Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka thënë se fitoren sonte në stadium ja dedikon Challandes

Bernard Challandes ka qenë shumë emocional pasi që Kosova ka marrë fitoren e parë kundër Ishujve Faroe sonte.

“Ishte një fitore për Fadil Vokrrin. Një ndeshje emocionale dhe shpresoj se ai nga lart na ka shikuar”, ka thënë zvicerani për mediat kosovare.

“Nga ndeshja e parë ndryshuam. Kishim nevojë për këtë fitore dhe e arritëm. Besoj që do ja dalim mirë deri në fund dhe do të këtë edhe fitore të tjera”. /GazetaExpress/

 

Loading...