Maqedoni

DIMITROV: GRUPE TË PËRBASHKËTA PUNE ME PALËN GREKE

dimitrov-1-780x380

Kryediplomati Nikolla Dimitrov ka njoftuar për krijimin e grupeve të përbashkëta të punës të palës greke dhe maqedonase. Ai ka shpjeguar se grupet do të angazhohen për të përshpejtuar bisedime për zgjidhjen e kontestit shumëvjeçar ndërmjet dy vendeve për çështjen e emrit të Maqedonisë.

Të dyja palët janë pajtuar që të çojnë përpara procesit e bisedimeve”, ka deklaruar Dimitrov, për Reuters.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

To Top