Me një formulë të re për artistët e rinj pjesëmarrës, Kënga Magjike, edhe këtë vit është gati për tri netët finale.
Këtë të diel është mbyllur prezantimi i këngëve pjesëmarrëse me 5 artistët e fundit nga kategoria “Të kualifikuarit” dhe pas tyre, produksioni ka publikuar të gjithë këngëtarët që do të shkojnë në Pallatin e Kongreseve.

Të dielën e kaluar, producenti Ardit Gjebrea së bashku me jurinë e të rinjve, konfirmuan emrat e 16 të rinjve pjesëmarrës në dy netët gjysmëfinale. Më tej, votat e kolegëve këngëtarë dhe ato të jurisë së përbërë nga Juliana Pasha, Olti Curri, Uliks Krajka, Dj Sardi dhe Venera Lumani do të vendosin se cilët prej të rinjve do të këndojnë në finalen e së shtunës, më 10 dhjetor, shkruan revista Class.

Ndërkohë, për kategorinë e të kualifikuarve, votimi nuk do të ndryshojë duke ndjekur të njëjtën mënyrë si të gjitha vitet e tjera. Artistët pjesëmarrës votojnë për njëri-tjetrin me pikë duke zgjedhur këngën e tyre të preferuar.

Produksioni ka publikuar edhe listën e plotë të këngëve që do të jenë pjesëmarrëse në dy netët gjysmëfinale në Pallatin e Kongreseve, të mërkurën dhe të enjten, më 7 dhe 8 dhjetor.

Këngëtarët pjesëmarrës te natës së parë të “Kënga Magjike 2016”

1. TIRI

2. ELSON BRAHA

3. GERTA ft. JOHN VAN RIDE

4. LYNX

5. VOLTAN PRODANI

6. ERA RUSI

7. DEVIS XHERAHU

8. ALBAN RAMOSAJ

9. ERANDA LIBOHOVA & XHESI KANANI

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

10. SEI ft. BLLEDI

11. MARKEL

12. MISHELA RRAPO

13. ANISA SMAJLAJ

14. SELINA PRELAJ

15. DAVID

16. FLORIAN NAZIFI

17. ARDITA TUSHA & ARMELA TUSHA

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

18. B2N

19. ELGIT DODA

20. BERKAN

21. ROZANA RADI

22. MARIZA IKONOMI

23. ARILENA ARA

24. SONI MALAJ

Këngëtarët pjesëmarrës te natës se dyte te “Kënga Magjike 2016”

1. KELLY

2. FRANC KORUNI

3. ALAR BAND & KLEA

4. AUREL THELLIMI

5. VALON SHEHU

6. ANXHELA PERISTERI

7. MANUEL MOSCATI

8. ELIZA HOXHA

9. ERIK LLOSHI

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

10. JOAN MEZINI

11. J GASHI

12. XHEI SARA

13. HIT MAN & ROLLA

14. FESTINA MEJZINI

15. ALGERT SALA

16. VJOSA SELMANI

17. ELIONA

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

18. KUJTIM PRODANI

19. ROSELA GJYLBEGU

20. FLAKA KRELANI

21. TUNA

22. ENDRI & STEFI PRIFTI

23. ARTIOLA TOSKA ft. BRUNO

Loading...