Rajon-Botë

Daçiç tronditet nga shqiptari në Shtëpinë e Bardhë: M’u errën sytë!

da

Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç gjatë vizitës se tij të fundit në Washington, ishte takuar më Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare të SHBA Herbert Raymond Mackmaster.

Por çfarë ndodhi në takim?

”U takova në Washington me Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare të SHBA Herbert Raymond Mackmaster. Me gjithë respektin, por kur pashë se pranë tij kishte ulur shefin e tij të kabinetit, shqiptarin nga Kosova, Ylber Bajraktarin, i cili erdhi tek unë dhe tha se ai ishte nga Kosova, për një moment më janë “fikur dritat” dhe pastaj e kuptova se çdo gjë ishte e qartë” – tha Daçiç.

Wes Mitchell, Ndihmës Sekretari i Shtetit për Çështjet europiane dhe Euroaziatike, me tha se është më mirë të mos flas asgjë për Kosovën gjatë takimit, shkruan Fmmimages, transmeton Klan Kosova.

da1

To Top