Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov nuk është ftuar në samitin e NATO-s në Bruksel, samit historik ky për Maqedoninë, ku Shkupi zyrtar mori ftesë për anëtarësim. Opinionistët vlerësojnë se kjo paraqet një “shuplakë” nga Brukseli për Ivanovin, për shkak të politikave të tij lidhur me Marrëveshjen për emrin Greqi-Maqedoni. Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti vendimin historik të NATO-s e ka pritur në Reçicë të Vogël, thonë burime partiake.

(Autogoli është rubrikë për humor dhe satirë politike)

Loading...