Maqedoni

Digjen 4 shtëpi në Bozofcë të Tetovës (Foto)

bozovc

Janë djegur katër shtëpi sot në mëngjes rreth orës 03.00 në fshatin Bozofcë të Tetvoës. Siç njofton Uka Aliti komandanti i Zjarrfikësve për TetovaSot zjarri ka nisur që nga ora 03.00 ku nga një shtëpi janë kapluar edhe tre të tjera.
“Kemi luftuar me flakët e zjarrit që nga ora 3 e mëngjesit deri në ora 8. Nga një shtëpi u kapluan edhe 3 shtëpi tjera, Ne arritëm të lokalizojmë zjarrin, por a edhe kafshë të lënduara dhe humbje të madhe materiale” u shpreh për TetovaSot Uka Aliti.
Nuk dihet ende si ka ardhur deri të djegia e shtëpive ekipet kompetente do të marrin masa për zbardhjen e rastit.

To Top