionë euro dhe ka debutuar me gol...

Turqia vret 932 kurdë dhe pjesëtarë të ISIS-it, në Siri

Eshte dita e 16-të nga ndërhyrja ushtarake e Turqisë në Siri, për të luftuar grupet kurde të ashtuquajtura PYD dhe ISIS. Sipas disa burimeve,...

Me makinë të blinduar dhe pistoletë në brez, kush është i...

Po ecte me shpejtësi skëterrë me një makinë të blinduar, por pas kontrollit të policisë një i ri nga Vlora e ka gjetur veten...

I digjnin me vaj të nxehtë, si bënin 40 mijë euro...

Policia italiane në një operacion të zhvilluar ditët e fundit në Milano, ka vënë në pranga disa shqiptarë, që kishin monopolizuar zonat më fitimprurëse...

Të amnistuarit po lëshohen nga Idrizova në mënyrë selektiv. Lirim, sipas...

Dita e fundit e afatit ligjor kur prej burgjeve duhej të dilnin (liroheshin) një numër i madh i të burgosurve, të cilët u përfshinë...

Rikthehet fuqishëm Rike Roçi… hap rrobdishanin edhe tregon ‘zogun’

Bukuroshja Rike Roçi rikthehet fuqishëm dhe super sexy. Pas një periudhe të gjatë larg vëmendjes së medias rozë, ish-banorja e ‘Big Brother 7’ ka...

“Sërbët e tërbuar” nuk ndalen: Sulmojnë me gurë shtëpinë e gruas...

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës, Besim Hoti, në një deklaratë për medien serbe “Danas” ka thënë se hetuesit po punojnë për zbardhjen...

Gazetarja shqiptare seksi që refuzoi ofertën e ‘Playboy’ gjerman: Jam penduar…

Spikerja e lajmeve që ka thyer tabunë në ekranet shqiptare, Enki Braçaj, ka folur rreth punës në “Zjarr TV”. Në emisionin “Rudina” në “TV...

‘Guri i Zotit’ ka 1.200 vjet që sfidon shkencën (VIDEO+FOTO)

‘Topi Krishna’ ose ‘Vaan irai Kal’ që do të thotë ‘Guri i Zotit të Qiellit’, siç njihet tek vendorët, qëndron në një pjerrtësi prej...

Reagon Lushtaku nga Skenderaj: Të mërkuren vi me traktor n’Prishtinë (FOTO)

Duket se vendimi i Qeverisë së Kosovës që vetëm veturat e Deçanit dhe Malishevës mund të hyjnë në Prishtinë dhe të gjitha veturat e...

Plakat gjermane të lumtur me infermierët shqiptarë (VIDEO EMOCIONUESE)

Renato Benishta është i moshës 24-vjeçare dhe ka studiuar mjekësinë. Pasi që nuk kishte perspektivë të mirë në Shqipëri, ai erdhi në Lübeck të...

Prezantuesja shqiptare i kërkon ndjesë së bijës: Më fal që s’të...

Sot për një nga moderatoret e njohura shqiptare është një ditë e veçanta. Vajza e saj Marlena feston ditëlindjen. Në studio e “Ora News”...

Super-modelja ‘bombë’ s’e ka problem të zhvishet e tëra (FOTO)

Njihuni me super-modelen 'bombë', Anastasia Kvitko, qëu bë shumë e njohur në Instagram për linjat trupore, shkruan Gazeta Blic. Bukuroshja edhe me paraqitjen e...

Kelani: Xhandarmëria serbe arrestoi dy shqiptarë në Llaushë të Drenicës

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani e ka konfirmuar se mbrëmë xhandarmeria serbe ka arrestuar dy shqiptarë në fshatin Llaushë të Podujevës. Kelani...

Dhimbje e thellë për Genën, humb njeriun e dashur (FOTO)

Prej kohësh është kthyer në një këngëtar shumë të dashur për shqiptarët dhe muzika e tij është tepër e veçantë. Mirëpo, edhe ai është...

“Thaçi dhe Veseli kanë kthyer Kosovën në një shtet mafioz”

Transferimi i nismës ligjore për Gjykatën Speciale në Qeverinë e Kosovës është një skenar i paramenduar i Hashim Thaçit dhe kreut të SHIK-ut Kadri...

Çfarë kishte ndodh? Shqiptarët përleshen keq me KFOR-in, ja detajet (VIDEO)

Ishte viti 1999 kur Kosova ishte çliruar nepermjet luftes se lavdishme, nga forcat ushtarako-policore serbe, dhe administrohej nga misioni i Kombeve të Bashkuara, i...

Trajneri i fitnesit rrezikohet me burg 7 vite, për shkak të...

Instruktori amerikan i fitnesit Jordan Branford, 44-vjeç, që jeton në Dubai tash e 10 vite, i është ndaluar të takoj nënën dhe djalin.Mbi të...

KYLIE JENNER DO TË DONTE QË BABAI I FËMIJËS TË ISHTE...

Pas shumë përpjekjeve për të fshehur shtatëzaninë e saj, Kylie Jenner, më në fund ka pranuar që është në pritje të ëmbël me partnerin...

Paga nuk e shqetëson më Haradinajn për kravata – tash thotë...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë sot vendim që ngritjen e pagës së tij ta pezulloj për shkak të vendimit të Agjencisë Kundër...

Video e Rrallë! Ushtarët serb të vrarë në Koshare, nga UÇK-ja

Në video shihet ish-komandanti i njohur Hysen Berisha, me bashkëluftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës pas një aksioni kundër forcave serbe në Koshare. Beteja...

Më përdhunuan në sy të burrit, ai nuk kishte çfarë te...

Aty në fshat më pëlqente një djalë. E ndjeja vështrimin e tij kur kaloja në rrugë, por nuk guxoja të ngrija sytë sepse ky...

Kim Kardashian “ndezi” rrjetin duke u zhveshur, por kësaj rradhe Kim...

Këto ditë Kim Kardashian ka "shpërthyer" rrjetin me disa foto të cilat më tepër janë kritikuar se sa janë pëlqyer. Megjithatë, Kim ka "goditur"...

I kafshoi të dashurën shtatzënë, Besarti vret me kallashnikov qenin pitbull,...

Gjykata e Tiranës ka dënuar me burg një 30­ vjeçar të akuzuar si autorin e vrasjes me një armë kallashnikov të një qeni pitbull....

Çmendet këngëtarja shqiptare seksi, del me tanga në rrugë (VIDEO+FOTO)

Oriola u shfaq e veshur me tanga por ishte në shtëpi, ndërsa kjo këngëtare del në rrugë. Marashi është nder modelet me te njohura...

Kryeministri Edi Rama “luante me femra”, shikojeni femrat bukuroshe te cilat...

E para është artistja Matilda Makoçi, me të cilën Rama ka edhe një djalë. Por kjo nuk e pengoi Ramën të ndahet me Matilden....

Videoja që tregon gjithçka, kjo është vajza Shqiptare qe ka të...

Shqiptarja me të pasmet më bombastike është titulli që i është vënë nga mediat plot femrave nga Shqipëria e Kosova. Por, kush është në...

Ndodh në Itali, mund të blesh shtëpi me 1 euro (FOTO)

A e keni ëndërruar ndonjëherë një shtëpi në një fshat të bukur italian? Epo lajmi që prisnit erdhi. Në Ollolai të rajonit malor Barbagia...

Halime Mani gruaja e re e Afrim Muçiqit habit me ndryshimin...

ëngëtari i hitit “Dadush” dhe shumë këngëve që janë bërë më të pëlqyerat e publikut, po e jeton një lidhje martesore të re, në...

‘Çartet ‘Ramiz Lladrovci: “Qen, mos ma gjuaj mikrofonin, se shuplaka te...

Në kuvendin komunal të Drenasit te Kosoves, nuk eshte hera e pare qe ka pasur, sikurse edhe sot një debat të ashpër. Kryetari...

OPINIONE